Eylül 2020 Burç Yorumları

Sen olmasaydın, yardımlaşmak, özeleştiri yapmak ve gelişmek, tertemiz olmak, saflığımızı korumak gibi kelimelerin anlamını bilemezdik. Sen olmasaydın asla gelişemezdik. Sağlıklı olanla olmayana ayırt edemez, günlük işlerin yaşamdaki önemini fark edemezdik. Sen olmasaydın, tıp olmazdı. Sen olmasaydın iyileşemezdik. Sen olmasaydın iş dünyası olmazdı. Miskin ve gelişimden uzak bireyler olarak kalırdık. İyi ki doğdun, iyi ki varsın.

EYLÜL BURÇ YORUMLARI

Uzman astrolog Su Karakuş

 

KOÇ:

KİŞİSEL GELİŞİMİNİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR AYDASINIZ.

Evet dolunay ayın ilk haftası boyunca etkili olacak ve kişisel gelişiminiz adına önemli adımlar atmanızı sağlayacak. Spiritüel alana ilgi duyacak ve çeşitli inanışları deneyeceksiniz. Bu elbette daha çok rahatlamanız, dinginleşmeniz anlamına geliyor ama öte yandan savaşçı ruhunuz için Mars hem destek, hem de engel yaratarak gelişiminize katkıda bulunacak. Ay düğümlerini destekleyen yöneticiniz Mars yurt dışına açılmanız, medyada yer almanız için adeta teşvik edecek. Ancak otoritelerin engelleriyle karşılaşmanız an meselesi. Ayın ilk haftasında savaşçı değil, kuralcı ve mücadeleci bir tutum sergilemeniz en doğrusu. Gelecek ay dolunay burcunuzda gerçekleştiğinde tüm gücünüzle hazırlanmış olacaksınız.

YÖNETİCİNİZ MARS RETRO KONUMA GEÇECEK VE ATALET RUHUNUZU SARACAK.

9 Eylülde yöneticiniz Mars Retro konuma geçiyor. Mars retrosu her zaman enerji düşüklüğünü de beraberinde getirir ancak bu kez burcunuzda gerçekleşen Retro ekstra yaşam enerjinizi çekecek ve atalet geliştireceksiniz. Bu bir tembellik yapma evresi aslında. 2 yılda bir kendini rölantiye alan Mars durup dinlenmenizi isteyecek. Bir yandan da büyük bir direnç geliştirmenizi, kararlı olmanızı sağlayacak. Nerdeyse 4 aylık bir dönem dinlenmekle, risk almamakla geçecek. Bu evrede öfkenizi bastırmak, kendinize çevirmek ve suçluluk hissetmek gibi eğilimlerinizi kontrol altında tutmalısınız.

MEDYADA VAR OLMANIZ İÇİN BÜYÜK BİR FIRSAT SUNULACAK.

13 Eylül’den itibaren, seyahatler, sosyal medya kullanımı, basın yayınla ilgili işler ve ticaret yaşamınızda büyük bir canlanma başlayacak. Enerjiniz düşük olduğu için fırsatları kaçırmakta umarsız davranabilirsiniz. Oysa bu fırsat dönemi 12 yılda bir geliyor. Daha sık seyahat etmek, yurt dışıyla çalışma yapıyorsanız başarılarınızı katlamak, basında yer almak için çaba göstermelisiniz.

KARİYER ALANINDA ZORLUKLAR BAŞLIYOR.

Daha çok sorumluluk alacağınız ve başarılı odaklı davranacağınız bir dönem ay sonundan itibaren başlıyor. Satürn Retro konumuna son vererek doğru yolunda ilerleyecek. Bu da zor görevler ve bu görevlere dayanacak güç kazanacaksınız anlamına geliyor. Daha çok çalışacaksınız ve dürüstlüğünüzle puan kazanacaksınız.

 

BOĞA:

 

EKİBİNİZ KONUSUNDA DAHA SEÇİCİ OLACAKSINIZ.

