OCAK 2024 BURÇ YORUMLARI

OCAK 2024 ASTROLOJİSİ

 

1 Ocak Merkür durağan. 2 Ocak akşam saatlerinde ( 20.30 civarında) ilerleyecek.

4 Ocak  Mars Oğlak da

11 Ocak yeniay Oğlak da UranüsRx’le üçgen, Neptün’le altmışlık yararlı açılar yapacak. Ancak Ay Düğümleriyle TKare oluşturacağı için dikkatli de olmak gerekecek.

14 Ocak Merkür retrodan sonra yeniden  Oğlak burcuna yerleşecek. Aynı filmi tekrar ve başka bir gözle izleyeceğiz.

20 Ocak Güneş Kova burcuna 1 aylığına yerleşiyor.

20 Ocak Plüton Kova burcuna ikinci kez giriş yapıyor. Bu önemli çok uzun süre kalacak. Aynı gün Güneş’le kavuşması mucize gibi, özgürlükleri elde etmek için çözüm sunacak.

23 Ocak Venüs Oğlak burcunda.

25 Ocak da 05 derece Aslan burcunda dolunay gerçekleşecek. Jüpiter-Güneş ve Dolunay arasında bir Tkare gerçekleşiyor. Bir şeyi sonlandırırken abartılı tepkilere, büyük zararlara dikkat etmek gerekir.

 

KOÇ:

DALGINLIKLARA DİKKAT

Seyahatleriniz 1 Ocak da tehlikeli bir hal alabilir. Dalgınlık ve kolay hata yapacağınız ruh haline karşı dikkatli olun. Trafikte dalgınlığınız affedilemez kazalara neden olabilir. Eğitiminiz devam ediyorsa 3 Ocak’a dek algılarınız zayıflayabilir. 15 Ocakdan itibaren daha rahatlamış olacaksınız.

KARİYERİN İÇİN DAHA ATAK OLACAKSIN.

Yöneticiniz Mars, 4 Ocaktan itibaren kariyeriniz için daha atak, cesur ve mücadeleci davranmanızı sağlayacak. Ay boyunca hedeflerinize odaklanacak ve başaracaksınız. Yükselebilir, ödül alabilirsiniz.

YENİ FIRSATLARI DEĞERLENDİR.

11 Ocak da kariyer alanınızda bir yeniay doğacak. Bir yenilik fırsatını 6-16 Ocak arasında sunacak. Yeniayın sürprizi, beklenmedik bir paraya veya gelire ulaşmanız. Ancak yakınlarınız ve kişisel imajınız bu yeniaydan olumsuz etkilenebilir. Dikkatli olun, estetik işlemlerden uzak durun. Eğer çalışmıyorsanız otoritelerle ilişkilerinizde sevindirici gelişmeler yaşanabilir. Bununla birlikte mahkeme gibi hak arayışlarından iyi sonuç almanız da mümkün.

ASRIN OLAYI PLÜTON KOVA BURCUNDA

20 Ocak da Güneş ve Plüton kova burcuna yerleşerek orada kavuşacaklar. Güçlü dostlarla tanışabilirsiniz ya da bir dostun güçlü bir pozisyona yerleşmesine tanık olabilirsiniz. İlişkileriniz yeniden canlanacak. Bu tarihi bir dönemin başlangıcı. Arkadaşlıklara bakış açınız değişecek.

DOLUNAY DUYGUSAL YAŞAMINI DEĞİŞTİRECEK.

Dolunay 25 Ocakta gerçekleşecek ve 20-30 Ocak boyunca etkili. Aşka bakış açınız,, duygusal yaşamınız, çocuklarınızla ilişkiniz, ne kadar eğlendiğiniz gibi konuları masaya yatıracaksınız. Bu evrede alacağınız kararların mali sonuçları olacak. Neleri göze aldığınızı iyi hesaplamalısınız.

 

BOĞA:

MERKÜR DURAĞAN PRALARA DİKKAT

Merkür, başkalarının kredi, borçlar, geri ödemeler gibi alanlarda hata yapmanıza neden olabilir. Unutkanlıklar sorunları çoğaltabilir. 3 Ocak’a kadar olan zaman diliminde çok dikkatli olun. 15 Ocak da durum düzelecek. Unutulan alacaklar size ulaşabilir.

