BİTMEYEN GÖKYÜZÜ SAVAŞLARI.

Uranüs ve Satürn 2001-2004 arasında uyumlu burçlarda, dengeli, kolay toparlanan bir konumdaydı. Öncesi tufandı tabii. Bugünlere benzer bir konumlanma vardı. Uranüs tam tersine Kova da, Satürn de tam tersine boğa burçlarındaydı. Büyük bir ekonomik kriz patlak verdi ama çabuk toparlanıldı.

2011’de Uranüs Koç, Satürn terazi, Plüton oğlak burcunda tam bir TKare oluşturdu.  Köklü değişime götüren süreci işte bu TKare başlattı. Sonra bir daha hiç bir şey eskisi gibi olmadı.  Jüpiter boğa burcundaydı ve hatırlayamasak da bereketli yıllardı. Sanayi ve tarım azda olsa işliyordu. Bir süre sonra Satürn bu savaştan çekildi fakat yeri boş kalmadı. 2013 Yazında yengeç burcuna yerleşen Jüpiter bolluk bereket yerine ajitasyonla prim kazanan bir toplum oluşmasını sağladı. Eşya yardımları, hastane masraflarını karşılaşmak derken günümüzde maksimum çay yardımı yapılabiliyor. Bir de Türkiye’nin gururu son derece organize ve güzel bir topluluk olan Ahbap her yere koşuyor. 2013 sonlarında Jüpiter, Satürn, Neptün su grubu burçlarda el ele vererek çalıştı. Sezgileri yüksek, ayağı uğurlu, girdiği dükkanı kalkındırdığını iddia eden Türk kadınlarının çoğaldığı yıllardı. Duygusal gelişimimiz hızlı oldu, kişisel gelişim her zaman sınıfta kaldı. Aynı yıllarda koç burcundaki Uranüs’le oğlak burcundaki Plüton arasındaki savaş hızla devam ediyordu. Koç burcunun özel sektörü, oğlak burcunun otoriteyi temsil ettiğini hatırlamak yerinde olur.

2016 da Satürn Uranüs işbirliği zirve yapıyordu. Eskileri yenileyip, satıp kazananlar yaşıyordu. Jüpiter, Pluton uyumu da parmak ısırtıyordu. Kaynak bulunuyor, eleştiri, manüpülasyon Jüpiter sayesinde aranan değer oluyordu. Öte yandan kızgın Uranüs’le, şeytani Plüton arasındaki savaş bitmeden sürüyordu.

2017’yi  ve 2018’i gizemli akrep burcunda yol alan Jüpiter’in dış kaynaklarıyla geçirmek iyi gelse de, 2020 Jüpiter, Plüton ve Satürn’ün oğlak burcunda buluştuğu, kucaklaştığı çok tehlikeli bir yıldı. Milenyumun tüm kazanımlarını yok etmeye, kökten değiştirmeye gelmişti sanki. Uranüs kimseyle savaşmıyor, kendince mali kaynakları yenilemeye çalışıyordu ama adeta boşluktaydı ve çaresizdi. İlk darbeyi Aralık sonunda Jüpiterden aldı, düşman kalabalıktı. O sırada Dünyayı Covid19 ( 19.cu kovid) adıyla bir salgın sardı. Bu bulaşıcı hastalık zaten vardı 19.kez tekrarlanmıştı ama ilk kez bu denli korkunç bir şekilde yıkım yaratıyordu. Laboratuar üretimi olduğuna bir çok insan inansa da, kanıtlandığı veya tam tersi kanıtlanamadığına dair bir çok söylemde bulunulsa da hala gizemini koruyor.

Uranüs, Satürn savaşı 2021 yılında tekrar başladı. Bu ezeli bir savaştı ve hiç bitmeyecekmiş gibi görünüyordu. Kişisel haritalarda Satürn, Uranüs karesi varsa kişi depresyonla, baş edilmez sorunlarla uzun süre uğraşır. Alıştığı şeylerin elinden alınmasıyla baş edemez. Yeniliğe açık olmamak depresyonu tetikler. Esnek olmayı engelleyen bu açının tek ilacı esnemek, duruma kolayca adapte olmaktır.

2022 Uranüs, Satürn savaşının devam ettiği bir yıl. Hem de bayağı zirve yaptığı. Bu savaş 2023 Şubatında bitecek. Mart 2023 de Satürn’ün balık burcuna geçişiyle boyut değiştirecek. Hayal kurmak, rüya görmek, ruhsal gelişim, uyuşmak gibi kavramlar balık burcuyla bağlantılı ve muhtemelen hayal kuramayan, rahat uyuyamayan bir topluma dönüşeceğiz. Neptün’ün de balık burcunda yol alıyor olması bir miktar kurtarıcı elbette.

Aynı yıl Plüton kova burcuna yerleşerek özgürlük ve yönetim biçimleri arasındaki bağlantıya dikkat çekecek. Özgürleşenler ve özgürlükleri ellerinden geri dönülmez şekilde alınanların dünyasına sert bir giriş yapacağız. Hem kurtuluşun, hem özgürlük alanlarının kısıtlanmasının başlangıcı olacak. Gelecek uzun yıllar boyunca zaman zaman köleleşmiş zaman zaman da özgürleşmiş hissedeceğiz. Bireysel haritalarınızda nasıl bir tetiklenme yaşadığınız önemli olacak.

Mayıs 2023 de Jüpiter ve Plüton yine sert bir açı yapacak. Mali konularda köklü dönüşüm sağlanamazsa bu açı bir çok açıdan iflas demek. Yeni yerleşim alanları yaratmak, daha sade ve kalabalık gruplar şeklinde yaşamaya mecbur kalmak çok olası. Haziran 2023’de Plüton oğlak burcuna tekrar dönse de sert açı bir süre daha devam edecek. Satürn, Neptün balık burcunda, Uranüs, Jüpiter boğa burcunda güç birliği oluşturacak. İkili gruplaşan gezegenler dikkatimizi hem ruhsal gelişimimize hem de mali kaynaklarımıza yöneltmemizi sağlıyor olacak.

İki şeyi şimdiden korumalıyız, akıl sağlığımızı ve paramızı. Toksik insanlardan, durumlardan, motivasyonu bozan kişi ve durumlardan uzak kalmalı. (Şahsen can sıkıcı kişileri engelliyor, internet bağımlılığından kendimi korumaya çalışıyorum.)

Mali kaynakları ek işlerle, ek gelirlerle çoğaltmalıyız. Amerika’da insanlar uzun yıllardır 2 hatta 3 işte çalışıyor. Günümüzde iş bulamıyorum diyen insanların yapabileceği online veya internet satış, hizmet, üretim işleri git gide revaçta. Bir çok insan yurt dışına satış yapmayı öğrendi. Hiç bir şey kolay değil ama üretimsiz geçirilen yıllar en zoru.

Geçmiş ve gelecek bağlantısını kurmanız için büyük resmi göstermek istedim. Umarım sizlere ışık olmuştur. Sevgiyle kalın.

Uzman Astrolog Su Karakuş

İLETİŞİM:

WHATSAPP: 05050107059

EPOSTA: astrolojikulubu@gmail.com