mars kırmızı

ÖZGÜRLÜK AYI MART 2022 BURÇ YORUMLARI

eylül burç yorumlarıMART 2022 BURÇ YORUMLARI

 

KOÇ:

YENİAY DA KİŞİSEL GELİŞİME AĞIRLIK VERİN.

Yeniay 2 Mart da balık burcunda doğuyor. Jüpiter’le kavuşumda olacağı için büyük bir içsel aydınlanma yaşamanız, vizyon kazanmanız mümkün olacak. Sevindirecek, sürprizlere açık olun. Zira Uranüs de yeniayı destekleyecek. Yeni öğreneceğiniz bir şifa tekniği sayesinde mali konularda şaşırtıcı teklifler alabilir, rahatlayabilirsiniz.

Ancak yeniaya eşlik eden Mars, Venüs, Plüton kavuşumu kariyer alanınızda köklü bir değişim de yaratacaktır. Yenilikten kaçınmayın. Konfor alanınızdan çıkın ve kariyerinizi yenileyin. Aynı günlerde Merkür, Satürn kavuşumu da yaşanacağı için arkadaşlarınıza ulaşmak, destek almak mümkün olmayabilir. Bir ekibin işini ve sorumluluğunu tek başına yüklenmeniz de gerekebilir. Çözüm hızla bulunacak.

6 MARTTAN İTİBAREN EKİBİNİZİ OLUŞTURABİLİRSİNİZ.

6 Mart da hem Venüs, hem Mars elele vererek Kova burcuna yerleşecek. Martın büyük kısmında beraberlik bozulmayacak bu nedenle arkadaşlarınızın bir kısmıyla iyi anlaşırken, bir kısmıyla gerilim yaşayacaksınız. Mali konularda kararlarınızı tek başınıza almalı, yatırımlarınızı yalnız yapmalısınız.

DİNLEME ZAMANI 10 MART DA BAŞLIYOR.

10 Martdan itibaren Merkür Balık burcuna yerleşiyor. İçe dönmek, bilgiyi aramak, içsel bilgeliğe ulaşmak için mükemmel bir zaman. Yalnızlığınızı seveceksiniz. Anıların gün yüzüne çıkacağı bu evrede, geçmişi daha sık düşünecek ve müziğin, şiirin akıcılığına kendinizi bırakacaksınız.

SAĞLIKLI BESLENMEYE/ YAŞAMAYA ÇALIŞIN.

18 Mart da 27. Derece başak burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Dolunayın karşısında yer alan Neptün, beklentilerinizi yeterince düşük ve objektif ele almazsanız düş kırıklığı yaşayabileceğinizi anlatıyor. Daha sağlıklı kalmaya çabalayın. İş yapma biçiminizi değiştirin, detaycılıktan uzaklaşın ve hayallerinizi gerçekçi temellere dayandırın.

GÜNEŞ VE MERKÜR BURCUNUZDA. CANLANIYORSUNUZ.

20 Mart da Güneş burcunuza yerleşecek. O günden itibaren 1 ay boyunca kendinizi canlanmış, enerjik ve yeni liderlik alanları belirlerken bulacaksınız. Bu dönemin tadını çıkarın.

27 Mart da Merkür burcunuza yerleştiğinde, düşüncelerinizi eyleme geçirmek için durdurulamaz bir istek ve enerji yakalayacaksınız. Bu sayede gelecek 12 ayınızı etkileyecek yeni başlangıçlar yapabileceksiniz.  İyi bir plan hazırlayın.

 

BOĞA

YENİAY YENİ ARKADAŞLAR KAZANDIRACAK.

Balık burcunda 2 Mart da gerçekleşen yeniay, yeni ve büyük bir arkadaş grubuna girmenizi sağlayabilir. Aynı zaman da bir ekip kurmanızı da sağlayabilir. Sürprizler yaparak dostlarınızı şaşırtacak, asla yapmam dediğiniz şeyleri yapacaksınız. Ayın ilk haftası boyunca dileklerinizi kolayca gerçekleştirebileceksiniz.

