4-10 aralık haftası asktrolojisi:ikizler dolunayı

Merkür Retrosu( Merkür Gerilemesi) Nedir? Ne Zaman? 2019

Su Karakuş

Instagram: Su Karakuş

Youtube: Su Karakuş

2019'da Burçları Neler Bekliyor Kanal D-Su Karakuş (video)MERKÜR RETROSU BİTTİ ŞİMDİ HANGİ BURÇ NE YAPMALI?

Merkür Gerilemesi (retrosu/ retrgrade) Nedir?

Merkür gerilemesi (retrosu), gerilemelerin (retroların) en ünlüsü, çünkü tüm Dünya’da ciddi sayıda iş insanı, politikacılar, sanatçılar, öğrenciler ve yaratıcı bir iş yapanlar ile memurlar dahil, 7 den 77 ye bir çok kesim takip ediyor Merkür retrosunu. Çünkü bu gerileme hem ilişkileri, hem iş kapasitesini olumsuz etkiliyor.  Elektronik aletlerin arızalanmasına, ulaşım araçlarında sorun yaşanmasına, insanların birbirini yanlış anlamasına ve  yanlış kararlar alınmasına neden oluyor.

Merkür gerilemesi (retrosu) veya diğer gezegenlerin gerilemesi( retrosu) aslında bir göz yanılsamasıdır hiçbir gezegen ilerlediği rotada gerilemez. Gezegenler gerçekte geri gitmez. Ancak gezegenleri hızı değişkendir. Ve bir gezegen yavaşladığında Dünyadan bakıldığında geri gidiyormuş gibi görünür. İşte bu duru Merkür için yılda 3 kez yaşanır ve her yıl ortalama 6 ay Merkür gerilemesinin( retrosunun) etkisinde kalırız.

Merkür Retrosu 2019

Merkür’ün 2019 yılındaki son retrosu ( gerilemesi) 31 Ekim-20 Kasım arasında 27.derece Akrep burcundan 11.derece Akrep burcuna gerileyerek gerçekleşecek. Akrep burcundaki bir Merkür retrosu, yanlış düşünceler, aşırı karamsar ve mutsuz hissetmek, ölüm konusunda yanlış inançlar geliştirmek, gelirler ve harcamalarla krediler hakkında yanlış adımlar atmak gibi ihtimaller yaratır.

Merkür Retrosu Bitince Neler Yapılmalıdır?

Aslan ve Yengeç burçlarında gerçekleşen Merkür retrosu( gerilemesi) sona erdi. Bir retro bittiğinde hemen her şeyin düzelmez. Gölge dönem adı verilen 1. gün boyunca gerilemenin etkisi azalarak devam eder. Gölge dönem de Merkür retrosu kadar kuvvetli ama bozulan elektroniklerin yaptırılabileceği, yanlış anlamaların fark edilip telafi edileceği bir dönem yaşanır. Yine de çok önemli kararlar almamak, sözleme yaparken söz verirken çok dikkatli olmak gerekir.

Merkür Retrosu Sözleri

Şarkı sözlerine konu olan Merkür Retrosu hakkında bakın Güler Özince neler yazmış

Bir Merkür Retrosu
Aldı, götürdü seni benden aniden
Beni duyuyor musun
O gün hiç farkım yoktu caniden

İçime atıp, sustum
Neyi, neresinden değiştirsen
Seni çok özlüyorum
Keşke o kafayı bir değiştirsen

 

Yengeç burcunda Merkür retrosu ( gerilemesi) sona erdi şimdi hangi burç neler yapabilir?

 

KOÇ: Evle ilgili yenilikler konusunda acele etmeyin. İlişkileri toparlamak için iyi ama evi ve aileyi ilgilendiren kararlar almak açısından hala riskli bir süreçtesiniz. Son kararı Ağustos ayının son 10 gününde almakta fayda var.

