Venüs-Plüton’a Sarılınca: aşk ve hipnoz!

Astroloji eğitimi alan bir tanıdığım Venüs-Plüton karşıt açısı altında doğduğunu ve bu yüzden bir türlü başarılı ilişki kuramadığını söylediğinde çok şaşırmıştım. Gezegenler bir astroloji öğrencisini korkutmamalıdır ve olumsuz açıların bile avantaja çevrilmesi olanaklıdır.

Venüs aşkın, duygusal ilişkilerin yönetmeni! (Biz her halikarda Ay burcumuzla sevdiğimizi unutmamalıyız. )

Plüton hem cinsel gücümüz hem de bir başkasını etkileme yeteneğimiz.

Venüs-Plüton olumsuz açıları altında doğanlar aşırı ilgi arayan, hatta ilgiye doymayan, saplantılı kişilerdir. Karşılarındaki ne yaparsa yapsın ilgisizlikten sürekli şikayet ederler. Dahası bir başkasına yaşamının tek özel ve önemli varlığı gibi hissettirme, hipnotize etme ve etkileme yetenekleri son derece güçlüdür. Bunun bilinciyle avlarını tıpkı bir örümcek gibi sarıp sarmalayabilir, ilgiyle veya ilgi ihtiyacıyla boğabilirler.

Venüs çekiciliğimizi, Plüton hakimiyet altına alma yeteneğimizi bileylerken partnerimizden taleplerimizi dengeleyemezsek kontrolü tamamen kaybedebiliriz. Venüs-Plüton olumsuz açılarından korkması gerekenler bu açıyı doğru şekilde yönetemeyenlerdir. Aşk-bağımlılık ilişkisine geçmeden denge-ruhun derinlikleri kavramlarıyla çalışmayı başarırsak, kendi bağımlılıklarımıza yenilmediğimiz gibi, başkalarını bağımlı kılmanın acizliğine de kapılmayız. Venüs tılsımını bir kez uygulayarak bağımlı ilişkilerden kurtulabiliriz. Aşk yaşamımıza dengenin, huzurun ve gerçek sevginin hakim olmasını sağlayabiliriz.

Su Karakuş

İletişim için e-posta yaz: astrolojikulubu@gmail.com

WhatsApp Hattı: 0 (505) 010 70 59