Gördüğün, duyduğun, hissettiğin her şey yanıltıcı. Okuduğunu tekrar oku, arızalanın kendiliğinden düzelme ihtimali var bekle, yanlış anlamalar sıklaşacak hemen önyargıya kapılma, tartışmalar başlarsa kişilerden biri elinde olmadan yanılıyordur anlayışlı ol.

Merkür Akrep Burcunda

Merkür Akrep Burcunda Retro Gördüğün, duyduğun, hissettiğin her şey yanıltıcı. Okuduğunu tekrar oku, arızalanın kendiliğinden düzelme ihtimali var bekle, yanlış anlamalar sıklaşacak hemen önyargıya kapılma, tartışmalar başlarsa kişilerden biri elinde olmadan yanılıyordur anlayışlı ol.

Merkür Retrosu ( gerilemesi) 14 Ekim itibariyle başladı. 11. Derece Akrep burcunda başlayan retrograde durum, ay sonundan itibaren Terazi burcunda devam edecek.

Önce başkalarının kaynakları, ekstra gelirler, miraslar, borçlanmalar, alacaklar alanında hatalı kararlara neden olacak sonra ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar, danışmanlarla aramızda olup bitenler değişecek. Başka bir açıdan Akrep burcu açısından bakmayı ama hata da yapmayı öğreneceğiz. Bu süreçte akrep burcuna özgü bir tavırla hatayı kendimizde değil başkalarında aramayı, özeleştiriyi değil başkalarını kendisiyle yüzleştirmeyi, etkilemeyi ve hatta etkimiz altına almayı başaracağız. Retrolarda iy niyetten daha çok manipülasyon, doğruculuktan çok yanılmaya rastlanır. Bu nedenle hem manipüle eden taraf hem de yanılan taraf olmamak için ekstra çaba sarf etmeli.

Gezegenlerin 2 yönü var; olumlu ve olumsuz. Nasıl kullandığınıza bağlı olarak bir yön bazen daha baskın olur. Bu nedenle yüzü gülmeyenler gezegenlerin olumsuz yönleriyle çalışmayı seçenlerdir!

Merkür retrosunun olumsuz yönleri tartışmak, kaybetmek, arızalarla boğuşmak, yanlış kararlar vermek. Olumlu yönleri yanlış mı duydum, yanlış mı düşünüyorum diye sormak, kaybetmemek için dikkatli özenli davranmak, arızaları tamir ettirmekde acele etmemek zira kendiliğinden düzelebilir. Geçmişte kaybettiğimiz eş, dost, arkadaş karşımıza şıkacak yeniden bağ kurmakta fayda var. Ev düzenlemesi yapmakta fayda var ki kayıp eşyalar bulunsun, anılar hatırlansın. İçe dönüp anılara ve kendi gelişimimize zaman ayırmakta da fayda var.

Paralar, ekstra gelirler bu süreçte en çok düşündürecek ve en çok hata yapılacak alan. Yatırımcıların çok fazla risk almaması gerek. Altın ve döviz beklenmedik şekilde yükselebilir veya düşebilir. Tahminler de yanıltıcı olabilir. Riski büyütmemeli. Çünkü doğru baktığımız yerde değil, saklandığı yerde bizi bekliyor.

 

 

Su Karakuş Tüm hakları saklıdır

Su Karakuş

İletişim için e-posta yaz :  astrolojikulubu@gmail.com

WhatsApp Hattı  :  0 (505) 010 70 59

İnstagram              :  https://www.instagram.com/sukarakus/

Youtube                  :  https://www.youtube.com/channel/UCw0XNt1vMXWKUpHf_bQxQ3A/videos