Temmuz 2019 Burç Yorumları

INSTAGRAM: www.instagram.com/sukarakus

YOUTUBE: www.youtube.com/sukarakus

 

AYIN BİLGİSİ: AYIN KARANLIK YÜZÜ

Ay’ın karanlık yüzü astrolojide sırları ve hayatımızdaki kör noktaları ifade eder. Göremediğimiz, göremeyeceğimiz, farkında olmadığımız olamayacağımız acı gerçekler veya bir başka deyişle kör noktalar Ay’ın karanlık yüzü ile tanımlanır.

Gerçekte Ay’ın karanlık yüzü ne demek? Ay’a baktığımızda hep aynı yüzey şekillerini görürüz. Oysa Ay da Dünya gibi kendi ekseni etrafında döner. Peki öyleyse niye sadece bir tarafını görüyoruz? Eğer Ay kendi ekseni etrafında dönmeyip de sadece Dünya’nın etrafında dönseydi onun her yerini görebilirdik. Ama bildiğimiz gibi Ay hem kendi ekseni etrafında hem de Dünyanın etrafında dönüyor. Şu andaki dönüş hızından farklı bir dönüş hızıyla dönseydi biz onun her yerini görebilirdik. Ama Ay öyle bir hızda dönüyor ki biz Dünya’nın neresinde olursak olalım onun sadece bir yüzünü görebiliyoruz. Buna senkronize rotasyon deniliyor. İşte Ay’ın bu özel dönüş hızından ötürü onun bir tarafını yeryüzünde yaşamış hiçbir insan binlerce yıl boyunca göremedi. Göremediği için de “Ay’ın Karanlık Yüzü” dendi. 1959’da Rusların gönderdiği Luna 3 aracı ilk kez Ay’ın karanlık yüzünün fotoğrafını çekip Dünya’ya gönderdi. Ay’ın diğer tarafının ayrıntılı bir görüntüsünü 1968’te çekilen bu fotoğrafla görebildik. Hiç de karanlık değil. Zaten o yüzden bilim dünyasında onun bu yüzüne “Ay’ın uzak tarafı” deniliyor.

Gerçekte Ay’ın karanlık tarafı yoktur tamamı karanlıktır.

 

EYVAH TUTULMALAR BAŞLIYOR NASIL BAŞ ETSEM?

2 Temmuz’da bir Güneş tutulması, 17 Temmuz da bir Ay tutulması yaşanacak. Bu da demektir ki Temmuz 2019’un en önemli 2 ayından biri olacak. Zira tutulmalar çok önemli ve etkisi yüksek göksel olaylardır.

Güneş tutulması dönemleri 1 ay öncesinden 1 ay sonrasına dek etkilidir ve hayatımız için çok önemli yenilikler getirir. 2 Temmuz Güneş tutulması yengeç burcunun 10.derecesinde meydana gelecek. Ev, aile, yuva alanında önemli yenilikler yapmamızı sağlayacak.

Ay tutulması dönemleri 15 gün öncesinden, 15 gün sonrasına dek etkilidir ve hayatımızdaki gereksiz fazlalıkların çıkarılması, sonuçlanmayan arayışların sonuçlanması ve tamamlanması, ilişkilerin gözden geçirilmesi bu döneme rastlar. 17 Temmuz ay tutulması Oğlak burcunda meydana gelecek ve kariyer, otoritelerimiz, sosyal konumumuz hakkında önemli bir sonlanmayı getirecek.

BİR DE MERKÜR RETRO ŞİMDİ NE YAPACAĞIM?

7 Temmuz da Merkür Aslan burcunun 4.derecesinde retrograde harekete başlayacak. Retrodgare bir yanılsamadır. Hiçbir gezegen geri gitmez, Dünyadan bakıldığında hızı değişince geri gidiyormuş gibi görünür. Bu görünüş yanlış anlama, elektronik eşyaların bozulması, kayıplar ve yanlış kararlar olarak hayatımıza yansır. Merkür’ün aslan burcundaki gerileme hareketi aşk, çocuklar, yaratıcılık ve eğlence alanlarında hatalı çıkışlara, ayrılıklara değeri bilinmeyecek sanat eserlerinin ortaya çıkışına, spekülatif yatırımların kaybettirmesine neden olabilir.

19 Temmuzda Merkür retrograde hareketine yengeç burcunda devam edecek ve 11 Ağustos’a dek yengeç burcunda kalacak. 2 Ağustos da sona erecek olan Retro transit 3 Ağustos’dan itibaren ev, yuva, aile konularında doğru karar almamıza yardım edeceği için Temmuz ayı boyunca önemli kararlar almamakta fayda var.

YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMAYI UNUTMAYIN

KOÇ: Güneş tutulması ev alımı, ev de değişiklikler, yuva kurmak gibi ihtimalleri seveceğinizi bildiriyor ancak aşk yaşamınızda ayın ilk yarısında dikkatli olmalısınız. Cümleler büyüyen tartışmalara dönüşebilir. Merkür retrosu 19 Ağustosa dek önce aşk yaşamınızı ve çocuklarınızla ilişkinizi etkileyecek. Sonrasında ev düzeninizin istemediğiniz şekilde gelişmesine veya aile içi uyuşmazlıklara, ev eşyalarının arızalanmasına neden olacak. Ay tutulması ise kariyer alanında aşırı baskı yaratabilir. Yine de ayın ikinci yarısında olumsuzlukların düşlerinizi gerçekleştirmeye bir araç olduğunu gözlemleyeceksiniz.

BOĞA: Yakın çevrenizi tamamen değiştirmeniz ayın ilk yarısında Güneş tutulmasının bir katkısı olurken, aile içi tartışmaların istenmeyecek yerlere gitmesi mümkün ve çok dikkatli olmalısınız. Seyahatler en çok risk taşıyan alanınız. Merkür retrosu yine aile içi ilişkileri sarsabilir ve yanlış anlamalar kırgınlıklar, ayrılıklar getirebilir. Ayın ikinci yarısında Ay tutulması uzak çevrenizi eşiniz vasıtasıyla değiştirebileceğinizi ya da yeni bir eğitim alabileceğinizi anlatıyor. Arkadaşlarınızın ve yakın çevrenizin desteği siiznle olacak.

İKİZLER: Mali konularda yeni başlangıçlar yapacağınız, özgüveninize katkı koyacağınız bir aydasınız. Güneş tutulması gelirlerinizin artışına yardım edecek.  Yolculuklar ve harcamalar, borçlar ve ameliyatlar konusunda biraz gergin hissedebilirsiniz. Yöneticiniz Merkür önce yakın çevrenizi ve sonra para alanınızı etkileyecek. O nedenle büyük bir yatırım veya risk söz konusu olduğunda çok dikkatli davranmalısınız. Ay tutulması harcamalarınızı yeniden gözden geçirmenizi sağlayacak. Gelirler konusunda şanslı ama harcamalar konusunda o kadarda şanslı olmadığınızın bilinciyle hesaplarınızı dengelemelisiniz.

YENGEÇ: Güneş tutulması burcunuzda oluşuyor, görünüşünüzden, kişisel ifadenize kadar birçok alanı etkileyecek. Evlenmek, sosyal statü değiştirmek, dünyayı algılama biçiminizi değiştirmek gibi ihtimaller birazda harcama yapmanıza neden olacak. Merkür retrosu özdeğerinizle ilgili kuşku oluşturabilir. 19 temmuzdan itibaren algılarınız yavaşlayacak ve korkularınız artacak zira Retro burcunuzda sürecek. Ay tutulması evlilik ve ortaklık alanınızı etkiliyor. Ortak projelerden ayrılmak isteyebilirsiniz. Uzun yolculuklar veya medya çalışmalarından istediğiniz sonucu alabileceksiniz.

ASLAN: İç dünyanızda önemli bir değişim yaşayacak, spritüel konulara ilgi duyacak ve yenileneceksiniz. Tutulma size kişisel gelişim ve ruhsal alanda önemli bir rahatlama sunacak. Yine de aşırı atak, cesur ve sözünü esirgemez görüneceksiniz. Merkür retrosu 19 Temmuza dek burcunuzu etkileyecek. Düşünce hataları yapacaksınız. Bu hataların önemli sonuçları olabilir dikkatli olun. Ay tutulması aile bireylerinin önerisiyle iş yaşamınızda bir sonlanma getirebilir. Bu sonlanma yeni bir evreyide başlatacak. İçsel mutluluğunuz artıyor.

BAŞAK: Yeni dostlar ayın ilk yarısında yaşamınıza katılıyor. Şefkatli insanlar Güneş tutulmasının hediyesi olacak. Yine de kendinizle kavga etmek, yarışmak gibi özellikleriniz ortaya çıkabilir ve bu durumu sevmeyebilirsiniz. Merkür retrosu kendinizle ilgili düşüncelerinizi negatife evriltirken, 19’undan itibaren arkadaşlarınızın hatalarını yakalamak veya olumsuz yönlerine odaklanmak daha kolay olacak. Dolayısıyla güzel dostluklar başlamadan bitebilir. Ay tutulması yakın çevrenizden biriyle aşk yaşamanızı veya bebek sahibi olmanızı sağlayabilir. Partnerinizle ortak bir düşünüz gerçekleşecek.

TERAZİ: Güneş tutulması yeni bir kariyer teklifinin heyecanını duymanızı sağlayabilir ancak arkadaşlarınızla ilişkiniz ayın ilk yarısında risk altında ve canınız sıkılabilir. Yine de kariyerinize odaklanmakta fayda var zira 19’undan itibaren kariyer alanınızda Merkür gerileyecek ve emekleriniz anlaşılmayabilir. Öncesinde dostlarınızla ilişkilerinizde bazı düşünce hataları, yanlış anlamalar kırgınlıklara neden olabilir. Ayın ikinci yarısında Ay tutulması ev satışı, aile içi ilişkilerin gözden geçirilmesi veya yuva kurmak gibi bir çok alternatif sağlayacak. Değerlendirirken acele etmeyin ve ay boyunca odağınız kariyeriniz olsun.

