Mayıs 2019 Burç Yorumları

Mayıs 2019 Burç Yorumları

Mayıs 2019 Burç YorumlarıMayıs 2019 Burç Yorumları

SU KARAKUŞ

www.sukarakus.com

Instagram/ youtube: su karakuş

Makalenin her hakkı saklıdır.

AYIN BİLGİSİ: SATÜRN’ÜN HALKALARI HIZLA KAYBOLUYOR.

Oğlak burcunun yöneticisi olarak kabul edilen Satürn çıplak gözle görülebilen 5 gezegenden biri. Satürn’ün 400.000 km. boyunca uzaya uzanan buz ve buzla kaplı kayalardan ve toplam 7 gruptan oluşan halkaları gitgide kayboluyor. 292 mliyon yıl sonra Satürn de diğer gezegenlere benzeyecek. Halkasız kalacak.

Satürn 1600’lü yıllardan bu yana inceleniyor ve bugüne dek tam 4 uzay aracı Satürn’ü inceledi. Satürn’ün çapı Dünyanın 10 kayı büyüklüğünde fakat bu gezegen oldukça hafif. Çünkü sadece gazlar ve sıvılardan oluşuyor bir yüzeyi yok.

Yakın zamanda bilim adamları Satürn’ün halkalarının içten başlayarak dışa doğru gezegene dolu gibi yağdığını dolayısıyla kaybolduğunu gözlemledi. Buna neden Güneş ışınları ve meteorların çarpışması sonucunda oluşan plazma bulutları, buz tozlarıyla buluşması. Yer çekimininde etkisiyle halkaları oluşturan buz kayaları gezegene dolu gibi yağıyor ve yavaş yavaş kayboluyor.  Ortalama 292 milyon yıl sonra Satürn tamamen halkasız kalacak.

Astrolojik açıdan Satürn soğuk, uzak ve mesafeli görünen bir kişiyi anlatır. Engelleri, güçlükleri ve disiplinli olma zorunluluğunu da. Halkalar kaybolduğunda muhtemelen Oğlaklar engellerden, güçlüklerden ve soğuk duruşlarından epeyce uzaklaşmış olacaklar. Bunların hepsi şimdilik teori ama neden gerçek olmasın?

MAYIS AYI GÖKYÜZÜ ETKİLERİ.

Nisanın yorucu etkisinden sonra ipek gibi bir aya ve dünyevi zevklerle yeniden bağ kurmaya başlıyoruz.

Mayıs ayına Ay, Merkür ve Venüs Koç burcundayken başlanacağı için yenilikler, yeni kararlar öncelikler olacak. Özellikle koçlar ve yükselen koçlar açısından çekicilik yükselirken, zekice çıkışlarla spontan başlangıçlar sevindirecek.

6 Mayıs’dan itibaren Merkür, 15 Mayıs’dan itibaren Venüs Boğa burcuna yerleşiyor. Bu da demektir ki bir yanımız çocuksu ve şen görünse de diğer yanımız garantici, mali konularda uyanık ve dünyevi zevklerin tadını çıkartmaya hazır görünecek. Bu evrede çekiciliği ve üstünlüğü boğalar ve yükselen burcu boğa olanlar ele geçirecek. Üstelik yeniay TR saati ile 5 Mayıs da yine Boğa burcunda doğarak güvenlik ve maddi kazanımlar hakkında yenilikler yapmamıza, kendimizi garantiye almamıza yardım edecek.

Ayın ilk yarısını İkizler burcunda geçiren Mars 2 yıl sonra yenilenen zihinsel enerjinin tadına öncelikle ikizler ve yükselen ikizlerin varmasını sağlayacak. Bu evre bir nevi zekanın bileylenmesi. Yeniden okumaya başlayan, yeniden araştırmaya bayılan bir kitlenin oluşması gözlerden kaçmayacak. Ayın ikinci yarısında yengeç burcuna yerleşen Mars bu kez cinsel performansı yengeçler ve yükselen yengeçler için arttırırken, aile için azimle çabalamayı, yuva, vatan, aile konularında hırslı ve enerjik davranmayı sağlayacak.

