ARALIK 2023 BURÇ YORUMLARI

ARALIK 2023 ASTROLOJİSİ

 

KOÇ:

Kariyer alanınız ayın başında yaratıcı ve tanınmaya hazır zekanızı parlatmanızla şenlenecek. Daha uyumlu ve anlayışlı bir iletişim dili benimseyeceksiniz.

13 Aralık da Merkür Retro pozisyona geçecek.  1 Ocak’a dek iletişim kazaları yaşayabilir, kayıp evrakların ve yanlış anlamanın kurbanı olabilirsiniz.

13 Aralık da yeniay Yay burcunda doğacak. Yeni seyahatlere çıkabilir, yeni bir eğitim hayatına başlayabilirsiniz. Şanslı bir dönemdesiniz, girişimlerinizin karşılığı 5 yıldız olacak. Ancak inançlarınızı ve ruhsal sağlığınızı yeniden sorgulamanız, değişmeniz gerekiyor. Bir düş kırıklığı değişimin temellerini atmanızı sağlayacak.

21 Aralık’da Merkür yeniden Yay burcuna dönecek, geçmişte ziyaret ettiğiniz yerlere yeni seyahatler ufkunuzu açacak, Dünyaya açılacaksınız. Eğitiminiz devam ediyorsa eksiklerinizi tamamlamak için iyi bir dönem.

27 Aralık da dolunay Yengeç burcunda evinizle ilgili bir tamamlanma yaratacak. Bu uzun zamandır istediğiniz bir eşyayı almak ya da taşınmak olabilir. Evinizi satmak olasılıklardan. Ancak yeniay süresince Venüs zararlı derecelerde dolaşacağı için özellikle kredi, borçlar gibi konularda yanlış adımlara dikkat etmelisiniz.

29 Aralık da Venüs Yay burcuna geçerek yararlı olmaya başlayacak. Bir yandan mali avantajlar özellikle yurt dışından akmaya başlayacak, diğer yandan aşk hayatınız heyecan veren aktivitelerle şenlenecek.

30 Aralık da Jüpiter durağan pozisyona başlayacak. Tam olarak 4 Ocak da ilerleyecek. Bu süreçte, şanssızlık ve şans arasındaki uzun çizginin anlamını keşfedeceksiniz. Mali konularda yeniden şanslı döneminiz başlıyor.

 

BOĞA:

Seyahatleri, eğitimleri planlamak ve dünya görüşünüzü genişletmek ayın başından itibaren mümkün. Dünyayı algılamak ve yeni farkındalıklar kazanmak için tüm zekanızı yönlendireceksiniz.

13 Aralıkta Merkür Retro pozisyona başlayacak. 1 Ocak 2024’e kadar algılarınız yavaşlayabilir, pasaportunuzu kaybedebilir, uçağınızı kaçırabilirsiniz dikkat!

13 Aralıkta yeniay Yay burcunda doğacak. Ekstra gelir kazanmanızı sağlayacak teklifler alabilirsiniz. Öte yandan, kimi arkadaşlarınızın veya ekibinizin ihanetiyle karşılaşabilirsiniz. Sezgileriniz güçlü ve sizinle empati yapacak kişilere kolayca ulaşacaksınız.

21 Aralık da Merkür Retro giderek Yay burcuna tekrar dönecek. Unutulan ödemeleri ve eskiden var olan müşterileri yeniden karşınıza çıkaracak. Geçmişi tazeleyeceksiniz. Özellikle mali konularda kent dışı veya ülke dışı alanlardan avantaj elde etmeniz kolaylaşacak.

27 Aralık da dolunay Yengeç burcunda gerçekleşecek. 5 gün öncesinden, 5 gün sonrasına dek etkili olan Dolunay yakın çevrenizi değiştirmenize, iletişim araçlarınızı yenilemenize yardım edebilir. Yöneticiniz Venüs dolunaydan bağımsız olarak yakınlarınızla ilişkilerinizin zararlı derecelerinde dolaşacağı için, ilişkiler konusunda zorlanabilir, sevgisiz ve tahammülsüz hissedebilirsiniz.

