haziran-burç-yorumları

KASIM ASTROLOJİSİ

KASIM’IN ŞANSLI BURÇLARI

TERAZİ, KOVA, İKİZLER,

AKREP BALIK VE YENGEÇLER

YAYLAR

VE YÜKSELEN BUNLARDAN BİRİ OLANLAR

 

KOÇ:

4 Kasım da Satürn durağan pozisyonda olacak. 1-7 Kasım boyunca durağanlık etkisine maruz kalacaksınız. İç sıkıntıları, depresif duygular ya da nükseden ruhsal hastalıklar yorabilir. 7 Kasımdan itibaren ileri harekete geçecek. İnançlarınızı gözden geçireceksiniz.

8 Kasım da Venüs terazi burcuna geçerek, evlilik ve ortaklık kararlarınızı destekleyecek. Buradaki yolculuğu boyunca partnerinizle daha sevgi dolu bir iletişim kuracaksınız.

10 Kasım da Merkür Yay burcuna yerleşerek, Satürn’le sert bir ilişki kuracak. Seyahatleriniz, eğitim yaşamınız engellenebilir. 15 Kasımdan itibaren daha özgür olacaksınız

13 Kasım Akrep yeniayında hem gelirleriniz, hem giderleriniz artabilir ve şok olacağınız olaylar yaşanabilir. Çok büyük kaybetmek veya kazanmak mümkün. Risk almayın, esnek olun. Değişen koşullara uyum sağlayabilirseniz sorun yaşamazsınız.

22 Kasımdan itibaren Güneş Yay burcuna geçiyor. 24 Kasımdan itibaren Mars yay burcuna konuk oluyor. Bu transitlerle birlikte Satürn’le sert bir açı oluşuyor. Uzun yolculuklarda dikkatli olmalısınız. Eğitiminiz devam ediyorsa aşılması güç engellerle karşılaşabilirsiniz. Yılmadan çabalayın ödülünüz büyük olacak.

27 Kasımda iletişim alanınızda gerçekleşen dolunay, iletişim araçlarınızdan birinin ömrünü tamamlamasına, yenisini almanıza, iletişim dilinizi değiştirmenize ve kişisel gelişim yolunda hızla ilerlemenize yardımcı olacak. Ancak İletişim gezegeni Merkür anaretik( zararlı) konumda olacağı için anlaşma ve sözleşmelere dikkat etmelisiniz. Dolunay 5 gün daha etkili olacağı için yeniliği 23 veya 30 Kasım da yapmanızda yarar var.

 BOĞA:

4 Kasımda ekip çalışmaları alanında Retro konumda olan Satürn durağanlaşacak. 1-7 Kasım arasında, ekiptekilerin görevlerini üstelenmek zorunda kalabilir ve bir dizi belirsizlikle boğuşmak zorunluluğu hissedebilirsiniz. 7 Ekimden sonra sorunlar çözülmeye başlayacak.

8 Kasımda Venüs Terazi burcuna yerleşerek iş ve sağlık alanında sorunlara çözüm bulmanıza yardım edecek. İş arkadaşlarınızla daha uyumlu bir çalışma ortamı yaratacaksınız.

10 Kasım da Merkür mali konularda güçlüklere neden olabilir. Alacaklarınızı alamayabilirsiniz. 15 Kasımı beklemeniz gerekecek. Merkür Satürn sert açısı 15 Kasımdan itibaren çözülecek.

Evlilik ve ortaklık alanınızda Yeniay, 13 Kasımda doğacak. 8-18 Kasım arasında etkili olacak. Evlilik kararı alabilir veya bir iş ortaklığı kurabilirsiniz. Bir iddiadan yola çıkarak oluşan karardan hızla dönmemek için partnerinizin esnek ve uyumlu olup olmadığıyla ilgilenin.

Krediler, borçlar, ekstra gelirler alanınızda 22 Kasımdan itibaren Güneş, 24 Kasımdan itibaren Mars Yay burcuna giriyor. Ancak Satürn’le sert açısı görünüşte sıkıntı gerçekte kurtarıcı olacak engellerle karşılaşmanıza neden olacak. Yön değiştirmeyi değil sabretmeyi tercih edin.

