Atatürk’ün doğum tarihi net olarak bilinmiyor. Her ne kadar balık olduğunu iddia eden astrologlar olsa da annesinin verdiği bilgilere göre Şubat ayının ilk 15 gününde doğmuştur ve burcu Kovadır. Dahilerin, devrimcilerin, yenilikçilerin, modernizasyonun burcuyla Atamızın ne denli benzeş ortadadır.

TÜRKİYE’NİN DOĞUM HARİTALARI: SEÇİM OLACAK MI? MÜLTECİLER GİDECEK Mİ?

Merak ettiğiniz onlarca sorun var. Türkiye nereye gidiyor, işsizlik, fakirlik bitecek mi? Seçimler olacak mı? Mülteci sorunu, yaptırımlar geliyor mu? İlaç yokluğu bitecek mi? Hepsini irdeledim.

TC DOĞUM HARİTASI ANALİZİ:

Yönetim alanından uzun zamandır geçişini sürdüren transit Neptün, geçişine uzun yıllar devam edecek. Jüpiter yine yönetim alanında bir çok fırsat veriyor ve Mart da Jüpiter bu şans dağıtma sürecine veda edecek. Eğer seçim en geç Mart da yapılırsa hükümetin aynı şekilde devam etme şansı yüksek.

Bu konuda ayrıca liderlerin doğum haritalarını incelediğim makalemi yazarak yayınlayacağım.

Bunun yanısıra Plüton-Neptün-Satürn uyumu 2023’e damgasını vuracak. Bu da TC haritasında başkalarının kaynakları, yer altı kaynakları ve yurt dışı ilişkiler/ticaret ile yönetim alanında uyumlu bir süreç yaşanacağını gösteriyor. Bütçeyi destekleyecek yeni borç ve yatırım kaynakları bulunacaktır.

Transit Uranüs ve Satürn karesi orb açısından bir süre daha devam edecek. Bu pozisyon komşular ve arkadaşlar ( Rusya-Ukrayna) arasındaki savaşa işaret ediyor. Ocak sonuna doğru yeni bir ateşkes söz konusu olabilir ve Dünya ekonomisine katkıda bulunacak yeni kararlar alınabilir. Türkiye’de bu gelişmeden faydalanacak.

Ancak bu süreç Uranüs retrosunun sona ermesi ve gölge döneme denk geldiği için, üstelik Türkiye açısından kör nokta olan lilithle bir bağlantısı olduğundan kalıcı olmayabilir veya Türkiye bir takım yaptırım, öncelik tanınmaması gibi kararlarla ya da ne olduğu, neden olduğu anlaşılamayan, çözülemeyen veya arkasındaki yapılanmayı anlayamadığı için yanlış bir yolda olması nedeniyle tam istediği sonucu alamayabilir, talihsiz olaylar yaşanabilir. Sürekli sonuca ulaşmayan girişimlerle, ertelenen vaatlerle ve yoluna girmeyen sorunlarla boğuşmak zorunda kalabilir.

TC Haritasında şu anda Neptün-Transit Uranüs- Transit Satürn- Venüs, Jüpiter arasında büyük haç yaşanmakta. Hayal kırıklıkları, kısıtlamalar, engellenmeler ve mali krizler bir süre daha devam edecektir. Mart da Satürn burç değiştirdiğinde bu tablo değişmeyecek. Tablonun değişmesi için 2024 yılına Satürn’ün tamamen markajdan çıktığı döneme girmemiz gerekiyor. 2023 de çocuklar ve gençler alanı olumsuz etki almaya devam ediyor. Çocuk istismarından, genlerin gelecek endişesine dek bir çok konuda vurgu devam ediyor olacak ne yazık ki.

 