29 Aralık da Venüs yay burcuna geçerek ekstra gelir kazanmanız için teşvik edecek. Gelirlerinizin artışı, çeşitli fırsatların ayağınıza geliyor oluşu sevindirecek. Öte yandan tutkulu ilişkilere çekildiğinizi hissedeceksiniz.

30 Aralık da burcunuzda uzun süredir Retro ( gerileme) konumunda olan Jüpiter durağanlaşacak. Tam olarak 4 Ocak da ilerleyecek. Bu süreçte şansla bağlantılı hiçbir şeyi kolay elde etmek mümkün değil. Hatta bir takım şanssızlıklar da olabilir. 4 Ocaktan itibaren şansınıza güvenebilirsiniz.

 

İKİZLER:

Yöneticiniz Merkür ayın başında ekstra gelirler alanınıza yerleşerek, daha çok kazanmanızı ve başkalarının referansından yararlanmanızı sağlayabilir.

Merkür kredi ve ödemeler alanında 13 Aralık da Retro harekete başlayacak. Bu dönemde bazı ödemeleriniz gözden kaçabilir dikkat! Yeni borçlanmalardan kaçınmalısınız.

13 Aralıkta Yay burcunda doğan yeniay, evlenmek veya bir iş ortaklığı kurmak için motive edici olacak. Özellikle iş ortaklıklarında kariyer yaşamınızda uğradığınız düş kırıklıklarının etkisi büyük olacak. Arkadaşlarınıza ve ekibinize güvenin. Şansı onların sayesinde yakalayacaksınız.

21 Aralık da Merkür tekrar Yay burcuna dönerek evlilik ve ortaklık alanında iletişim sorunlarına neden olacak. Partneriniz veya ebeveyninizle birbirinizi yanlış anlamaktan kaynaklı sorunlar yaşanabilir. Doğru iletişim için özel çaba gerekiyor.

27 Aralık da mali konularda etkili bir Dolunay doğacak. Yengeç burcunda oluşan bu dolunay, gelirlerinizi gözden geçirmeniz, parayla ilişkinize yeni boyutlar kazandırmanız için teşvik edici görünecek. Öte yandan Venüs’ün konumu nedeniyle sezgilerinizi doğru kullanamadığınızı düşüneceksiniz. Kafa karışıklığı yaşıyorsanız 29’undan sonra son adımı atın.

29 Aralık da Venüs Yay burcuna yerleşerek yararlı olmaya başlayacak. İlişkileriniz bu dönemden olumlu etkilenecek ve siz egosantrik davranışlarınızı fark ederek değişmeye başlayacaksınız.

30 Aralık da şans planeti Jüpiter durağan konuma geçiyor ve 4 Ocak da ilerlemeye başlayacak. Evlilikle ilgili kararlarınızı, yakın yakınların sağlığıyla ilgili araştırmalarınızı 4 Ocaktan itibaren gündeme getirirseniz yanılmazsınız.

 

YENGEÇ

Merkür ayın başında evlilik ve ortaklık alanınıza yerleşerek yakınlarınızla ya da iş ortağınızla her zamankinden daha uyumlu bir ilişki kurmanıza yardım edebilir.

13 Aralık da retroya başlayan Merkür ayın başında hissettiğiniz uyuma ket vurabilir. Bir anda yakınlarınız uzak davranmaya başlayabilir. Retroda olduğunuzu unutmadan anlayışınızı yükselterek olay çıkmasını engellemelisiniz.

Yay burcu yeniayı 13 Aralıkta doğacak. İş alanınızda bir yenilik yapabilirsiniz. Yurt dışı girişimleriniz düş kırıklığıyla sonuçlanabilir. Bu durum canınızı sıkabilir ve yenilik ihtiyacı doğabilir. Ancak kariyer alanında şanslısınız ve olaylar aslında hayrınıza. Bekleyip görün.

21 Aralık da geri giden Merkür Yay burcuna dönecek. İş ve sağlık alanınıza bir kez daha göz atacak. Eski iş arkadaşlarınızla yeniden çalışmak veya eskiden var olan bir rahatsızlığın nüksetmesi gibi olasılıklar yaratacak.