Evet ayın ilk yarısında odağınız ekip arkadaşlarınız ve özel dostlarınız olacak. Kimileriyle yollarınız doğal olarak ayrılırken, kimilerini artık hayatınızda istemeyeceksiniz. Yenilere yer açmakta fayda göreceksiniz. Öte yandan sezgilerinizin müthiş yükseldiği bir dönemdesiniz. Suçluluk duygularını elimine etmeyi başarırsanız ayı mutlulukla geçirebilirsiniz. Kendinize öfkelenme eğilimini yenemezseniz ticari ilişkilerinize ve sosyal stratünüze zarar verebilirsiniz. Öfke kontrolünü başaramazsanız yolculuklarda hızlı ve dikkatsiz davranabilir, zarar uğrayabilirsiniz. Bu zincirleme durumu çözmek için belki de en iyisi profesyonel bir destek almak olabilir.

SUÇLULUK DUYGUSU YIL SONUNA DEK EN BÜYÜK DÜŞMANINIZ

9 Eylülden itibaren suçluluk duygusu ve özeleştiriyi abartma, geçmişle hesaplaşma, yakınlarınızın sağlığının bozulmasında aktif rol oynamak gibi zorlayıcı etkilerle baş etmek zorundasınız. Yıl sonuna dek negatif düşünce ve suçluluk duygularına karşı doğru bir motivasyon geliştirmelisiniz.

ŞANS KAPIYI ÇALIYOR

Seyahatlerin, medya çalışmalarının kısıtlandığı, şanssızlıklar yaşadığınız dönem 13 Eylülde sona eriyor.  Önünüz hızla açılıyor. Tüm tekliflere sıcak bakmalı ve geniş bir alana yayılmaya hazırlıklı olmalısınız. Birden fazla yerle çalışmalar yapmak, şöhretinizi arttırabilir.

YENİAY AY ORTASINDA AŞK GETİRECEK

Yeniay 17 Eylülde gerçekleşecek ve 5 gün öncesinden, 5 gün sonrasına dek etkili olacak. Aşık olmak, bir ilişkiye başlamak, bebek sahibi olmak, yeni projelerde yer almak hepsi mümkün. Üstelik bu projeler yurt dışından destek bulacak.  Ancak bu uğurda aşırı harcama yapmaktan kaçınmalı, başkalarının referansını alamayacağınızı bilmeli, mücadelenizi tek başınıza yapmalısınız.

SORUMLULUKLARINIZ AY SONUNDA ARTIYOR.

29 Eylülden itibarense Satürn doğru yolunda ilerleyerek yurtdışı bağlantılarınızın size yeni sorumluluklar yüklemesine, bu sorumlulukların altından kalkıp başarıyı doya doya yaşamanıza yardım edecek. Süreç uzun, zorlu ancak başarmak için her türlü araca ve yeteneğe sahip olacaksınız. Sizden beklenen çalışkanlık ve dürüst olmanız.

 

İKİZLER:

KARİYERDE DEĞİŞİMLE BAŞLIYORSUNUZ AYA

Kariyer, evlilik, arkadaşlar ayın ilk haftasının temaları. Beklentilerinizi gerçekleştirecek bir dolunay oluşacak. Ve bu dolunayda alacağınız kararlar sizi bir iş ortaklığına veya evliliğe taşıyacak. Arkadaşlarınızın da desteğini almayı ihmal etmeyeceksiniz.

Öte yandan mali konularda özellikle ayın ilk haftasında dikkatli davranacak, gelirlerinizi daha fazla tutmayı ve birikim yapmayı başaracaksınız.

 

ARKADAŞLIK İLİŞKİLERİNİZE DİKKAT

Mars 9 Eylülden itibaren Retro konuma geçiyor. Sosyalleşmek yerine yalnızlığı tercih etmenizi ve ilişkilerinizi gözden geçirmenizi sağlıyor. Bu hem de gelebilecek zararlardan korunmanız demek. Öfkeli tartışmalardan uzak durmalısınız.

 

JÜPİTER NİHAYET ŞANS DAĞITMAYA BAŞLIYOR.

Ay ortasından itibaren ekstra gelir kazanma şansınız artıyor. Çabalarınız bu yönde olmalı. Son 12 yılın en şanslı evresinde, risk almamalı, hayati tehlike yaratacak konumlarda bulunmamalısınız. Sadece referans olabilecek bir çevre yaratın ve daha çok kazanmaya çalışın. Evren sizi mahrum bırakmayacaktır.

