Tılsım İtirafları

Yemekli bir toplantıdayız. Diyor ki: bir zamanlar Jüpiter tılsımı yaptım. Çok yararını gördüm. O günlerde arkadaşlarımda yararlansın diye hepsine yaptırdım! Bende dvd vardı topladım arkadaşları beraberce yaptık. Şimdi o arkadaşlardan biri işsiz hemde aylardır ve hayatı boyunca yaşamadığı şekilde. Şimdi o arkadaşlardan bir diğeri gırtlağına kadar borç içinde. O arkadaşlar yararlanamadığı gibi zarar gördü izinsiz, uyumlamasız ve kural dışı uygulama yaptırdığın için. Gizli kalması gereken her bilgiyi başkalarıyla paylaştığın için. Altın Kurallara uymadığın için.

Dvd.lerin başkalarıyla paylaşılması büyük hata ve tılsımın doğasına aykırı. En başından söylüyorum, yazıyorum, uyarıyorum..

…………….

Akrep burcunda Merkür gerileyecek ve etkisi başladı ama henüz gerileme başlamadı. Sırlar açığa çıkıyor, yüzleşmeler, itiraflar başlıyor. Bu gezegenin ve burcun etkisi.

Diyor ki “dvd alacağım”..

Şaşırıyorum. Şimdiye kadar hiçbir dvd almadığını, sağda soldan bulduğu bilgilerle tılsımları yaptığını her seferinde zarar gördüğü halde bu yoldan bedavacı ruhunu ayıramadığını biliyorum. Belki farkına vardı kazandım sanırken kaybettiğinin. Belki kullandığı son model jipe bile ayıp olduğunu düşündü kimbilir. Üç beş yazışma yapıyoruz ödemeyi göndereceğim adres telefon şudur diyor. Fakat o ödeme bir türlü gelmiyor. Sonra arıyor. Ben ödemeyi yapamadım maillerde sorun var kullanılacak malzemeleri söyler misiniz!

Diyorum ki: madem arayabiliyorsunuz neden hesap numarasını almak için de aramadınız? Birkaç mazeret sıralıyor. Aklına ilk gelen yalanlar peşpeşe dizilince ortaya anlamsız bir şey çıkıyor. Kendiside farkında sandığı kadar zeki olmadığının. Fakat ne yapsın ki bilgiye bedava ulaşmanın dayanılmaz çekiminden sıyrılamıyor. İşte tamda bu nedenle yıllardır ne doğru dürüst bir ilişki kurabiliyor, ne de bulunduğu pozisyondan bir basamak yükselebiliyor.

………………..

İtiraf e-postalarından biri şöyle: bir arkadaşım sizden dvd. almıştı. İçindekileri yazdı bir kağıda bana verdi bende yaptım. Bir baksanıza bunlar doğru mu? Doğruysa onu almayacağım başka dvd alacağım. Yanlışsa onu alacağım! Dürüst kendince. Suçlu kendisi değil “bir arkadaş”, her zaman ki gibi. Ve her zamanki gibi emek ve bilgi hırsızlığı, makyaj malzemesi çalmaktan daha hafif açıkça yapılabilir bir şey. Utanmazlık had safhada. A dvd sini doğrula bende B yi alayım diyor. Pazarda bozuk mal satsa satış rekoru kırar. Ben de açık sözlüyüm. Yazıyorum açıkça bu hısızlığı ne affederim ne de hakkımı helal ederim! Son sözüm buydu.

Hala e-postaları geliyor. Rüyamda gördüm beni lanetlemiştiniz diyor. Affedin diyor. Benim anlatamadığımı bir rüya anlatıveriyor.

…………………..

Yazmış “ben bir yerden bulmuştum yazılı olarak Jüpiter tılsımını yapmıştım. O günlerde borcum yoktu ama düzenli bir gelirim vardı. Yaptıktan sonra işimi de kaybettim ve tam 6 yıl oldu hala iş bulamadım. Uyumlanırsam kurtulur muyum beni affeder misiniz? Siz bu tür şeyleri düzeltiyormuş sunuz bir arkadaşımda aynısını yapmıştı uyumlama almış sonra ve siz ona özel bir seans yapıp kurtarmışsınız. Lütfen beni de kurtarın. Kendimi lanetli gibi hissediyorum vallahi billahi bir daha yapmam!”

Her şeyi bozan da bir arkadaş düzeltmek için çözümü bulan da!

……………………..

Bir başka e-posta: “uyumlama aldım. Teyzem de almıştı. Onda dvd var kullanabilir miyim?” Kullanmamış. Önce soruyor izin istiyor.

İşte bu dürüstlüğe can feda. Elbette en içten şifa enerjimi bile göndererek izin veririm.