Bu süreçte uzun yolculuklarda maksimum dikkatte olmalısınız. Aracınızda mali değeri olan şeyleri bulundurmamaya çalışın. Çantanızı korunaklı şekilde muhafaza edin. Para biriktirme planlarınızı belli bir süre erteleyebilir, ani harcamalar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Oğlak burcunda Plüton, Mars ve Venüs kavuşumu yaşanacak.

DİLEKLERE ODAKLANIYORSUNUZ.

10 Mart da Merkür balık burcuna geçecek. Bu alanda bir süredir Neptün seyir halinde. Dostlarınızla aranızda, bazen düş kırıklığı, bazen şefkat ilişkisi gelişiyor. Merkür transitiyle ekip arkadaşlarınızla sözleşme yapabilir, dileklerinizi hayallerinizle buluşturabilirsiniz.

 

AŞKA SUSAYANLARA MÜJDE.

Yeni aşk kapınızı çalabilir. 18 Mart dolunayı aşk alanınızda doğacak. 13-23 Mart süresince etkili olacak. Uzun süredir aşkı bekliyorsanız dolunaydan yararlanabilirsiniz. Bir ilişkiniz varsa romantizmi yükseltecek şekilde sorunlarınızı çözebilirsiniz. Süregelen projelere odaklanıp eşlim edebilirsiniz. Verimli bir dönem.

 

İÇSEL ENERJİNİZİ KEŞFEDECEKSİNİZ.

20 Mart da Güneş Koç burcuna geçiyor. Gelecek 4 hafta boyunca içe dönecek, daha çok dinlenecek ve enerji biriktireceksiniz. İzolasyon liderliğiniz için yatırım olabilir.

27 Mart da Merkür de koç burcuna yerleşiyor. Okumak, bilgi toplamak, spritüel konularla ilgilenmek ve gizemli görünmek için bu doğru bir zaman. Rüyalar, sezgiler ve duyarlılıklar düşüncelerden daha anlamlı görünecek.

 

İKİZLER

KARİYER ALANINIZDA YENİ BİR SAYFA AÇILIYOR.

2 Mart da kariyer alanınızda gerçekleşen yeniay, yeni teklifler almanız, ödüllendirilmeniz, yükselmeniz gibi katkılar sağlayacak. İç dünyanız aydınlanırken, kendinize sevginiz artarken, mali yatırımlarınızı da risk almadan değerlendirmelisiniz. İlk kez çalışma hayatına başlıyorsanız kariyer hedeflerinizi dikkatle seçin çünkü aklınızdan geçen şeyler gerçekleşebilir.

Başkalarının kaynaklarının size aktarılması söz konusuysa, köklü değişiklikler, bazı ekstra harcamaları da beraberinde getirebilir. Kazanmak için harcamanız da gerekebilir ama abartmayın. Mali kayıplara veya pişmanlık doğuracak harcamalara eğiliminizin yüksek olduğu bir dönemdesiniz. İntikam planlarından, keskin yüzleşmelerden uzak durun.

 

10 MARTDAN İTİBAREN SÖZLEŞMELERİNİZİ YAPABİLİRSİNİZ.

Merkür 10 Mart dan itibaren balık burcunda yol alacak. Merkür yöneticiniz olduğu için her transiti yani burç değişikliği çok önemli. Bir yandan kariyerinizi ilgilendiren anlaşmalar yapacaksınız, diğer yandan sezgilerinizi tama anlamıyla fikirlerinizle buluşturacak, yaratıcılığınızı yükselteceksiniz.

 

EVDE DEĞİŞİKLİK GÜNDEMİNİZDE.

13-23 Mart arasında etkili olan dolunay, 18 Mart da zirve konumda gerçekleşecek. Başak burcu dolunayının ev yaşamınıza yeni, daha temiz, daha ferah bir aydınlık getirmesi muhakkak. Öte yandan yöneticilerinizin yaratacağı şok dalgası bir miktar şaşırtabilir. Beklenmeyeni bekleyin ve sınırlarınızı aşmayın.

 

TOHUM ATARKEN DİLEKLERE ODAKLANIN.

Güneşin yolculuğu 20 Mart da arkadaşlık, dörtlük ve ekip alanında sürecek. Bu da demektir ki astrolojik yeni yıl başlarken bir kez daha dostluk ve ekip için tohum atacaksınız. İlişkilerinizi canlandırmakla işe başlayın.