18 Mayıs da Akrep burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Dolunaylarda yeniaylar gibi, gerçekleştikleri günden 5 gün öncesinden 5 gün sonrasına kadar etkili. Ödemelerin sonlanması, ameliyatların planlanmasının tamamlanması, ekstra gelirlerden zorlayanların yaşam planından çıkarılması veya peşinde koşulan bir gelirin kazanılmaya başlanması gibi getirileri olacak bu dolunayda en çok etkilenecekler akrep burcunun son 3 gününde, yay burcunun ilk 3 gününde doğanlar.

21 Mayısdan itibaren Güneş ve Merkür ikizler burcuna yerleşerek Marsın geri çekilen enerjisinin yerine yine canlandırıcı ve zekayı öne çıkaran bir etki yaratacak. Bilgiye ve araştırmaya doyamayacağımız bir dönem de böylece başlayacak. Tabii ki ikizler ve yükselen ikizler açısından şahane ve canlı bir dönem.

MAYIS BURÇ YORUMLARI

KOÇ: Ayın ilk yarısına kadar çekiciliğiniz üst düzeyde olacak ve yalnızsanız aşka açılacaksınız. Bir ilişkiniz varsa yılın en romantik dönemi olsun isteyebilirsiniz. Ayın ilk haftasından itibaren hem kazancınız artacak veya yeni bir gelir kazanmaya başlayacaksınız hem daha garantici düşüncelerle rahatlayacaksınız. Ayın ortasından itibaren ailenizle aranızdaki gerilim artabilir çünkü yöneticiniz Mars son derece rahatsız olacağı bir alana Yengeç burcuna yerleşecek. Duygularla alınganlık, hırslar, sübjektif bakış açısı kaos yaratacak. Ayın ikinci yarısında damgasını vuran dolunay, ameliyat kararı almanıza, iyileşmenize, ekstra gelirler kazanmanıza yardım edecek. Ayın son haftasında ise yakın çevrenizle daha çok ilgilenecek, yeni bilgilere ulaşacak, araştırmaya doyacaksınız.

BOĞA: Ayın ilk haftasında tamamen içe dönük ve enerjisi düşmüş ama güç toplayan bir ruh hali sizi sarmalayacak. Ancak yenilik yapmak için can atacak ve nihayet yeniayla birlikte kişisel görünüşünüz ve stilinizde bir yenilik yapacaksınız. İkinci haftadan itibarense çekiciliğiniz bir kat daha artacak. Aşka adeta davetiye çıkaracak, hayranlarınızın arasında seçim yapmakta zorlanacak ya da partnerinizle son derece romantik bir dönem yaşayacaksınız. Ayın ikinci yarısı evlilik veya iş ortaklığı kararı almak için çok uygun. 21 Mayıs’dan itibaren zenginleşme ve özgüven konusunda bol bol literatür karıştıracak, yeni bilgiler edineceksiniz.

İKİZLER: Arkadaşlıklar ve sosyalleşme gereksinimi ayın başından itibaren yüksek. O nedenle dışarda olmak isteyecek ve ekip çalışmalarını önemseyeceksiniz. Ayın ikinci haftasından itibaren içe dönüş ve yorgunluklar başlarken, bir yandan da dinlenmeyi başaracaksınız. Mali konulardaki hırsınızdan dinlenme ihtiyacına rağmen hiçbir şey kaybetmeyeceksiniz. 16 Mayısdan itibaren kazancınız artarken harcamalarınızda artacak, kontrollü olmalısınız. Ayın ikinci yarısında iş yaşamınızda önemli ve başkalarının kaynaklarından yararlanacağınız bir başarı sizi bekleyecek. Dolunay gayet destekleyici. Yüksek enerjinizi 21 Mayısdan itibaren aniden hissedecek, çevrenize neşe saçacaksınız. Bilginizle ev enerjinizle göz doldururken, yenilikler planlayacaksınız.

YENGEÇ: Kariyerinizle ilgili zorlanmaların başarıya dönüşeceği bir ay Mayıs. Ayın ilk haftasında sert görünen otoriteleriniz sizi takdir etmeyi de ihmal etmeyecek. Ayın ilk haftasından itibaren dostlarınızla daha çok zaman geçirecek, kendinizi güvende hissedeceksiniz. Ayın ikinci yarısından itibarense artık ana temanız yardımlaşmalar, sosyal sorumluluklar olacak. Bu konuda atılacak her yeni adımda başrol alacaksınız. Ayın ikinci yarısında ise aşk yaşamınızı gözden geçirmeniz, değişmeniz ve çocuklarınızla ilişkinizi yeniden düzenlemeniz gerekiyor. Kişisel gelişiminiz için ayrılmak yerine dönüşümü tercih etmelisiniz. Ayın 21’inden itibaren içe dönmek, daha çok okumak ve kendinizi aramak kendinize yapacağınız en büyük iyilik olacak.