 

EV ALABİLİRSİNİZ.

Yeniay ay ortasında evde bir yenilik yapmanızı sağlayacak. Uzun  vadeli kredi almak gibi bir beklentiniz varsa en uygun koşulları yakalayacaksınız. Ev, mülk alabilir, satabilir  ya da sadece konforlu alanlar yaratabilirsiniz. Ancak fikir ayrılıkları olursa kendi fikrinizde ısrar etmelisiniz. Yakınlarınız bir yanlışa sürükleyebilir sizi.

 

ÖDEMELER VE SAĞLIK SORUNLARI YORABİLİR

Ay sonundan itibaren ödemelerinizi geciktirmeme konusunda ekstra özen göstermeyi tercih edecek, kendinizi daha kuralcı ve disiplinli göreceksiniz. Kimi sağlık sorunlarınız da tam bu evrede başlayacak. Özellikle kemik ve kaslarla ilgili rahatsızlıklara çözüm arayabilirsiniz.

 

YENGEÇ:

AYIN İLK HAFTASINDA KARARLISINIZ.

Yolculukları tamamlayıp yuvaya dönmek, medya çalışmalarını tamamlamak, akademik kariyeriniz adına önemli kararlar almak ayın ilk haftasında mümkün. Alacağınız kararları iş yaşamınıza uygulayacak, daha sağlıklı hissedecek, kariyeriniz için hedeflediğiniz noktaya doğru ilerleyeceksiniz. Ancak bu ilerleyiş için acele etmelisiniz zamanınız çok sınırlı. Öte yandan gergin bir mücadele alanı yakınlarla aranızda gelişecek. Engellere karşı tepkisiz kalmayacaksınız.

 

HEDEFTEN UZAKLAŞABİLİRSİNİZ.

9 Eylülden itibaren kararlılığınız sarsıntıya uğrayabilir ve hedefleriniz aniden anlamını kaybedebilir. Mars retrosu enerjinizi büyük oranda düşürecek ve hedeften uzaklaştıracak. Yılbaşına dek yeni hedeflerle ilgilenmeyin.

 

EVLİLİK ALANINIZ NEŞEYLE DOLUYOR.

Ay ortasından itibaren evlilik ve ortaklık alanınıza iyimserlik duygusu hakim olacak. Eşinizle daha iyi anlaşacak, daha çok eğleneceksiniz. Yalnızsanız bir anda ilgi odağı olmaya başlayacaksınız. Bu süreçte evlilik kararı da alabilirsiniz.

YALNIZ YENGEÇLERE MÜJDE

Yeniay, ay ortasında yakın çevrenizi yenilemenizi sağlayacak. Bu çevreden eğer yalnızsanız hayat arkadaşınızı tanıma şansınız var. Ya da iyi bir iş ortağı bulmak veya ailenizin yakınlarında bir daireye taşınmanız da mümkün. Ancak bu dönemde hem sağlığınıza hem işinize yaptığınız yatırımlara dikkat edin.

SORUMLULUK DUYGUNUZ ARTIYOR.

29 Eylülden itibarense Satürn retrosu sona ereceği için ortak yaşam alanındaki ya da iş alanındaki tüm insanların sorumluluğunu alabilecek güç de hissedeceksiniz. Oysa kendinize baskı yapmaktan öte bir karar vermediğinize emin olmalısınız. İlişkilerin zor, uzak, mesafeli, Engelleyici yanlarınız da görecek bir parça karamsarlık hissedeceksiniz. Yıl sonu geldiğinde bu sorunlar çoktan çözülmüş olacak.

 

ASLAN

MALİ KONULARDA GÜZEL BİR DÖNEM

Ekstra gelir kazanmak, miras veya kredi almak gibi mali işleriniz adına mükemmel bir aydasınız. Üstelik bu gelirlere partneriniz veya çocuklarınız sayesinde ulaşma şansınız var. Onlara iyi bir geleceği çok uzaklarda kurma fikriniz var.  Her konuda başarılı hissedebilirsiniz çünkü Mars’ın desteğini aldığınız bir dönem yaşanacak.

