EYLÜL BURÇ YORUMLARI

EYLÜL ASTROLOJİSİ

 

KOÇ:

Venüs aşk ve eğlence alanınızda süregelen retrosunu 4 Eylülde sonlandırıyor ve ilginç bir şey oluyor: sert açıyla bağlandığı Jüpiter Retro konuma dönüyor. Olaylar aniden yön değiştirecek, duygular aniden tam tersi yöne akmaya başlayacak. Yükseldiğiniz konular değişecek. Mali alanda da büyük bir değişim yaşanabilir. Geri ödemeler yapmak zorunda kalabilirsiniz hazırlıklı olun. Aşk yaşamınızda ya da çocuklarla ilişkinizde işler yoluna girebilir. Sevgi alışverişinizi sorunsuz yaşamaya başlayacaksınız. İlişki sorunlarını çözmek için de güzel bir evre başlıyor.

15 Eylül’de yeniay başak burcunda doğacak. İş ve sağlık alanında bir yenilik fırsatı sunacak ancak Merkür durağan olduğu için o gün yenilik yapmanız uygun değil. Önceki ve sonraki 5 gün boyunca yarım kalan projelerinize, eleman alımına devam edebilirsiniz. Eskilere şans vermek yenilik yapmaktan daha avantajlı olabilir. Öte yandan Uranüs sürprizlerini çok uzaklardan, kent dışından size iletebilir. Hayal kırıklıklarıysa yaşlı yakınlarınız tarafından yaşatılabilir. Beklentinizi düşürün, anlayışınızı yükseltin.

15 Eylül’de Merkür retrosu iş ve sağlık alanınızda sona erecek ve 1 gün durağan kaldıktan sonra doğru yoluna dönecek. Böylece ay sonuna dek eski çalışanlarınızla, eski doktorlarınızla karşılaşma ve tekrar çalışma imkanı sunacak. Ay sonuna dek teknik olarak yenilik kararı almamalısınız.

29 Eylül’de burcunuzda gerçekleşen dolunay, görünüşünüzle ilgili yenilikleri tamamlamanızı sağlayacak. Kendi karakteriniz hakkında uzun uzun düşünecek ve yenileneceksiniz. Estetik ameliyatlar için uygun bir evre değil.

 

BOĞA:

Yöneticiniz Venüs 4 Eylül de Retro konumdan çıkıyor, 5 Eylülde ilerlemeye başlıyor. Mali konular, aile ilişkileri ya da genel duygusal durumunuz yön değiştirecek, üstünüzdeki nostalji ve melankoli duyguları yerini güç ve neşeye bırakacak. Öte yandan eş zamanlı olarak, Jüpiter burcunuzda durağanlaşacak ve 6 Eylülde Retro konuma geçecek. Bir süreliğine şans sizden uzaklaşmış, yolunda giden şeyler raydan çıkmış ve tüm Dünya size karşıymış gibi hissedeceksiniz. Şansınıza güvenmeden hareket etmeyi öğreneceksiniz.

15 Eylül’de yeniay dostunuz Başak burcunda doğacak ve aşk için çırpınan kalbinizin daha çok çarpmasını sağlayacak. Yeni bir aşk yerine tanıyıp, güvendiğiniz birine yeni duygularla karşılık vermek daha çekici gelecektir. 10-20 Eylül arasında romantik duygularınız yükselebilir, bir projeniz hareket kazanabilir ve elbette bebek sahibi olabilirsiniz. Ancak arkadaşlarınızdan biri hayal kırıklığı yaratıp dikkatinizi dağıtacak. Buna rağmen hoş sürprizlerle partnerinizi mutlu edebilirsiniz.

15 Eylülde Merkür retrosu aşk alanınızda sona erecek. O gün ilişkiniz hakkında konuşmaktan ve yazışma yapmaktan kaçının. Sorunların çözümü için bir gün sonra harekete geçebilirsiniz. Eski sevgiliye bir şans vermeniz, yarım kalan projeleri tamamlamanız bekleniyorsa yine 16 Eylülden itibaren son kararınızı verin.

29 Eylül’de gerçekleşen dolunay, aradığınız rehberi bulmanıza, terapiye başlamanıza ya da meditasyon türeci rahatlatıcı çalışmaları öğrenmenize destek verecek. Heyecanla ve hevesle başlayacağınız eğitimler size dinginlik ve cesaret verecek.