Mali gelirlerinizle ilgili son kararları vermek için 27 Kasım dolunayından yararlanmalısınız. İşlevini kaybeden işler yerine daha işlevsel olanları koymalı, yeni gelirler kazanmaya çaba harcamalısınız. Bunun için uygun tarihler 23 Kasım önceki ve 30 Kasım sonrasıdır. Öte yandan benimsediğiniz kişilerle ilgili sorunlar ortaya çıkabilir ve ilişkinizi kesmek isteyebilirsiniz. İlişkileriniz de yenilenecek.

İKİZLER:

Kariyer alanınızda baskıları azaltan Satürn retrosu, 4 Kasım da sonra eriyor. Ancak 1-7 Kasım boyunca terfi, işten ayrılma, yeni bir yöneticinin ya da sizin atanmanız gibi konular belirsizlik içinde olacak. Netleşmek için 7 Kasımı beklemelisiniz. Sorumluluklarınız artacak.

8 Kasımda Venüs aşk ve yaratıcılık alanınıza geçiş yapıyor. Terazi burcunda bulunacağı süreçte yalnızsanız bir ilişkiye sıcak bakabilirsiniz. Etkileyiciliğiniz dorukta olacak.

10-15 Kasım arasın da evlilik ve ortaklık alanınızdaki krizi yönetmeniz, partnerinizle konuşmanız, anlaşıldığınızı hissetmeniz imkansız olabilir. 15 Kasım sonrası Merkür Yay burcundan size gülümseyecek.

8-18 Kasım aralığında etkili olan yeniay 13 Kasımda zirve yapacak. İş yaşamınız, sağlığınız ve yakınlarınızın sağlığı yeniaydan etkilenecek. Yenilikler daha sağlıklı hissetmenizi sağlayabilir. Öfkenizi kontrol altına almayı başarabilirsiniz. Ruhsal değişime açık olmalısınız. Ezberlerin bozulması hoşunuza gidecek.

Evlilik veya iş ortaklığı alanında 22 Kasımdan itibaren bir hareketlilik olacak. Önce Güneş, ardından 24 Kasım da Mars, evlilik alanınıza yerleşecek. Yakınlarınızla ilişkileriniz önce canlanıyor ve sonra iddiacı bir yapıya bürünecek. Tartışmalardan kaçının ve evlilik birliği için mücadele etmeyi benimseyin.

Burcunuzda 27 Kasımda bir dolunay gerçekleşecek. Bu dolunayda saç, makyaj, giyim stilinizi değiştireceksiniz. Sosyal statünüzde değişebilir, evlenebilirsiniz. Ancak Merkür aynı gün anaretik derecede ( zararlı) olacağı için 23 Kasım öncesi ya da 30 Kasım sonrası harekete geçmekte fayda var. İletişimle ilgili ufkunuzu açacak bilgilere ulaşacaksınız.

YENGEÇ:

Eğitim yaşamınız ya da zorunlu ve yorucu seyahatleriniz bir süredir can sıkıcı olmaktan çıkmıştı. Satürn retroydu. 4 Kasımdan itibaren durağan konuma geçecek. 1-7 Kasım arasında durağan konumun yaratacağı baskıyı ve belirsizlik duygusunu hissedeceksiniz. 7 Kasımdan itibaren daha başarılı olmaya başlayacaksınız.

Venüs 8 Kasımda Terazi burcuna, ev ve yuva alanınıza geçiyor. Bu transitte evinizin dekorasyonuna daha çok zaman ayırmak isteyebilir, ailenizle daha sıkı bir iletişim kurabilirsiniz.

10 Kasımda Merkür’ün yay burcuna geçişiyle iş yaşamınızda bir iletişim trafiği başlayacak. İş arkadaşlarınızla sohbet her zamankinden daha iyi gelecek. Ancak 1 Kasıma dek sır vermeyin.