BOĞA: Yakın çevrenizle ilişkileri artık toparlayabilirsiniz, bozulan elektronik araçları tamir ettirebilir, iletişim hatalarını giderebilirsiniz. Aile içi ilişkileri ve ev dekorasyonunu gözde geçirmek için Ağustosun son 10 gününe kadar araştırmacı olun.

İKİZLER: Mali konularda dikkatli olmanız gereken bir dönem sona erdi. Yeniden özgüven yükseltecek girişimleri gündeme getirebilirsiniz. Ancak elektronik araçlarla imtihanınız devam ediyor. 21 Ağustosa dek iletişim hatalarına dikkat.

YENGEÇ: Merkür gerilemesi ( retrosu) burcunuzu etkiledi ve sorunlu dönem azalarak bitecek. Her konuda ve özellikle mali konularda dikkatli olmaya devam edin. 21 Ağustosa dek gelirlerinizi düzenlemek zor olacak.

ASLAN: Merkür gerilemesi ( retrosu) iç dünyanızı ve algılarınızı olumsuz etkiledi. Bütün olumsuzluklar 21 Ağustos’a kadar azalarak devam edecek. Bu nedenle her anlamda dikkati elden bırakmamalı, yanlış anlamaya ve yanlış kararlara, unutkanlıklara ve kandırılmaya karşı dikkatli olun.

BAŞAK: Arkadaşlıkları gözden geçirdiniz ve muhtemelen bu süreç devam ediyor. İç dünyanız, bağımlılıklarınız ve yakınların sağlığı mercek altında. Ağustos’un son 10 gününe dek bu süreç devam edecek. Yeni tanışmalarda dikkatli ve mesafeli olmalısınız.

TERAZİ: Kariyerinizi sorguladınız hatta belki yöneticilerinizle ilişkileriniz can sıkıcı bir boyuta geldi. Arkadaşlıklarda benzeri bir süreçten geçti. Son kararı vermekte acele etmeyin. Ağustosun sn 10 gününde gerçekler ortaya çıkacak ve fikriniz değişecek.

AKREP: Seyahatler, taşınma veya eğitim alma arzusu sekteye uğradı. Kariyerinizle ilgili haberler hoşunuza gitmedi. Durumun değişmesi için hala zamana ihtiyaç var. Ağustosun ilk 3 haftası boyunca araştırmalarınız devam etsin ki yeni fırsatlar yakalayın.

YAY: Ödemeler, faturalar, beklenmedik masraflar ve seyahatler aksamalar, ertelemeler yorucu bir zaman geçirdiniz. Ve nihayet eğitim, taşınma, seyahat araştırmalarınızın sonuna geldiniz. Oysa süreç devam ediyor. Yeni fırsatlar karşınıza çıkabilir ve fikir değiştirebilirsiniz.

OĞLAK: Eşiniz ve partnerinizle ilişkinizi gözden geçirdiğiniz bir evre yaşadınız. Ödeme dengesinin bozulmasıyla şaşırdınız. Ayrılık kararı aldıysanız şimdide o kararı sorguluyor olmalısınız. Son dönemeç ayın 3. haftasında karşınıza çıkacak. Biraz daha sabır.

KOVA: Hem iş yaşamınız, hem aile ve ortaklık yaşamınız bir kırılma noktasından geçti. Yeni kararlar aldınız ama uygulamada zorlanabilirsiniz zira süreç tamamlanmadı. Ağustosun 3 haftası boyunca öğrenecekleriniz şaşırtacak ve şimdiki kararlar değişecek.

BALIK: Aşk ve iş yaşamınızı sarsan bir Merkür retro( gerileme) dönemi yaşandı. Çocuklarınızla ilişkiniz, partnerinizle ilişkiniz, iş alanınız, elemanlarınız her şeyi gözden geçirdiniz ve bu evre devam ediyor. Şimdi tersten bakın ve tüm görüşlerinizi gözden geçirin.