 

 

İKİZLER

Yakın çevrenizle yaşanan sorunlar ya da iletişim problemleri yerini çözüme bırakmaya başlayacak. Venüs retrosu 4 Eylül de sona eriyor. Önce durağanlaşacak ve 5 Eylülde Venüs ileri yoluna geri dönecek. İlerleyişle birlikte iletişiminiz rahatlayacak ve iletişim araçlarınızla olan sorunlar giderilecek. Jüpiter eş zamanlı olarak önce durağan konuma geçecek ve 6 Eylülde gerilemeye başlayacak. İyimserlik yavaştan yerini nötr olmaya ve sonra kısmen karamsarlaşmaya bırakabilir. Negatif duygulara kendi iradenizle direnmelisiniz.

15 Eylül yeniayı başak burcunda ve tam da yöneticisi Merkür’ün durağan olduğu gün gerçekleşiyor. Yeniay 10-20 Eylül arasında etkili ancak 15 Eylül’de durağan Merkür nedeniyle hiçbir yenilik yapmamalısınız. İmza atmamalısınız. Diğer günlerde evinizi yenilemek, tadilatları tamamlamak veya yeni bir alım satım için harekete geçebilirsiniz. Yaşlı yakınlarınızın sürprizi sevindirirken, kariyer alanından gelen bir hayal kırıklığı yorabilir. Yöneticilerinize karşı büyük beklenti içinde olmayın.

15 Eylülde Merkür retrosu sona eriyor ve yöneticiniz durağan pozisyonda kalacak. Zor bir gün ve özellikle evinizi ailenizi ilgilendiren konularda bir karar almamalı, imza atmamalısınız. 16 Eylülden itibaren alım satım yapabilirsiniz. İmza atabilirsiniz. Kendinize düşünmek için uzun süreler tanıyın.

29 Eylül Koç burcu dolunayı ekip arkadaşlarınızı ve dileklerinizi gözden geçirmenizi sağlayacak. İlişkilerinize hevesle başlayıp, kısa sürede yoruluyorsanız neden sonuç ilişkisi için 24 Eylül- 3 Ekim arasında fırsatları değerlendirebilirsiniz.

YENGEÇ:

Mali alanda bir süredir gerileyen Venüs 4 Eylül de durağan konuma geçecek, 5 Eylül de ilerleyecek. Dolayısıyla ekonomik kazançlarınız artarken, alışverişlerde avantajı yakalayacak, yatırımlarınızda karar geçeceksiniz. Aynı günlerde Jüpiter arkadaşlık ve ekip arkadaşlığı alanınızda durağanlaşıp, 6 Eylülde Retro konuma geçecek. Özellikle 2 gün ekibinizle ciddi sorunlar yaşayabilir, para kaybedebilirsiniz dikkat edin. 6 Eylülden itibaren eski ekip arkadaşlarınızdan destek alacaksınız.

15 Eylül de yakın çevrenizi yenilemenizi sağlayacak bir yeniay doğacak. Ancak o gün yenilik yapmak için uygun değil çünkü Merkür tam da o alanda durağan konumda olacak. 10-20 Eylül arasında yeniay etkili olacağı için diğer günlerde eski ve memnun kaldığınız çevreye yeniden dönüş yapma kararı alabilirsiniz. Geçmiş ilişkileri yeniden canlandırabilirsiniz. Ancak uzaktaki dostlarınızdan kimileri düş kırıklığı yaratabilir ya da beklediğiniz vize gecikebilir veya istediğiniz eğitimi almanızda engeller ortaya çıkabilir. Öte yandan iyi arkadaşlarınızın sürprizi sevindirecek.

15 Eylül’de Merkür yeniden durağan konuma geçecek ve 16 Eylülde ilerleyecek. Yolculuklar, kardeşlerle ilişkiler 15 Eylül’de soruna dönüşebilir. 16’sından itibaren çözüm yolları açılacak. Kısa yolculuklar yapabilir, geçmişte sevdiğiniz yerlere nostaljik ziyaretlerde bulunabilirsiniz.

Merkür Retro konumdaydı. 16 Eylül de durağan konuma geçecek. 15 Eylül de kısa yolculuklarda sorun yaşamaya, otomobil ya da iletişim araçlarınızda arıza çıkma ihtimaline karşı hazırlıklı olun. 16 Eylülden itibaren arızalar giderilebilir.