Aşk alanında 13 Kasım da oluşan yeniay, 8-18 Kasım süresince yeni bir aşka yelken açmanızı veya bir bebek sahibi olmanızı ya da yeni projeler üretmenizi sağlayabilir. Yeni ve farklı arkadaş grupları içinde yer alacaksınız. Değişik insanlardan oluşan bir ekip kurmanız da olası.

İş yaşamınızda enerjik dönem 22 Kasım da başlayacak. Güneş’in yay burcuna girişiyle iş alanınız canlanacak. Daha hevesli, istekli ve sorun çözmeye yatkın hissedeceksiniz. 24 Kasım da Mars da Yay burcuna geçtiğinde bu kez maceracı, hevesli ve ama tahammülsüz hissedebilirsiniz. Mücadeleniz daha çok kazanmak, daha çok tanınmak gibi avantajlarınız için olmalı.

Kişisel gelişim yolunda ilerlemeniz için şahane bir dolunay 27 Kasımda doğacak. Yeni bir ruhsal gelişim tekniği öğrenebilirsiniz. Şifacılık yeteneğiyle dolusunuz. Ancak bu alanın yöneticisi Merkür, dolunay gününde zararlı derecede olacağı için 23 Kasım ve öncesinde, 30 Kasım ve sonrasında eyleme geçmenizde yarar var. Öğrenecekleriniz gelecekteki bir çok sorunu çözmenize yardım edecek.

ASLAN:

Borçlar, alacaklar konusu bir süredir eskisi kadar meşgul etmiyordu. Satürn retrosu kısmen rahatlamanızı sağlamıştı. 4 Kasımda Retro sona erecek ve Satürn durağan pozisyona geçecek. Yeniden mali kaygılar yaşayacaksınız ancak 1-7 Kasım arasında konular netlik kazanmayacak. 7 Kasımdan sonra harekete geçin.

İletişim alanınız 8 Kasımdan itibaren Venüs’ün girişiyle şenlenecek. İletişim araçlarınızı ya da otomobilinizi bu süreçte yenileyebilirsiniz. Yakın çevrenizle daha nazik ve sevecen bir ilişki kurabilirsiniz.

10 Kasımda Merkür aşk alanınıza geçiş yapıyor ancak 15 Kasıma dek iletişimi ilerletmek zor olabilir. Sonrasında daha rahat bir ilişki kuracaksınız.

13 Kasım da evde ve aile içi ilişkilerde yenilik yapmaya teşvik eden bir yeniay doğacak. 8-18 Kasım boyunca etkili olan yeniay da, kariyer alanınızda gerçekleşen sürpriz bir gelişme can sıkabilir. Oysa biraz esnek olarak ve gelecekteki olasılıkları merak ederek daha konforlu bir yaşama geçebilirsiniz.

Aşk ve yaratıcılık alanınıza 22 Kasımda Güneş, 24 Kasım da Mars’la şenleniyor. Yılın en heyecanlı dönemi başlıyor ancak Satürn’le olumsuz açıları iş ve sağlık sorunlarıyla aşka, eğlenceye, projelerinize yönelmekte zorlanmanıza neden olacak. Yine de disiplinli bir şekilde emek vermeye, düzen oluşturmaya çalışın. Uzun süreli bir aşkı hayatınıza katmak için acele etmeyin.

27 Kasım dolunayı İkizler burcunda, ekipler ve sosyalleşme alanınızda doğacak. Bu alan aynı zamanda dilekleri gerçekleştirme alanı olacağı için, dileklerinizi gerçekleştirmenin pratik yollarını öğreneceksiniz. Bu alanın yöneticisi Merkür aynı gün zararlı konumda olacak. Bu nedenle 23 Kasım öncesi veya 30 Kasım sonrasında sosyalleşmelisiniz.

BAŞAK:

Evlilik ve ortaklık alanınızda yolculuk yapan Satürn Retro hareketinde olduğu için yalnızlık veya ilişkilerde yaşanan sorunların baskısı bir süredir geri çekilmişti. 4 Kasımda Satürn retrosu sona eriyor. 1-7 Kasım arasında ilişkileriniz belirsiz ve sorunlarınız çözümsüz kalmış gibi hissedebilirsiniz. 7 Kasımdan sonra her şey netleşecek.

