Reiki Hakkında Bilinmeyenler

Reiki eğitim ve uyumlamaları uzaktan yapılabilir, mutlaka ofisimize gelmeniz gerekmez.

İletişim: astrolojikulubu@gmail.com

WhatsApp Hattı: 0 (505) 010 70 59

Katılımcılardan biri Reiki eğitiminin, astroloji ya da tarot eğitimi gibi uzun süreli bir eğitim programı olduğunu sanmış. Bana sordu:

Reiki eğitimine baştan sona mı katılmalıyım? Yoksa yarıdan katılım da kabul ediyor musunuz?
Reiki eğitimi 3 aşamadır. Her aşama için arada en az 3 ay ile 1.5 yıl değişen bir süre beklemeniz, kendi kendinize önerilen Reiki çalışmalarını yapmanız gerekir. Bu çalışmalar; yoğunlaşma gerektirmeyen, günlük programınızı bozmayan, yormayan, her hangi bir şey yaparken aklınızdan geçmesi yeterli olan sakız çiğnemek kadar kolay uygulamalardır.

Reiki’ye uyumlanmak için ermiş gibi arınmış, disiplinli, kalbi temiz biri olmanız gerekmez. Sıradan bir insan olmak Reiki’ye uyumlanmak için yeterlidir.

1.seviye: Reiki ile tanışma aşamasıdır. En az 3 ay sonra 2. Seviyeye geçebilirsiniz ve ne zaman 2. Seviye öğrencisi olacağınıza kendiniz karar verirsiniz. 1. Seviye eğitimi 1-1.5 saatte tamamlanır. Tekrar görüşme yapmak ve ilk seviyede neler deneyimlediğinizi konuşmak, sorularınızı yanıtlamak için sizi 21 gün sonra davet ederim ve 2. görüşme ücretsizdir. Şifa istiyorsanız asistanlarımız sizi düzenli olarak iyileştirmeye çalışıyor. Şifalanma ücretli.

2. seviye: Uzaktan Reiki gönderebilme ve Reiki yolunda yükseleme aşamasıdır. 2.seviyeye uyumlandıktan sonra en az 1 yıl kendi kendinize önerilen uygulamaları yapmalısınız. Böylece yaşamınız hiç olmadığı kadar düzene girerken, ilişki ve iş sorunlarınızı, para problemlerinizide çözümlersiniz. Amaçlarınıza Reiki gönderir, karmanızı temizlersiniz. Uzakta sizden yardım bekleyen ve dilediğiniz herkese Reiki gönderebilirsiniz. Yoldan geçen ambulansları, hasta hayvanları ve solan bitkileri de unutmamalısınız. Reiki hep bana veya hep sana enerjisiyle çalışmaz. Bir evrene, bir bana en uygunudur.

3. seviye: Ruhsal gelişim ve Reiki’ye adanmışlık aşamasıdır. 3. seviyeye uyumlanmak için master olma yolunda kararlı bir şekilde ilerliyor olmalısınız. En az 1.5 yıl 3. Seviyede kalmanız, araştırmalar yapmanız, Reiki’yi iyice özümsemeniz gerekir. Kendi kendine ya da etrafına Reiki yapan biri olmak 3. Seviyede yeterli bir çalışma değildir. Kaynakçaları araştırmalı, tıpkı yüksek lisans yapar gibi Reiki hakkında derin bilgiye sahip olmaya çalışmalısınız.

Master seviyesi: Master olma aşamasıdır. Bu seviyeye ulaştığınızda başkalarını eğitimek ve uyumlama yapmak üzere Reiki master olarak çalışabilirsiniz. Master aşamasına siz ve masterınız birlikte karar verirler. Henüz hazır olmadığınızı düşünüyorsa masterınız bir süre daha bilgilenmeniz hakkında uyarabilir.
Reiki eğitimi 3 aşamadır ve nerden bakarsanız en az 4 yılda tamamlanır. Yılda bir kez bu eğitimi almaya hazır olmak yeterlidir. Ayrıca istediğiniz seviyede bırakabilirsiniz. Bunun bir sakıncası olmadığı gibi pek çok öğrencinin 1. yada 2 seviyede Reiki öğrencisi olarak kaldığı gözlemlenmiştir.

Reiki uyumlamasını aldıktan sonra yıllarca Reiki’yi yapmamış olabilirsiniz. Bu sizin uyumlanma aşamasına yeniden katılmanız gerektiği anlamına gelmez. Reiki’ye bir kez uyumlandıktan sonra sizden asla gitmez ve istediğiniz anda yeniden başlayabilirsiniz. Hiçbir master Reiki’ye uyumladıktan sonra bu yeteneği sizden geri alamaz.

SU KARAKUŞ

HER HAKKI SAKLIDIR. İZİNSİZ ALINTI YAPILAMAZ, BAŞKA YERDE YAYINLANAMAZ.