Kariyerinizle ilgili beklediğiniz haberler 20 Eylül ( 5 gün öncesinden 5 gün sonrasına dek olan dönemde) gelebilir. Son kararınızı verirken heyecanlı ve sabırsız hissedeceksiniz. Bu kesinlikle yararlı bir dolunay. Önünüzde açılan yeni fırsatları değerlendirin.

 

 

 

ASLAN:

Burcunuzda uzun zamandır Retro konumda olan Venüs 4 Eylülde durağanlaşıp, 5 Eylül de ilerleyecek. Kariyer alanınızı şenlendiren Jüpiter’de 4-5 Eylülde durağan kalıp 6 Eylül de gerileyecek ve bu sırada sert bir açıyla birbirlerine bağlanacaklar. Ani duygusal değişimler ilişkilerinize zarar vermesin istiyorsanız iradenizle pozitif duygularda kalmaya çalışın. Sürekli değişen durumlar ve çıkan sorunlar netliğinizi kaybetmenize neden olacak. Sorunların çözümünü zamana bırakın.

15 Eylül’de mali alanda gerçekleşen yeniay, yeni gelirler elde etmenize destek verebilir ancak o gün Merkür durağan pozisyonda olacağı için 10-20 Eylül arasındaki diğer zaman dilimlerini değerlendirebilirsiniz. Yeni gelirler elde etmeye değil eski gelirlerinizi çoğaltmaya veya eskiden var olan gelir kaynaklarınıza yeniden dönmeye çalışın. Yöneticileriniz güzel sürprizler yapabilirler. Ancak ani giderler, beklemediğiniz ödemeler zorlayabilir. Her şeye hazırlıklı olun.

15 Eylül de Merkür mali alanda durağan olacak yatırımlarınızı o gün yenilemeyin veya planlamayın. 16 Eylülden itibaren daha doğru adımlar atacaksınız. Gelir kaynaklarınızı gözden geçirecek ve yenileyeceksiniz. Diğer yandan bir süredir sorguladığınız özgüveniniz, yavaş yavaş geri gelecek.

Koç burcunda 29 Eylül’de gerçekleşen dolunay, seyahat ve eğitim fırsatları yaratacak. Aradığınız nitelikte eğitimler bulabilir ya da beklediğiniz vizeyi alabilirsiniz. Seyahatteyseniz eve dönüşün heyecanını duyumsayabilirsiniz.

 

BAŞAK:

Kişisel gelişim alanınızda gerileyen Venüs 4 Eylülde durağanlaşıp, 5 Eylül’de ilerlemeye başlayacak. Yaşlı yakınlarınızla aranızdaki sorunları çözecek, ruhsal problemleri iyileştirecek tekniklerle tanışacaksınız. Geçmişe dair olumsuz duygular yerini nostalji ve özlem duygularına bırakacak. 4-5 Eylülde Jüpiter dostunuz boğa burcunda durağan konumda kalıp, 6 Eylülden itibaren gerileyecek. Seyahatler, eğitimler, Dünya görüşünüzü açıklama konusunda sorunlar yaşayabilirsiniz. Sorun çözme yeteneğiniz gelişecek.

15 Eylül’de burcunuzda gerçekleşen yeniay, bol sürprizli seyahatlerle kendinizi ve kişisel imajınızı yenilemenizi sağlayacak. Ancak yakınlarınız beklemediğiniz tepkileriyle üzebilir. Beklentilerinizi olabildiğince düşürün veya herkesten her şeyi bekleyin. Yöneticiniz Merkür 15 Eylülde burcunuzda durağan pozisyonda olacak ve 10-20 Eylül arasında yeniay etkisini gösterecek. Önemli değişiklikleri 15’i hariç herhangi bir gün yapabilirsiniz. Geçmişte kaybettiğiniz materyalleri, kişileri tekrar bulabilirsiniz.

Yine 15 Eylül de Merkür burcunuzda durağan pozisyonda kalacak. Ve böylece genel olarak hata yapmaya yatkın, can sıkıcı, iletişimin sekteye uğradığı bir gün geçireceksiniz. Seyahatlerinizde akla hayale gelmeyen sorunlar yaşanabilir. Telefonunuz kilitlenebilir ya da ilişkilerde yanlış bir iletişimin kurbanı olabilirsiniz. 16’sından itibaren düzelecek.