27 Aralık da burcunuzda bir dolunay gerçekleşecek. Dolunay imajınızı ve stilinizi değiştirmeniz için size destek olacak. Aynı gün bazı düş kırıklıkları yaşanacak ve hatalı kararlar verilecek ancak bunlar dolunaydan bağımsız. Siz görünüşünüze en doğru şekilde odaklanmak isterseniz 29 Aralık sonrası yılbaşına dek olan dönemi tercih edin.

29 Aralık da Venüs Yay burcuna yerleşecek. Böylece iş alanınızı dekore etmek, ilişkilerinizi iyileştirmek veya ofis değişikliği için yeni fırsatlar sunacak, değerlendirmelisiniz. Müşteri ilişkilerinizi geliştirmek, yeni bir tarz benimsemek de bu dönemde mümkün olacak.

30 Aralıkta Jüpiter durağan pozisyona geçiyor Buna S( station) Türkçe okunuşuyla S pozisyon da deniyor. 4 Ocak da sona erecek bu dönemde şansınıza çok güvenmeyin. Yalnız ve özellikle dostluklarınızda şanssız hissedeceksiniz. 4 Ocaktan itibaren sorunlar çözülecek.

 

ASLAN

Merkür iş alanınıza ayın başında yerleşiyor. Çeşitli sözleşmeler ve, anlaşmalar yapabilir, kendinizi garanti altına alabilirsiniz. Yeni fikirlerinizi hayata geçireceksiniz.

13 Aralıktan itibaren Merkür gerilemeye başlayacak. İş arkadaşlarınızla iletişiminiz bozulabilir. Evrak alışverişi aksayabilir ve ortam gerilebilir. Sakin ve sağduyulu şekilde süreci yönetmelisiniz.

13 Aralıkta Yay yeniayı doğacak ve aşkı hayatınıza davet edeceksiniz. Yalnızlığın son bulması özellikle mali konulardaki düş kırıklıklarınıza iyi gelecek. Evliyseniz bebek sahibi olmak, yeni bir projeye kabul edilmek de sevindirecek. Yurtdışına taşınmak veya uzun yolculuklar şanslı alanlarınız.

21 Aralık da gerileyerek yay burcuna dönen Merkür, aşk ve çocuklarınızla ilişkiniz konusunda çalışacak. Eski sevgilinizin yeniden araması şaşırtmamalı. Çocuklarınıza tahammülsüz hissedebilirsiniz. Süreç 1 Ocak da sona erecek.

27 Aralık da dolunay kişisel gelişim alanınıza projektor tutacak. Gelişiminizin hangi aşamada olduğunu düşünecek ve gözlemleyeceksiniz. Hız kazandıracak projelere dahil olabilir, yeni bir ruhsal gelişim tekniği öğrenebilirsiniz. Öte yandan Venüs bu süreçte zararlı konumda olacağı için, 29 Aralık sonrasında harekete geçmek isteyebilirsiniz.

29 Aralık da Venüs Yay burcuna yerleşerek, aşk alanınızı canlandıracak. İlişkilerinizi iyileştirmekten yalnızlığınıza son vermeye bir dizi işlevi tamamen sizin yararınıza gerçekleştirecek. Aşık olun, eğlenin, tutkuyu hissedin.

30 Aralıkta Jüpiter kariyer alanında durağanlaşacak. İşlerin ters gitmesi, yöneticilerle aranızda beklenmedik sorunlar çıkması ve bunların abartılması mümkün. 4 ocak da ileri harekete geçtiğinde sorunlar düzelecek. Abartılı tepkileri önemsemeyin.

BAŞAK

Yöneticiniz Merkür, Aralık başında aşk ve çocuklarla iletişim alanına yerleşiyor. İlişkilerinizi canlı, neşeli, yaratıcı şekilde geliştirmek için harika bir dönem.