27 Mart da Merkür ekip çalışmaları ve dileklere alanınıza yerleşecek. Buradaki görevi dileklerinizi gerçekleştirmek üzere iletişime geçmeniz olacak. Hızlı bir şekilde kendinizi ifade ederken, doğru ifade etmeyi atlamayın.

 

YENGEÇ

ÜLKE DEĞİŞİKLİĞİ ÇOK MÜMKÜN.

Yeniay, yeni yolculuklara çıkmanız, yeni bir eğime başlamanız, Dünya görüşünüzü tamamen değiştirmeniz anlamına geliyor. Eğer niyetiniz varsa, başka bir ülkeye taşınmanız ya da kent değiştirmeniz de olası. Alacağınız yeni eğitimlerin kariyerinize katkısı yüksek olacak. Yolculuklarda yeni dostlar edineceksiniz. Dostlarınızın sürprizleriyle sevineceksiniz. Bu böyle keyifli bir evre olarak hatırlarınızda yerini alacak.

Öte yandan Plüton, Mars, Venüs kavuşumu, oğlak burcunda yani yakınlarla ilişkiler alanınızda gerçekleşecek ve yakınlarınızı kontrol altında tutma arzunuza karşı koymanız güçleşecek. Bu noktada hızlı bir değişim ve dönüşüm süreci yaşayabilirsiniz. Eğer dönüşümü başarırsanız geriye saf sevginiz kalacak. Başaramazsanız denemekten yılmayın.

 

İLİŞKİNİZ GELİŞİYOR.

10 Mart da dostunuz balık burcuna yerleşen Merkür zeki, konuşkan ve sezgisel bir partner adayını karşınıza çıkarabilir. Yalnızsanız bu adayı değerlendirin. Duygularınızın peşinden gidin. Bir ilişkiniz varsa zekanızı ilişkiyi daha canlı ve neşeli hale getirmeyi amaçlayın.

 

ÇEVRE DEĞİŞİKLİĞİ İYİ GELEBİLİR.

Hem yakın çevrenize, hem uzak çevrenize güveniyorsanız, 18 art dolunayı başak burcunda gerçekleşecek, güven duygunuzu yeniden gözden geçireceksiniz. Bu dönem 13-23 Mart arasında etkili. Çevre değişikliği yapmak istiyorsanız uygun. Sosyal medya kullanım saatlerinizi de değiştirebilirsiniz.

 

KARİYER SUNUMLARINIZI HAZIRLAYIN.

Güneş 20 Mart da koç burcuna yerleşerek, ısıtan, yeni başlangıçları arzulatan bir ruh hali sunacak. Kariyeriniz için daha cesur ve yeni başlangıçlara hazır hissedeceksiniz. Daha çok insana ulaşıp planlarınızı heyecanla anlatabilirsiniz.

Merkür 27 Mart da koç burcuna giriş yaptığında artık kariyeriniz için sözleşme yapmaya, konuşma yapmaya ve bilgi aktarmaya başlayabileceksiniz. Bu dönemde zekanız ışıl ışıl olacak.

 

 

 

ASLAN:

FARKLI İŞ KOLLARINI DENEYEBİLİRSİNİZ.

Ekstra gelir kazanmak istiyorsanız ama mümkün görmüyorsanız, 2 Mart yeniayını değerlendirmelisiniz. Birden fazla yerden gelir elde etmeniz, teklifler almanız ve harekete geçmeniz çok kolay olacak. Teklifler üst düzey yöneticilerinizden gelebilir veya aile büyükleriniz fikir verebilir. Her koşulda deneyimli insanların desteğini alacaksınız.

Ancak iş ve sağlık konusunda çok dikkatli olun. Birden fazla işe yetişmek isterken dağılabilirsiniz ya da başarısızlıklar ortaya çıkabilir. Sağlığınızı ilgilendiren konularda köklü değişiklik yapmanız gerekebilir. Beslenme şeklinizi tamamen değiştirebilir veya spor yapmaya başlayabilirsiniz. Zorunlu diyetler yaşamınıza eklenebilir.

 

MERKÜR GELİRLERİNİZLE İLGİLENECEK.

