Eylül Ayı Burç Yorumları (İyileşmek Zamanı)

EYLÜL BURÇ YORUMLARI

SU KARAKUŞ

Instagram: Su Karakuş

Youtube: Su Karakuş

Mobile/ whatsapp: 05366443531

AYIN BİLGİSİ: MERKÜR

Astrolojide olumlu ya da olumsuz, erkek ya da dişi olarak anılmayan tamamen tarafsız tek gezegendir. Ancak bir gezegenle açı yaptığında  gezegeni simgelerini daha anlaşılır hale getirir. Yunan mitolojisinde Hermes den sonra “ Tanrıların habercisi” olarak  adlandırılmıştır. Doğum haritanızda olumlu açıları olan bir Merkür daha yüksek zekaya ve daha kolay anlamaya, uyum sağlamaya yardım ederken, olumsuz açıları olan bir Merkür engellenen algıya ve uyumsuzluğa, negatif düşüncelere neden olur. Merkür zeka, tüm iletişim ve yorumlarla, dil yeteneğimizi ve algı gücümüzü anlatır. iletişim bir ilişki için olmazsa olmazdır hatta ilişkinin lokomotifidir. Bu nedenle Merkürleri uyumlu insanların ilişkileri de yolunda gider, hem aşkı, hem dostluğu aynı anda yaşayabilirler.

Merkür 5000 yıl kadar önce keşfedilmiştir. Çapı 4.8 km dir bir hayli küçük bir gezegendir ve Güneşin etrafında 47.9 milyon km hızla döner yani baş döndürücü bir hıza sahiptir, tıpkı düşüncelerimiz gibi. Yüzeyi koyu, pütürlü ve karanlıktır. Güneşe en yakın planet olduğu halde, Güneşin ışığı yansıtamaz bu nedenle kolay kolay görülemez.

EYLÜLDE GÖKYÜZÜ

14 Eylüle dek Merkür doğal alanı Başak burcunda iş ve sağlık alanımız hakkında yeni fikirler üretmekle ilgilenecek. Daha sağlıklı yaşam koşulları araştıracak, iş alanımızı daha pratik hale getirmek isteyeceğiz. Minimalize olmak veya sadeleşmek için ideal bir evre.

14 Temmuz da Merkür Terazi burcuna yerleşerek estetik zevki öne çıkaracak. Sadelik yerine şıklık ve zerafetten, lüks ve popüler olandan bahsetmek, zevkler için anlaşma yapmak, sözlü ve yazılı metinlerde nezaketin yükselişi tamda bu evreye rastlayacak.

14 Eylül gezegen transitlerinin yoğun olduğu bir gün. Aşk, sevgi ve zevk planeti Venüs de Terazi burcuna yerleşerek yaşamsal zevkleri, sanat merakını, diplomatik davranışları, güzellik konusunda duyarlılığı arttıracak. Estetiysenlerin altın çağı Venüs’ün Terazi burcundan geçişi sırasında yaşanır.

14 Eylül ard arda terazi burcuna yerleşen gezegenlerden daha fazlasını getiriyor. Dolunay Balık burcunun 21 derecesinden bize gülümserken takvimler 14 Eylül’ü gösteriyor olacak. Dolunay sırasında Mars-Neptün-Jüpiter arasında TKare oluşuyor. Bu demektir ki iş konusundaki öfkeli çıkışlar kişiye hem medya alanında zarar verebilir hem ruh sağlığını zedeleyebilir. Dolunaylar gerginlik yaratan dönemlerdir. Dolunay sırasında oluşan Ay-Neptün kavuşumu geçmişten bu yana hayalini kurduğumuz şeyleri gerçekleştirme fırsatı verebilir.

18 Eylül’de Satürn durağan pozisyona geçecek ve sonraki günlerde ilerleyecek. Bir çoklarınız için Satürn sorun yaratan, acı veren, ölümle yüzleştiren gezegen ve 18 Eylülde neler olacağına dair bir an kafanız karışmış olabilir. 18 Eylül ve sonrasında Satürn ileri harekete geçip tatil havasından çıkmamıza, sorumluluk almamıza veya sorumluluklarımızı hatırlayıp daha çok çalışmamıza yardım edecek. Satürn bu konumda Kariyerle ilgili hedefleri yeniden aklımıza getirecek.

21 Eylül’de şans planeti Jüpiter ve ilham perisi Neptün arasında sert bir etkileşim gerçekleşecek. İyimserlik, yaratıcılık, şans sekteye uğrayabilir. Negatif ve paranoyak ruh hali ne yazık ki tüm haftayı sarabilir. Bunun yanısıra su baskınları, sel felaketleri, tekne kazaları için zemin uygun. Dikkatli olmakta fayda var.