Mali konular ve benimsediğiniz kişiler alanınız 8 Kasımdan itibaren Venüs’ün girişiyle hareketlenecek. Daha büyük gelir elde etmek ve pazarlıklarda avantajı elinizde bulundurmak olası.

10 Kasımda Merkür ev ve yuva alanınıza sorunlu bir giriş yapacak. Kırgınlıklar söz konusu olabilir. Ancak 15 Kasımdan sonra doğru bir iletişim kuracaksınız. Ev alım satımlarınızı da 15 Kasım sonrasında yapabileceksiniz.

Yakın çevrenizi ziyaret etmek, yeni bir çevre oluşturmak için 13 Kasım yeniayını değerlendirmelisiniz. Uzaktaki kişilerin sizi desteklememesi, rotanızı değiştirmenize neden olabilir. Yeni bir kente taşınma niyetiniz için somut adımlar atabilirsiniz. Hedefe odaklanırsanız mutlaka ulaşırsınız.

22 Kasımda Güneş ev ve yuva alanınıza doğacak ve evle ilgili sorunların çözümünü getirecek. 24 Kasım da aynı alana yerleşen Mars, ev kazalarına sebep olabilir, dikkat! Öte yandan yakınlarınızın ve partnerinizin engellemesi, hedeflerinize ulaşmanızı geciktirebilir. Sabırlı olun. 10 gün sonra engeller ortadan kalkacak.

27 Kasımda kariyer alanınızda bir dolunay gerçekleşecek. Yöneticilerinizden biriyle vedalaşabilir ya da yeni bir terfi alabilirsiniz. Bu yararlı bir dolunay. Her şey kolay olacak ancak aynı gün Merkür zararlı konumda olacağı için dolunayın yöneticisi Merkür’e dikkat etmelisiniz. Vedaları veya son kararınızı 23 Kasım öncesi veya 30 Kasım sonrasında yapmalısınız.

TERAZİ:

İşiniz ve sağlığınızla ilgili ertelenen, üstü kapanan sorunlar, 1-7 Kasım arasında tekrar ve daha yorucu bir hal alacak. Belirsizlik ve çaresizlik üzebilir ancak sabırlı olmalısınız. Satürn’ün durağan kalacağı bu süreç boyunca işler ilerleyemez. 7 Kasımdan itibaren çare bulacaksınız.

8 Kasımda burcunuza yerleşen Venüs, hem konforunuzu arttıracak, hem kendinizi doğal ve rahat ifade etmenizi sağlayacak. Aynı günlerde daha çekici ve daha sevecen görüneceksiniz. Estetik işlerinizi bu dönemde yaptırabilirsiniz.

10 Kasımda Merkür Yay burcuna giriyor ancak Satürn tarafından engelleniyor. Yakın çevrenizle iletişim kurmak sandığınız kadar kolay olmayabilir. 15 Kasımdan itibaren iletişiminiz akışkan olacak. Araç ve cep telefonu alımlarınızı 15 Kasım sonrasına bırakın.

Gelirlerinizi çoğaltmak, referanslardan yararlanmak gibi arzularınıza 13 Kasım yeniayı cevap verecek. 8-18 Kasım boyunca yeni gelir kaynakları elde edebilir, sizi buna zorlayan kişilere ve koşullara teşekkür edebilirsiniz. Kimi üzüntülerin sonucu, mutluluk olacak. Yeter ki hırslarınız canlı olsun.

22 Kasım da Güneş evlilik ve ortaklık alanınızı canlandıracak. İlişkilerinizi yenilemek isteyecek, sevdiklerinize daha çok zaman ayıracaksınız. 24 Kasımdan itibaren Mars da aynı alana yerleşecek. Bu kez tartışmacı ve öfkeli tepkilerle karşılaşacaksınız. İlişkilerinizi dengede tutmak için bu dönemi iyi yönetmelisiniz.

