tarot kartlarina oyle bir soru sor ki

Tarot Kartlarına Öyle Bir Soru Sor ki!

Tarot Kartlarına Öyle Bir Soru Sor ki!

tarot-kursuTarot derslerine disiplinle devam eden sevgili öğrencim sordu:

“Aynı desteyle kaç kez açılım yapabilirim? Deste bitene dek açılım yapabilir mi yim?”

“Hayır”dedim. “Her soru için yeni bir  açılım ve her soru için bir kez desteyi kullanırsın. İkinci soru için yeni bir açılım ve tekrar desteyi karıştırıp tekrar kullanırsın.”

Ama O şimdiye dek Tarot destesini eline alıp pek çok soru sorabileceğini, soruları sorarken yelpaze şeklinde önüne serdiği desteden kartlar tükenene kadar kart çekebileceğini düşünmüştü.

Bunun gibi yanlış düşünülen pek çok soru hem danışanların, hem öğrencilerin kafasında dolaşıp duruyordu.

Buyrun olası sorularınız ve yanıtları:

1-Tarot kartlarına genel soru sorulabilir mi?

Evet sorulur, önemli bir düşünceniz, merakınız o günlerde sizi meşgul eden fikirleriniz ve olaylarınız yoksa genel olarak önünüzdeki aylarda neler yaşayacağınızı sorabilirsiniz. Bunun için 8 kartlık özel bir açılım kullanılır ve tek açılım yapılır. Duygusal, zihinsel, finansal ve kariyer konularınızın geçmişi ve geleceği temel anlamda açıklanır. Bu konulardan birinde gelecekte enteresan veya dikkat çekici bir gelişme görülürse o konu için ayrıca açılım yapılır ve detaylı bilgi verilir.

2-Bir kere de kaç soru sorulabilir?

Her soru için kartlar karıştırılır ve her soru için tek açılım yapılır .Aynı soru arka arkaya sorulmaz. Farklı bir yanıt alabilme düşüncesiyle aynı soruyu peş peşe sormanız yanlıştır.

3-Tarot bir konu için hangi sıklıkla bakılmalıdır?

Tarot yorumu aldıktan sonra olaylar gerçekleşene veya daha merak uyandırıcı şekle gelene kadar tekrar Tarot bakmamalısınız.

4-Tarota danışan her açılımda kaç soru sorabilir?

Her açılımda tek soru sorabilirsiniz. Tek soru için yoğunlaşır, tek soru için kartları karıştırırsınız. Bir Tarot seansının uzunluğu kaç soru sormak istediğinize bağlıdır.

5-“Beni bundan sonra yaşamım da neler bekliyor” gibi bir soru sorulabilir mi?

Yaşam geniş bir alandır. Bundan sonraki para durumunuz, bundan sonra yaşayacağınız ilişkiler, bundan sonra kariyerinizde ortaya çıkacak gelişmeler yıllar içinde hem iyi hem kötü olabilir. Kaybedeceğiniz para ve doğacak bebeğiniz aynı açılımda görülebilir. Ancak kart sayısı sınırlı olduğu için alınan yanıtlar ve öneriler yetersiz kalır. Bunun yerine her konu için örneğin “beni bundan sonra aşk yaşamımda şu kadar süre içinde neler bekliyor” gibi sorunuzu spesifik hale getirmeniz gerekir. Tarot danışabileceğiniz bir arkadaşınızdır. Bir rehberdir. Bir arkadaşınıza beni bundan sonra sence ne bekliyor derseniz size önce bir konuda açıklama yapacaktır. “Sezgilerim senin evlenip çocuk sahibi olacağını söylüyor”. Ya da “sezgilerim senin gelecek aya kadar yeni biriyle tanışacağını söylüyor”..gibi. O günlerde hangi konuya odaklandıysanız arkadaşınız soruyu bu konu üstüne kurulmuş bir soru olarak algılar ve buna yanıt verir. Konu yeni ilişki iken arkadaşınız size biriyle tartışacaksın demez. Tarot’a her gün beyninizi meşgul eden sorulardan birini sorarsanız daha net yanıt alırsınız.

6-Bir soru kaç ay sonra gerçekleşir? 1 ay 3 ay 10 yıl sonrasından bir cevap gelir mi?