TRAFİKTE GERGİNLİK ARTIYOR

Mars 4 Ocak da seyahat alanınıza geçiyor. Trafikte ve dünya görüşünüzü açıklarken gergin hissedebilirsiniz. Bu 2 ay sürecek bir yolculuk. O nedenle enerjinizi doğa yürüyüşlerinde, seyahat hedefleri belirlemekte kullanmalısınız.

YOLLAR SİZİ ÇAĞIRIYOR.

11 Ocak yeniayı Oğlak burcunda gerçekleşecek. 6-16 Ocak boyunca etkisi görülecek. Yeni yolculuklara çıkmalısınız. Rotanızı kendiniz belirleyecek ancak son anda bir değişiklik yapacaksınız. Dürtüsel kararlardan kaçının. Sağlık sorunlarını önemseyin. Kent değiştirmek gibi bir planınız varsa hemen uygulamaya koyulun. Pişman olmayacaksınız ancak uzun vadeli planlar yapmaktan kaçının.

PLÜTON KOVA BURCUNDA GÜNEŞLE KUCAKLAŞACAK.

20 Ocak da Güneş ve Plüton kova burcunda kucaklaşacak. Kariyerinizi etkileyecek önemli kişilerin yükselişine ve desteğine tanık olacaksınız. Yöneticilerinizin pozisyon değişikliği yeniden ilişkilerinizi canlandıracak. Bu dönemi değerlendirmelisiniz. Eğer burcun ilk günlerinde doğduysanız baskı görebilirsiniz.

MÜLKLER ALIŞVERİŞTE GÖRÜLSÜN.

Ev alım satımı, evle ilgili yenilikler veya sorunların çözümü için 25 Ocak dolunayından yararlanabilirsiniz. 20-30 Ocak arasında bazı talihsizlikler yaşayabilirsiniz veya acil olarak ev değişikliği yapmanız gerekebilir. Bu dönemde şansınıza güvenmemelisiniz. Garanti alamayacağınız kimi şeylere evet demeniz gerekecek dikkatli olun.

 

İKİZLER:

MERKÜR DURAĞAN İLİŞKİLERE DİKKAT

Evlilik ve ortaklık alanında yılın ilk gününde ilişkileri bozacak bir etkiye maruz kalacaksınız. Yakınlarınızla, eş veya ortağınızla aranızda sorunlar yaşanabilir. İkinci gün ortama belirsizlikte hakim olabilir. 3 Ocak ve sonrasında sorunları konuşmak yapıcı bir iletişim sağlayacak.

KAZANMA HIRSIN ARTIYOR

Mali harcamalarınızın artacağı dönem 4 Ocak da başlayacak. Bununla birlikte aynı dönemde daha fazla kazanma hırsında olacaksınız ve gerçekten de hedeflerinize ulaşacaksınız. Alacak verecek konularında öfkenize hakim olmalısınız.

YENİ GELİRLER KAZANACAKSIN.

11 Ocak da yeniay Oğlak burcunda doğuyor. Kredi, nafaka, telif, ikramiye gibi kaynaklarınızı çoğaltacak. Sezgilerinizi dinlemeli, mali gelirlerin manevi dünyanıza katkısını fark etmelisiniz. Ancak arkadaşlık ve aşk gibi kadim ilişkiler bu gelirle sınav alanınız olabilir. Gerçek yüzleri görmek için daha iyi bir fırsat bulamayabilirsiniz. Bırakın herkes kendi aynasına yansısın.

TARİHİ BİR OLAY GERÇEKLEŞECEK.

Dostunuz Kova burcunda Plüton ve Güneş kavuşumu 20 Ocak da gerçekleşecek. Seyahatlere çıkmaya başlayabilirsiniz. Ticarete atılabilirsiniz. Eğitimler alıp kendinize bambaşka bir rota çizebilirsiniz. Mesleki değişim yaşayabilirsiniz. Dünya görüşünüz, yaşadığınız kent her şey kısa zamanda değişecek.

YENİ BİR ARABA ALABİLİRSİN

25 Ocak dolunayı 20-30 Ocak boyunca etkisini koruyacak. Bu dönemde araba, cep telefonu gibi iletişim araçlarınızı yenilemeniz gerekebilir. Sezgilerinize değil aklınıza güvenmelisiniz. İyice araştırmalısınız. Geçmişte yaptığınız hataları yeniden yapmamalısınız. İşinize yaramayan her yükten kurtulmaya çalışın.

 

YENGEÇ:

YANLIŞ TEDAVİYE DİKKAT!