13 Aralıkda Merkür gerilemesi başlayacak. Partnerinizle aranızda soğuk rüzgarlar esebilir ya da çocuklarınızla aranızda yanlış anlamalar nedeniyle kırgınlık oluşabilir. Sakin olun.

Ev, yuva alanınızda 13 Aralıkta yeniay doğuyor. Ev eşyalarınızı yenilemek, mülk almak gibi seçenekler gündeminizde olsun. Partneriniz ya da yakınlarınızın yaratacağı hayal kırıklığı yeni bir yuva oluşturamaya yönlendirebilir. Miras, nafaka veya ekstra gelirler şanslı alanlarınız.

21 Aralık da Merkür Retro giderek ev ve aile alanınıza yerleşecek. Aile bireyleriyle aranızdaki kırgınlıkları gidermek, yeniden bir araya gelmek için bu dönemden yararlanır. Kayıp eşyalar bulunabilir.

27 Aralık da dolunay arkadaşlık ve dilekler alanınızda doğacak. Arkadaşlık ilişkilerinizi yeniden gözden geçirebilirsiniz. Dileklerinizi düzenleyebilirsiniz. Şefkat ve beklentiler konusu gündeminizde olacak. Ancak son kararınızı 29 Aralık da vermenizi öneririm. Çünkü Venüs zararlı derecede dolaşacağı için iyilikleri engelleyecek.

29 Aralık da Venüs Yay burcuna geçecek ve evinizle ilgili dekoratif eşyalara ilginizi arttıracak. Ev çalışanlarıyla ilişkinizi bu dönemde geliştirebilirsiniz. Ailenizi bir araya toplamak için de bu dönemden yararlanabilirsiniz.

30 Ocakta Jüpiter seyahat ve eğitim alanınızda durağanlaşacak. 4 Ocaktan itibaren ilerleyecek. Bu ara dönemde seyahatlerde, vize başvurularında, pasaport işlemlerinde sorunlar yaşanabilir. 4 Ocaktan sonra şansınız gülecek.

 

TERAZİ

Merkür ayın başında ev, yuva, aile alanınıza yerleşerek alım/satımlarınızı yönetmeye başlayacak. Aile bireyleriyle daha uzlaşmacı bir iletişim benimseyeceksiniz.

13 Aralık da Merkür retrosunun başlamasıyla, alışverişler pişmanlık yaratacak. Mülk edinmeden önce iyi düşünmelisiniz. Domestik ilişkilerde yanlış anlamalar kırgınlıklara yol açabilir. Ayrılık kararı almadan iyi düşünün.

13 Aralık yeniayı Yay burcunda doğacak. 5 gün öncesinden, 5 gün sonrasına dek etkili. Yakın çevrenizi yenileyecek, kısa yolculuklar yapacaksınız. Yeni sosyal medya ağları keşfedecek, iletişim araçlarınızı yenileyeceksiniz. İş alanınızda gerçekleşen düş kırıklıklarıyla baş etmek için değişiklik iyi bir seçim olacak. Yakınlarınız ve eşiniz en büyük şansınız olabilir.

21 Aralık da n itibaren, Merkür retrosu Yay burcunda sürecek. Yılbaşına kadar olan dönemde, trafik kazalarına, iletişim kazalarına, elektronik arıza ve kayıplara karşı dikkatli olmalısınız.

27 Aralık da yengeç burcunda doğan dolunay, kariyer beklentilerinizi yeniden gözden geçirmenizi sağlayacak. Teklifleri değerlendirmeli, hedeflerinizi gözden geçirmelisiniz. Fakat Venüs’ün zararlı derecelerdeki gezintisi 29 Aralık sonrasındaki kararların daha doğru olacağına işaret ediyor.

29 Aralık da Venüs Yay burcuna geçerek ideallerinizin peşine düşecek. Eğitimler, bilgi arayışı, sunum teknikleri derken bilgi deryası içine dalacaksınız. Öte yandan yöneticini yakın çevrenizle iyi bir ilişki kurmanıza destek verecek.