AYIN İLK HAFTASINDA SAĞLIĞINIZA DİKKAT

Ayın ilk haftasında dikkat etmeniz gereken en önemli konu sağlık. Özellikle eklem, kemik, diş problemleri can yakabilir. Yakınlarınızın sağlık sorunları da bir anda gündeme gelebilir. Bu sorunların iyi yanı uzun sürmeyecek olması. Yine de önlem almakta ve dikkatli olmakta fayda var.

 

 

HIRSLARINIZ AZALIYOR

9 Eylül’de Mars retrosu başlıyor. Bu durumda eğitim yaşamınız devam ediyorsa veya sürekli seyahat ediyorsanız yorgun ve isteksiz hissetmeniz çok olağan. Kısmen hırslarınız azalmış ve içe dönüp gerçekten ne istediğinizi bulmaya çalışıyor olacaksınız.

 

İŞ YAŞAMINIZDA BİR YOĞUNLUK BAŞLIYOR

Hemen ardından 13 Eylül’de iş ve sağlık yaşamınızda da bir canlanma başlayacak. Bu nedenle aslında enerjiye de ihtiyacınız olacak. Daha sağlıklı hissedecek ve sağlığınız konusunda daha iyimser bir ruh hali içinde olacaksınız. Bu döneme iyi hazırlanmak için Eylül başında harekete geçmelisiniz.

 

YENİ GELİRLER KAZANABİLİRSİNİZ.

Yeniay, para ve özgüven alanınızı şenlendirdiğinde ay ortası gelmiş olacak. Özgüveniniz hak ettiği yere ulaşacak ve ruhsal, bedensel varlığınızı yeniden hissedeceksiniz. Yani hayattan zevk alacak, varlığınızı seveceksiniz. Gelirlerinizde bu evrede artabilir. Evlilik gibi bir niyetiniz varsa yine bu 10 günlük dönem doğru seçim olabilir. Ancak dikkat etmeniz gereken şey çocuklarınızın veya ilişkinizin geleceğinide düşünmek. İhmal edilen küçük detaylar sonradan üzebilir.

 

AŞIRI SORUMLULUK ALMAMALISINIZ

Ayın son günlerinde Satürn’de Retro hareketine son verecek ve iş yükünüzün sizi aşmaya başladığını fark edeceksiniz. Bu süreçte sağlık sorunlarınız da yeniden başlayabilir. Aralık ayına dek bu sorunlarla boğuşmamak için ekstra özen göstermelisiniz.

 

BAŞAK

 

YAKINLIKLAR DEĞİŞİYOR, EVLENEBİLİRSİNİZ.

Dolunay ayın ilk haftasında yakınlarınızla ilişkilerinize dokunacak ve körelen, artık yararı dokunmayan ilişkilere son vermenizi, hala duygularınıza dokunan ilişkileri canlandırmanızı sağlayacak. Ev, yuva, aile, yatırım gibi kavramlarınız bu dolunaydan olumlu şekilde etkileniyor. Ancak her koşulda aşırı harcama yapmaktan kaçınmalısınız. Bu dolunayın bir başka anlamı da evlenebilir yada boşanabilirsiniz demek. Önceki aylarda hangi karara vardıysanız uygulamaya koymak için bir fırsat bulacaksınız. Dolunayın arkadaşlık ve aşk arasındaki dengeyi bozacak bir eşzamanlı açısı var: Satürn-Venüs karşıtlığı. Bu karşıtlık dostlarınızın sizi yalnız bırakması ve aşka yönelmeniz ama istediğinizi bulamamak gibi sonuçlar doğurabilir. Bir ilişkiye başlayacaksanız bunu ayın ilk haftasında yapmayın.

 

HARCAMALARINIZI AZALTACAKSINIZ

9 Eylülden itibaren harcamalarınızı kısıtlamak için özel bir dürtü hissedeceksiniz. Bu yatırım yapma hırsınızı da bir miktar durdurabilir. Mars retrosundan bahsediyorum. Uzun sürecek bu Retro döneminde alacaklarınızı toparlamak, yeni ekstra gelirler kazanmak, miras işleri pek kolay ilerlemeyebilir.

