2019'da Burçların Aşk Yaşamı (Su Grubu)

17-23 Şubat Haftasi Burç Yorumlari ( Merkür retrosu ve yeniay)

17-23 Şubat Haftasi Burç Yorumlari

Uzman astrolog Su Karakuş

instagram: su karakuş

linkedin: su karakuş

Merkür retrosu ( gerilemesi) 17 Şubat da başliyor. İyiden iyiye yavaşlayan Merkür retrosu sirasinda manzarayi daha net görebileceğimiz bir hiza erişeceğiz. Ancak hatayi nerde yaptiğimizi görmek kolay olmayacak. Çünkü yanliş düşünceler ve yanliş anlamalar her şeyin önüne geçebilir. Öte yandan gerilemenin etki alani bir hayli geniş: hapishaneler ( veya içine kendimizi hapsettiğimiz travmalar), hastaneler ( özellikle yakinlarin sağliği), eski travmalar, ruhsal gelişimimiz, rüyalar, kabuslar ve bilinçaltina itelediğimiz tüm acilar, suçluluk duygulari, merhametle şefkatle yaklaştiğimiz her şey, retronun etkisiyle savrulacak ve sonra doğru yerine yerleşerek daha güçlü bir şekilde yola devam etmemize yardim edecek.

Bize düşen bundan sonraki 3 hafta boyunca kararlarimiza güvenmemek.  pahali alişverişler yapmamak elektronik, otomatik alişverişlerini ertelemek, bozulma ve arizalara, yanliş anlayip tartişmalara hazir olmak gerektiğini artik astroloji meraklilari biliyor. Burada birazda suçluluk duygusu, ruh sağliğimiz ve bize büyük gelen düş kirikliklariyla baş etmek mesele. Acele etmemeli.

Balık burcunun 12.derecesinde başlayan gerileme 10 Mart da sona erecek. Neptün’e yaklaşmadan uzaklaşacağı için kafa karışıklığını minimum düzeyde hissedeceğiz. Gizli olayların gün ışığına çıkması, yanlış hastalık teşhisleri, yanlış yasal kararlara dikkat tabii.

19 Şubat Güneş balık burcunda. Duygusal, duyarlı, merhametli bir dönem daha başlıyor işte. Evrenle bir olduğumuzu hatırlamak için iyi bir sebep. Öte yandan balik burcunda Merkür retrosu, Güneş ve Neptün bulunacağı için yoğun bir ruhsal gelişim meraki saracak dört bir yani.

20 Şubat Neptün-Jüpiter sekstil açısı. Yılın en güzel açısı işte karşınızda. İyi huylu iki gezegenin birbirini desteklemesi kardeşçe, barış içinde ve şansla dolu bir hayata gülümsememizi sağlayacak. Yardımlaşmak, çalışmak, sonuç almak, bir düşü daha gerçekleştirmek hepsi mümkün. Bu açi hale hazirda hafta başinda da etkili.

23 Şubat 4 derece balık burcunda saat18.33’de yeniay doğuyor. Uranüs ve Mars yeniayin destekleyicisi. Değerli ve anlamli bir yeniay olacak. Mutlaka değerlendirilmeli. Ruhsal gelişim konusunda yenilikler yapilacak kötü alişkanliklari birakma karari alinacak ve elbette rüyalarin sembol dilini öğrenmek, travmalardan kurtulmak, dinginleştirecek bir şifayla tanişmak balik burcuna özgü gelişim çabalari yeniayin hediyeleri olacak.

MUTLU HAFTALAR

 

KOÇ: Merkür retrosu özdeğeriniz hakinda yanliş düşünmenize ve kendinizi suçlamaniza neden olacak. Öte yandan ruhsal travma yaratacak olaylarla karşilaşmaniz mümkün. Unuttuğunuz bir dinginleştirme yöntemini yeniden hatirlayacak ve mutlu olacaksiniz. Yeniay yine ayni alanda bir yenilik yapmanizi sağlarken, kariyer ve para alanindaki güzel gelişmeler çok sevindirecek. Sürpriz kazançlar elde edeceksiniz.

BOĞA: Merkür retrosu eski arkadaşlarla yeniden karşilaşmanizi, yeni bir hayata amaci için birlikte yol alamnizi sağlayabilir. Eski ekibinizle çalişmak da mümkün, iyi dostlarinizla yanliş anlama nedeniyle yollarinizi ayirmak da mümkün. Yeniay arkadaşlariniza yenilerini eklemenize  yardim edecek. hayat amacinizi bulma konusunda özel bir hafta yaşanacak. Başkalarini sürprizlerinizle sevindirecek, seyahatlerle mutlanacaksiniz.

İKİZLER: Yöneticiniz Merkür sert bir açidan gerilemeye başliyor. Kariyer alaninda yapacağiniz hatalar yöneticilerinle aranizda çikacak yanliş anlamaya dayali sorunlar elbette biraz yoracak ama siz deneyimlisiniz. Yarim işlerle ve temizlikle ilgilenmeyi tercih edecek, doğru mu anladim diye tekrar tekrar soracaksiniz. Sorunlari çikmadan çözmek için ruhen dingin kalmayi da başaracaksiniz. Öte yandan yeniay kariyerile ilgili bir firsati yeniden karşiniza çikaracak. Değerlendirebilirsiniz ve geçici çözümleri sevinçle kabul edebilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ve mali kaynaklarinizin peşinde olun.

YENGEÇ: Merkür retrosu seyahatlerinizde sorun yaşamaniz ve eğitim yaşaminiz devam ediyorsa hayallere dalip gerçeklerle bağlantinizi azaltmaniz gibi olumsuz yan etkileriyle yorabilir. Öte yandan uzun zamandir ziyaret etmek istediğiniz sevdiğiniz yerlere yol almanizi da sağlayabilir. Tarihi geçmemiş açik biletleri bulmak ve değerlendirmek bir ihtimal. Yeni yerler keşfetmeniz de yine ayni alanda gerçekleşen yeniay sayesinde olacak. Ruhunuzun derinliklerine sürpriz bir yolculuk yapacaksiniz.