30 Aralıkta Jüpiter retrosu sona eriyor, durağan pozisyona geçiliyor. Ekstra gelirleriniz azalabilir, kredi, miras, nafaka gibi istekleriniz haklı da olsanız red edilebilir. 4 Ocaktan itibaren durum tersine dönecek ve hızlı çözüme ulaşacaksınız.

 

AKREP

Merkür iletişim, yakın çevre ilişkileri alanına ayın başında yerleşecek. İletişim araçlarınızı yenileyebilir veya sözleşmelerinizi imzalayabilirsiniz. Yakın çevrenizle sıkı temaslarda bulunabilirsiniz.

13 Aralık da Merkür retrosu başlayacak. Kazalara ve iletişim kazalarına karşı dikkatli olmalısınız. Trafik cezalarının süresini kaçırmamalısınız. Yakın çevrenizle yapacağınız tartışmalara yanlış anlamalar hakim olabilir. Sağduyuyu korumaya çalışın.

13 Aralıkta Yay burcunda doğan yeniay, yeni gelirler elde etmeniz için destekleyici. Projelerin veya çocuklarınızın yarattığı hayal kırıklıkları bir gelir arayışına yönlendirebilir. Böylece kendinize yeni bir kapı açacaksınız. İş ve sağlık alanında şanslısınız. Çalışın. İşleyen demir ışıldar.

21 Aralık dan itibaren Merkür retrosu Yay burcunda sürecek. Mali konularda yılın başına kadar dikkatli olmalısınız. İş başvurularınız öncesi ya da sonrasında olmalı. Mali kararlarınızı o dönemde almayın.

27 Aralıkta dostunuz Yengeç burcunda bir dolunay doğacak. Dolunayın size katkısı uzun yolculuklar ve o yolculuklarda çeşitli beslenme teknikleri, yeme tarifleri öğrenmek ve Dünya kültürlerine açılmak olacak. Yeni bir yere yerleşme kararı alacaksanız 29 ‘unu beklemeniz yararınıza olur çünkü sevilesi yerleri eleştirel bir gözle görebilirsiniz.

29 Aralıkta Venüs burcunuzdan çıkıp Yay burcuna yani para alanınıza geçecek. Yılın mali anlamda en avantajlı dönemlerinden birini yaşayacaksınız. Değerlendirin. Alışveriş için yılın en uygun zamanlarında olacaksınız.

30 Aralıkta Jüpiter retrosu bitiyor, durağan dönem başlıyor. Bu dönem 4 Ocak da bitecek. O zamana dek eşinizle ilişkinizde ve mali konularda sorunları abartılı algılayabilir ve hızlı çözüm bulamayabilirsiniz. 4 Ocaktan itibaren büyütüldüğü kadar önemli bir sorun olmadığını göreceksiniz.

 

 

YAY:

Merkür mali alanınıza ayın hemen başında yerleşecek. Ve tüm algılarınızı yatırımlarınıza yöneltecek, yeni fikirler geliştireceksiniz. Daha çok kazanmak isterseniz, yeni fikirlere açılın.

13 Aralıkta Merkür aynı alanda retroya başlayacak. Mali konularda önemli kararlar almayın. Yatırım fikirlerinizi hemen hayata geçirmeye çalışmayın. Hata yapmaya ve pişman olunacak kararlar almaya eğilimli olacaksınız.

Burcunuzda 13 Aralıkta bir yeniay doğuyor. Görünüşünüzü, hayata bakışınızı ve kişisel stilinizi bir kez daha yenileyeceksiniz. Bu yeniliğin ana nedeni aileniz olabilir. Kendinizi kanıtlamak istiyor olabilirsiniz. Çocuklarınız ve partneriniz şanslı olduğunuz alanlar. Her türlü desteği alacaksınız.

21 Aralıktan itibaren Merkür gerilemesi yay burcunda devam edecek. Bu kez algılarınızı kendinize, görünüşünüze çevireceksiniz. Radikal kararlar almayın. Zira pişmanlığa dönüşebilir.