Soruyu sorarken süre belirtirseniz o süre içinde yaşayacaklarınız kesinleşir. Süre hakkında sürekli düşünen biriyseniz örneğin: 1 yıla kadar evlenmeliyim diye düşünüyorsanız bu kartların daha net yorum yapmasını sağlar. Ancak o soru kafanızı gerçekten kurcalıyorsa kesinlikle yanıt alabilirsiniz.

7-Gelişme olmadan aynı soru tekrar sorulabilir mi? Ne zaman sorulur?

Tarot kartlarını açıp, yoğunlaştınız ve sorularınızı sordunuz. Ancak 3 ay geçti hala aynı konuda hiç bir gelişme olmadı. Siz hala konuyu düşünüyor ve çok merak ediyorsanız tekrar açılım yapabilirsiniz. Yeni yanıt eski yanıttan daha sonra gerçekleşecektir. Kafanız karışacaktır ancak siz de merakınızı gidermiş olacaksınız.

8-Tarot ne kadar sürede gerçekleşir?

Bu sizin yaşam ritminize bağlı. Konuyu ne kadar net düşündüğünüze bağlı. Geçmişe ne kadar bağlı olduğunuza bağlı. Benim kendimle ilgili yorumlarım 2 hafta-1 ay içinde gerçekleşir. Bir başkasının ki 1 yılda , ötekinin ki 3 ayda gerçekleşir. 2 yıl sonra Tarot yorumu gerçekleşenler de var. Ama siz soru sorarken süre belirtirseniz kendi sürecinizi belirlemiş olursunuz ve bir sonraki Tarot açılımını ne zaman yapacağınızı netleştirmiş olursunuz.

9-Aynı konuya tekrar ne zaman Tarot açılır?

Aynı konuya kısa aralıklarla Tarot açmamakta yarar var.

Sürekli açılım yapmak istersiniz çünkü bir türlü istediğiniz yanıt gelmemiştir. Tarot kartları istediğiniz yanıtı vermiyor ve başka yanıt veriyorsa dikkatinizi daha önemli bir noktaya çekmeye çalışıyordur. Bunu düşünüp rehber almak için zaman ihtiyacınız vardır. Aynı konuya hiç bir gelişme yoksa ve siz bir süre belirlememişseniz, hala yoğun düşünüyorsanız 1-2 ay sonra tekrar bakabilirsiniz.

7-Sorular nasıl sorulmalı? Örnekler?

İlişki:

Bundan sonra bu ilişkimle ilgili neler yaşayacağım?

O benim hakkımda ne düşünüyor neler hissediyor?

İlişkimi sürdürmek veya tekrar başlatmak için ne yapmalıyım?

Biriyle tanışmak ve aşk yaşamak için ne yapmalıyım?

Şu anda süren ilişkim 1 yıl içinde evliliğe dönüşecek mi?

O kişinin bana zarar vermemesi için ne yapmalıyım?

O kişiyle daha iyi anlaşabilmek için ne yapmalıyım?

Aldatılıp aldatılmadığımı anlamak için ne yapmalıyım?

O kişiyle neler yaşayacağım?

O kişiyle evlenebilecek miyim?

Kariyer:
Bulunduğum yerde kalabilecek miyim?

6 ay içinde Müdür olabilecek miyim?

Yükselmek veya bölüm değiştirmek için ne yapmalıyım?

Mesai arkadaşımla anlaşamıyorum. O’nunla anlaşabilmem imkansız. O’nunla ilişkimizde neler yaşanacak?

Yaşanacakların kariyerimi tehlikeye atmaması için ne yapmalıyım?

Finans:
Finansal durumumum iyileşmesi için ne yapmalıyım?

Yeni işimde para kazanmak için ne yapmalıyım?

Önümüzdeki 1 yıl içinde finansal durumum hedeflediğim noktaya gelecek mi?

Şans oyunların da kazanmak için ne yapmalıyım?

Şans oyunlarında kazanabilecek miyim?

Miras veya nafaka davamı 3 ay içinde lehime sonuçlandırabilecek miyim?

Finansal beklentilerime patronum 1 ay içinde yanıt verecek mi?

4 ay sonra zam alabilecek miyim? Almak için ne yapmalıyım?

Doğru düşünebileceğiniz ve mutlu olaylar yaşayabileceğiniz günler diliyorum.

İletişim: astrolojikulubu@gmail.com

WhatsApp Hattı: 0 (505) 010 70 59