Dostunuz İkizler burcunda, 27 Kasım da bir dolunay gerçekleşecek. Bu dolunay seyahatlerinizi planlamanıza, eve dönmenize, vize almanıza yardımcı olabilir. Dolunay yararlı ancak Merkür’ün konumu zararlı. O nedenle yeni bir yolculuğu 23 Kasım öncesinde ya da 30 Kasım sonrasında planlamalısınız. Eğitim alacaksanız yine aynı tarihleri gözetmelisiniz.

AKREP:

Aşk alanınızda ciddi ilişkilerle yalnız arasındaki ince çizgide dolaşıp duruyordunuz. 1-7 Kasım arasında sınırlarınızı netleştirmek daha zor olacak. Satürn retrosu sona erecek ve Satürn durağan pozisyonda kalacak. 4 Kasımda baskıyı zirvede hissedecek, 7 Kasımdan itibaren kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz.

Ruhsal gelişiminize ışık tutacak etki 8 Kasımda Venüs’ün Terazi burcuna girişiyle gerçekleşecek. Geçmişin güzel anılarını hatırlayacak, ruhunuzu rahatlatacak tekniklerde başarılı olacaksınız.

Mali alanınıza 10 Kasım da yerleşen Merkür, 5 gün boyunca istediğiniz gibi kazanmanıza, harcamanıza engel olabilir, çünkü Satürn’le sert bir açı kuracak. . 15 Kasımdan sonra sorunları hızlıca çözeceksiniz.

13 Kasım da burcunuzda doğan yeniay 8-18 Kasım boyunca etkili olacak. Görünüşünüzü değiştirebilirsiniz. Partnerinizin bu konuya itirazı veya teşvik etmesi çok etkili olacak. Sosyal statünüzü değiştirebilirsiniz. Evlenmek için içsel bir kararlılık hissedebilirsiniz.

22 Kasıma dek burcunuzda yol alan Güneş, 24 Kasıma dek burcunuza enerji veren Mars, sonrasında para alanınıza yerleşecek. Bu alanda hem berekete hem de daha çok harcamalara neden olacak. İyi yaşamak elbette sizin de hakkınız. Ancak Satürn’ün konumu bazı engeller nedeniyle daha çok harcamanız gerektiğini bildiriyor. Sabırlı olursanız sonuç alacaksınız.

27 Kasımda başkalarının kaynaklarını yönetme alanınızda bir dolunay gerçekleşecek. Riskli yatırımlarda kazanmanıza ya da borçlarınızı ödemenize yardım edecek bu dolunay yararlı. Ancak dolunayın yöneticisi Merkür, aynı gün zararlı konumda olacak. Dolunaydan yararlanmak için 23 Kasım öncesinde veya 30 Kasım sonrasında ödemelerinizi yapın.

YAY:

Eviniz ve ailenizle ilgili sorunlar 1-7 Kasım boyunca belirsizlik nedeniyle yoracak. Son kararı vermek, çözüm bulmak için 7 Kasımı beklemelisiniz. Manevi olarak kendinizi daha güçlü hissedecek daha fazla sorumluluk alacaksınız.

8 Kasımdan itibaren Venüs arkadaşlık ve dilekler alanınıza yerleşiyor. Bunun anlamı dostlarınızı sevgiyle kucaklayacak, neyi nasıl dileyeceğiniz konusunda netleşecek, sosyalleşmekten keyif alacaksınız demek.

10 Kasımda burcunuza yerleşen Merkür buradan Satürn’e sert bir açıyla bağlanacak. Aile içi ilişkilerde sorun yaşayacak, 15 Kasımdan itibaren konuşup anlaşmayı başaracaksınız.

13 Kasım yeniayı beden sağlığınız ve ruh sağlığınız arasındaki ilişkiyi pekiştirmenizi sağlayacak. İçten ve dıştan iyileşme yolunda büyük adımlar atacaksınız. Şifalar, ruhsal gelişim teknikleri yaşamınızı değiştirecek.