Ekstra gelir kazanmak, hakkınız olan miras ya da nafakayı almak istiyorsanız, 29 Eylül dolunayı kesinlikle yararlı. 24 Eylül- 3 Ekim arasında yeni fırsatları değerlendirmek için bol bol şans bulacaksınız. Alacaklarınızın peşinde olun.

 

TERAZİ:

 

Arkadaşlık alanınızda Venüs retrosu uzun bir süre devam ediyordu ve ilişkilerinizde sevgisizlik, ilgisizlik gözlemlemiştiniz. 4 Eylülde Venüs durağanlaşacak ve 5 Eylülde ileri harekete dönecek. Durağan olduğu gün büyük sorunlar yaşanabilir. Polemiklere girmemeye çalışın. 5 Eylülden sonra tüm ilişkilerinizi masaya yatırabilirsiniz sakıncası yok. Öte yandan 4-5 Eylülde Jüpiter para alanlarınızdan birinde durağanlaşıp sonrasında Retro konuma dönecek. Miras, nafaka, telif, gibi alacaklarınızı alma konusunda şansınıza güvenmeden hareket etmelisiniz.

Kişisel gelişim alanınız 10-20 Eylül aralığında yeniayla birlikte hareketlenecek. Ruhsal gelişim teknikleri, bilinçaltı temizliği, şifa veya meditasyon öğrenmek gibi olasılıklar ruhunuza iyi gelecek. 15 Eylül yeniayın zirvede gerçekleştiği gün. Ancak o gün Merkür retrosu sona eriyor ve Merkür durağan konuma geçiyor. Dolayısıyla o günü her anlamda pas geçmenizde yarar var. Diğer günlerde kişisel gelişim, ruhsal gelişim önceliğiniz olmalı. Öğreneceklerinizden ömrü boyu yararlanacaksınız.

15 Eylül de Merkür ruhsal gelişim alanınızda durağan olacak ve 16 Eylülden itibaren ilerleyecek. Yakınlarınızın sağlık sorunları hakkında o gün karar almayın. 16’sından sonra daha az sorun yaşanacak. Daha fazla okumak, daha fazla içe dönmek ve yaratıcılığınızı kullanmak mümkün olacak.

Evlenmek ya da iş ortaklığı kurmak istiyorsanız 29 Eylül dolunayı çok yararlı. 23 Eylül 3 Ekim arasında son kararınızı verebilirsiniz. Acele etmek isteyecek, sabırsızlanacaksınız. Cesaretinizle hayranlık uyandırabilirsiniz.

 

AKREP:

Venüs retrosu 4 Eylülde durağan kalarak 5 Eylülde ileri harekete geçerek sona eriyor. Kariyer yaşamınızdaki zorluklar ve anlayışsızlıklar 4 Eylülde zirve yapabilir ancak 5 Eylülden itibaren durumu düzelteceksiniz. Eşzamanlı olarak evlilik ve ortaklık alanınızda Jüpiter retrosu başlayacak. Ancak 4-5 Eylülde Jüpiter durağan kalacak 6 Eylülde gerileyecek. Bu dönemde eşinizin başına gelen talihsizliklerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. İlişkinizin fazla fedakarlık ettiğiniz yönleri dikkatinizi çekebilir. Karar almayın sadece gözlemleyin.

Yeni arkadaşlar edinmek veya eski dostlara kavuşmak, ekibinizi yeniden ve en güvendiğiniz kişilerden oluşturmak için başak yeniayından yararlanmalısınız. 15 Eylülde doğan yeniaydan 10-20 Eylül arasında yararlanabilirsiniz ancak 15 Eylül Merkür’ün durağan konumda olduğu riskli bir gün. Bu nedenle o günü değil diğer günleri değerlendirin. Yakınlarınızın sürprizleri sevindirecek. Çocuklarınız için zorlayıcı etkiler söz konusu olabilir, destek olun.

15 Eylülde Merkür ekip arkadaşlıkları, fuar çalışmaları ve dostluklar alanında durağanlaşıyor. O gün önemli kararlar almayın mümkünse kalabalık ortamlara katılmayın. 16 Eylülden itibaren önemli kararları gözden geçirebilir, araştırma sonuçlarınızı inceleyebilirsiniz.

Daha sağlıklı beslenmek, diyet yapmak ya da iş alanınızda size yük olan angaryalardan kurtulmak için 24 Eylül 3 Ekimde bir dürtü hissedeceksiniz. 29 Eylül dolunayı size yardım edecek. Olanakları değerlendirin.

