İMAMOĞLU- AKŞENER KUCAKLAŞMASI- Synastry (Doğum Haritası Uyumu)

Ekrem İmamoğlu hakkında açılan davanın sonucunu öğrendiğinde yanında Meral Akşener vardı. Ayağa kalktı, sevgiyle kucakladı.

Saraçhaneye gidilip, kalabalıkla buluşunca da yanında yine Akşener vardı. Yine sevgiyle kucakladı. O fotoğraf anlamlıydı çünkü Akşener başından beri 6’lı masanın adayı olarak Ekrem İmamoğlu’nu istiyordu. Muhtemelen bu ısrarlı isteğin nedeni Ekrem İmamoğlu’nun yaratacağı yüksek oy potansiyelinden fazlasıydı. Aralarında uyumlu bir ilişki vardı. Ekrem İmamoğlu, Akşener’e “Meral ablacığım” diye hitap ediyordu. (Kılıçdaroğlu bu arzunun karşısında duruyor ve kendisinin aday olması konusunda ısrarlı görünüyor.  Bir yandan da İstanbul’u tekrar karşısında olduğu partiye vermek istemiyor. İstanbul en önemli kale çünkü. İmamoğlu’nun aday gösterilmesi İstanbul’dan vazgeçmek demek. )

Hapis cezası henüz onanmadı ve muhtemelen istinaf mahkemesinden geri dönecek, üstelik hızla geri dönecek. Savcılık kararın bozulmasını talep etti bile!

Hapis kararı Ekrem İmamoğlu’na antipati duyanların bile kendisine sevgiyle yaklaşmasını sağladı zira eski TC Doğum Haritasına göre yükselen burcumuz yengeç, yeni başkanlık sistemi doğum haritasına göre burcumuz yengeç. Her koşulda mağdur olana sempati duyuyor, yanında olmak istiyoruz. Bu bazen suistimale açık bir konu da oluyor.

Ekrem İmamoğlu doğum haritasında transit Plüton- natal Plüton üçgeni yaşadığı için olsa gerek bu atışı iyi karşıladı. 1-0 öne geçti. Dünya devletlerinin bir kısmının bu konuda açıklama yapmaları konunun ne denli önemli, hassas ve İmamoğlu’nun ne denli taraf topladığının kanıtıydı.

Kucaklaşmanın fotoğrafını ilk gördüğümde Akşener ve İmamoğlu synastry haritalarını ( uyum analizi) incelemek istedim. Ekrem İmamoğlu’nun doğum tarihi net değil ancak her yerde yazılan tarihe biraz yakın bir tarihdir diye düşünüyor, jenerasyon gezegenlerini baz alarak yorum yapıyorum. Böylece yanılma payını yok ediyorum.

Meral Akşener’in haritası oldukça güçlü: O hayvan sevgisini, hayvanlara duyarlılığını her zaman takdir ettiğimiz bir Yengeç. Ay burcu yay. Kuzey ay düğümü de yay burcunun 6.derecesinde yer alıyor. İlişkiler açısından önemsediğim bir kavram Ay düğümleri. Pluton’u aslan burcunda. Bu oldukça güçlü bir yerleşim.

Ekrem İmamoğlu’nun Kuzey Ay düğümü balık burcunun 6. derecesinde. Bildiğiniz üzere yay, balık, ikizler ve başak birbiriyle uyumsuz burçlardır. İki doğum haritasında aynı derecelerde uyumsuz Ay düğümleri, geldikleri geçmiş deneyimler kadar gidecekleri yolun deneyimlerinin de farklı olduğunu ifade ediyor. Ayrı dünyalardan gelip, ayrı dünyalara gidecek insanların haritalarında Ay düğümleri bambaşka alanlara öncelik verir.

Eğer etrafınızda Ay düğümlerinizle aynı derecelerde ve üçgen açıyla bağlandığınız insanlar varsa ( eş, çocuk, arkadaş, ebeveyn, çalışma arkadaşı) büyük oranda birbirinizi anlıyor, ortak hedefler için çabalıyorsunuz demektir. Sadece bu kadar değil geçmiş yaşamınızda akrabalık ya da yoldaşlık ilişkisi yaşamış bile olabilirsiniz.

Akşener, İmamoğlu can kardeşliğini sağlayan en önemli faktör İmamoğlu’nun Jüpiter’iyle, Akşener’in Neptün’ünün kavuşuyor oluşu. Bu bir sevgi ne olursa olsun bağ ve birbirinin düşlerini gerçekleştirme açısıdır. İmamoğlu bir şekilde Akşener’in hayallerini gerçekleştirecektir. Diğer jenerasyon gezegenleri arasındaki bağlantıya bakalım:

Plüton’ları arasında 30 derece

Uranüs’leri arasında 60 derece

Jüpiter’leri arasında 60 derece.

Neptün’leri arasında 30 derece var. ( orb olarak 10 derece alınır ben daha küçük aldım)

120 derece olabilecek en iyi ve sevdiğimiz bir açıdır. 60 derece onun yarısı kadar bir iyilik sunar ama yine fırsatlar veren sevdiğimiz bir açıdır. 30 derece 60’lığın da yarısı kadar sevecenlik ve fırsat sunar ama yine olumlu bir açıdır.

Buradan anlaşıldığı üzere aralarında muhabbet, sevgi ve saygı olması, birbirlerini desteklemeleri şaşırtıcı değil. Birbirleri için yapacakları yararlılıklar var elbette. Öte yandan uzak gelecek de birbirilerini destekleyen değil ayrı kulvarlarda yol alan kişiler de olabilirler. Siyaset sahnesinde her şeyi görüyoruz. Özellikle synastry ( ilişki uyumu) haritaları ilişkilerin geleceği hakkında da yaklaşık bir bilgiye sahip olmamızı sağlar.

Siyaset alanında birbiriyle uyumlu olmasa bile, nazik, canlıların yararlılıklarının öncelikli olduğu, yetkinliği yüksek, erdemleriyle konuşulan, duruşuyla hayranlık uyandıran kişilerin olmasını, çoğalmasını yürekten diliyoruz. Artık tek ihtiyacımız olan şey duruşları ve nitelikli yaklaşımlarıyla başkalarına örnek olan yöneticiler.

SU KARAKUŞ

HER HAKKI SAKLIDIR.