Sadece İyilik İçin Kullanılan Mucize Enerji: Reiki

Sadece İyilik İçin Kullanılan Mcize Enerji: ReikiReiki mucizevi bir enerji. Sağlığınızı, ruh sağlığınızı, para ve ilişki durumunuzu düzeltmekten, arkadaşlarınızla veya yöneticilerinizle aranızda anlayış köprüsü kurmaya, ev sahibi olmaktan arabanızı yenilemeye, eşyalarınızı ve mülkünüzü korumaktan dileklerinizi gerçekleştirmeye kadar bir çok alanda kullanılacak bir sihirli değnek.

Bunca yararlılığına rağmen Reiki öğrencilerinin bir bölümü şunu sorar: “x kişiye gıcığım ona Reiki göndersem işleri ters gitse!”, “y partisinin kapatılmasının liderinin ölmesini istiyorum Reiki yapsam yok olamaz mı o parti?”, “ sevgilim beni yeterince sevmiyor Reiki yapsam bana sırıl sıklam aşık olsa”,” yöneticimin biri bana taktı ya Reiki yapsak da işten ayrılsa çekse gitse başka bir yere”

Bu tür dileklerinizi birde şu açıdan düşünün: “x kişide size gıcık ve size Reiki yapıyor hiçbir işiniz düzelmiyor. Reiki adeta kötülük silahı gibi sınır tanımıyor ve gıcıklıklar arttıkça sonunda sıra birbirinizi öldürmeye geliyor. Tetiği ilk çeken başarır.”

“y partisini seven kalabalık bir grup Reiki gönderiyor partiyi koruyor ve sizin sevdiğiniz partiyi yok etmek için reiki gönderiyor, onlar daha kalabalık. Sonuçta partiniz yeryüzünden siliniyor. Siz çaresiz boynunuzu büküyorsunuz.”

“ sevgilinizi seven bir başkası daha var ve o sizden daha fazla zaman ayırıyor Reikiye. Bir çok yakın arkadaşını ikna ediyor onun kendisini sevmesi için Reiki gönderilmesini sağlıyor. Sevgiliniz istesede istemese de hür iradesini kaybediyor ona yöneliyor. Bu arada bir başkası daha Reiki yapıyor sevgilinizin aklı ve duyguları iyice karışıyor. Bu filmin sonu delirmektir ama bunu yazmaya elim varmıyor.”

“ Yöneticinizin kızı reiki yapıyor. Yöneticinizde bu güçlü silahı keşfetmiş. Masasında oturup tam gün Reiki yapıyor ve sizi ordan göndermeye niyetli. Siz tek başınızasınız onun reiki mesaisi daha fazla. Sonunda işsizler ordusuna sizde katılıyorsunuz”

Bu senaryoların çeşitlemesi sınırsızdır. Bir çok kötülük hikayesi yazılabilir. Ve kötülüğün sonu yoktur.

Reiki sonsuz kötülüklerle değil iyilikle ilgilenir. Bu nedenle işlevseldir, çalışır ve bu nedenle mucizevidir.

X kişiye Reiki gönderin, iyilik dileyerek gönderin: o kişinin hem size hem başkalarına daha sevecen davranmasına yardım etmiş olursunuz. Böylece yeryüzü bir iyi kişi daha kazanmış olur. Y partisine Reiki gönderin. İnsani uygulamalarını arttırmasına yardım etmiş olursunuz kimbilir sizde o partiyi takdir edenler arasına katılırsınız. En azından size ve başkalarına zarar vermesini iyilik enerjisiyle engellemiş olursunuz. Sevgilinizin hür iradesini kurcalamayın.Varsın sizi kendince sevsin. Azı çoğu bilemezsiniz ama daha çok ilgi istiyorsanız birlikte olduğunuz anlarda “ortama reiki verin”, “daha ilginç ve sevilesi biri olmak için” kendinize Reiki verin. Hem onun hem başkalarının sevgisini kazanır, kendinizin sevilesi yanlarını fark edersiniz. Unutmayın kendini sevmeyenler bir başkasının sevgi ve ilgisine muhtaçtır ve hep daha fazla isterler. Kendilerine veremedikleri sevgiyi başkasından alacaklarını sanırlar. Yöneticinizi her gördüğünüzde onun iyiliği için ona ve ortama Reiki verin. Herkesin birbiriyle uyumlu çalıştığı bir ortamı böyle yaratırsınız. Onu ve başkalarını düzeltmek için kötülük değil iyilik enerjisi işe yarar. Ve yukardaki dileklerden biri size uygunsa hemen baş bölgenize ve kalp çakranıza Reiki verin. Belliki ikiside tıkanık. Belli ki herkesden önce sizin düzeltilmeye ihtiyacınız var.