Yılın ilk iki gününde dikkatli olun. Yanlış teşhis, yanlış tedaviler, sağlık sorunları can sıkıcı olabilir. Düşünce hataları veya düşüncesizce davranışlar ağır sonuçlar yaratabilir. İş arkadaşlarınızla aranızda polemik yaşanabilir. Hemen çözmeye çalışmayın 3 Ocaktan itibaren ilişkilerinizi rayına oturtacaksınız.

CESARET SENİNLE..

Evlilik ve ortaklık alanınızdan 4 Ocaktan itibaren ve ay boyunca Mars geçiş yapacak. Evliliğiniz adına mücadele etmeniz gerekiyorsa, yeterince cesaret bulacaksınız. Yakınlarınızla ilişkinizde çocuksu tepkiler vermeye yatkın olabilirsiniz.

EVLİLİK TEKLİFİ ALABİLİRSİN.

11 Ocak da yeniay, evlilik ve ortaklık alanında doğacak. Bu dönemde teklif alabilirsiniz ya da evlilik için imza atabilirsiniz. İyi dostlarınızdan biri bu teklifin sürpriz tarafı da olabilir. Olayların istenmeyen yerlere gitmemesi için aile onayı, otoritelere haber vermek gibi detayları atlamamalısınız. Yeniay 6-16 Ocak boyunca etkili.

AMELİYATLARINI PLANLAMAYA BAŞLA.

20 Ocak da Plüton ve Güneş kova burcuna yerleşip orada kucaklaşıyorlar. Bu tarihi olayın hayatınıza yansıması mali konularda köklü değişiklikler yaşamanız anlamına geliyor. Gelir kaynaklarınız köklü şekilde değişecek. Ameliyatlarınızı planlamaya başlayabilirsiniz.

ARADIĞIN İŞİ BULACAKSIN.

Dolunay 25 Ocak da para ve özgüven alanınızda gerçekleşecek. Uzun zamandır aradığınız işi bulabilir veya gelir kazanmak için koşullar uygun olmasa da bir işe evet diyebilirsiniz. Arkadaşlarınızın önerilerini dikkate alacaksınız ama bıçak sırtı bir öneri olacak. İyice düşünmelisiniz. Dolunay 20-30 Ocak arasında etkili.

ASLAN:

ÇOCUKLARLA ARANDA SORUN ÇIKABİLİR.

Merkür retrosu yılın ilk 2 gününü bloke edebilir. Aşk ilişkiniz, çocuklarınızla ilişkiniz ve projeleriniz gibi alanlarda ciddi sorunlar yaşanabilir. Düşünceleriniz sizi yanıltabilir ya da yanlış anlaşılabilirsiniz. 3 Ocaktan sonra anlayışınız değişecek ve bambaşka bir pencereden bakacaksınız. Biraz sakin ilerleyin.

DAHA CESUR OLACAKSIN.

İş ve sağlık alanınızı 4 Ocak itibariyle Mars ziyaret edecek. Bu ziyarette daha çalışkan, daha cesur, daha konsantresi yüksek hissedeceksiniz. Heyecanlar yaşayacak ve iş alanınızda başarılı hissedeceksiniz. Sağlık konusunda kazalara dikkat etmelisiniz.

İŞ TEKLİFİ ALABİLİRSİN.

11 Ocak da iş ve sağlık alanında gerçekleşen yeniay, yeni bir kariyeri de beraberinde getirecek. Yeni bir sağlık programı deneyebilirsin. İş alanının dekorasyonunu yenileyebilir, yeni bir iş arkadaşı edinebilirsiniz. Her ne olursa olsun ilerlemenize yardım edecek. Ancak iş seyahatlerinde dikkatli olmalısınız. Beklenmedik kazalar planları alt üst edebilir.

EVLİLİK YAŞAMINDA DÜĞMEYE BASIYORSUN.

Plüton ve Güneş’in Kova burcuna girişiyle evlilik ve ortaklık alanınızda değişim başlayacak. Yakınlarınızla ilişkiniz değişebilir. Danışmanlarınız değişebilir. Uzun zamandır çalıştığınız kişiler de değişebilir. Evlenebilir veya ayrılık kararı alabilirsiniz. Bu dönem yıllarca sürecek.

KARİYER YAŞAMIN DEĞİŞİYOR.

