Tutulma Ayı: Ocak 2019 Burç Yorumunuz

Ağustos 2019 Burç Yorumları

Instagram: Su Karakuş

Youtube: Su Karakuş

1 Ağustos yeniay 8.derece Aslan burcunda. 6.13 de gerekleşiyor. Yeni Aşka Merhaba

Yeniay ve Venüs kavuşumu oldukça tatlı bir etki sunuyor. Yeni aşklar, sevecen ilişkiler, büyük bir yaratıcılık 5 Ağustosa dek bizi bekleyen yenilikler. Uranüs-Yeniay/Güneş karesi sert bir açı ve yeniliklerin kimi zaman da ani bir şokla gerçekleşmesini sağlayacak.  Bu yeniay aşk, çocuklarla ilişkimiz ve eğlence yaşamımızla sahnede olma arzumuz için bir hayli yararlı.

11 Ağustos’da Merkür Aslan burcuna tekrar giriş yapacak ve retro döneminin hatalarını, arızalarını, bozulmaları telafi etmemize yardım edecek. Evet tamda merak ettiğiniz gibi bu bir çeşit ilişkiyi toparlama dönemi.

11 Ağustos da Jüpiter durağanlaşıyor. Şans Yeniden Kapımızda.

Bu Ağustos’un en sevindirici haberi. Zira Jüpiter ilerlediğinde ekonomik işleyiş de sevindirecek. Jüpiter medya çalışmaları, turistik geziler veya kent dışı göçler, taşınmalar, eğitim ve Dünyada bulunan diğer kültürleri tanıma açısından hayli yararlı olacak.

12 Ağustos Uranüs retrosu ne yazık ki başlıyor. Erteleme ve bekleme dönemi.

Uranüs, Merkür’ün büyük abisi olarak tanımladığım bir planet. Uranüs hayatımızdaki her şeyi ilerleyişini kontrol altında tutar. Ve gerileme Ocak 2020’ye dek sürecek. Bu evrede ilerlemek, yenilenmek, adım atmak çok mümkün olmayabilir. Boğa burcundaki gerileme ev, yemek, konfor gibi alanlarda da düzenin kesintiye uğramasını getirebilir. Gelecek 5 ay boyuca retro süreceği için bir yandan Boğa, akrep ve aslan burçları için baskı, acı, yıkımların travmatik etkisi azalacak, diğer yandan erteleme ve bekleme süreleri uzayacak.

15 Ağustos da Dolunay 22.derece Kova burcunda doğuyor (saat 15.30).

Bu kez dolunay Venüs’ü ve Mars’ı karşısına alıyor. Duygularımızı sarsacak bir ilişki daha sonra öfke nedenimiz olacak. Buna izin vermemek için öncelikle duygusal bağlarımızı gözden geçirmekte ve bizi kızdıran ama bastırdığımız ne varsa açığa çıkarıp konuşmakta, ilişkileri iyileştirmeye çalışmak da fayda var.

18 Ağustos da Mars, 21 Ağustos da Venüs, 23 Ağustos da Güneş, 29 Ağustos da Merkür Başak burcuna geçiyor. İş ve sağlık yaşamımızda hareket başlıyor.

İş odaklı davranmaya başlayacak, sağlıklı yaşam için ne gerekiyorsa yapacağız elbette. Daha çok sorumlu hissetmek, daha detaycı davranabilmek çok mümkün. Detaydan yorulanlar içinde hayatı kolaylaştıran bir evre.

30 Ağustos da yeniay Başak burcunun 6.derecesinde( saat 13.38) yüz güldürecek. Sağlık ve işle ilgili yeni başlangıçlar yapabiliriz.

Güneş, Venüs, Merkür ve Mars’ı yanına alan yeniay adeta bir Güneş tutulması etkisiyle parlamamızı sağlayacak. Güzellik, estetik ve çabalar açısından mükemmel bir dönem zira en sağlıklı olanı bulmak mümkün.  İdealleri gerçekleştirmek, hırslara odaklanmak açısından da yine iyi bir dönem. Bu yeniaydan her burç bir şekilde yararlanacak.

 

YÜKSELEN BURCUNUZU KUMAYI UNUTMAYIN.

KOÇ: Ayın başında aşk konusunda ani ve şaşırtan bir yenilik, ayın sonunda iş alanında dekrosyondan, inovasyona kadar her anlamda yenilik sizi bekliyor. Ay ortasında arkadaşlarınızla partneriniz arasında tercih yapmak zorunda hissedip gerilebilirsiniz.  Jüpiter doğru yoluna gireceği için eğitim, medya ve seyahat alanlarında oldukça şanslı bir evre başlayacak.

BOĞA: Evi yenilemek, dekorasyona lüks dokunuşlar eklemek ayın başında mümkün.  Ay sonunda ise aşk yaşamıyla ilgili yenilikler sizi bekliyor olacak. Yalnızsanız yılın en güzel bu dönemini kaçırmayın. Ay ortası otoritelerle ilişkiler ve aile yaşamınız zorlayabilir ve aile bireylerinden birinin öfkesine maruz kalabilirsiniz. Jüpiter doğru yoluna dönerek mali kaynaklarınızı arttırmanızı ekstra gelir kazanmanızı sağlayacak.

İKİZLER: Yakın çevrenizi yenilemek veya reklam çalışmalarınızı başlatmak için ayın ilk yarısı mükemmel. Estetik zevkiniz ve nezaketinizde yüksek olacak. Ay sonunda ise evle ilgili yenilikler mutlu edecek. Zekanızı tamamen bu konuya odaklayacaksınız. Ay ortasında seyahatler ve eğitimle ilgili kararlar gergin hissetmenize neden olurken, yakın çevrenizin agresif tutumunu tolere etmek zor gelebilir. Jüpiter evlilik ve ortaklık alanından şans yağdırmaya yeniden başlayacak.