Merkür 10 Marta dek ilişkiler alanınızda yol alırken, 10 Martdan itibaren gelirlerinizi ve düşünce okuma kapasitenizi yönetmeye başlayacak. Daha çok kazanmak için yaratıcılığınızı kullanmaya çalışın. Sezgileriniz doğal yollarla yükselecek. Kendinize inanmanız yeterli.

 

MALİ KONULAR ELEKTEN GEÇMELİ.

Mali konularda esaslı inceleme yapacağınız dönem 13-23 Mart ARASI. Başak burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Gelirlerinizi nasıl arttırabileceğinizin yolunu açacak. Ancak riskli yatırımlar, miras, başkalarının kaynakları gibi konulardaki beklentileriniz düş kırıklığı yaratabilir. Ağırlıkla kendi kazancınıza odaklanın.

 

ASTROLOJİK YENİ YIL BAŞLIYOR.

20 Mart da Güneş koç burcuna geçiş yapacak ve yeni astrolojik yıl başlayacak. Yeni tohumlar ekmeniz ve yıl boyunca hangi konularda liderlik edeceğinizi planlamanız gerekiyor. Uzun yolculuklar, dünya görüşünüzün genişlemesi ve eğitimler bu planın bir parçası olmalı.

27 Mart da Merkür de koç burcuna geçerek yeni bilgilere ulaşmanızı sağlayacak. Medya çalışmalarınızı kuvvetlendirecek, görünürlüğünüzü pekiştireceksiniz.

 

 

BAŞAK

EVLENEBİLİR YA DA YAKINLARINIZLA İLİŞKİNİZİ TAZELEYEBİLİRSİNİZ.

Yeniay 2. Mart da evlilik ve ortaklık alanınızda doğacak. İş ortaklığı ya da evlilik düşünmüyorsanız yakınlarınızla ilişkilerinize taze bir esinti getirecek kararlar alabilirsiniz. Ya da evlenebilirsiniz. Bu şanslı bir işbirliği olacak. Öte yandan uzun bir yolu kat edip sürpriz yapacak dostlarınıza kapınız açık olmalı. Dış ticaret yapmaya başlayabilir, yeni eğitimler almaya başlayabilirsiniz. Her koşulda yakınlarınız destek verecek.

Ancak aşk ve çocuklar alanınızda 2 hafta sürecek sert bir etki dikkatinizi de dağıtabilir. Plüton, Mars ve Venüs kavuşacak. Bir yandan harcamalarınız artacak diğer yandan yaratıcılığınız. Bu dönemde çocuklarınızın veya partnerinizin sağlık sorunlarıyla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Ya da onlara en iyi gelecek tedaviyi de bulabilirsiniz.

YAKINLARINIZIN SİZE İHTİYACI OLABİLİR.

Yöneticiniz Merkür de 10 Mart dan itibaren evlilik ve ortaklık alanınıza yerleşiyor. Evlenebilir, imza atabilirsiniz bunda bir sakınca yok yarar var. Ama evlilik gündeminizde değilse,  iş ortaklığı düşünebilirsiniz. Yakınlarınızla ilişkilerinizi yeniden canlandırmalı, ihtiyaç duydukları şefkati vermelisiniz.

 

DOLUNAY BURCUNUZDA DOĞUYOR.

18 Mart da burcunuzda doğpan dolunay 13-23 Mart arasında etkili olacak. Beklentilerinizi düşürün ve görünüşünüzü, hayatınızı kaplayan herşeyi gözden geçirin. Özellikle unuttuğunuz ve artık işinize yaramadığını düşündüğünüz herşey ayıklanabilir. Bu durum yakınlarınız tarafından yadırganabilir ya da istediğiniz desteği vermeyebilirler. Hayal kırıklığına uğramamak için kararlarınızı kendiniz alın.

GELİRLERİNİZİ, YATIRIMA DÖNÜŞTÜRECEKSİNİZ.

20 Mart da Güneş koç burcuna geçiyor. Bu alanda 1 ay boyunca yolculuk yapacak. Ekstra gelirlerinizi canlandıracak, yatırımlarınızı değerlendireceksiniz. Unutulan ödemeler, alacak-verecek hesaplamaları hız kazanacak.