AKREP: Yurt dışı seyahatler, taşınmalar, medya çalışmaları veya akademik bir alanda çalışmak Güneş tutulmasının hediyeleri olacak. Ancak yöneticileriniz veya otoritelerinizle aranızda soğuk rüzgarlar esebilir. Ve ayın 7 sinden itibaren yanlış anlamalar gelişebilir. Yakın çevrenizin baskısına kapılmamalısınız. Ayın 19’undan itibaren Merkür retrosu seyahatlerde sorun yaratmaya başlayacak. Evrak, pasaport, anahtar, kredi kartı unutmalarına karşı dikkatli olun. Ayın ikinci yarısında Ay tutulması yakın çevrenizle ilişkilerinizi irdelemenize neden olacak. Kendinizi yeniden tanımlayacak ve özel kararlar alacaksınız.

YAY: Ekstra gelirler kazanabilir, uzun zamandır beklediğiniz ödemeleri alabilirsiniz. Güneş tutulması güzellikler getirecek ancak dikkatli olunması gereken şeylerde var. Yolculuklar da hız yapmanız aşırı riskli. Merkür retrosu ayın ilk yarısında seyahat alanınızı etkiliyor ikinci yarısında gelirlerinizi yanlış değerlendirmenize neden olabiliyor. Dikkati elden bırakmamak gereken bir aydayız. Ayın ikinci yarısında ay tutulması gelirlerinizden birine veda etmenize sebep olabilir. Bu kararı negatif düşünceler veya endişeler nedeniyle de alabilirsiniz. Temmuzu değerlendirmek için aşırı dikkatli olursanız gelirleriniz memnuniyet verir.

OĞLAK: Güneş tutulması evlilik veya ortaklık için bir adım atmanızı sağlayacak. Ancak aşırı harcama eğiliminiz sizi ve çevrenizi yorabilir. Öte yandan yanlış harcamalar da yapabilirsiniz. Sonradan pişmanlık duyabilirsiniz. Başkalarına baskı yapmak veya aşırı sorumluluk almak gibi eğilimleriniz tutulmanın karşısında yer alan Satürn’den kaynaklanacak. Ayın ikinci yarısında Ay tutulması burcunuzun 24.derecesinde gerçekleşecek. Burcun son 2 haftasında doğduysanız tutulma sizi tamamen değiştirebilir. Ayrılıklar, kendi yapınızı gözden geçirmek, ağır bir özeleştiri yapmak ve köklü bir şekilde değişmek arkadaşlarınızın sayesinde başaracağınız kişisel gelişim adımları. Görünüşünğüzde değiştirmek istediğiniz şeyler içinde fırsat bulacaksınız.

KOVA: Ayın ilk yarısında Güneş tutulmasının katkılarıyla iş yaşamınızı yenileyeceksiniz. Yeni bir iş alanı veya elemanlar ya da ofis eşyaları hayatınızı kolaylaştıracak. Ancak aile, ortaklar ve yakınlarla ilişkiler biraz özen istiyor. Stres düzeyinizin artışı Satürn’ün karşıt açısı nedeniyle. Sakin ve sağduyulu kalmaya çalışmalısınız. Merkür retrosu önce ilişkilerinizi sonra iş alanınızı olumsuz etkileyecek. Yanlış bir karar vermemek üzere sözleşmeleri dikkatle okumakta ve büyük anlaşmalar yapmamakta fayda var. Ay tutulması kariyeriniz için ve otoritelerinizin desteği ile köklü bir şekilde değişim getiriyor. İş alanında bir yıldız gibi parlayacaksınız.

BALIK: Güneş tutulması yeni bir aşkı ya da bebek sahibi olma ihtimalini getiriyor. İyi değerlendirmelisiniz. Ancak iş alanınızda Merkür retrosu ve Marsın geçişi bir miktar savaş ve yanlışlar dizisini de beraberinde getirebilir. Aşkın seratonine kapılarak iş yaşamınızı ihmal etmeniz çok mümkün. Öte yandan özellikle yöneticilerinizi veya aile büyüklerinizi düş kırıklığına uğratmanız da çok mümkün. Ani tepkilerden kaçınmalısınız. Ay tutulması arkadaşlık alanınızda kopuşlar ve uzaklara taşınan dostlarla vedalaşmalar yaratacak. Ay ortasından itibaren aşk yaşamınız ve çocuklarınızla ilgili kararlarda iletişim hataları ayrılıklar, küskünlükler getirebilir. Yanlış düşüneceğiniz ihtimalini unutmayın.