 

AŞK GELİYOR.

Ardından Jüpiter retrosu sona erecek. Aşk, çocuklarınızla ilişkiler, eğlence yaşamınız ve şöhret arzunuz tekrar gündeminizde olacak. Yalnızsanız Eylül başından itibaren özel  biriyle tanışabilirsiniz, yeni bir aşka yelken açmak isteyebilirsiniz. Jüpiter bir miktar duygusal abartı yaratacağı için gerçekliğin dışına çıkmamaya özen göstermelisiniz.

 

YENİAY BURCUNUZDA DOĞUYOR

Yeniay 17 Eylül’de burcunuzda doğacak ve 12-22 Eylül arasını etkileyecek. Uzun sürecek bir aşka evet diyeceğinizi düşünüyorum. Yalnız değilseniz bebek sahibi olmak veya evcil bir hayvan edinme ya da iş kurmak gibi sorumluluklar alacaksınız.  Direnciniz gelişecek ve sorumluluklarınızla rahatlıkla başa çıkacaksınız. Ancak evinizi ihmal etmediğinize emin olmalısınız. Aile bireylerinden ziyade evin kendisi ilginizi bekleyecek.

 

SORUMLULUKLAR VE DAYANMA GÜCÜNÜZ ARTIYOR.

Ay sonu geldiğinde Satürn retrosuda bitiyor. Bu durum partnerinizle ilişkinizi uzaktan uzağa yürütme zorunluluğu getirebilir. Bir şekilde ve kendi isteğiniz dışında yalnızlık hissedebilirsiniz. Çocuklarınızın yükü ağır gelebilir. Kısa süre sonra sorumluluklarınızı azaltmanız, yalnızlığınızı giderecek çözümler üretmeniz gerek. Aksi halde depresif bir moda çekilebilirsiniz.

 

 

 

TERAZİ

DOLUNAYDA İŞ ALANINIZDA BÜYÜK TEMİZLİK VAR.

Dolunay iş hayatınızda işe yarayan ve işlevini kaybetmiş her şeyi ayıklamanızı sağlayacak. Ayın ilk haftasında odaklandığınız konular işiniz ve sağlığınız olacak. Çevrenizi genişletecek, yakınlarınız için mücadele vermekten kaçınmayacaksınız. Güzünüz başkalarının hayatını parlatacak.

İLİŞKİLERDE ÖFKE ORTADAN KALKABİLİR

Mars retrosu ayın ikinci haftasında yakınlarınızın öfke problemini çözemeye yardım edecek. Bu süreçte savaş çanları çalmayacak veya gizleneni, bastırılan öfkeler ortaya çıkacak. Hangi durumu yaşamakta olduğunuzu iyi düşünün. Buna göre gardınızı alın.

 

YENİAY TRAVMALARINIZI TEMİZLEYECEK

Ay ortası kişisel gelişim için mükemmel bir yenilik sunulacak, değerlendirin. Yuvanızda huzur ve disiplin bu yeniayla gelecek. Yakın çevrenize daha az zaman ayıracak ve sorumluluklarınızı daha kolay yerine getireceksiniz. Geçmişten getirdiğiniz travmaları temizlemek ve kendinizi şifalandırmak için de bu evre mükemmel. Yeni bir ruhsal gelişim tekniği öğrenmenizde fayda var.

 

EV YAŞAMI ZORLAYABİLİR

Ay sonundan itibaren Satürn retrosunun bitişi evdeki sorumlulukların sizi rahatsız etmesi anlamına geliyor. Bir şekilde ev işlerini, evin dekorasyonunu ve daha bir çok şeyi yalnız başınıza üstleneceksiniz. Bu yorucu süreç hayatta kalma gücünüzü yükseltecek. Neler başardığınızı görmek için iyi bir fırsat olacak.

