EKREM İMAMOĞLU’NUN DOĞUM HARİTASI ( GENEL BAŞKANLIĞA MI KOŞUYOR?)

Bir kaç gün önceki elimdeki doğum tarihi verileriyle İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkası İmamoğlu’nun doğum haritasını incelemiş, genel seçimlerde bir şansı olup olmayacağını, aday olup olmayacağını irdelemiştim. Bu tür önemli dönemeçlerde doğum saati olmadan da haritanın ağır hareket eden gezegenlerle transitleri irdelenerek bir sonuca varılabilir.

İmamoğlu İkizler burcu ve Ay burcu da ikizler. Harita için hayati öneme sahip Merkür, Satürn’le kavuşum pozisyonunda.

Diyelim ki baz aldığımız doğum tarihi yanlış. O zaman bu kavuşum değişecek ancak Satürn’ün, Uranüs’ün, Neptün ve Plüton’un yerleri açıları, şu anda aldıkları etki çok fazla değişmeyecektir. O nedenle yorumun her koşulda doğru olduğunu düşünebilirsiniz. Zira bizim derdimiz burcunu bulmak, burç özelliklerini ortaya koymaktan ziyade, nasıl bir geleceği olacağını incelemek.

Harita doğruysa: Merkür Satürn kavuşumu susturulması için baskı yapan transit Satürn ve transit Uranüs’ün baskısı altında. Harita yanlışsa baskı Satürn’ün üstünde ve tüm inşaa ettiği güvenli yapıları yıkmak istercesine yeniliğe sürüklüyor. Bu başlangıçta konfor alanından çıkmak ve alışkanlıklarını değiştirecek yeni bir yaşam ritmine geçmek gibi görünse de, daha konforlu bir gelecek planlamayı da sağlar. Biraz depresyon, kaygı ve uykusuzluk getireceği muhakkaktır. Satürn tek başına transit Satürnden baskı aldığında beklenmedik ve aşılmaz görünen engeller silsilesiyle aylarca hatta yıllarca mücadele etmek gerekir. Boğa burcundaki Satürn bu mücadele için yeterince güçlüdür.

Bir haritanın yaşayacağı en güçlü dönemi Plüton’un transit Plüton’la yaptığı üçgen açı anlatır. Bu açı uzun dönemli destek olur. İmamoğlu’nun haritasındaki bu üçgen hapse girse de, karar bozulsa da, seçimlerde engellenip aday gösterilmese de giderek güçleneceğini anlatıyor. Sezgilerini ve elindeki olanakları en iyi şekilde kullanacaktır. Dahası transit Uranüs, Plüton üçgeni de yaklaşmakta. Pozisyon değişikliği için zemin daha uygun hale geliyor. Diyelim ki belediye başkanlığından alındı yine de daha yüksek ve daha uygun bir mevkiye ilerleyecektir. İstediğinden daha yüksek bir pozisyonda yer alması ve bu olanağın aniden sunulması kendisi için de şaşırtıcı olabilir. İstediği ama olmaz zannettiği bir şey olabilir.

20 Nisan civarında, belli şanssızlıklar yaşayacaktır ama daha çok hırslanarak yoluna devam edecektir.

5 Mayıs tutulmasında daha az konuşması gerekecek, yasaklarla, baskılarla engellenecek ancak yine durumunu avantaja çevirecektir. Bu durum onun sevdiklerinin zarar görmesi anlamına gelmeyecek.

14 Ekim civarında büyük bir şans yakalayacak. Seçim ( seçim olması da, Ekim civarında olması da imkansız görünüyor ama Ekim civarında olursa) aday olma ihtimali oluşabilir. Eğer seçim olmazsa da, gelecek için yeni ve ümit vaad eden insan olarak daha farklı bir pozisyona aday olabilir.

Bu yıl boyunca transit Plüton’un Neptün’üne altmışlık açı yapıyor olması düşlerine ulaşacak olanakları oluşturacağını, çok güçlü destekler alacağını gösteriyor, transit Satürn’ün bir süreliğine Jüpiter’ine üçgen yapıyor olması baskıların, engellerin hem avantaja çevrileceğini hem yeni şans olanakları yaratılacağını anlatıyor.

Tüm bunları İmamoğlunun taraftarı biri olarak değil tam tersine objektif kalmaya maksimum çaba sarfederek inceledim. Olabildiğince aya ve güne değil, yılın gezegen hareketlerine odaklanarak yorum yapmaya çalıştım. Şunu biliyorum ki bugüne dek siyasiler için yaptığım yorumlarda pek yanılmadım.

Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Su Karakuş