25 Ocak da burcunuzda bir dolunay gerçekleşecek. Kariyer alanında yaşanan bazı talihsizlikler hayatınızın tamamına yayılabilir. Yeni kararlar almak zorunda kalırsanız öncelikle kendinizi değiştirmeye çalışın. Bakış açınızı, görünüşünüzü, tarzınızı değiştirin.  Çok sertseniz yumuşamak bir çözüm olabilir. Kendinizi korumak için spora başlamak başka bir çözüm.

BAŞAK:

MÜLK ALMA BEKLE..

Yöneticiniz Merkür zorlu bir yerde geriliyor. Aile ilişkilerinizde yanlış anlama eğilimi yılın ilk 2 gününde yoracak. 3 Ocakdan itibaren daha anlayışlı ve uzlaşmacı, daha neşeli ve keyifli görüneceksiniz. Ortamda enerji değişecek. Uzlaşma için 3 Ocakdan sonra harekete geçin. Mülk alım satımları için mümkünse 15 Ocak beklenmeli.

YENİDEN AŞIK OLABİLİRSİN.

Aşk alanınızdan 4 Ocak itibariyle Mars geçiş yapacak. 2 yıl sonra yeniden hevesli, istekli ve heyecanlı hissedeceksiniz. Enerjinizi başkalarının fark etmesi çok kolay olacak. Daha yaratıcı ve spotların önünde olmak isteyeceksiniz.

YENİ AŞK YOLUNA ÇIKACAK.

11 Ocak da dostunuz Oğlak burcunda bir yeniay doğacak. Bunun adı yeni bir aşk olabilir. Yaratıcı bir projeye dahil olmak olabilir. Ya da bir bebek müjdesi almak olabilir. Çok sevineceğiniz bu gelişme bir yolculuğu ve eğitimi de beraberinde getirecek. Ancak bu yeni konu için gereğinden çok harcama yapmamalısınız. Mali kazancınızın düşmesine izin vermemelisiniz.

İŞ YAŞAMINDA GÜÇLENECEKSİN.

İş ve sağlık alanınıza 20 Ocak da hem Güneş, hem Plüton giriş yapacak. İkisinin güç birliği yeni ve aydınlık dolu bir dönemi başlatacak. İş yapma biçiminizde köklü değişikliklere gideceksiniz. Sağlıklı kalmak üzere bağımlılıklarınızdan uzaklaşabilirsiniz.

KAYGILAR SONA ERİYOR.

20-30 Ocak arasında etkili olan dolunay hiçbir işe yaramayan kaygılardan, korkulardan ve anılardan kurtulmanızı sağlayacak. Bilinç değişikliği yaparak bir biçimde size zarar veren şeylerden kurtulmaya çalışacaksınız. Uzun yolculuklarda yaşanan zorluklar sizi bu değişikliğe götürecek. Aklınızdakileri gittiğiniz yere götürmemeye çalışın. Aksi halde dinlenemezsiniz.

TERAZİ:

AKRABALARLA POLEMİK YAŞANABİLİR.

Yakın çevrenizle yılın ilk 2 gününde polemik yaşanabilir. Kardeşlerinizin anlayışsız olmaya başladığını gözlemleyebilirsiniz. 3 Ocaktan itibaren yakın çevrenize karşı algınız değişecek. Daha olumlu bir tutum izleyeceksiniz. İlişkilerinizi yeniden iyileştirmek için 3 Ocak sonrasını değerlendirin.

EVİ YENİLEYEBİLİRSİN.

Evinizi ve eşyalarınızı yenileyecekseniz 4 Ocaktan itibaren, daha kesin adımlar atacaksınız. Kararsız hissetmeyecek ama garantileri önemseyeceksiniz. Ev kazalarına dikkat etmelisiniz. Aile bireyleri gereksiz üstünüze gelebilir. Kendinizi koruyacaksınız.

YUVA KURABİLİRSİN.

11 Ocak da yeniay Oğlak burcunda doğuyor. Mülk alabilir ya da yuva kurabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz mali desteğe sürpriz bir şekilde ulaşacaksınız. Bunun yanısıra daha sağlıklı olmak için ameliyat olmanız gerekirse kaçınmayın. Ancak gelişmelerin ailenizi ve sizi uzun vadede rahatsız etmeyeceğine emin olun. Kimi durumlarda desteksiz hissedeceksiniz.