27 Aralık da Yengeç burcunda bir Dolunay oluşacak. Dolunay ekstra gelirlerinizle, yatırımlarınızla ve harcamalarınızla ilgilenecek. Bağımlılıklarınızdan kurtulma imkanı tanıyacak. Öte yandan ruh sağlığınızla ve sezgilerinizin güvenilirliğiyle ekstra ilgilenmelisiniz zira Venüs zararlı derecelerde dolaşıyor olacak.

29 Aralık da Venüs Yay burcunda geçerek görünüşünüzle ilgilenmenize yardım edecek, estetik zevklerinizi geliştirecek. Bir yandan da çekiciliğinizi arttırarak hayranlarınızı etrafınıza toplayacak.

Yöneticiniz Jüpiter 30 Aralıkta retrosunu sonlandırıp, durağan konuma geçecek. Bu konumda iş ve sağlık yaşamınızda işler yolunda gitmeyebilir. Aradığınız kişilere ulaşamayabilirsiniz. 4 Ocaktan itibaren optimum çözümle karşılaşacaksınız. İşler rayına oturacak.

 

OĞLAK:

Merkür ayın başında burcunuza yerleşecek. Dünyayı en zeki yanınızla algılamaya başlayacaksınız. Sözlü tartışmalar, anlaşmalar, söz vermek için güzel zaman. Eğitiminiz devam ediyorsa başarılı hissedebilirsiniz.

13 Aralık da Merkür burcunuzda geri harekete başlayacak. Ayın başında hissedeceğiniz parıltı, yerini hatalara bırakacak. Söz vermekten ve tartışmalardan bu kez kaçının.

Kişisel gelişim alanında 13 Aralıkta doğan yeniay, yakın çevrenizin yarattığı acıları hafifletmek için iyi gelecek. Ruhsal gelişim tekniklerine yöneleceksiniz. Şifacı olabilir ya da yogaya başlayabilirsiniz. Hepsi gelecekte iyi bir aile ortamı yaratmanıza yardım edecek.

21 Aralıktan itibaren Merkür Yay burcunda retrosuna devam edecek. Kişisel gelişim çabalarınıza biraz mola verin, yaşlı yakınlarınızla ilgili önemli kararları siz almayın. Yanılabilirsiniz Süreç ayın baçında sona erecek.

27 Aralıkta evlilik ve ortaklık alanınızda dolunay gerçekleşecek. İlişkinizi gözden geçirin ancak ayrılık kararını 29 Aralıktan önce almayın. Dostlarınızın fikirleri elbette önemli ancak kendi fikirlerinizin daha doğru olduğunu baştan kabul edin. Partnerinizi en iyi siz tanıyorsunuz.

29 Aralık da Venüs Yay burcuna geçerek içe dönmenizi, sezgilerinizi yükseltmeyi ve empati kurmanızı sağlayacak. İçinizde yeniden umut, iyimserlik ve empati duyguları yükselecek.

30 Aralıkta Jüpiter durağan pozisyona geçiyor. 4 Ocak 2024’e kadar durağan kalacak. Aşk, projeler ve çocuklarla ilişkiler aynı anda risk altına girecek. Olayları abartan kişiler şaşırtabilir. Sakin kalın ve 4 Ocaktan sonra düğümün nasıl çözüldüğünü görün.

KOVA:

Kişisel gelişim ve ruhsal dinginlik alanınıza konuşkan planet Merkür ayın hemen başında giriyor. Okumak, araştırmak ve bilgiye doymak isteyeceksiniz. Bu dönemde bilgiye ve ruhsal gelişime öncelik verin.

13 Aralık da Merkür retrosu başlayacak. Yanlış bilgiler, yanlış inanışlar veya yanlış gurular hayatınızla ilgili yanlış bir imaja neden olabilir. Bu dönemde inanma ihtiyacınızın dozunu ayarlamak zor olabilir.

13 Aralıkta, Yay burcunda oluşan yeniay, yeni arkadaş gruplarına dahil olmanızı sağlayabilir. Mali konulardaki hatalı kararlarınız veya yanıldığınızı fark etmek yalnız hissetmenize neden olabilir ve çareyi hayatınızı kalabalıklaştırmakta bulabilirsiniz. Bu doğru bir yol. Çevrenizde iyi insanlar biriktireceksiniz.