27 Mart da Merkür de koç burcuna yerleşecek. Ekstra gelir kazanacağınız anlaşmaları imzalamanız için teşvik edecek. Çok hevesli ve cesur görülneceksiniz. Acele etmeyin ama kararlı olun.

 

TERAZİ

İŞ ALANINDA YENİLİKLERE HAZIR OLUN. GELİŞMELER SEVİNDİRECEK.

İş alanınızda yeniliklere hazırsanız 2 Mart da bir yeniay doğacak ve sizi şansla donatacak. İş bulabilir, iş kurabilir veya hayalinizdeki iş olanağını yakalayabilirsiniz. Öte yandan sağlık sorunlarınız varsa çözüm bulabilirsiniz. İmkansız gördüğünüz bir tedaviden sonuç alabilirsiniz. Bu durum ekstra paralar kazanmanızı veya arzu ettiğiniz krediyi bulmanızı da sağlayabilir.

Ancak dikkatinizi bir yandan da evinizle ilgili aniden gelişen sorunlara yönlendireceksiniz. Evle ilgili kazalar, zorunlu taşınmalar vs bir takım masraflara da yol açabilir. Çok iyi organize olmalısınız. Gelir gider dengenizi zamanla koruyacaksınız. Aile içi ilişkilerde köklü değişiklik yapmanıza neden olacak kararlar almamalısınız.

KENDİNİZİ İFADE YETENEĞİNİZ GELİŞİYOR.

10 Mart’a dek aşk alanınızda kalan Merkür. 10 Martdan itibaren iş yaşamınıza odaklamanızı sağlayacak. Daha çok iş konuşacaksınız. Sözleşmelerinizi bu dönemde yapabilirsiniz. Projelerinizi gün yüzüne çıkarabilirsiniz. Düşüncelerinizi çok iyi ifade edebileceksiniz.

 

YOGA VE MEDİTASYON ÖĞRENMENİN ZAMANI GELMİŞ OLABİLİR.

Ruhsal gelişim yolunda işe yarar adımlar atmanız gerekiyor. “181 Mart da başak burcunda bir dolunay oluşacak. 13-23 Mart arasında etkisini hissettirecek. Böylece kişisel gelişim için neye ihtiyacınız olduğunu bulacaksınız. Çeşitli sağlık sorunlarınız için de alternatif tıp yöntemleri deneyebilirsiniz.

 

YAKINLARLA İLİŞKİLER CANLANSIN O ZAMAN.

Güneş 20 Mart da koç burcuna giriş yapıyor. Bir anda evliliğinizi ihmal ettiğinizi düşünüp ilişkinizi canlandırmak isteyebilirsiniz. Ya da yakınlarınızla ilişkinize biraz daha neşe katmak isteyebilirsiniz. Bu durumda ilişkilerinize bahar etkisi yansıyacak.

27 Mart da Merkür de koç burcuna yerleştiğinde, ilişkiler hakkında daha çok bilgi toplamalı, öğrenmeli, yön değişikliği yapmalısınız. Böylece bilgeliğinizi ve objektif görüş açınızı ilişkilerinize yansıtabilirsiniz.

 

 

AKREP

EROSUN OKU KALBİNİZE GELEBİLİR.

Yalnızsanız yeni bir aşk için yılın en uygun dönemi balık burcunda 2 Mart da gerçekleşen yeniay dönemi. 7 Marta dek etkisi sürecek. Birden fazla kişiden ilgi görebilirsiniz. Hızlı bir şekilde evliliği aklınızdan geçirmeye başlayabilirsiniz. Ya da evlenmeniz önerisiyle tanıştırılıp birbirinizi beğenebilirsiniz. Bir ilişkiniz varsa çeşitli projelere ortaklık teklifi de alabilirsiniz.

Yakın çevrenizle sorunlarınız varsa Pluton, Mars kavuşumu bir anda ortamın gerilmesine neden olacak. Sağduyulu davranmalı, köklü değişikliklere veya çaresizliklere dönüşecek tepkilerden kaçınmalısınız. Kısa süre sonra düğüm çözülecek.

AŞKA VE ÇOCUKLARA YÖNELECEKSİNİZ.

