Haftanın Astroloji Özeti (8-14 Temmuz)

Hafta boyunca gökyüzünde neler olacak? Size nasıl yansıyacak? Nasıl değerlendirmeli, nasıl önlem almalısınız?

Uzman astrolog Su Karakuş

www.instagram.com/sukarakus

www.youtube.com Su Karakuş

 

8 TEMMUZ PAZARTESİ: Ay, Venüs olumsuz açısı sevgisizlik hissini tırmandıracak. Bu geçici ruh hali oldukça yorucu olabilir. Duyarsızlaşmak, adalet duygusu kaybetmek, sevilene karşı duyguların silikleşmesi veya abartılması çok olası. Gökyüzü sert konumda ve dikkat edilmesi gereken şey zarar görmemek değil, zarar vermemek.

9 TEMMUZ SALI: Satürn bugün  baskısıyla yıldırabilir. Güneş, Ay, Satürn arasında meydana gelen T Kare otoritelerin çekilmez taleplerinden, güvende hissetmemeye neden olacak tüm engellere dikkat çekecek. Zor bir gün ve engeller, sorumluluklar travmaya dönüşebilir. Doğru adım düzeni ve disiplinli davranışları sürdürmek, engeller karşısında boyun eğmek.

10 TEMMUZ ÇARŞAMBA: Olaylara çözüm arayışının süreceği bugün, Güneş yengeç burcunda transit geçiş yapıyor ve Satürn’le karşı karşıya geliyor. Hava durumu değişiklikleri dikkat çekecek. Engeller ve hastalıklar, ağrılar ve ağır gelen rutinler dayanma gücümüzü arttıracak. Merkür retrosu da düşüncenin yaratacağı sağlık sorunlarına teşvik edebilir.

11 TEMMUZ PERŞEMBE: Güneş, Neptün işbirliğinin bir amacı var. Düşleri gerçekleştirmek! Ancak şımarık bir konumda gökyüzüne hakimiyetin tadını çıkara Neptün düşlerin hayal kırıklığına dönüşmesine neden olabilir. Gerçekçi ve uğrunda çaba harcanan her hayal bugünlerde gerçeğe dönüşebilir.

12 TEMMUZ CUMA: Mars-Uranüs arasındaki gerilimli açı haftaya damgasını vurur elbette. Bu bir savaş çağrısı. Bir meydan okuma. Geçtiğimiz hafta başlayan olaylar tırmanabilir. Yıkıcı ve saldırgan tutumlar git gide artabilir. Saldırganlığın değil, yeniliğin, değişikliğin ve esnekliğin kazandıracağı bir gündeyiz. Ve tabii merhametin, empatinin, iyiliğin.

13 TEMMUZ CUMARTESİ: Merkür bugün kötü şakalarını abartabilir ve değişiklik yapılması gerekebilir. Önle alarak ve en kötüyü düşünerek, yedeklemeler yaparak, unutkanlık karşısında bir kaç kez kontrol ederek ilerlemekte fayda var. Sözler ve yazılanlar önem kazanıyor.

14 TEMMUZ PAZAR: Güneş, Plüton karşıtlığı büyük ve bizi kontrol altına alan güçle mücadele etmeyi getirecek. Köklü değişiklikler yapmak mümkün olmayabilir ve güçlü aynı zamanda çok aciz hissedebiliriz. Doğal afetler, üstü kapalı veya açıkça tehditler, karşılıklı güç gösterileri egonun zarar almasına neden olabilir. Bugün had bildirmekten daha önemli bir şey yapmalıyız. Kendimizi geliştirmeli, değiştirmeliyiz.

HER HAKKI SAKLIDIR.