AŞK ALANINDA BÜYÜK BULUŞMA

Dostunuz Kova burcu 20 Ocakta Güneş’i ve Plüton’u ağırlayacak. İkisinin kucaklaşması aşk yaşamınızda köklü bir yenilik getirecek. Yalnızsanız doğru kişiye rastlayabilirsiniz. Bebek sahibi olabilirsiniz. Çocuğunuzun hayatını kökten değiştirecek olaylar başlayabilir, bu güzel dönemi iyi değerlendirin güç kazanacaksınız.

ARKADAŞLARI ELEYECEKSİN.

25 Ocak dolunayı ekipteki tembelleri ve arkadaşlar arasında telefon rehberinden fazla yer tutmayanları elemenizi sağlayacak. Sıkı bir arınma yaşayabilirsiniz. Yeni bir ekip de kurabilirsiniz. Kredileriniz azalabilir ya da borç-alacak ilişkileri can sıkabilir. Mali sorunlar gerçekleri ortaya çıkaracak ve görünenin ardındakini göreceksiniz. 20-30 Ocak boyunca dolunay etkili.

AKREP:

YATIRIM KARARI ALMA

Mali konularda yanlışlık yapacağınız bir dönemdesiniz. Önemli kararları özellikle ayın ilk 2 gününde almayın. Acil olmayan harcamalarınızı 15 Ocakdan sonra yapmaya çalışın. Merkür retrosu karşınıza eski gelir kaynaklarını yenileme ve parlatma fırsatı çıkaracak. Değerlendirin.

ALANINI KORUYACAKSIN.

Yakın çevrenizle ilişkilerinizi iyileştirmek ya da alanınızı sınırlarınızı korumak için mücadele vermeniz gerekirse 4 Ocaktan itibaren şanslısınız, Mars yardım edecek. Sessizliğinizi bozup öne çıkacaksınız. Hakkınız olanı koruyabilirsiniz.

LOKASYON DEĞİŞİKLİĞİ ŞART

11 Ocak da yakın çevrenizi değiştireceğiniz bir destekle karşılaşacaksınız. Partnerinizin sürprizi sizi şaşırtabilir ve sevindirebilir. Tüm kaygılarınıza rağmen evet demelisiniz. Çevre değişikliği iyi gelecek. Kendinizi daha çok güvende hissedeceksiniz. 6-16 Ocak boyunca yeniay etkili. Yeni bir iletişim aracı, telefon veya otomobil satın alabilirsiniz.

SEMT DEĞİŞİKLİĞİ GÜNDEMDE.

Güneş ve yöneticiniz Plüton 20 Ocak da Kova burcuna giriyor. Uzun yıllar sürecek köklü değişimler bu anda başlayabilir. Ev ve semt değişikliği, aile bireyleriyle ilişkilerde değişim, ev eşyalarınızı ve kullanma şeklinizi değiştirmek gibi yenilikler yaşayacaksınız. Alışkanlıkları değiştirmek zor ama daha konforlu olacak.

KARİYER YOLCULUĞUNDA ROTA DEĞİŞİYOR.

25 Ocak dolunayında zorlanabilirsiniz. Kariyerinizi etkileyecek çok önemli bir karar almaya mecbur kalacaksınız. Gitmek ya da kalmak bu kararın sonucu olabilir. Eşiniz veya yakınlarınızın başına gelen sorunlar sizi bu tür bir karara zorlayabilir. Ya da aile bireylerinin isteğiyle istemediğiniz bir kariyer planına dahil olabilirsiniz. 20-30 Ocak arasında verilecek kararlar kısa süre de mali getirileriyle sevindirecek.

YAY:

ESTETİK KARARLARI ERTELE.

Merkür retrosu ayın ilk 2 gününde burcunuzda sorun yaratabilir. Özellikle durağan olacağı 2 Ocak düşünsel açıdan zor geçebilir. 3 Ocaktan itibaren rahatlayacaksınız yine de evlilik, estetik gibi önemli kararlarınızı 15 Ocaktan itibaren almanızda fayda var.

HARCAMA EĞİLİMİNİ DİZGİNLE.

Mars 4 Ocaktan itibaren para ve özgüven alanınıza yerleşiyor. Bir yandan kazanmaya odaklanacak diğer yandan düşünmeden harcama eğiliminde olacaksınız. Ancak önceliğiniz güvenli bir geleceğe yatırım yapmak ve adımlarınızı doğru atacaksınız.

PARA KAZANACAKSINIZ.