ASLAN: Başkalarinin kaynaklari, ekstra gelirler, borçlar, alacaklar, ödemeler derken Merkür retrosu asil konuyu ödemeleri unutturabilir. Unutulan kimi ödemeler veya arizalar başiniza ekstra dert de yaratabilir. Ameliyat, yüzleşmeler vs gibi konularda hatalar, komplikasyonlar yaşanabilir. Ödemelerinizi 2 kez kontrol etmeniz, sağlik sorunlarinin teşhis ve tedavisinden emin olmadan yol almaniz gerekiyor. Öte yandan yeni bir gelir elde etmek, beklenmedik bir teklif almak ve tüm çabanizla işe sarilmak ayrica keyiflendirecek.

BAŞAK: Evlilik, ortaklik ve danişmanlarla ilgili alaniniz hareketleniyor. Yöneticiniz Merkür geri gideceği için yanliş anlamalar yakinlarla ilişkinizi zedeleyebilir. Dikkatli olmalisiniz. Öte yandan yeni bir danişman yaşaminiza katilacak. Sürpriz seyahatler, aşklar veya yaratici projeler bu danişmanin yaşaminiza katkisi olacak. Hayatin iyi yanlariyla biraz daha iç içe olmaya başlayacaksiniz.

TERAZİ: İş  ve sağlik alaninizda gerçekleşen Merkür retrosu yanliş teşhis ve tedaviye, yanliş evraklara, yanliş kararlara karşi dikkatli olmazsaniz büyük sorunlar yaşamaniza neden olabilir ve bu sorunlar ruhunuzu yipratabilir. Öte yandan evrak temizliği ve işlerle ilgili yanlişliğa yol açan şeylerin önünü tikayacak kararlar sizi geliştirebilir. Eski işinize veya eski iş arkadaşlarinizla ortak çalişmalara dönmek iyi bir karar da olabilir. Yeniay iş ve iş arkadaşlari konusunda yeni firsatlar sunacak.

AKREP: Aşk, çocuklar ve projeler alaninizda kimi tahammülsüzlükler, negatif düşünce eğilimleri gözlemlenecek. Merkür retrosu düşünce hatalarina yol açacak. Bu nedenle kendinizi öfkelenirken, tartişirken bulabilirsiniz. Yanliş anlamalar ilişkileri zedelerken ruhsal yara da birakabilir. Doğru tepkiler için tekrar tekrar ayni konu hakkinda konuşmak gerekebilir. Yeniay eski sevgiliyle yeni bir aşki, eski projelere yeniden dönmeyi mümkün kiliyor. Yakin çevreniz sürpriz kararlarinizi destekleyecek.

YAY: Ev, yuva, aile içi ilişkiler yanliş kararlarinizin merkezi olmaya başliyor. Yanliş anlamalar aci hissetmenize, ailenize güven duygunuzun zedelenmesine neden olabilir. Evle ilgili iyi bir temizlik ruhunuza da iyi gelebilir. Yeni bir eve taşinma ihtimaliniz değerlendirirken eski evinizi veya eski semtinizi tercih etmeniz de mümkün. Aile içi ilişkilerde yeni bir tavir almak, mali gelirleriniz için daha çok çabalamak, iş yaşaminizla ilgili sürpriz teklifleri değerlendirmek gerekiyor. Eskiye dönüşü sağlayan yenilikler huzur verecek.

OĞLAK: Merkür retrosu yakin çevrenizle, otomobil ve iletişim araçlarinizla ilgili hatalar, arizalar, kirginliklar ortaya çikarabilir. Son derece dikkatli olmalisiniz ve eski çevrenize dönüş yapmayi ciddi şekilde düşünmelisiniz. Öte yandan arizalarin kendiliğinden giderilmesi, yanliş anlama olmamasi için kontrolcü davranmaniz da mümkün. Yeniay yeni bir sunum yapma ihtimalini ortaya çikarirsa, tüm enerjinizle üstünde çaliştiğiniz şeylerin başari kazanacağina emin olabilirsiniz. Çabalarinizin ödüle dönüşeceği bir haftadasiniz.

KOVA: Merkür retrosu mali konularda hata yapmaniza ve yeni kararlar almaniza sebep olacak. Çalişarak kazandiğiniz paralari yanliş değerlendirmeniz veya çaldirmaniz/kaybetmeniz çok mümkün. Elbette tekrar bulma ihtimaliniz var. Doğru adimlari takip etmek koşuluyla. Öte yandan eski gelirlerinizden biri yeniden ve sevindirici bir şekilde hesap hanenize yerleşecek. Ailenizin sürpriz bir adimiyla gelirlerinizin artmaya başladiğini gözlemleyeceksiniz.

BALİK: Burcunuzda gerçekleşen gezegen hareketliliği duygularinizi bir anda devleşmiş hissetmenizi sağlayabilir. Neptün ve Merkür burcunuzda ilerliyordu. Pazartesinde itibaren Merkür retro hareketine başliyor. Algilarinizin zayiflamasi ve düşünce hatalari yapmaniz çok mümkün. Eski tavriniza, eski görünüşünüze eski eşinize dönmek gibi kararlariniz ise gökyüzü tarafindan destekleniyor. Yakin çevrenizden gelen sürpriz bir teklif, hirsli arkadaşlarinizin vereceği destek yenilenmenizi ve daha iyi hissetmenizi sağlayacak.

HER HAKKİ SAKLİDİR.