22 Kasıma dek içinize çekilmek isterken, bu tarihten itibaren dış dünyaya açılmak, 24 Kasımdan itibarense Mars’ın burcunuza yerleşmesiyle birlikte dışa dönük, aktif ve enerjik bir tutum izleyeceksiniz. Bu dönemde Satürn’ün engelleyici açısı tüm arzularınıza ket vurabilir. Ailenizle ilgili sorunları çözmeniz gerekebilir ki ancak Aralık ayından itibaren bu mümkün olacak. Sabırlı olun.

Evlilik ve ortaklık alanınızda 27 Kasımda bir dolunay gerçekleşecek. Bir sonbahar evliliği planlıyorsanız 23 Kasım öncesi veya 30 Kasım sonrasın gayet uygun. Zira ara dönemde Merkür zararlı derecede konumlanacak. Evliliğinizi gözden geçirmek içinde aynı tarihlerden yararlanabilirsiniz. İş ortaklığı kurabilir veya işinizi tek başınıza sürdürme kararı alabilirsiniz. Dolunay bu alandaki tüm kararlarınızı destekleyecek.

OĞLAK:

Yakın çevrenizle, kardeşlerinizle veya sıklıkla gitmeniz gereken yorucu yolculuklarla ilgili meseleler bir süredir rafa kalkmıştı. 4 Kasımda yöneticiniz Satürn durağanlaşınca yeniden ortaya çıkan sorunlarla baş etmek, güç kazanmak için 7 Kasımı beklemelisiniz. Ayın ilk haftası boyunca belirsizlik kol gezecek.

Kariyer alanınızda 8 Kasımdan itibaren Venüs’ü ağırlayacaksınız. Otoritelerle ilişkilerinize nezaket ve anlayış hakim olacak. Bu nedenle başarılı hissedeceksiniz.

10 Kasımdan itibaren iç dünyanıza dönük, küskün ve güvensiz bir ruh haline bürüneceksiniz. 15 Kasımda mutluluğunuzu geri kazanmaya ve uzlaşmaya başlayabilirsiniz. Havanın yumuşamasını bekleyin.

Yeni arkadaşlar yaşamınıza dahil olabilir, büyük ve sırdaş bir ekip kurabilirsiniz. 13 Kasım yeniayı yaratıcı projeler için doğru seçimler yapmanızı sağlayacak. Bunun yanısıra aşk yaşamınız canlanabilir.

22 Kasımdan itibaren içe dönmek, kişisel gelişiminizle ve ruhsal sorunlarınızla ilgilenmek isteyeceksiniz. Güneş Yay burcuna, 12.evinize geçmiş olacak. 24 Kasım da Mars da dahil olacak. Enerjinizin hızla düştüğünü hissedecek, dinlenmek isteyeceksiniz. Yöneticiniz Satürn bu iki gezegene sert açıyla bağlanacak. Yakın çevrenizin yaratacağı engeller ve seyahat zorunlulukları dinlenmenizi engelleyebilir. Biraz sabırla 10 gün sonra istediğiniz kadar dinlenebileceksiniz.

İş alanınızda 27 Kasım da bir dolunay gerçekleşecek. İş anlaşmaları yapmak, işten ayrılmak veya aradığınız ofisi bulmak gibi kararlarınızı 23 Kasım öncesinde veya 30 Kasım sonrasında uygulayabilirsiniz. 27 Kasımda gerçekleşen dolunay sırasında Merkür zararlı konumda olacağından özellikle o dönemi pas geçmelisiniz.

KOVA:

Mali konularda zorlu bir dönemi geride bırakmıştınız. 1-7 Kasım arasında gelirler ve harcamalar dengesini bulmak zor olabilir. 4 Kasımda endişeleriniz zirve yapabilir. 7 Kasımdan itibaren daha disiplinli ve güçlü olacak, yeni bir yola gireceksiniz. Çözüm için acele etmeyin.