Para alanınızda 11 Ocak da bir yeniay doğacak. Bu istemeseniz de para kazanmak anlamına geliyor. İş alanınız sürprizlerle dolu ve daha sağlıklı yaşamanın özel bir formülünü bulacaksınız. Arkadaşlarınız sizinle aynı fikirde olmayabilir ve aldığınız kararla onların hatta projelerinizin kaderini etkileyebilirsiniz. Özenli olun.

 

İLİŞKİLERİNİ CANLANDIR.

20 Ocak dan itibaren yakın çevrenizi, yaşadığınız yeri ve kardeşlerinizle ilişkilerinizi değiştirebilirsiniz. Uzun yıllar sürecek bu dönemin başında çözüm odaklı olacaksınız. İlişkilerinizi canlandırmak iyi bir başlangıç yapmanızı sağlayacak. Plüton ve Güneş Kova burcunda kucaklaşacaklar.

SERTİFİKA ALABİLİRSİN.

Dostunuz Aslan burcunda, 25 Ocak da bir dolunay gerçekleşecek. Uzun yolculukları, eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz. İş yaşamına hemen başlamasanız da önceliğiniz sağlık sorunlarınız olmalı. 20-30 Ocak boyunca dünya görüşünüz değişecek. Yurtdışına/kent dışına taşınma kararı alabilirsiniz.

OĞLAK:

RUHSAL GELİŞİM TEKNİKLERİNE YÖNEL.

Geçmişe ait olumsuz anılar yılın ilk 2 günü canınız sıkabilir ancak 3 Ocakdan itibaren hayatı olduğu gibi kabullenen yönünüz ortaya çıkacak. Keder yerini neşeye bırakacak. Ruhsal gelişim teknikleriyle çalışmaya 3 Ocakdan itibaren başlayabilirsiniz. Meditasyona ve yogaya ilgi duyabilirsiniz. Şifa çalışmaları iyi gelecek.

ÇEKİNDİĞİN KONUDA ADIM ATACAKSIN.

4 Ocakda burcunuza yerleşen Mars cesaretinizi yenileyecek. Çekindiğiniz konularda kolayca adım atacaksınız. Daha kararlı hissedecek ve korkusuz olduğunuzu kanıtlayacaksınız.

DİNÇ VE HEYECANLI HİSSEDECEKSİN.

11 Ocak yeniayının etkisi 6-16 Ocak da görülecek. Bu yeniay burcunuzda gerçekleşecek. Görünüşünüzü değiştireceksiniz. Yenilenecek ve daha dinç hissedeceksiniz. Sürpriz aşklar ya da projeler yeniden hayata bağlanmanızı sağlayacak. Yeniden çocuksu bir heyecan duyacak ve belki yeni sorumluluklar alacaksınız. Ailenizin onayını da alın. Geçmişte iş yaşamında yaptığınız hataları yapmayın.

MALİ KONULAR KÖKTEN DEĞİŞİYOR.

Plüton burcunuzdan 20 Ocak da çıkıp Kova burcuna yerleşecek. Aynı gün Güneş de Kova burcuna yerleşecek. Mali konularda köklü değişiklikler yaşanacak yeni bir dönem başlayacak. İş kurabilir veya süregelen işinizle vedalaşabilirsiniz. Büyük değişim başlıyor.

BORÇLARDAN KURTULABİLİRSİN.

25 Ocak dolunayı kredileri, borçları tamamlamak gibi bir etkinliğe sahip. 20-30 Ocak boyunca etkisini hissettirecek. Çocuklarınız için kredi almak da bir ihtimal. Parayla ilişkiniz bazı şanssızlıklar nedeniyle üzebilir. Ani ameliyatlar nedeniyle harcamalarınız artabilir. Bu zorlayıcı süreci hızlı atlatacaksınız.

KOVA:

EKİP ARKADAŞLIKLARINA DİKKAT

Arkadaşlar ve ekibinizdeki insanlarla aranızdaki iletişim ayın ilk 2 gününde hoşunuza gitmeyecek olaylara neden olabilir. Doğru davranışlar ve hataların düzeltilmesi için 3 Ocak da harekete geçmelisiniz. Böylece enerjinizi korumuş olursunuz. Ekip oluşturuyorsanız acele etmeyin. Merkür retrosu bittiğinde hızlanacaksınız.

SUÇLULUK DUYGUSUYLA BAŞ ET.

