Tutulma Ayı: Ocak 2019 Burç Yorumunuz

8-14 Temmuz Haftası Burç Yorumları

Uzman astrolog Su Karakuş

Yükselen burcunuzu ve Güneş burcunuzu okuyarak harmanlamalısınız.

Tutulma Ayı: Ocak 2019 Burç YorumunuzKOÇ: Mars-Uranüs arasındaki gerilim haftaya damgasını vuracak. Mali konularda yöntem veya tarz değişikliği yapmanız gerekecek. Daha doğru, daha konforlu bir yaşam için savaşmak yerine mücadele etmeyi tercih edeceksiniz. Aşk yaşamınız ve çocuklarla ilişkiler gerilim yüklü olabilir.  Sevdiklerinizi korumak isterken bile sakin kalabilmelisiniz.

BOĞA: Ay-Venüs olumsuz açısı özellikle hafta başında dünyevi zevklerinizi kısıtlayacak. Yakın çevrenize veya kardeşlerinize karşı sevgisiz, iş yaşamında veya günlük rutinde isteksiz hissedebilirsiniz. Kısa sürecek bu evrenin dışında yakın ve uzak çevreniz arasındaki köklü değişiklikler kimi zaman sevindirecek. Dostlarınızdan destek alacağınız bir haftadasınız.

İKİZLER: Yöneticiniz Merkür yenide retrograde harekete geçti. Bu geçiş elektronik araçlarla imtihanınızı da başlattı. Yanlış anlamalara, hızlı tepki vererek pişmanlık duymaya yatkın olacaksınız.  Trafikte son derece dikkatli olmanız gereken bir haftadasınız. Yolculuklar üzücü olabilir.

YENGEÇ: Tutulmaların etkisi sürerken, hayatınız yenileniyor. Bende değişiklik yok diyorsanız fırsatları kaçırmadığınızdan emin olmalısınız. Burcunuzda yol alan Venüs Pazartesi sevgisiz ve endiniz beğenmez bir ruh hali yaşatabilir. Güneşin konumu hafta boyunca hem sağlık sorunlarına, hem de güçlü kişilerin baskısına maruz kalmanıza neden olacak. Fazlasıyla kırılgan olmak yerine güçlendirici birkaç egzersiz yaptığınızı düşünmek mutlu sona ulaştıracak.

ASLAN: Merkür burcunuzda gerilemeye başladı ve algılarınız da yavaşladı. Burada Marsla kavuşuyor olması düşüncelerinizden emin olmadan saldırganca tepkiler vermenize neden olabilir. Oysa bu evreyi fiziksel gücünüzü toplamak için egzersiz yapmaya, evi, eşyaları yeniden gözde geçirmeye, gereksizleri ayıklamaya, atılacakları atmaya, iletişim biçiminizi gözen geçirmeye ayırmalısınız. İş yaşamınızla ilgili sorunlar iç dünyanızı biraz sarsacak. Ama unutmayın her gecenin bir sabahı var.

BAŞAK: Merkür retrosu geçmişe dönmenize, nostaljiye, yakınlarla sorunlar yaşamaya neden olabilir. İçe çekilme ve okuma eğiliminiz de artabilir. Enerjinizi fiziksel olarak değil, ruhsal olarak kullanma dönemindesiniz. Ev yaşamınızla ilişkili talihsizlikler, yakınlarınızın yaratacağı düş kırıklığı bu hafta boyunca dikkat etmeniz gereke alanlar. Beklentiyi düşürün ve her türlü tartışmaya kendinizi kapatın.

TERAZİ: Hafta başında kariyerinizle ilgili sevimsizlikler üzebilir. Otoritelerin yaratacağı sorun hafta sonunda bariz bir şekilde artabilir.  Kendinizi ortaya koymak için acele etmeyin. Önce gözlemleyin sonra stratejinizi belirleyin. Yaşamın kötü sürprizleri kadar iyilikleri de sizi bekleyecek.

AKREP: Yöneticiniz Plüton hafta boyunca baskısını yavaş yavaş arttıracak. Ve yakın çevrenizden kontrolü ele geçirmek isteyen biri dikkatinizi çekecek. Yolculuklar hafta boyunca tehlike unsuru. İletişim ve bilgi alışverişi tarzınızı değiştirmelisiniz. Köklü değişiklikler kafanızı da bedeninizi de rahatlatacak.

YAY: Jüpiter retro, Merkür retro ve her ikisinin de sert açıları var bu nedenle ilişkilerinizde sorun yaşama ihtimaliniz çok yüksek. Yapılacak bir şeyler var elbette. Mali konularda köklü değişiklik yapmak, ekstra gelirler ve ödemeler hakkında hataya açık olduğunuzu unutmamak, şansınıza güvenmeden harekete geçmek. Zor ama başarıyla altından kalkacağınız bu hafta tek ihtiyacınız olan biraz dikkat.

OĞLAK: Başkalarına güç gösterisi yapmak haftanın en büyük hatası olacak. Hem güçlü hem aciz konumda git geller yaşayabilir, partnerinizin egosuyla, yanlış düşünceleriyle mücadele ederken zorlanabilirsiniz. Bu hafta sizden beklenen iyi bir şifacı olmanız. Ruhsal güçlerinizi kullanarak başkalarını ve ortamı iyileştirmeniz.

KOVA: Uranüs oldukça güçlü bir konumda. Marsla ve Merkür’le arasındaki gerilim yakınlarınızla veya partnerinizle  ufak tefek sorunları   yaşarken ailenizin ve sizin takdik değiştirmeniz gerektiği ortaya çıkacak. Olaylara daha rahat bir açıdan bakmak da bir yöntem olacak. Travmatik olaylar yaşamamak için içsel gücünüzü dzunda kullanın ve pozitif düşünmeye odaklanın.

BALIK: İyi dostlarla birlikte hareket etmek kimi düşlerin gerçekleşmesini sağlarken, kariyer alanında gelen baskılar hem başkalarını düş kırıklığına uğratmanıza neden olabilir. Öte yandan aşk yaşamınızda mutlu gelişmeler sizi bekliyor. Geleceğe uzanacak bir ilişki sizi sarıp sarmalayabilir.

HER HAKKI SAKLIDIR.