SON GÜNLERDE NEDEN DAHA MUTSUZSUN?NEPTÜN RETROSU GÖLGE DÖNEMİ.

Yoga hocam arıyor “nedenini bilemediğim yoğun duygular içindeyim, sanki ağır bir depresyon geçiriyor gibiyim” diyor. “Yoga yapamadım günlerdir, kimseyi aramak bu kötü duyguyu bulaştırmak istemedim” diye devam ediyor.

Başka bir dostum ” büyük bir hayal kırıklığı yaşadım anlatsam dayanamazsın” diyor. Anlatamıyor.

Ben Neptün’ün durağanlaştığı 4 Aralıkdan bu yana günlük yaşamımda gayet mutlu ve keyifli olduğum halde, aşırı hüzünlü ve kötü bir şey olacakmış hissi içindeyim.

Tüm bunların nedenini biliyorum Neptün retrosu bitti gölge dönem devam ediyor. Retro tam olarak 10 Aralıkda sona erdi ancak gölge dönem, Merkür gölge dönemindeki gibi 15 güncük değil! Neptün yavaş hareket ettiği için retrosu da, durağanlaşması da, gölge dönemi de uzun sürüyor. Olağan koşullarda 24 Mart 2023’de retronun başladığı noktaya dönecek. 2 derececik ilerlemişken 30 Haziran 2023’de tekrar retro başlayacak. Gölgesinden kurtulmak için 1 ay beklediğimiz Neptün ne yazık ki aynı derecelere retro yapıp duruyor. Aynı konuda defalarca yanılmanın, aynı hayal kırıklığını affedip affedip tekrar yaşamanın nedeni işte tam olarak bu.

Ben balık burcu değilim diye düşünmeyin zira İkizler, Yay, Başak, Balık burçlarının son 5 derecesinde herhangi bir gezegen ya da köşe noktanızın ya da Ay düğümlerinizin, şans noktanızın, Kiron’un bulunması bu hezimet için yeterli.

Yoga hocama şöyle cevap veriyorum: “düşünsene Neptün retrosunda doğanlar sürekli bu ruh haliyle baş etmeye çalışıyor. Hatta Neptün durağan pozisyondayken doğanlar ansiyeteden, hüzünden, durup dururken ağlama hissinden hiç kurtulamıyor.”

Ne yapıyorlar peki baş etmek için? diyor merakla.

Çoğu ömür boyu ilaç kullanıyor, yatıştırıcıları bırakamıyor ya da alkol, uyuşturucu gibi maddeler kullanıyor. Kimisi yoga yapıyor gerçekten iyi geldiği için. Kimileri de bir şifaya uyumlanıp rahatlıyor. Kimisi sanata yöneliyor çünkü yaratıcılık dorukta olabiliyor. Müzik ya da resim, bazen heykel rahatlatıcı ve gerçekten yapılması gereken oluyor.

30 Hazirana dek düzelmeye çalışın. Shamballayla tanışın, bir müzik aleti çalmaya veya meditasyon teknikleri öğrenmeye çabalayın. Bu kez Tün negatif etkilerden korunmak üzere, önceden Neptün Kozmik Sihiri yapmayı unutmayalım. ( Kozmik Sihirler hakkında detaylı bilgi Kozmik Sihir Ajandası butonunda)

Bol şifalı günleriniz olsun.

HER HAKKI SAKLIDIR

 

SU KARAKUŞ