 

AKREP

AŞK YAŞAMINIZ DEĞİŞİYOR

Dolunay yalnızsanız bir aşk vaad ediyor. Bu aşkı yaşamak için 2 şeye ihtiyacınız var: özgüven ve sağlıklı bir iş yaşamı. Keyfiniz yerinde olacak, güven duyacaksınız ve evet diyeceksiniz. Öte yandan yeni projeler içinde o güvenle hareket edecek, seçileceksiniz. Size yorucu gelen bir ilişki içindeyseniz hoşça kal demek için de ayın ilk haftasından yararlanabilirsiniz. Seyahatlerin kısıtlanması can sıkıcı olsa da kaza riskinizin ayın ilk haftasında yüksek olduğunu hatırlatmalıyım.

 

MARS RETROSUNDA ENERJİNİZ DÜŞECEK

Ayın ikinci haftasında çalışmak için enerjinizi yetersiz hissedeceksiniz, ekstra vitamin takviyesi almakta fayda var. Ayrıca sağlıklı olmadığınızı da hissedeceksiniz. Bu durum uzun sürecek o nedenle kendinizi motive etmelisiniz.

 

YUVANIZDA BOLLUK, BEREKET DÖNEMİ

Ay ortasında yuvanız daha zengin ve şenlikli görünüyor. Pozitif düşünceler bu alanı da olumlu etkileyecek. Jüpiter retrosu bittiğinde ev yaşamınız keyif vermeye başlayacak. Hediyelerle konforunuz artacak. Aile bireyleriyle ilişkilerinizde bu dönemde mutluluk verecek. Birbirinize anlayışlı, iyimser, pozitif yaklaşacak, birlikteliğin gücünü hissedeceksiniz.

 

YENİ DOSTLAR YAŞAMINIZA KATILIYOR.

Yeniay ay ortasında yeni arkadaşları, ekip çalışanlarını yaşamınıza katacak. Bu insanlar geleceğinizi de olumlu yönde etkileyecek. Anlamlı ve güvenilir bir çevre oluşturacaksınız. Ancak birikimlerinizi harcamamalı, kazanmak için daha çok çalışmayı unutmamalısınız.

 

YAKIN ÇEVRENİZLE ARANIZA MESAFE GİREBİLİR

Ay sonunda Satürn sert bir şekilde yakın çevrenize mesafe koymanızı isteyecek. Yalnızlıktan şikayet etmezsiniz bu nedenle bu sert topu iyi karşılayacaksınız. Kısa yolculuklara son verecek pratik çözümler üretecek veya katlanabileceğiniz eylemlerle, sorumluluklar alacaksınız.

 

YAY

DOLUNAY YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜRECEK

Evle ilgili değişiklikler ayın başında gerçekleştiğinde gerçekten mutlu hissedeceksiniz. İstediğiniz sonucu almak sevindirecek. Şanslı, sevgi dolu ve eğlenceli bir ortam sizi bekliyor. Yalnızsanız aşkın tadını çıkaracak, evinizi daha çok seveceksiniz. Bir ilişkiniz varsa birlikte yaşam kararı da alabilirsiniz. Bebek sahibi olmak, projeleri bitirip teslim etmek de ihtimallerden. Dolunay ne kadar şanslı olduğunuzu hissettirecek.  Dikkat etmeniz gereken şey gelir-gider dengenizi bozmamak.

 

 

AŞK YAŞAMINIZDA BÜYÜK OLAY

Aşk alanınızda Mars retrosu 9 Eylülde başlıyor. Partnerinizi ve kendinizi isteksiz görürseniz yanlış düşünmeyin. Bu enerjimizin ve arzularımızın geri çekildiği bir dönemdir. Sevgimiz geri çekilmez ama cinsel yaşamımız etkilenir. Öte yandan kavgalar, savaşma dürtüsü de geri çekilecek. Huzur duyacaksınız.

MALİ KONULARDA ŞANSLI BİR DÖNEM BAŞLIYOR.

Ay ortasında mali konulardaki gelişmeler çok sevindirecek. Yeniden ve daha çok kazanmaya başlayacaksınız. İnançlarınızın ve duaların yerini bulması yaşam sevincinizi, özgüveninizi yerine getirecek. Bu güzel olaylar dizisini Jüpiter retrosunun sona ermesi sağlayacak. Uzun süre bolluk ve bereket içinde yaşamak için sizin de çaba göstermeniz gerekiyor.

