En tehlikeli burç hangisi ?

Geçen akşam bir arkadaşımla konuşurken “İkizler mi en tehlikeli burçtur Akrep mi? ” tartışmaya başladık. Bana göre İkizler baş edilemez ve anlaşılamaz derecede tehlikeli olma potansiyeline sahip. Akrep’inse düşünce gücüyle yıkım yaratabilme yeteneği çok güçlü ve intikam almaya eğilimli. Arkadaşım bir İkizler ve Ay burcu Akrep. Bu tartışmanın ne kazananı ne kaybedeni değildi elbette. Ama bu kadar yoğun intikam potansiyeli taşıyan dostlarınız veya sevgiliniz veya eşiniz varsa bakınız ne yapma-malı, ne söyleme-meli, nasıl davranma-malısınız;

İkizler en fazla yadırganan ve şikayet alan burçtur. İkircikli bulunur, ikiyüzlüdür kaba deyimle. Oysa çağrışımlarla yaşar. Bir anda sizin gözlerinizde babaannesinin bakışlarını hissedip sizi çok sevebilir. Bir anda ağzınızdan çıkan bir cümle tam da babasının ona ilk tokadı attığı zaman söylediği cümle olabilir ve sizinle ömür boyu görüşmeme kararı alabilir. Birlikte izlediğiniz komedi filmindeki başrol oyuncusu eski sevgilisine benziyor diye bütün gün ağlak ağlak dolaşabilir. Ama bu çağrışımlarla ona yansıyan duygu ve davranış değişikliğini ne kendisi anlar, ne de siz anlayabilirsiniz. Saniyenin binde biri gibi bir zamanda olup biter tüm bunlar. Sonra O İkizler’ in aniden değiştiğini düşünürsünüz.

Bir İkizler siz konuşurken genellikle kuşku içindedir. Sizin bir şey ima ettiğiniz ya da bir şey sakladığınız kuşkusu O’nu yer bitirir. Bu nedenle konuşma aralarında kuşkusunu giderecek tarzda ve sık sık açıklama yaparsanız hem O’nu rahatlatır, hem kendinizi korursunuz.

İkizler neden çok tehlikelidir, çünkü; bir insan beyninin düşünebileceği bütün kötülükleri, ihaneti bir anda düşünebilir ve uygulayabilir. İyi bir stratejist, iyi bir kışkırtıcı, iyi bir organizatör ve ajandır. Son derece acımasızdır öfkelendiğinde.

Akrep en tehlikeli burç olarak anılır!

Kimi Akrepler övünerek söyler Akrep olduğunu. Korkusuzluğunu kanıtlamak istercesine, tehlikeli bulunarak korkutmak istercesine. Korkunun nasıl algılanacağını bilen Akrepler kendilerinden ve hiç bir şeyden korkmayacak, güçlü kişileri arar aslında. Bir çeşit seçme yöntemidir korkutmak. Ancak Akrep’in terazisi doğru çalışır. Kendisine söylenen küçük bir cümle için yorgan yakmaz mesela.

Oysa bir İkizler bir bakışınız için bile sizi ömür boyu cezalandırabilir. Hem de en inanılmaz senaryolarla. Belki bu kadar kötü ve olumsuz düşünceye yatkın olduklarından mıdır nedir nazik ve incitmekten korkan Teraziler en iyi arkadaşlarıdır.

Peki sevgilinizin horoskopunda hem Akrep hem de İkizler etkisi baskın olarak varsa!

Buyrun duble tehlikeye. Aman ne söylediğinize, O’nu kimlerle tanıştırdığınıza çok dikkat edin.

Bir İkizler intikam planladığında beyni nasıl çalışır?

Size kızdığı anda beyni bir bilgisayar gibi şimdiye dek söylediğiniz bütün cümleleri hatırlar, tarar ve aleyhinizde kullanabileceği en keskinlerini seçer. Bu kendinizle ilgili, itiraf ettiğiniz bir sır ya da başkalarıyla ilgili yaptığınız bir dedikodu olabilir.

Tanıştırdığınız kişilerin tamamını bir anda hatırlayarak hangilerini sizin aleyhinize yönlendirebileceğini anında planlar. Hepsine bir anda nasıl ulaştığına şaşarsınız. Siz daha fark edemeden hepsinin telefon numarasını ya da ulaşabileceği bir bilgiyi mutlaka almıştır. Beynindeki intikam çekmecesine sırası gelince kullanılmak üzere yerleştirmiştir.

Bunların hiç birini yapamıyorsa toplu-etkileme-araçlarını ( medya gibi) kullanır. Ya da son derece tehlikeli bir duruma sokmakla tehdit eder. Örneğin sizi mahkemeye vermeye kalkışır. Mahkeme severlerin çoğunluğu İkizlerdir bu nedenle.

Bir işyerinde çalışıyorsanız ve patronunuz ya da yöneticiniz varsa yandınız. Onlara mailler yazar veya telefonla arayarak sizin işinizden nasıl kaytardığınızı nasılda ballandıra ballandıra anlattığınızı söyleyiverir. İşsiz kalmanız, maaşsız kalmanız, hatta şu dünyada yapayalnız kalmanız için elinden geleni yapar. Saldırmak, vurmak, iki kötü cümle sarf etmek bir İkizlere yetmez. Yaşamınızı zehir etmeye kararlıdır.

Bir Akrep kızmışsa ne yapar?

Akrep en büyük silahının düşünce gücü olduğunu genellikle bilmez. Ama bir Akrebin sık sık ‘bana şu kişi bu kötülüğü yaptı ama kendisi de benzer bir durum yaşadı’ dediğini duyarsınız. Eğer kendi düşünceleriyle olayları yönlendirme ve yaratma yeteneğinin farkındaysa düşünce gücüyle zarar vermeye kalkışır. Öncesinde iki acı cümleyle sokmadan rahat etmez ama. Yoksa Akrebin kıskaçlarında kalan zehir kendisini yakar bitirir. Düşüncelerinden nasıl bir senaryo geçtiğini ancak bir Akrep kendisi bilir. Bir de uzun zamandır en yakın arkadaşı iseniz siz bilebilirsiniz. Yoksa hep gizdir Akrebin ne düşündüğü ve nasıl bir intikam yöntemi uyguladığı. Genellikle size fiziksel ve ruhsal anlamda acı verecek, kendisine yaşattığınız duygunun bir benzerini yaşadığınızı hayal eder. Siz o acıyla boğuşurken, boğazınızı sıktığını hayal eder. Bunu günlerce, gecelerce en derininde hissederek, beynine, benliğine kazıyarak yapar. Bir şekilde, bir gün O’nun öfkesini oradan kazıyıp çıkaramazsınız. Sonra bekler. Sabırla bekler. Bazen bu bekleyiş 10 yıl kadar sürer. Ve bir gün sizin benzeri bir durum yaşadığınızı duyar. Rahatlar ve tekrar bu durumu yaşamanız için sinsi ve içten bir dilek gönderir evrene.

Bütün bu anlattıklarımdan yola çıkarak siz karar verin İkizler mi tehlikeli Akrep mi? Ben hem İkizler hem Akrep etkisindeki kişilere her zaman dikkatli davranılmasından yanayım. Mutlu, dingin, intikam duygusundan uzak günler diliyorum.

SU KARAKUŞ

Uzman Astrolog

İletişim: astrolojikulubu@gmail.com

WhatsApp Hattı: 0 (505) 010 70 59