ASLAN: Seyahatler, medya çalışmaları aktif ve yoğun bir kariyer hayatı ayın ilk haftasının konusu. İkinci haftada ise bu konu değişmeyecek sadece ekstra gelirlerle ve yöneticilerinizle ilgilenmenizde sorumluluklarınıza eklenecek. Yorulacak mısınız hayır! Yeni bir teklif gururunuzu okşayacak. Çabalarınızın ödülünü alacaksınız. Ay ortasından itibaren aniden enerjiniz düşebilir veya hasta hissedebilirsiniz. Aslında yapmanız gereken yaşam ritminizi yavaşlatmak, biraz yoga, biraz içe dönüşle güç toplamak. 21 Mayısdan itibaren sosyalleşmeniz ve bir çok toplantıya katılmanız gerekiyor. Bu nedenle en azından dinlenmiş olmalısınız.

BAŞAK: Ekstra gelirler veya ödemeler ayın ilk haftasının ana konusu. Kazanacaklarınızın harcanacaklardan daha az olacağını bilmek sizi rahatlatmalı. 6 Mayısdan itibaren yeni medya çalışmaları tanınırlığınızı arttırırken, daha çok seyahat edecek ve güven veren kültürlerin tadını çıkaracaksınız. Ay ortasından itibaren sosyal yaşamınız hareketleniyor çünkü bir çok yere aynı anda yardım etmeye çalışacaksınız. Yardımlaşmalar yeni topluluklarla bir araya gelmenizi sağlayacak. Ayın ikinci yarısında yakın çevrenizle ilgili bir sonlanma yaşanacak. Kayıplara üzülmeye zamanınız olmayacak zira ayın son 10 gününde önceliği kariyer planlamaları alacak. Yazı, sunum ve reklam işlerinizi ay sonunda hızlandıracaksınız ki bir sonraki ay istediğiniz başlangıcı yapabilin.

TERAZİ: Partnerinizin jestleri ayın ilk haftasında yeterince mutlu hissetmenizi ve sevildiğinizden emin olmanızı sağlayabilir. Ayın 5inde itibaren ekstra gelirlerinizi garantili ve güvenli bir alanda yeşertmeye başlayacaksınız. Ve bir yandanda eğer istiyorsanız estetik ameliyatlarınızı planlayacak, operasyonlarla daha keyifli bir görünüş kazanacaksınız. 15 Mayısdan itibaren kariyer yaşamınızda hırslı ve azimli çıkışlarınızla alkış toplayacaksınız. Ayın ikinci yarısı maddi gelirlerinizi gözden geçirme ve yeterli bulmadıklarınızla vedalaşma, yenilenme ve sonlandırma zamanınız. Özgüveninizdeki eksik kısımla da ilgilenmenizi öneririm. Seyahatler ve akademik kariyer planları için 20’sinden itibaren yükselişte olacaksınız.

AKREP: İş yaşamınız ayın ilk günlerinden itibaren önceliğiniz ve savaş alanınız olacak ancak ortamı istediğiniz zaman kızıştırabildiğiniz gibi, istediğiniz zaman da yatıştıracaksınız. Özellikle 2.haftadan itibaren yakınlarla ilişkiler, evlilik ve ortaklık konularında yenilik yapmalısınız. Nikah tazelemek ya da evlenmek, bir iş ortaklığına evet demek tüm garantileri de beraberinde getirecek. Ay ortasından itibaren gezmek, görmek ve yardım etmek için adeta can atacak, iyi yönlerinizi ortaya koyacaksınız. Ayın son 2 haftası yardım toplamak ve başkalarının kaynaklarını kullanmak konusundaki hünerleriniz alkışlanacak.