YENGEÇ: Mali konularda beklediğiniz fırsatlar ayın başında karşınıza çıkabilir. Yeni gelirler elde edebilirsiniz. Ayın sonunda daha sağlıklı bir iletişim kardeşler ve komşularla mümkün. Ay ortasında dolunay ekstra harcamalar yaratabilir. Bu masraflar size değil büyük ihtimalle benimsediğiniz kişilere ait olacak. Aşırı endişe ve korku duyabilirsiniz. Jüpiter iş yaşamınıza hareket ve bereket getirecek.

ASLAN: Görünüşünüzü yenilemek, aşk yaşamınıza evrim yaratmak için gezenler ayın başında üstünüze gelecek. Değerlendirmelisiniz. Ayın sonunda ise mali konularda gelişmenizi sağlayacak çok avantajlı bir yeniay yaşayacaksınız. Ay ortasında evlilik ve ortaklık ilişkinizi gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Bir yanda egonuz devreye girecek öte yandan duygularınız. Kararsızlıklar yoğun yaşanabilir. Jüpiter aşk alanınızda ilerleyerek şansınızı yeniden ikiye katlayacak.

BAŞAK: Ayın başında içe dönmek ve kişisel gelişiminiz açısından önemli keşifler yapmak mümkün. Ayın sonunda iç enerjinizi yükseltmiş dış dünyaya yeni imajınızla çıkmaya hazırlanmış olacaksınız. Ay ortasında iş alanınızda gerçekleşen dolunay sevdiğiniz ama vazgeçmek zorunda olduğunuz elemanlar, işler, müşteriler ve bağlantılar hakkında seçim yapmaya zorlayacak. Jüpiter ev ve yuva alanınızda daha şanslı olmanız için katkılarını yeniden sunacak.

TERAZİ: Yeni arkadaşlıklar,  ekip çalışmaları ayın ilk yarısında hayatınıza katılıyor. Sosyalleşmek memnuniyet verecek. Ayın sonunda ise yorgunlukları gidermek üzere içe dönecek, dinlenirken kendinizle baş başa kalmanın keyfini hissedeceksiniz. Ay ortasında aşk alanınızda gerçekleşen dolunay partnerinizle aranızda ego savaşına, kıskançlıklara neden olabilir. Jüpiter yakın çevrenizi genişletmeniz için destek verirken, daha fazla tanınmanızı da sağlayacak.

AKREP: Kariyeriniz açısından yepyeni bir evre ayın başına fırsatlarla başlayacak. Yeni teklifleri mutlaka değerlendirmelisiniz. Ayın sonunda ise yeni, sevecen ve güvenilir arkadaşlar yaşamınıza katılacak. Ay ortasında evle ilgili dekorasyonların taşınma planlarının tamamlanması sırasında epey gergin hissedeceksiniz. Tercihler hayatınızı zorlaştırabilir. Jüpiter mali alanda şans dağıtmaya başlıyor zenginleşme süreciniz hızlanabilir.

YAY: Dünyayı gezmek, yeni bir eğitim fırsatı yakalamak veya medyayla çalışmalar başlatmak açısından şahane bir evre ayın başında sizinle. Ayın sonunda ise kariyer açısından daha sağlıklı yaşam koşulları yaratacağınız bir teklif sevindirecek. Ay ortasında dolunay yakın çevreyle ilişkileri sonlandırma gereğini hatırlatacak. Yeni bir yaşama geçiş için eskiye son vermek gerekebilir. Jüpiter burcunuzda yeniden ilerleyecek ve her anlamda şansla donanacaksınız.

OĞLAK: Başkalarının kaynaklarından ve referanslarından yararlanacağınız, yeniliklere zorunlu olarak açılacağınız özel bir dönem ayın başında gerçekleşecek. Ayın sonunda ise aşk seyahatler aracılığıyla karşınıza çıkacak. Ay ortasında mali alanda artık işlevini kaybetmiş gelir kaynaklarının bir kısmından vazgeçmek yeni yatırım kaynaklarına yönelmek gerekecek. Bu zorlu evrede doğru karar vermelisiniz. Jüpiter iç dünyanıza yeniden umut ve aydınlanma katarken, yakınlarınızın sağlığı da iyiye gidecek.

KOVA: Evlilik ve ortaklık alanınızda ayın başında gerçekleşen yeniay, şaşırtıcı bir teklifi değerlendirmenizi sağlayabilir. Ayın sonunda ise ekstra gelir kazanmanızı mümkün kılan bir fikre kendinizi açacaksınız. Ay ortasında burcunuzda gerçekleşen dolunay, evlenmeye veya kişisel stilinizde değişiklik yapmanızı sağlayacak kararlar almaya yönlendirecek. Jüpiter bol arkadaş ve sosyalleşme olanağı sunacak.

BALIK: İş yaşamınızla ilgili yenilikler ayın hemen başında yüzünüzü güldürecek. Büyük bir değişiklik çalışma konforunuzu da arttıracak. Ayın sonunda ise bir iş ortaklığı veya yakınlarınızla ilişkinizi yenilemek mutlu hissettirecek. Ay ortasında travmalardan ve geçmişin yüklerinden kurtulmanın bir yolunu bulacaksınız. Jüpiter kariyer alanınızı yeniden parlatacak. Yükselişler ve teklifler sevindirecek.

Her hakkı saklıdır.

Uzman astrolog Su Karakuş