Merkür 10 Marta dek evi ve yuvanızla ilgili konuşmaları, yazışmaları destekleyecek. 10 Mart dan itibarense aşk ve çocuklarla ilişkiler alanınıza yerleşecek. Konuşma konularınız bu kez aşka yönelirken, çocuklarınızla daha çok iletişimde olacaksınız. Projelerinize bu dönemde eğilmenizde yarar var.

 

EKİP VE ARKADAŞLAR YER İŞGAL EDİYOR OLABİLİR Mİ?

Ekibiniz veya dostlarınız sadece telefonunuzda yer işgal ediyor olabilir mi? Yoksa hayatınızı gerçekten kapsıyor mu? Buna karar vermek için 18 Mart başak dolunayını değerlendirmelisiniz. Projelerin yaratacağı hayal kırıklığı kapsamlı düşünmenizin önünü açacak ve yer işgal edenleri hayatınızdan çıkaracak, yeni dostlar edineceksiniz.

 

İŞ YAŞAMINIZA CESARET EKLEYİN.

Güneş 20 Mart da koç burcuna transit geçiş yapacak. Buna astrolojik yılın başlangıcı diyoruz. İş ve sağlıklı yaşam için bu dönemde yani gelecek 4 hafta boyunca atacağınız her tohum gelişmenizi sağlayacak. Daha cesur olmalısınız.

27 Mart da koç burcuna giriş yapan Merkür, cesaretinize zeka katacak. İş yaşamınızda hafızanız ve zekanızla ışıldayacaksınız.

 

YAY

EVİNİZLE İLGİLİ YENİLİKLER İÇİN MART BAŞI ÇOK UYGUN.

Ev almak ya da evinizle ilgili yenilik yapmak niyetiniz varsa 2 Mart yeniayı şahane fırsatları karşınıza çıkarabilir. Yöneticiniz Jüpiter yeniaya damgasını vuracak ve hayallerinizin ötesinde fırsatlar karşınıza çıkacak. İş arkadaşlarınızın önerilerine kulak verin. Aradığınızı bulmanıza yardım edecekler. Öte yandan sağlığınız git gide iyi olabilir.

Mali konularda belli sıkıntılarınız veya nasıl değerlendireceğinizi bilemediğiniz birikimleriniz varsa, kazanmak ve harcamak konusunda köklü değişiklikler yaşayacaksınız. Değişken ruh halinizle bu günlerde savrulurken aşırılıklara kaçmayın. Stabil pozisyona 2 hafta sonra geçebileceksiniz.

AİLENİZİ BİR ARAYA TOPLAYABİLİRSİNİZ.

Merkür 10 Mart da ev ve yuva alanınıza yerleştiğinde, tüm alım satım anlaşmaları, kiralama sözleşmeleri için uygun bir dönem başlamış oluyor. İstediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. İster evinizi döşeyin, isterseniz de tadilat başlatın. Ay sonuna dek, aileniz için büyük aile toplantıları da düzenleyebilirsiniz.

 

KARİYER ALANINIZ DA ÇÖP OLAN PROJELERİ ATIN.

Kariyer alanınız 18 Mart ( +/-5 gün) civarında sıkı bir temizlik isteyecek. Çöp olan ne varsa atın ve enerjiyi açın. Yeniliklere açılmak için işlevini kaybeden eski eşya, proje ve hedefleri gözden geçirmelisiniz. Ortamı değiştirmek için gerekirse yer değişikliği de yapmalısınız. Ancak aile içi ilişkiler zihninizi dağıtabilir odağınızı kaybetmeyin.

 

KENDİNİZİN EN İYİ VERSİYONUNU YARATABİLİRSİNİZ.

Güneş koç burcuna 20 Mart da yerleşecek. Yeni astrolojik takvim de böylece başlayacak. Bu bir tohum atma dönemi. Aşk yaşamınız için tohum ekin. Yaratıcılığınızı geliştirmek, sahnede olmak, bebek sahibi olmak ve başka dilekleriniz için elinizden ne geliyorsa yapın.

Kendinizin en iyi versiyonunuzu düşünmek için en iyi dönemlerden biri de 27 Mart da başlayacak. Böylece zekanızla çekiciliğinizi buluşturacaksınız. Projelerin aranan işsmi de olabilirsiniz. Yeter ki emek verin.