21 Aralık’dan itibaren  Merkür retrosu arkadaşlık ve dilekler alanınızda devam edecek. Dostlarınızla aranız bir anda limoni olabilir. Ekip arkadaşlarınız iş bırakabilir ya da dileklerinizden vazgeçebilirsiniz. Acele etmeyin ayın başında her şey değişecek.

27 Aralıkta iş ve sağlık alanınızda dolunay oluşuyor. Sağlığınızla ilgili önemli bir karar verebilir, işinizde artık işlevini kaybetmiş kişi ve araçları elden çıkarabilirsiniz. Ancak bu süreçte kariyer alanınızda zararlı derecelerde dolaşan Venüs kariyerinizi negatif etkileyen bir kişiye karşı uyaracak. İşle ilgili kararlarınızı 29 Aralıktan itibaren alın.

29 Aralıkta Venüs Yay burcuna geçtiğinde, arkadaşlar, ekip arkadaşlarınız ve dilekler alanınız mutlulukla dolacak. İlişkilerinizi iyileştireceksiniz. Ekibinizin verimli çalışmasını sağlayacaksınız.

30 Aralıkta Jüpiter ev, yuva, aile alanlarında durağan konuma geçecek. Ev alım/satım işleriniz ya da taşınma, eleman alımı gibi konularda aksamalar olabilir. 4 Ocaktan itibaren sorunlar çözülecek. Bu ara dönemde koşulları zorlamamalısınız.

BALIK

Arkadaşlık, dostluk, dilekler alanında aynı hemen başında Merkür konuk olacak. Bu konuklukta sosyalleşmeniz ve dostlarla iletişim halinde olmanız daha kolay olabilir. Dileklerinize mükemmel şekilde odaklanacaksınız.

13Aralık da Merkür retrosu, arkadaşlarınızla aranızdaki ilişkiyi zora sokabilir. Yanlış anlamalar, dostluklarınızı zedeleyebilir. Ekibinize daha anlayışlı olmaya çalışın. Eski dostlarla yeniden karşılaşma ihtimali heyecan verecek.

13 Aralıkta Yay burcunda gerçekleşen yeniay, yeni bir kariyer planı yapmanızı sağlayacak. Teklifler alabilir veya hayat planı içinde farklı bir yol çizebilirsiniz. Başkalarını hayal kırıklığına uğratmaktan vazgeçebilirsiniz. Bağımlılıklarınıza son verebilirsiniz. Böylece mali alandaki şansınızı göreceksiniz. Yeni yolunuz yeni planlarınız size hayırlı gelebilir.

21 Aralıkdan itibaren, Merkür retrosu kariyer alanınızı zorlayacak. Eski yöneticileriniz yeni tekliflerle gelebilir, evraklar kaybolabilir ve iş değişikliği git gide kafanızı kurcalayabilir. Ayın başında Retro sona erecek ve koşullar değişecek acele etmeyin.

27 Aralıkta dostunuz Yengeç burcundan bir dolunay gülümseyecek. Beklenen aşk kapınızı çalabilir. Projelerinizi tamamlayıp ödüle aday olabilirsiniz. Bebek sahibi olmanın müjdesini alabilirsiniz. Fakat uzun yolculuklardan ve yeni eğitimlerden 29 Aralığa dek uzak durun. Yanlış adımlar atabilirsiniz.

29 Aralıkta Venüs Yay burcuna yerleşerek yararlı konum alacak. Kariyer alanınızda destekleyen bir etkiyle, yöneticilerinizden takdir göreceksiniz. Yeni tekliflerde avantajınızın gözetilmesi sevindirecek.

30 Aralıkta Jüpiter durağan konuma geçiyor. Yakın çevrenizle ilişkiler, otomobil ya da cep telefonu gibi iletişim araçlarınız veya sosyal medya hesaplarınız sorun yumağına dönüşebilir. 4 Ocaktan itibaren sorunlar çözülecek. Kendinizi harap etmeyin.

 

HER HAKKI SAKLIDIR