Suçluluk duygusu, kendine kızma eğilimi gibi hoşunuza gitmeyecek duyguları 4 Ocaktan itibaren sıklıkla hissedebilirsiniz. Mars’ın travmatik bir alandan geçişiyle öfkenizi içe yönelteceksiniz. Oysa yaratıcılığınız için enerji harcamalı, sanata yönelmelisiniz.

MEDİTASYON ÖĞRENEBİLİRSİN.

11 Ocak da yeniay kişisel gelişim, ruhsal gelişim ve travma alanınızda yenilenme yaratacak. Yeni teknikler öğrenecek, ruhunuzu dinginleştirmeyi başaracaksınız. Ailenizden birinin sürpriz yaklaşımıyla kişisel gelişim basamaklarını çifter çifter çıkacaksınız. Yolculuklarda fazla cesur davranmayın.

KOVA BURCUNDA YÜZYILIN OLAYI.

20 Ocaktan itibaren Güneş ve Plüton burcunuza yerleşip burada kucaklaşacaklar. Daha canlı, daha neşeli ve daha güçlü hissedecek, hayatınızı konforlu hale getirecek tüm yeniliklere başlayacaksınız. Süreç uzun, sabırlı olun. Görünüşünüz de değişiyor olacak.

DANIŞMANLARINLA İLİŞKİNİ GÖZDEN GEÇİR.

Evlilik veya ortaklık ilişkinizi hatta danışmanlarınızla ilişkinizi gözden geçirmeniz gereken bir dönem 25 Ocak dolunayıyla gelecek. 20-30 Ocak boyunca ilişkileri uzun uzun düşüneceksiniz. Fayda/zarar hesabı yapacak, ailenizle ilgili sorunların kaynağını bulacaksınız. Ev değişikliği gündemde olabilir.

BALIK:

 

KARİYERİNDE HATA YAPMA.

Merkür 1 Ocak da kariyer alanınızda durağanlaşacak ve 2 Ocak akşamında ilerlemeye başlayacak. Önemli kararlarınızı en erken 3 Ocak da alın, mümkünse 15 Ocak’ı bekleyin. Sözleşme, anlaşma imzalamak için acele etmeyin. Eski yöneticilerinizden beklenmedik teklifler alırsanız değerlendirin.

SOSYALLEŞ AMA ÖFKENİ KONTROL ET.

Arkadaşlık, ekibinizde çalışanlar ve sosyalleşme kavramlarını 4 Ocaktan itibaren yeniden gözden geçireceksiniz. Öfkeli çıkışlar ilişkinizde değişimlere neden olabilir. Daha fazla sosyal olmak isteyeceksiniz ancak gerilimli ortamlara rast gelebilirsiniz, dikkat.

YENİ DOSTLAR KAZANACAKSIN.

11 Ocak da yeniay Oğlak burcunda doğuyor. 6-16 Ocak arasında arkadaşlık ve ekip arkadaşlığı alanında etkili olacak. Yeni arkadaşlar yaşamınıza katılacak ve yepyeni bir ekip kuracaksınız. Bu başlangıcın sürprizi kısa bir yolculuk olacak. Bu süreçte ekstra gelirlerinizden vazgeçmemeli ve odağınızdan parayı çıkartmamalısınız. Sosyalleşmek işinize odaklanmanızı engellememeli.

AKLINDAN GEÇEN OLACAK.

Sezgileriniz güçlü ancak aklınızdan her geçen şeyin olduğu özel dönem 20 Ocak da başlıyor. İyi bir şifa olacak ya da terapi alarak köklü şekilde değişeceksiniz. Bağımlılıklarınızdan tamamen kurtuluyor özgürleşiyorsunuz. Uzun yıllar sürecek dönemin en yararlı kısmında olacaksınız.

İŞ YAŞAMINDA YENİ BAŞLANGIÇLAR YAPACAKSIN.

25 Ocak dolunayında iş yaşamınızla ilgili önemli bir başlangıç ya da değişim yaşanacak. Sağlığınızı mercek altına alacaksınız. 20-30 Ocak boyunca etkili olan dolunay, yakın çevrenizin sorunlarını çözmeye öncelik tanıyacağınızı bildiriyor. Dolunay süresince iletişim hatalarının sağlığınız üstündeki olumsuz etkisini fark edeceksiniz.

HER HAKKI SAKLIDIR.

SU KARAKUŞ