 

 

OĞLAK

ÇEVRE DEĞİŞİKLİĞİ YAPABİLİRSİNİZ.

Çevre değişikliği yapmak ufkunuzu açabilir. Ve buna alışkanlıklarınız izin vermeyebilir. Ama her açıdan karlı fırsatlar 2 Mart yeniayıyla birlikte karşınıza çıkacak. 7 Marta kadar etkili olan yeniay, birkaç olasılığı karşınıza getiriyor. Seçim yapmakta zorlanırsanız hepsini birden değerlendirin. Partnerinizin ve varsa çocuklarınızın desteğini alacaksınız.

Plüton, Mars ve Venüs burcunuzda kavuşuyor. Bu etki yeniayın güzelliklerinin önüne geçebilir ve istemedende olsa başkalarına öfkenizi yansıtabilir, zarar verebilirsiniz. Ayın 2 haftası boyunca her zamankinden daha sakin kalmalısınız. İyi bir şifacı olmaya çalışmalısınız. Aksi durumda suçluluk duygusu ve kayıplar yaşanabilir.

 

ELEKTRONİKLERİ YENİLEYEBİLİRSİNİZ.

10 Marta dek para konusunda zekanızı ve iletişim becerinizi kullanacaksınız. 10 Martdan itibaren Merkür balık burcuna yerleşecek ve yakın çevrenizle daha sıkı bir iletişim için gireceksiniz. Üstelik otomobil, telefon gibi araçlarınızı da yenileme şansı bulacaksınız.

 

YOLCULUKLARI BİTİRİP EVE DÖNEBİLİRSİNİZ.

Uzun yolculuklar, uzun süren eğitimler, taşınmak için arayışta olmak artık nihayete erecek eylemleriniz. Eve sağ salim dönebilir veya başarıyla sertifikanızı/ diplomanızı alabilirsiniz.  Taşınmak için ihtiyacınız olan şeyleri 18 Mart dolunayında bulabilir ve anlaşabilirsiniz. Ancak arkanızda bıraktığınız şeyleri iyi hatırlamanızın önünde engeller oluşabilir. Düş kırıklığı yaşamadan yolunuza devam edin.

 

EVİNİZLE VE AİLENİZLE İLGİLENMELİSİNİZ.

20 Mart dan itibaren aile içi ilişkilerinizi daha canlı, daha neşeli forma getirmelisiniz. Güneş koç burcuna geçecek ve bütün yıl ailenizle yaşanacaklar belirlenecek. O nedenle geniş aile yemekleri planlayın ve yakınlığı arttırın.

27 Mart da Merkür de koç burcuna yerleşecek. Ev alım satımı, kiralamalar gibi imzaya dayalı anlaşmaları yapabilirsiniz. Bu dönemde aile içi iletişiminiz daha hızlı olacak. Daha çok görüş alışverişinde bulunacaksınız.

 

 

KOVA

GELİR KAYNAKLARINIZ ARTIYOR.

Mali konularda durağan bir dönem yaşadınız ve bu dönem artık sona erdi. 2 Mart yeniayı size yeni gelir kazanma yolları açacak. Birden fazla gelir kaynağı elde edeceksiniz. Yeni kaynaklar sandığınızdan daha başarılı hissettirecek. Özgüveninizinde yükselişte olacağı bu dönemden epey kazançlı çıkacaksınız. Benimsediğiniz kişiler her şekilde destek olacak.

İç dünyanızdaki sıkıntılı süreç, yaşadığınız travmaların tekrarlanmasından kaynaklanıyor. Anıları hatırlatan olaylar anınızı sıkabilir ve gitgide tepkisel, korkulu, yüzleşmeci davranabilirsiniz. Bol bol şifa çalışmaları yapın, dua edin, dinginleşmek için kendinizi zorlayın. Başkalarını iyileştirdikçe kalbinizde yaralar iyileşecek.

ZEKANIZLA ÖNE ÇIKIYORSUNUZ.

Merkür ayın başından, 10 Mart’a dek burcunuzda yolculuk yapacak. Daha çok bilgi toplayacak ve zekanızla öne çıkacaksınız. 10 Martdan itibarense balık burcuna geçerek, mali konularda daha akılcı aynı zamanda daha sezgisel davranmanızı sağlayacak. Gelirlerinizle bağlantılı sözleşmeleri 10 Martdan itibaren yapabilirsiniz.

