Burç geçiş gününde doğdum benim burcum ne?

Sayın Su Hanım,

sitenizi uzun zamandır takip ediyorum.ben 22/07/1975 sabah saat 09,00 malatya doğumluyum.(yükselen burcum basak ve ben de tam bir yükselen basak gibiyimdir.)Erkek arkadasım ise 21/12/1971 öğlen 14,30 civarı denizli doğumlu.Burc yorumlarınızı okurken yengec değil aslan burcu yorumları nedense bana daha yakın cıkıyor?Bunun nedeni ne olabilir.Ayrıca sizden tarot yorumu almak istiyorum.Bunun için ne yapmam gerekiyor?

Cevabınız için şimdiden tesekkür ederim.

 Saygılarımla.

Sayın Okuyucu sınır günde doğmuş ve hangi burca dahil olduğunu merak ediyor. Burçların değiştiği günde doğan çok sayıda insan var. Gerçek şu ki hiçbir zaman burç geçişi sabit bir günde olmaz. Yıla göre değişir.

Örnek:

1975 yılında 23 Temmuzda saat 14.22 de Güneş Aslan burcuna geçmiş. Saat 9.00 da doğan biri Yengeç burcunda doğmuş olurken aynı gün saat 15.00 de doğan bir başkası Aslan burcunda doğmuş oluyor.

1976 yılında ise 22 Temmuz saat 20.18 de Güneş Aslan burcuna geçmiş. Bu saatten önce doğanlar Yengeç burcuna dahilken sonra doğanlar Aslan burcuna dahil.

Ayın 19-23 arası burç geçiş günleridir. Yıla bağlı olarak değişir.

Okuyucunun sorusuna gelince: doğduğu gün yaz saati uygulaması var. Burcu Yengeç. Ayrıca Satürn ile Merkür Yengeç burcunda iken doğmuş. 3 gezegenin Yengeç de konumlanması Yengeç özelliklerini arttırıyor. Aslan burcunda hiçbir gezegen yok. Bu da Aslan özellikleri gösteremeyeceğini anlatıyor. Üstelik verilen doğum saati doğru ise yükselen burç Başak. Bu durumda burç yorumlarında doğru olan Aslan ise tek ihtimal doğum saatini yanlış biliyor olması. Anneler genellikle doğum anında aşırı kan kaybettikleri için doğum saatini yanlış hatırlayabiliyor. Hastane kapısında bekleyen ve durmadan saatine bakan babaların doğru hatırlama ihtimali daha fazla. Sayın okuyucunun doğum saati 6.00-7.00 arasında olsaydı burç yorumlarında kesinlikle Aslan burcunun etkisini yaşıyor olurdu. Ayrıca Yay burcu olan erkek arkadaşla anlaşıyor olması için yükseleninin Aslan olması daha büyük olasılık.

Yukarıdaki satırlara bakılınca düzeltme ve detaylara aşırı dikkat etme özelliği ile bilinen Başak etkisi görülmüyor. Noktalama ve Türkçe imla kurallarına uyulmamış. Böylesi bir durumda biraz ebeveynle konuşmak, biraz araştırmak doğru doğum saatine ulaşılmasını sağlayabiliyor. Bu mümkün değilse doğru doğum saatini bulmak için profesyonel bir astrologla çalışmak gerekiyor. En azından doğum haritanızı bir kez çıkartarak doğru bilgiye ulaşmalısınız. Astroloji yaşam rehberi, hayatı kullanma kılavuzunuz dur.

Su Karakuş
Uzman Astrolog

İletişim: astrolojikulubu@gmail.com

WhatsApp Hattı: 0 (505) 010 70 59