Reiki Çocuklarımızın Okul Başarısını Etkiler

Merhabalar;24
Benim 17 yaşında ki oğlum özel bir kolejin fen lisesi bölümünde okuyor lise 3 de. (Bir yıl da hazırlık okudu aslında bu yıl son sınıf olacaktı. Sitem ederken neden hazırlık okuttum yıl kaybı vs derken anladım ki doğru olan buymuş çünkü bu yıl üniversite sınavına girecek durumda olmadığını biliyorum) Aynı zamanda da dershaneye devam ediyor fakat hem dershanedeki durumu, hem okuldaki durumu içler acısı ve sanki hiç bir şey umrunda değil! Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Reiki göndereyim diyorum sınavlarına, derslerine. 
Sonra sanki bir şeyler engel oluyor anlayamıyorum neden? Çok şaşkınım, Reikinin hangi sembolleri ile göndereyim nasıl bir dilekle yollayım şaşırdım kaldım, düşünemiyorum. Sürekli evde de babası ile bir savaş halinde. Ergen durumunu anlayabiliyoruz. Ayrıca çok sorumluluk sahibi bir çocuk on yaşındaki kızımın annesi durumunda- o derecede akıllı -hiç bir kötü alışkanlığı yok. Aktif spor da yapıyor. Bütün hayatı; ev- okul- dershane- spor -arada bir arkadaşları ile çeşitli aktiviteleri var. Ama hiç ders çalışmıyor, yazılıları korkunç ve ben ne yapacağımı şaşırdım.

Reiki den yardım almak istiyorum. Bunu yazılılarına mı, derslerine mi, öğretmenlerini dinlemesine mi, neye, nasıl göndereyim? Sizden ricam bana yol göstermeniz. Müsait olduğunuzda cevap verebilirseniz eğer çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
……………
Biliyorum ki pek çoğunuzun çocuğu benzer bir dönemden geçiyor. Benzer tepkiler veriyor ve sizler çaresizlik içinde ne yapacağını bilemeden yardım etmek istiyorsunuz. Çocuklarınızın benzeri sorunlarına Reiki gönderebilmek için önce konuyu netleştirmek gerekir.

Çocuğunuzun topluma uyum sağlayamadığı, sorumluluklarını yerine getirmediği ve isteklerinizi cevaplamadığı her durumda sorunun birkaç kaynağı olabilir.

*İlki kendisi! Yani isteksizliğin ana nedeni kendi ruh hali olabilir. Ergenlik başlı başına bir sorun kaynağı olmakla birlikte, duygusal durumundaki iniş çıkışlarda artı isteksizlik yaratır. Bu durumda:

– Hon Şa Ze Şo Nen ile onun kalbine ulaşmalı,
-Se He Ki ile duygusal ve hafıza sorunlarının çözümünü aramalısınız. Bu şekilde 21 gün boyunca Reiki gönderdikten sonra konuyu biraz dinlenmeye almalı, Reiki göndermeden izlemelisiniz. Sorun devam ediyorsa 1 ay sonra yeniden 21 gün reiki göndermelisiniz.

Henüz 1 seviye Reiki eğitimi almış olanlar için bu sembol adlarının yabancı olduğunu biliyorum. Hem kişisel gelişiminiz hem de yakınlarınızın kişisel gelişimine katkı koymak için Reiki 2 seviyesine gelmiş olmanız gerekiyor. Reiki 1 henüz Reiki enerjisiyle tanışma ve kaynaşma düzeyi olduğu için bir başkasına ruhsal düzeyde ulaşmak her zaman söz konusu olmaz.

*İkincisi çocuğunuzu ve sıkıntısının nedenlerini anlamıyor, algılayamıyor olabilirsiniz. Bu durumda :

-Kendinize de O’nu anlamak ve yardımcı olmak için aynı şekilde Reiki göndermelisiniz.
-Se He Ki duygusal ve mental bir sembol olarak mucizeler yaratır.
-Eşinizin ve kendinizin Se He Ki enerjisiyle şarj olması, belki de minicik olan sorun kaynağını daha kolay tesbit etmenizi sağlar.

*Üçüncüsü bilemediğiniz fiziksel bir neden sorun kaynaklarından biri olabilir. Aktif görünen beden, aktifliğini sürdüremeyen bir zihni saklıyor olabilir. Bu durumda çocuğunuzun beden sağlığı için ters ve düz ( negatif/pozitif) ( azaltan ve arttıran) ÇoKuRey’ler ile beden sağlığını desteklemelisiniz. Azaltan ÇoKuRey sınır değerlerin üstündeki salgıları ve kan değerlerini kontrol altına alacak, isteksizliği azaltacak, arttıran ÇoKuRey enerji depolanmasını sağlayacaktır. Her ikisi birlikte kullanıldığında fiziksel ve ruhsal koruma sağladığı için çocuğunuz dışsal negatif enerjilerden de, dış kaynaklı sağlık sorunlarından da korunacaktır. Üstelik sağlık problemlerinin doğru şekilde tesbit edilmesine yardımcı olacaktır.

Bu bağlamda Altın Üçgen enerjisinden yararlanmanızı tavsiye ederim. Hastalıkların doğru şekilde teşhis edilmesinde Altın Üçgen tam bir mucize kaynağıdır. Hem hızlı hem de güvenilir sonuçlara ulaşmanızı sağlar.

*Dördüncüsü ve en önemlisi çocuklarınızın Reiki ve Altın Üçgen enerjisine uyumlanması, kendi kendine şifa vermeye gönüllü olmalıdır. Her yaştaki çocuğunuzun uyumlanması mümkündür. Onları uyulmamaya zorlamadan, konuya ilgi duymalarını sağlayabilir, bildiklerinizi onlarla paylaşabilirsiniz. Uyumlamalar kendi isteği dışında zorlanarak yapılırsa çocuklarınızın yaralanması mümkün olmaz. Çocuklarınız sizin yararlandığınız her kaynakla ilgilenme eğilimindedir. Onlarla bildiklerinizi paylaşın ve öneride bulunun. Kendileri hazır olduklarında sizden uyumlanmak için yardım talep edeceklerdir.

Çocuklarınızın ve sizlerin korunaklı, mutlu, sağlıklı günler geçirmesini dilerim.

SU KARAKUŞ