Tanımadığımız İnsanlara Reiki Göndermek Mümkün mü?

Hocam Merhaba,

nasılsınız? Ben bugün hastanedeydim. Küçük bir çocuk (2 yaşlarındaydı sanırım) ateşlenmiş, gözlem odasında yatıyordu. İçeri girip nazik bir şekilde geçmiş olsun deyip enerji gönderebilir miyim dedim, annesi;

-Yok yok istemeyiz, dedi ve benden de huzursuz oldular.

Tamam dedim ve çıktım. Ama onları huzursuz ettiğim için ben de rahatsız oldum.

Hani konuşuyorduk ya hastanelere gidip enerji gönderelim, bunun yolu yordamı neydi ki Hocam, nasıl yapmalıydı? Nasıl izin almalıydım? Yanlış neredeydi?

Sevgilerimle:)

ÖEG 
…………………………………………………………
Sevgili Özlem,

Enerji göndermek için karşımızdakinden izin istememize gerek yok ; genellikle ne olduğunu anlayamadıklarından itiraz ederler, zarar görmekten korkarlar. O anki ruh halleri zaten buna uygun değildir.

İçimizden izin almamız yeterli. “KARŞIMDAKİ HASTANIN YÜKSEK BENLİĞİNDEN İZİN İSTİYORUM” dedikten sonra ellerimizi kullanmadan çakralarımızdan direk enerji gönderebiliriz. Sembolleri gözümüzde canlandırmamız veya dilimizle çizmemiz yeterli.

Ailesi istemese bile ben bu küçük çocuğa burdan enerji gönderdim bile. Çocuklar genellikle açıktır ve alıcıdır.İzin verdiğini avuçlarımızdaki enerji akışından veya vücudumuzdaki enerji ısınmasından anlarız.

Hastane ziyaretimiz elbette daha planlı bir şekilde olacak. Öncelikle yataklı hastalarla görüşeceğiz veya düzenli reiki isteyen hastalarımıza duyuru yaparak ulaşacağız. Gelgeç hastalar tedavi paniği sırasında enerji vereyim diyen birine zaman ayırmak istemeyebilir. Yaptığında yanlış yok aslında; alternatif tıp tekniklerine sıcak bakan insanlar, bilen ve isteyen insanlar, bilmeyen ve bilmediği için korku duyan insanlar var. Bizim görevimiz herkesin ruh halini anlamak.

Sevgiyle ve ışıkla.
Çok sevgiler