 

KARİYER ALANINIZ YENİLENİYOR

Yeniay kariyer alanınızdan merhaba diyecek. 12-122 Ağustos arasında kariyer yaşamınızla ilgili her türlü yeniliğe açık olmalısınız. Uzun süreli ilişkiler, işler ve yönetebileceğiniz organizasyonlar içinde bulunacaksınız. Bu da gelecek güvencesi demek. Ancak detaylarda kaybolmamaya dikkat etmelisiniz.

 

SATÜRN AŞIRI YÜK GETİRECEK KABUL ETMEYİN

Satürn retrosu ay sonunda sonra erecek ve artık sorumluluklar ve yükler artacak. Kariyeriniz adına yüklendiğiniz ağırlıkların nedeni, belki eleman eksikliği belki kendinizi kanıtlama çabanız olacak. Her şekilde haddinden fazla sorumluluk almadığınıza emin olmalısınız. Zorunluluklarda strese girmeden ve mükemmeliyetçi olmadan çözüm üretmelisiniz.

 

OĞLAK

YAKIN ÇEVRENİZDE ARINMA YARATACAKSINIZ

Yakın çevrenizi yenileyerek ve eski çevrenizle aranıza mesafe koyarak Eylül’e giriş yapacaksınız. Kardeşlerinizle aranıza giren mesafeler kısmen rahatlamanızı sağlarken, sosyal medyada daha aktif yer almaya da karar verebilirsiniz. Dolunay işlevini kaybetmiş ilişkilere noktayı koymanıza yardım edecek.

 

 

 

 

EV İŞLERİNE İSTEKSİZ OLABİLİRSİNİZ.

Mars retrosu 9 Eylülde başladığında evle ilgili enerjiniz düşmeye başlayacak. Yani dekorasyon, taşınmak, temizlik, elemanlar sanki artık sizi ilgilendirmeyecek.  Bu geçici ama uzun bir dönem o nedenle ekstra destek almalı, görevlerinizi aile bireyleriyle paylaşmalısınız.

BOLLUK BEREKET EVRESİ YENİDEN BAŞLIYOR

Burcunuzda gerçekleşen Jüpiter retrosu 13 Eylül’de sona eriyor. Buda demektir ki bolluk bereket dolu günler her anlamda sevindirecek. Beklentileriniz nihayet gerçekleşmeye başlıyor. İyimserliğiniz, pozitif görünüşünüzle başkalarına örnek olacaksınız. Şanslı bir döneme tekrar başlayacaksınız.

YURT DIŞI BAĞLANTILARINIZ YENİLENECEK

Seyahatler, akademik konular ve yurt dışı ticaret yenilenmeniz gereken alanlar ve bu yenilikleri 12-22 Eylül arasında gerçekleştirebilirsiniz. Uzun süreli anlaşmalar yapabilir, uzun sürecek sorumlulukları üstlenmekten gurur duyabilirsiniz. Yeniayın mutlu edeceği burçlardan birisiniz. Özellikle aşk yaşamınızla ilgili yenilikler de gerçekleşebilir.

YÖNETİCİNİZ SATÜRN İLERİ HAREKETE GEÇİYOR, İŞLER BAŞLIYOR

Yöneticiniz Satürn burcunuzda Retro harekette ve ileri yolculuğu 29 Eylül itibariyle başlayacak. Bu alışkın olduğunuz disiplin ve sorumluluk duygusunu ve de stresi yeniden yaşamınıza almanız demek. Yine de doz aşımı yükleri almadığınıza emin olmalısınız. Aksi halde sağlık problemleri yaşayabilirsiniz.

 

KOVA

GELİRLERİNİZ ARTIYOR

Mali alanda nefis bir dolunayla aya başlıyorsunuz. Yeni gelirler kazanmak, yetersiz gördüğünüz gelirler için emek harcamaktan vazgeçmek gibi eğilimleriniz olabilir. Doğru adımlar atacak, özgüveninizi yükseltecek ve yaşamdan keyif alacaksınız. Ayın başında kazancınızı yükseltmek keyfinizi yerine getirecek.