 

AY SONUNDA MALİ KONULARA DİKKAT!

Dolunay 18 Mart da başak burcunda doğacak. Oluştuğu günden 5 gün önce etkisi başlayacak, 5 gün sonraya dek devam edecek. Bu dönemde gelirlerinizi gözden geçirecek, bir kısım gelirlerinizi gözden çıkaracaksınız. Yerine yenilerini koymak için acele etmeyin. Kazancınız hesapladığınız gibi gelişmezse, fikirlerinizi revize etmeniz gerekebilir.

 

HER ÇEŞİT SÖZLEŞMENİZİ AY SONUNA DOĞRU YAPIN.

20 Mart da Koç burcuna yerleşen Güneş, yakın çevrenizle ilişkilerinizi geliştirmenizi sağlayacak. Tekrar iletişim kuracağınız komşular, esnaf veya tanıdıklar bir şekilde yaşamınızı destekleyecekler.

27 Mart da Merkür koç burcuna geçiş yapıyor. Bununla birlikte, sosyal medya, telefon ve otomobil kullanım süreniz de artabilir. Bir şekilde sürekli ve hızla iletişim halinde olmak isteyeceksiniz. Sözleşmenin her çeşidi için uygun bir dönem.

 

 

BALIK

YENİAY BALIK BURCUNDA. GÖRÜNÜŞÜNÜZÜ YENİLEYİN.

Yeniay 2 Mart da burcunuzun 12. Derecesinde yani ortalarında doğuyor. Bu nedenle en başında ya da çok sonunda doğmadıysanız yararlanma olasılığınız yüksek. Yeniaya Jüpiter ve Uranüs destek veriyor. Görünüşünüzü değiştirebilir bu bağlamda kendinizi çok şanslı da hissedebilirsiniz. Yakın çevrenizden gelen önerileri zamanında ve en iyi şekilde değerlendirecek, sürprizlere ve son dakika değişikliklerine açık olacaksınız. Değişiklikler size kazandıracak.

Ancak arkadaşlarınıza karşı temkinli olmalısınız. Beklenmedik zararlara uğrayabilir ya da kendinizi tartışmaların odağında bulabilirsiniz. Ekip arkadaşlarınızı kontrol etmeye çalışmayın. Onların sizi kontrol etmesine izin vermeyin fakat saldırgan bir tutum da sergilemeyin. Dileklerinizin peşinden giderken dürüst ve kolay yolu seçin.

MERKÜR DE BURCUNUZDA. PARLAYIN..

Merkür 10 Marta dek sezgilerinizi, rüyalarınızı, spritüel eğilimlerinizi yönetecek. Daha fazla bilgi kaynağına ulaşabileceksiniz. 10 Martdan itibaren burcunuza giriş yaparak kendinizi ifade etmenizle ve algılarınızla ilgilenecek. Her türlü sözleşme, anlaşma için uygun bir evre böylece başlayacak.

 

DOLUNAYDA EVLİLİĞİNİZİ GÖZDEN GEÇİRİN.

18 Mart da 27.derece başak burcunda bir dolunay oluşacak. Evliliğinizi veya yakınlarınızla ilişkinizi gözden geçirmeniz, hataları ne kadar tolere edeceğinize karar vermeniz gerekiyor. Fakat tepkilerinizde ileri gitmemelisiniz. Başkalarının hayal kırıklığına uğratmadan kendinizi ifade etmelisiniz.

MALİ KONULARDA AYIN SONLARINDA YOLUNUZ AÇILIYOR.

Güneş 20 Mart da mali alanınıza koç burcuna geçiyor. Para kazanma konusundaki enerjiniz canlanacak ve yeniden cesaret bulacaksınız. Bu hızlı adımlar hedefe odaklanmanıza da yardım edecek.

27 Mart da Merkür koç burcuna yerleşiyor. Alışverişleriniz için anlaşmalarınızı bu dönemde yapabilirsiniz. İş başvurularınız, paranızı değerlendirme yöntemleriniz de yine ay sonuna gerçekleşmeli. Özgüveniniz bir hayli yüksek olacak.