BAŞKANLIK SİSTEMİ DOĞRUM HARİTASI ANALİZİ

Başkanlık sistemi haritasında yükselen burç ve Ay burcu akrep. Başkalarının kaynaklarını kullanmayı seven, yatırıma dönüştürüp paradan para kazanmayı seven akrep burcu için Satürn’ün kovadan geçiş dönemi hayli zorlu oldu. Çünkü bu sert bir açıydı ve bir çok engel, baskı yordu süreç bitmedi devam ediyor. Marta dek Satürn kova burcunda yolculuk yapacak. Ancak asıl sorun bu haritada Satürn’ün doğum anındaki konumu zira 2. evde yani para alanında yerleşmişti. Bunun 2 anlamı var; ya fakirsindir, bir türlü berekete bolluğa ulaşamazsın, ya da cimrisindir ne kazanırsan kazan sana geleceğini kurtaracakmış gibi gelmez! Başkanlık sistemine geçtikten sonraki pandemi ve bununla gelen fakirleşmenin yanısıra haritadaki Satürn’ün Merkür’e karşıt açısı yanlış kararlar veya doğru kararların alınmasının önündeki engeller nedeniyle de refah düzeyini geriletme işaretiydi. Plüton yine 2. evde para alanında köklü reformların yapılmasını istiyordu yapıldı da. Artık herhangi bir şeyi çok rahatlıkla satın alamıyor, değer biliyor, daha dikkatli kullanıyor, benim de iphone 14’üm um var demiyoruz, diyemiyoruz. Ayağını yorganına göre uzatma dönemindeyiz. Bu alanda çok yeni gelişmeler olacak gibi görünmüyor zira transit Satürn ve Plüton 2. evden para alanından çıkıp gitti. Parasızlık değil işsizlik için yeni çözümler aramalıyız. Bu haritada parasızlık işaretleri maalesef baskın.

Mülteci sorunu ve işsizliğin işaretleriyle Satürn-Uranüs karesi boyunca zirve yaptı. Bu sorunların tam olarak birbirinden ayrışması 2024’ü bulacak. Mültecilerin dönmesinden ziyade 2025’de başlayan süreçte daha büyük bir soruna dönüşmesi muhtemel.

İşsizlik ve farklı işlerin arayışı, göç gibi meseleler 2025’e dek devam edecek. Akıllı yatırımlar veya akıllı mesleki seçimler iletişim, komünikasyon, teknoloji, radyo, tv, youtube, podcast gibi yayınlara yapılmalı.

Eğer parlamenter sisteme tekrar geçilmez ise veya Başkanlık sistemi haritasını değiştirecek önemli yasal değişiklikler olmazsa, 2025 büyük gerçeklerin açığa çıkacağı, büyük farkındalıklar kazanacağımız önemli bir yıl olacak. Şaşırmayacağımızı sandığımız konularda büyük şaşkınlık yaşayacağız. Hiç bir şey bilmediğimizi o zaman anlayacağız.

2026 ise yakın komşulardan biriyle girişilecek bir savaşa, yanı sıra iç savaşa veya mültecilerle yaşanacak sorunların zirve yapacağına işaret ediyor zira Güneş ay düğümü ve Mars kavuşumu daha fazla özgürlük arzusu içinde olmamızı sağlarken üstünden geçecek olan Plüton yeniden sınırların çizilmesi gerektiğine, köklü değişikliklere ve yıkıp yeniden inşaa etmeye zorlayacak. Plüton Mars’tan daha güçlüdür daima bu böyledir ve bu savaş her nasılsa bizi ezip geçecek, yanına teknolojiyi de alarak savaşma gücümüzü yok edecek nitelikte bir savaş olabilir. Komşularla savaş olacağının altını çizmek isterim ancak komşuların dış dünyadan yardım almaması anlamına gelmez.

Bu haritanın 2 büyük üçgeni var. Neptün, Jüpiter ( Ay kavuşumu) ve Merkür arasında olan 2 büyük üçgen de çok dikkat çekici. Halkın desteği daima yanında olacak ve en büyük şansı da bu olacaktır. Ancak Merkür’ün karşısında bulunan Satürn daima finansal sorunlar yaşanacağına ve daima yanlış kararlara veya baskı altında kararlar alma zorluğuna işaret ediyor.

Haziran da yönetim alanından Mars geçisi var. Bu güçlü bir transit değil ama destek alacağı noktalar var. Haziran ayında hükümet kanadı seçim yapmak için büyük bir istek duyabilir. Kazanma şansı yüksek. Ancak haritanın geneli bir seçime odaklanıyor gibi değil.

Sağlık alanındaki sorunların çözümlenmesi eğer doğru adımlar atılırsa 2 yılı bulacak, eğer yanlış kararlar alınırsa gelecek yıllarda da sürecek zira sağlık alanında yerleşen Uranüs, Güney ay düğümüyle sert bir bağlantıda. İlaç sektörünün daha fazla para kazanması için atılan adımlar veya hammadde sorunu için bulunan çözümler 2025 yılındaki transitlerde büyük bir hezimet yaratacaktır. Evdeki hesap çarşıya uymayacaktır.

Şimdilik bu kadar. Bir sonraki makalem liderlerin haritalarını incelediğim yazım olacak. Takip de kalın.

İletişim: astrolojikulubu@gmail.com

Whatsapp: 05050107059

SU KARAKUŞ

HER HAKKI SAKLIDIR.