23 Eylül’de Güneş terazi burcuna yerleşerek  ilişkilere ve zerafete odaklanmamızı sağlayacak. Daha canlı olabilmek için bir partnere, kaostan uzak ortamlara ve tabii zerafate estetik değerlere ve sanata ihtiyaç duyacağız.

Ayın yeniayı ise 28 Eylül’de, 5 derece Terazi burcunda doğuyor. Bu yeniay yeni bir ilişki, evlilik ve ortaklık  için şans verecek. Venüs-Jüpiter arasındaki tatlı açı ise hem ekonomik hem duygusal alanların sevindireceğiniz, şansla dolacağını vurgulayacak. Uzun zamandır beklenen güzellikte bir yeniay yaşanacak.

YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMAYI UNUTMAYIN 12-6-9

KOÇ: Yöneticiniz Mars bütün ayı sakin ve detaycı başak burcunda geçirirken iş ve sağlık konularında rahatlıkla çaba harcamanızı sağlayacak. Ay ortasında dolunay kötü alışkanlıklarınızı gözden geçirmenizi isterken sinirleriniz de bozulabilir. Sağlık alanın da beklenmedik bir gelişme oldukça can sıkıcı olabilir. Ayın son 10 gününde daha disiplinli ve görevinize sadık bir tablo çizeceksiniz. Ay sonunda yeniay evlilik ve ortaklık alanında yenilik getirecek. Uzak bir diyardan yeni eşiniz veya ortağınız gelip hayatınıza dahil olabilir.

BOĞA: Ay ortasına kadar aşka ve çocuklarınıza, yaratıcı projelere ve sahne sanatlarına odaklanacak, yeniliklerin tadını çıkaracaksınız. Ay ortasından itibarense iş yaşamınız ve sağlıklı olmanın keyfi sarıp sarmalayacak. Dolunay dostlukları gözden geçirmenizden yana. İlişkilerinize zarar verenler sizi kendinizle yüzleşmeye zorlayabilir. Hayatınızdan çıkması gerekenleri listeleyerek işe başlamalısınız. Ayın son 10 gününde seyahatler ve reklam çalışmaları için eski disiplini kazandığınızı fark edeceksiniz. Yeniay ay sonunda iş ve para alanınızda yenilik yaratacak.

İKİZLER: Ayın ilk yarısında düşüncelerinizin merkezinde eviniz ve aileniz olurken, ayın ikinci yarısında dikkatinizi aşka ve çocuklara odaklayacaksınız. Dolunayın beklentisi  kariyerinizi ve yöneticilerinizle ilişkilerinizi gözden geçirmeniz. Özellikle evdeki otorite figürü değişebilir. Ayın son 10 gününde harcamalarınızı yeniden kısacak, birikim yapmaya yeniden başlayacaksınız. Yeniay aşk alanınızı ay sonunda şenlendiriyor. Evlenebilir veya ciddi bir aşka adım atabilirsiniz.

YENGEÇ: Dolunay ay ortasında dikkatsizlik ve kazalara karşı uyaracak. Yolculuklarda zarar görmemek için aşırı dikkatli davranmalı, sezgilerinizi kullanmalısınız. Yakınlarınızın üstünüzdeki baskısı ayın son 10 gününde ortaya çıkacak. Sağlık problemleriniz nüksedebilir stresten uzak kalmalısınız. Ayın sonunda yeniayın etkisi ile evde yenilik yapabilir home -ofis ortamı yaratabilirsiniz. Sonuç beklentinizin üstünde sevindirecek.

ASLAN: Ayın son 10 gününde iş yaşamınızda zor görevlerin insanı olarak anılmaya başlayacaksınız. Dolunay mali konularda harcama ve ekstra gelir kazanma eğiliminizi gözden geçirmenizi istiyor. Özellikle eğlence ve aşk uğruna cömertçe yaptığınız harcamalar can sıkabilir. Ayın sonunda nefis bir yeniay yaşanacak. Yakın çevrenizden birini fark edecek, yeni ve romantik bir ilişki için yeşil ışık yakacaksınız. Bir ilişkiniz varsa bebek sahibi olabilirsiniz.