YAY:

Venüs dostunuz aslan burcunda uzun zamandır Retro konumdaydı. Seyahatlerinizi engelliyordu. Hasret kaldığınız seyahatlere 5 Eylülden itibaren çıkma fırsatı bulacaksınız. 4 Eylülde durağan kalan Venüs 5 Eylül de ilerleyecek. 4-5 Eylülde bir başka gezegen yöneticiniz Jüpiter’de iş ve sağlık alanınızda durağan konumda olacak ve 6 Eylülden itibaren gerileyecek. Durağan dönemlerde belirsizlikler çok can sıkıcı olabilir. Sonuç almak için kasılmak, acele ettirmek çözüm olmaz. Sabırlı olmayı öğreneceksiniz.

Kariyer alanınız Başak yeniayıyla şenleniyor. 10-20 Eylül arasında kariyerinizde geçmişe dönme arzunuzu tatmin edecek teklifler alabilir, eski işinize dönebilir veya bir zamanlar birlikte çalıştığınız yöneticilerinizden ilginç teklifler alabilirsiniz. Bu teklifleri değerlendirin ancak kararınızı 15 Eylül’de bildirmeyin. Merkür’ün durağan olduğu o gün yerine sonraki 5 günü tercih edebilirsiniz. Ev ve aile yaşamınızda bazı sorunlar sizi bekliyor olacak. Bakış açınızı değiştirin ve beklentinizi düşük tutun. İş arkadaşlarınızın ya da doktorunuzun yapacağı sürpriz sevindirecek.

15 Eylül de Merkür kariyer alanınızda durağanlaşıyor. 15 Eylül iletişim ve iş araçlarının arızalanacağı bir gün ve sizi aşan sorunlar yaşanabilir. Önemli toplantıları 16’sından itibaren planlayın. Söz vermeden, imza atmadan 15 Eylül’ü geçirmelisiniz. 16 Eylülde Merkür ilerlemeye başlayacak.

Aşk ve yaratıcılık alanında 29 Eylül’de oluşan dolunay, aradığınız aşkı bulmanızı sağlayabilir. Çeşitli projeler üstünde düşünüyorsanız nihayet bir karar verebilir ve heyecanla yeni projelere başlayabilirsiniz. Bir bebek sahibi olmak da olasılıklardan.

 

OĞLAK:

Cezalar, sigorta ödemeleri, miras davaları gibi hakkınız olan ama çalışmadan kazanılan paralar konusunda epeydir avantajı kaybetmiş gibiydiniz. 4 Eylülde Venüs durağan konumda olacak ve 5 Eylülden itibaren avantaj yine size geçecek. Aynı günlerde 4-5 Eylülde Jüpiter aşk ve çocuklarla ilgili alanda durağan konumda olacak. Projelerinizi hızlandırmak mümkün olmayabilir. Çocuklarınızın sorunlarını hemen çözemeyebilirsiniz. Şansa güvenmeden sabırla çözüm arayın.

Seyahat ve eğitim alanınız 15 Eylülde yeniayla neşesini bulacak. Bu anlamlı ve sürpriz dolu bir dolunay ancak bir kusuru var oluştuğu gün Merkür durağan. Bir çözümü var tabii 10-20 Eylül arasında etkili olan dolunay, diğer 9 gün özellikle son 5 gün boyunca yararlanmanız yerinde olur. Dolunay öncelikle geçmişte tanıdığınız biriyle yeniden bir araya gelebilirsiniz. Uzun yollar kat edebilir ya da bir eğitim alanında karşılaşabilirsiniz. Yakın çevrenizden insanlar özel hayatınıza müdahil olmaya çalışabilirler. Mutluluk duygunuzu ve süresini çoğaltmaya çalışın.

15 Eylül de Merkür seyahat ve eğitim alanınızda durağanlaşacak. Algılarınızı zayıflamış hissedebilir birden fazla sorunla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. 16 Eylülden itibaren çözüm yolları açılacak. Vize, pasaport işlemleriniz hız kazanacak. Bununla birlikte başarı grafiğiniz de yükselecek.