8 Kasımda eğitim ve seyahat alanınızda transit geçiş yapan Venüs, seveceğiniz yerlere yolculuk yapmanızı, yeni şeyler öğrenmekten keyif almanızı sağlayacak. Bu yolculuklarda gerçek aşka rastlamak mümkün.

10 Kasım dan itibaren arkadaşlık ve dilekler alanınızda yolculuk yapacak olan Merkür, Satürn’le sert bir açı kuracak, mali endişeleriniz yükselecek. 15 Kasımdan itibarense tüm endişelerinizden sıyrılacak sosyalleşecek ve kazanacaksınız.

Kariyer yaşamınız 8-18 Kasım aralığında yeniliklerle heyecan verecek. Aile ilişkilerinizi dengeleyecek kararlar almanız gerekecek. Şaşırtıcı olaylar yenilikler getirirken esnek ve uyumlu davranışlar hedefe ulaşmanızı sağlayacak.

Ekip kurmak ve sosyalleşme ihtiyaçlarınızı 22 Kasımdan sonra hızla çözmek isteyecek ancak Satürn’ün sert açısı nedeniyle maddi engellere takılacaksınız. Çözüm için acele etmeyin. 24 Kasımdaki Mars Satürn sert açısı da sizi yavaşlatacak. 10 gün sonra hiçbir engelin kalmadığını gözlemleyeceksiniz.

Aşk, yaratıcılık ve eğlence alanınızda 27 Kasımda bir dolunay gerçekleşecek. 5 gün öncesinden 5 gün sonrasına dek etkili olan dolunayda bebek sahibi olabilir, yeni bir aşka yelken açabilir veya var olan ilişkinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu dolunay hayli yararlı ancak dolunayın yöneticisi Merkür zararlı konumda. O nedenle hedefiniz 23 Kasım öncesi veya 30 Kasım sonrasında yeni projeleri imzalamak olmalı.

BALIK:

Burcunuzda Retro konumda olan Satürn 4 Kasım’da durağanlaşacak. Ancak etkisini 1-7 Kasım arasında hissediyor olacaksınız. 7 Kasımdan itibaren daha güçlü, daha mantıklı, sınırları daha belirli biri olduğunuzu hissedecek, çözüme kolayca ulaşacaksınız.

8 Kasım da Venüs, başkalarının kaynakları ve referanslar alanınıza yerleşecek. Başkaları sizin için seve seve referans olabilir. Komisyon, telif, ikramiye veya ek gelir kazanabilirsiniz.

10 Kasım da yay burcuna yerleşen Merkür, yalnız kalmak üzere kurallar koymanıza neden olsa da, 15 Kasımdan itibaren daha rahat iletişim kuracaksınız. Evde büyük yenilikler yapabilirsiniz.

Yeni bir eğitim alanı ya da uzun yolculuklar yeni bakış açıları kazandıracak ve yakın çevrenizdeki sürpriz gelişmeler bir miktar şaşkınlık yaratacak. Yeniliklere ve değişikliklere açık olun. Sabit fikirli olmaktan kaçının.

22 Kasım da burcunuzda yol alan Satürn, Yay burcuna yerleşen Güneş’le, 24 Kasımda Yay burcuna adım atan Mars’la sert bir açı kuracak. Bu durumda başkalarını bilerek ya da bilmeyerek engelliyor olacaksınız. Yöneticileriniz ya da otorite konumundaki kişileri kurallarınızla yavaşlatabilirsiniz. Düğüm gelecek 10 günün sonunda çözülecek. Esnek ve uyumlu davranın.

27 Kasımda gerçekleşen Dolunay evinizle ilgili dekorasyon yeniliklerini tamamlamanızı, ev almanızı veya satmanızı sağlayacak. Ancak sözleşme imzalamanız gerekirse 23 Kasım öncesini veya 30 Kasım sonrasını tercih edin. Merkür ara dönemde zararlı bir konumda olacağı için aniden uzlaşmazlıklar, tartışmalar ya da pişmanlıklar yaratabilir. Uzun zamandır istediğiniz sonucu bu tarihlerde alabileceksiniz.