DİKKAT YILIN SON MERKÜR RETROSU KARİYERİNİZİ SARSACAK!

28 Aralıkda oğlak burcunda başlayacak Merkür retrosunun gölge dönemi, 13 Aralıkda başlıyor. Gölge dönemler; geçmişle bağımızı yeniden canlandırdığı ve tekrar kavuşmaları yaşattığı için, hatta uzun zaman önce kaybolan aradığımız nesneleri bulmamızı sağladığından tatlı ve yararlı yanlarıyla hayatımızda yer alır. Şahsen retroların en sevdiğim yanlarıdır. Eski yöneticilerden biri arar, yeni bir iş yerine geçmiştir, seni unutmamıştır yanında olmanı ister. Gurur duyarsın ve o teklifi kabul edersin, yeni alanlar yeni bir aşkın ya da dostluğun da kapısını açıverir. Nerden nereye dersin. Bunlar gölge dönemlerin marifetleridir.

Oğlak burcundaki Merkür, işlevsel olarak gerçekçi düşünmeye, yararlı olanla ilgilenmeye, yararı olmayan şeylere düşüncede yer vermemeye dürtüsel bir şekilde yatkınlık sağlar. Zamanı yararlılıklarla geçirmek ister. Yararı olmayan eğlenceye bile karşıdır. Yalnızlığı, tek başına çalışmayı, sorumluluk üstlenmeyi yüceltir. Disiplinin, sürekliliğin önemini bilir ve başkalarına empoze etmek ister. Çalışkanlığın en yüksek halini hedefler.

Retro başladığında engeller de başlar. Disiplini bozacak dalgınlıklar, kendini affetmekte zorlandığın hatalar, yöneticilerle aranda geçen kırıcı konuşmalar, yazışmalar, hatta bir miktar alınmalar, angarya gelen, gerçekten de üstüne yıkılmaya çalışılan sorumluluklar. Hepsi çekip gitmeye zorlar. Merkür oğlak burcunda retro konumdaysa işte ayrılmak, sorumluluklarını üstünden atmak için can atarsın. Odaklanamazsın. Nedenini anlayamadığın bir algı güçlüğü, öğrenememe, anlayamama, anladığın şeyi çabucak unutma haliyle baş etmen gerekir. Ve bu cidden zordur.

Hafıza güçlendiren beslenme biçimi, kendine çok yüklenmeden çalışmak, mümkünse tatil modunda hissetmeye çalışmak, yormayacak filimler ve kitaplarla yalnızlığın tadını çıkartmak. Az konuşmak, az dertlenmek çok gülmek bu dönemin ilaçlarıdır. Anlamaya kendini zorlamak için seçilecek en yanlış zamandır. Eğer çocuğunun okul başarısını aşırı önemsiyorsan en azından bu dönem de daha çok çalışması için ısrar etmemelisin. 13 Aralık da başlayan gölge dönem 28 Aralık da retro döneme dönüşecek ve 19 Ocak da Merkür durağanlaşacak. 15 gün daha gölge dönem yaşanacak. Bu uzun süreçte çocuğunu, eşini, kendini biraz rahat bırak lütfen! Benim oğlum zaten Merkür retroda doğdu etkilenmez gibi safsatalarla da kendini avutma. Bu gerçek bilgi değil. Merkür retroda doğanlar da her türlü retrodan etkilenir. Dene ve gör.

Oğlak, koç, terazi ve yengeçlerle yükselen burcu bunlardan biri olanlar için hayli zorlayıcı bir dönem. Önemli kararları öncesi ya da sonrasında almalısın.

Boğa ve başaklar kolaylıkla üstesinden gelecek ve hatta geçmişte bıraktıklarıyla yeniden bağ kurup rahatlayacaklar.

SU KARAKUŞ

HER HAKKI SAKLIDIR. ALINTI YAPILAMAZ.