Ev satışı için aceleniz varsa 29 Eylül dolunayı tam size göre. Hızlı hareket edebilecek, çabucak sonuç alacaksınız. 24 Eylül- 3 Ekim arasında alış satışları yapabilirsiniz. Evinizdeki tadilatları tamamlayabilir, büyük aile yemekleri organize edebilirsiniz.

KOVA:

Venüs retrosu 4 Eylülde durağanlaşıp, 5 Eylülde ilerleyerek sona eriyor. Evlilik ve ortaklık alanınız yavaştan özgürleşmeye başlıyor. İlişkilerinizi yeniden gözden geçirip bir şans vermek isteyebilirsiniz. Mali konularda yeniden toparlanabilirsiniz. Öte yandan 4-5 Eylülde Jüpiter bu kez ev ve yuva alanında durağanlaşacak. Ev alım/satımlarında şanssızlıklar yaşanabilir. Ev tadilatları beklenenden daha uzun sürebilir. Her adımınızı dikkatle atarak evle ilgili acil olmayan konuları erteleyerek ilerleyebilirsiniz.

Sigorta alacaklarınız, miras ve nafaka gibi mali konularda yenilikleri 10-20 Eylül arasında yapabilirsiniz. 15 Eylül dışındaki her günü yenilikleri başlatmak için değerlendirebilirsiniz. Çünkü 15 Eylülde yeniayın yanı sıra Merkür de durağan konuma geçecek. Bu konumdayken yenilik başlatmak uygun değildir. Mali konularda beklenmedik olaylar yaşanabilir. Kandırılmamaya, dolandırılmamaya çalışmalısınız. Çalışma hayatınız ve banka hesaplarınız risk altında. Öte yandan ailenizin sıcacık sürprizleri sevinçli kavuşmalara dönüşebilir.

15 Eylül de Merkür ekstra gelirler alanında durağanlaşıyor. Pahalı alışverişlerden kaçının, imza atmayın ve yatırım yapmayın. Bunları 16 Eylülden itibaren yani Merkür ileri harekete geçtikten sonra değerlendirin. Fatura ödemelerini unutmayın.

Sunumlarınızı hazırlamak, kısa yolculuklara çıkmak ve maceralara atılmak için 29 Eylül dolunayı teşvik edici olacak. 24 Eylül-3 Ekim arasında çalışmalarınızın ödülünü alabilirsiniz. İletişim araçlarınızı yenilemek de olasılıklardan.

BALIK:

Venüs retrosu nihayet sona eriyor. 4 Eylülde durağanlaşan Venüs’e dikkat etmek gerekiyor. İş ve sağlık konularında 4 Eylülde önemli adımlar atmayın. 5 Eylülden itibaren harekete geçebilirsiniz. Daha sevecen olacak, diplomatik çözümler bulacaksınız. 4-5 Eylül de Jüpiter yakın çevre alanınızda durağan kalacak. Yolculuklara mümkünse çıkmayın. 6 Eylül’den itibaren seyahat edebilirsiniz ancak şanssızlıklarla da boğuşmanız gerekebilir. Gecikme ve ertelemelere kendinizi hazırlayın.

Evlilik veya ortaklık kararı almak istiyorsanız Eylül 10-20 arasında etkili olan dolunaydan yararlanabilirsiniz. İmza atmanız gerekiyorsa 16-20 Eylül arasını tercih edin zira 15 Eylülde gerçekleşen yeniayla birlikte Merkür durağan konumda olacak. Bu riskli bir gün. Pişmanlık yaşamamak için hem günü iyi seçmeli hem de ince eleyip sık dokumalısınız. Yeniay size özel bir kritik etme yeteneği bağışlayacak. Gözlemleriniz zararlı olanla yararlı olanı ayırt etmenize imkan tanıyacak.

15 Eylülde evlilik, nikah, nişan, söz vs yapmamalısınız. iş ortaklığı kurmamalısınız. Pişman olacağınız şeyler yaşanabilir. Merkür durağan konumda olacak. 16 Eylül’den itibaren ilerleyen Merkür güzel fırsatlar ve avantajlar yaratabilir. İlişkileri iyileştirebilir. İletişim kurmak daha kolay olabilir.

29 Eylül de mali konulara bakış açınızı değiştirecek bir dolunay gerçekleşiyor. İlk maaşınızı alabilir ya da artık yetersiz olan gelirler yerine öncü olacağınız işler yaparak yeni gelirler elde edebilirsiniz. Özgüveniniz ve cesaretiniz yükselişte olacak.