BAŞAK: Dolunay evlilik, ortaklık ve yakınlarla ilişkilerde gözden kaçan detayları yeniden karşınıza çıkarırken biraz gergin hissettirebilir. Amaçlarınızı hatırlamalı ve enerjinizi doğru kullanmalısınız. Böylece ev ve ilişkiler alanında yaşanılan sarsıntılar daha kolay tolere edilebilir. 14 Eylüle dek zekanızı zirve seviyede kullanacak, sonrasında mali konulara odaklayacaksınız. Ayın son 10 gününde çocuklarınızın sorumluluğu artarken, aşkınızı yalnız başınıza yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Uzaklıklar ve iş yükü bu ilişkinin belirleyicisi olabilir. Yeniay yeni gelirler getirecek ve çok sevindirecek.

TERAZİ: Venüs 14 Eylüle dek iç dünyanıza güzellik getirirken, sonrasında dış görünüşünüzle ilgilenmenizi sağlayacak. Dolunaysa iş ve sağlık yaşamınızda eksik parçaları tamamlamanızı isteyecek. Eleman alımı, iş yeri dekorasyonu ve yeni müşterileri kazanmak ruh sağlığınızı iyileştirirken, yakın çevrenizi de işe katmanızı sağlayacak. Ayın son 10 gününde aile içi sorumluluklarınız artacak. Ekstra güç toplamalı vitamin takviyesi yapmalısınız. Ayın sonunda yeniay hem stilinizi yenilemeniz hem de aşka açılmanızı sağlayabilir. Yakın çevreniz genişleyecek.

AKREP: Dolunay dostunuz balık burcunda gerçekleşecek ve aşk yaşamınızı  revize edecek. Aradığınız aşkı bulabilir veya bebek sahibi olabilirsiniz. Yine de hem arkadaşlık hem aşk alanında sarsıcı deneyimler yaşanabilir. Ve harcamalarınız artabilir. Ayın son 10 gününde yakın çevrenizin size yükleyeceği angaryalarla baş etmek, kardeşlerinizin sorumluluklarını üstlenmek hayli yorucu olabilir.Ay sonunda yeniayla birlikte yenilenecek, ruhsal gelişiminiz için büyük bir adım atacaksınız.

YAY: Dolunay hem aile hem kariyer yaşamınızda düşlerinizi gerçekleştirmeniz için sıkı bir temizlik yapmanız gerektiğiniz hatırlatacak. Ancak düş kırıklıkları da sizi bekleyebilir.. Ayın son 10 gününden itibaren mali alana dikkatinizi verecek harcamak yerine küçük birikimler yapmayı tercih edeceksiniz. Ayın sonunda yeniay dostluk alanınızda doğacak. Karşılıklı sevgi, saygı duyacağınız dostlar yaşamınıza katkı koyacak.

OĞLAK: Seyahatler, yakın çevreniz ve uzak çevreniz tam bir hayal kırıklığı yaratabilir. Dolunay evresinde bu hayal kırıklığı yeni bir çevre gereksinimini hatırlatacak. Ayın 18’inden itibaren Satürn burcunuzda geri harekete son veriyor.  Daha çalışkan ve disiplinli olmak hiç zor gelmeyecek. Bir çok sorumluluğu aynı anda alabileceksiniz. Yeniay kariyeriniz için atılım yapmanıza ay sonunda yardım ederken, iç dünyanızı aydınlatacak pozitif bir bakış açısı da kazanacaksınız.

KOVA: Dolunay gelirlerinizin yetersiz olanlarını hatırlatıp daha çok çaba göstermeye zorlarken, yeni kazanımlar elde edeceksiniz. Ancak arkadaşların önerileri fiyasko olabilir, kendi bilgeliğinizle karar vermelisiniz. İçsel gücünüzü 18’inden itibaren toplayacak kötü alışkanlıklarınızı azaltacaksınız. Yeniay ay sonunda seyahat, eğitim, medya ve basın yayın alanlarına yenilik getirecek. Hayatınız için güzel ve anlamlı bir dönem başlayacak.

BALIK: Dolunay ay ortasında evlilik, kişisel stil ve kariyer gibi konularda beklentilerinizi yeniden gözden geçirmenizi sağlayabilir. Eşzamanlı olarak başkalarını düş kırıklığına uğratabilir, kızdırabilirsiniz, dikkat!  Tepkileriniz kontrollü olmalı. Olgun ve bilge arkadaşlar 18 Eylülden itibaren yeniden önem kazanacak. Birlikte daha sık zaman geçireceksiniz. Ay sonunda yeniay, ekstra gelirler kazanmanızı, referanslarla mutlanmanızı dolayısıyla kariyer yaşamında öne çıkmanızı düşündürecek. Değerlendirirseniz harika bir evre başlatmış olursunuz.

HER HAKKI SAKLIDIR