YAY: Aşk ve çocuklarla ilişkiler ayın ilk 2 haftasında sevinçli alanlarınız. Yeni fırsatlar karşınıza çıkacak ve sizde değerlendireceksiniz. Öte yandan tüm bunlara birde garantici bakış açısı eklenince, heves kurbanı olmadan doğru seçimler yapabileceksiniz. Ayın ilk haftasında iş yaşamınızda yenilikler yapabilirsiniz. Yeni teklifler alırsanız mutlaka değerlendirin. Ay ortasından itibaren ilişkiler yerine ekstra gelirler ve ödemelere yönelecek, sınırlarınızı tekrar belirleyeceksiniz. Beklentilerinizle vericiliğinizin bir dengeye oturması gerekiyor. Ayın ikinci yarısında ruhsal gelişiminizi etkileyecek kararlılıkta davranacak, sağlık sorunlarınızı tetikleyen kötü alışkanlıklara bir son vereceksiniz. Ayın son haftasını partnerinize ve yakınlarınıza ayırmak yeni bilgilere ulaşmanızı dolayısıyla epeyce mutlu olmanızı sağlayacak.

OĞLAK: Ev ve ailenizle ilgili yenilikler ayın ilk haftasında aktif, yoğun bir dönem geçirmenizi sağlayacak. İkinci haftadan itibaren çocuklarınızla keyifli zamanlar geçirmek veya partnerinizle romantizm yaşamak önceliğiniz olacak. Uzak seyahatler yakınlaşmaları artırırken, uzaklara yerleşme kararı da alabilirsiniz. Ay ortasından itibaren evlilik ve ortaklık alanınızda eşinizin bencilce isteklerine maruz kalabilir veya bunu fark edebilirsiniz. Günün sonunda kişisel çatışmalarda artabilir. 21’inden itibaren iş ve sağlık yaşamınıza odaklanarak zihninizi daha önemli şeylerle meşgul ettiğinizde çatışmalarında önemi kalmayacak. Yine de kışkırtılmalar karşısında dikkatli ve sakin olmalısınız.

KOVA: Yakın çevrenizle bağlantılarınızın güçlendiği bir evredesiniz ve neşeli ortamlar ilginizi çekecek. Aya eğlenceli başlayacak ama 2. Haftadan itibaren eğlenceye ailenin yakınlaşması amacını da ekleyerek, evcimen bir tarza bürüneceksiniz. Bu sitil değişikliği beğenilecek. Ayın ilk yarısında ev veya dekorasyon değişikliği yapabilirsiniz. Ayın ikinci yarısında ise kariyerinizi yeniden gözden geçirmek isteyecek, eksiklikleri tamamlamak için kendinizle yüzleşmek zorunda kalacaksınız. Bu en zor kısmı çünkü gerçekleri görmeniz hiç de kolay değil. En iyisi güven duyduğunuz birinin fikrini almak ve yolunuzdaki taşları temizlemek. 21’inden itibaren aşk yaşamınız canlanıyor. Kişisel gelişimde bir basmak atlarsanız doğru kişiye rastlama şansınızda yüksek. Kendinizle yüzleşmekten kaçınmayın.

BALIK: Mali konular ayın ilk haftasında hırslı ve çalışkan görünmenizi sağlayacak ve bu kolay kazanımlar ayın 15’ine dek sürecek. Avantaj sizdeyken riskli yatırımlarınız bile karar dönüşecek. Ayın 2.haftasından itibaren çevrenizle güven ortamı yaratacak bağlar kurmak, birbirinizi benimseyeceğiniz kişilerle birlikte yol almak iyi hissettirecek. Üstelik ayın ilk yarısında yepyeni bir çevrede var olacaksınız. Bu güvenle ayın 15.inden itibaren aşka açılabilir, çocuklarınız için daha mücadeleci davranabilirsiniz. Şefkatinizle herkesi sarıp sarmalayacaksınız. Ayın ikinci yarısında seyahatleri veya medya çalışmalarını tamamlamak, sonuç almak önceliğiniz olacak. Paraya veya kara dönüşmeyen şeyleri yaşamınızdan çıkaracaksınız. 21’inden itibaren ev ve aile yaşamınız için biraz literatür karıştıracak, biraz öğrenecek ve bilgiyle gelen konforun tadını çıkaracaksınız.

SU KARAKUŞ

www.sukarakus.com

Instagram/ youtube: su karakuş

İletişim: astrolojikulubu@gmail.com

Instagram: https://www.instagram.com/sukarakus  DM den mesaj ile ulaşabilirsiniz.

Youtube    : https://www.youtube.com/channel/UCw0XNt1vMXWKUpHf_bQxQ3A/videos