YAKIN ÇEVRENİZLE ATEŞKES İLANI

Yakın çevre ilişkilerinizdeki sıkıntılar, agresyonlar 9 Eylülden itibaren yerini sükûnete ve gizli çabalara bırakıyor. Açıkça savaşmak yerine en gizli silahlarınızı kullanacaksınız. Hatta çoğunlukla savaşmaktan da kaçınacaksınız. Düşünmemek, duyarsızlık yöntemlerinizden bazıları olacak. Bu süreçte sosyal medyadan da uzaklaştığınızı hissedebilirsiniz.

 

 

BİR ŞİFA SANATIYLA TANIŞIN

Jüpiter 13 Eylül itibariyle doğru yolunda ilerlemeye başladığında iç dünyanızda bir aydınlanma yaşayacaksınız. Daha pozitif düşünecek, iyimserlik kazanacak, karamsarlıktan uzaklaşacaksınız. Öte yandan şifa sanatlarından birini öğrenmeniz dileklerinizi gerçekleştirmeye yetecek.

EKSTRA GELİR KAZANABİLİRSİNİZ

Yeniay ekstra gelir kazanmanız için yardım edebilir. 17 Eylül civarında 2.bir gelir kaynağını kaçırmamalısınız. Özellikle tekliflere açık duruşunuz uzun sürecek gelirlere kabul edilmenizi sağlayacak. Kredi talebiniz varsa olumlu karşılanacak. Ancak alacağınız sorumluluklar zamanla rahatsız edebilir.

KISITLANMIŞ HİSSEDECEKSİNİZ

Satürn retrosu 29 Eylülde sona erdiğinde artık sorumlulukların sizi kısıtladığını düşünerek özgürleşme yolları arayabilirsiniz. Bu nedenle ayın başından itibaren ne tür sorumluluklar aldığınıza dikkat etmelisiniz. Daha sonraları yük gelebilecek fazla işlerden, angaryalardan kaçınmalısınız.

 

BALIK:

 

SİZ DEĞİŞTİKÇE DIŞ DÜNYADA DEĞİŞECEK

Burcunuzda gerçekleşen nefis dolunayla aya başlayacaksınız. Ve bu size görünüşünüzü, tarzınızı yenileme fırsatı verecek. Daha romantik, daha empatik görünmekte sakınca yok. DSiz değiştikçe çevreniz ve dış dünya da değişecek.

PARA İŞLERİNDEN UZAKLAŞMAYIN.

Mars retrosu harcanma eğiliminizi yok edebilir. Bu iyi ama kazanma dürtünüzü de aşağı çekebilir.9 Eylülden itibaren Kazım ayına dek mali işler ilginizi çekmeyecek. Yine de kendinizi zorlamalı, enerjinizi korumalısınız. Aksi halde özgüveniniz de hızla düşebilir.

DOSTLARINIZIN KATKISIYLA ZENGİNLEŞEBİLİRSİNİZ

13 Eylülden itibaren ilerleyecek olan Jüpiter arkadaşlık alanında bir genişleme getirecek. Bolluk bereket dostlarınızdan ve önerilerinden gelecek. Birlikte ekip çalışmasına katılabilir ve hakikaten zenginleşebilirsiniz. Bununla birlikte dileklerinizin hızla gerçekleşmesi de şaşırtabilir.

EVLENMENİZ ÇOK MÜMKÜN

 

Yeniay ayın ortalarını şenlendiriyor. Evlenmek veya iş ortaklığı kurmak, yakınlarla daha iyi ilişkiler geliştirmek, aile bireylerinden birini yanınıza almak gibi ihtimaller sevindirebilir. Yeniay süresince alacağınız kararlar uzun vadeli olacak. Uzun zamandır beklediğiniz fırsat karşınıza çıkabilir.

BAŞKALARININ SORUMLULUĞUNU ÜSTLENMEYİN.

Arkadaşlarınız 29 Eylülden itibaren kendi sorumluluklarını size yıkabilir veya kimi dostlarla yollarınızı ayırıp yalnız hissedebilirsiniz. Ekip çalışmalarında tüm yükü siz üstlenebilirsiniz. Sonradan bu ağırlığı kaldıramam diye düşüneceğiniz  sorumlulukların altında kalmamak için ayın başında belli kararlar almalısınız.