Doğum Haritan Kadarsın!

Derin astrolojinin önemli bir prensibi, tüm diğer prensiplerin de uzantısı olarak, bizim doğum haritalarımızı aşabilmemizdir. Yaşamımız boyunca doğum haritalarımızı taşırız, fakat kendi içimizde bir merkez geliştirdikçe, içsel rehberliğimize güvenmeyi öğrendikçe, evrensel enerjilere karşı daha uyumlu hissettikçe gezegensel pozisyonların gösterdiği gerilimlerin daha az etkisinde kalırız. Tracy Marks

sevdiklerimDoğum Haritamız kişiliğimizin ve yaşadıklarımızın en önemli göstergesidir. Her gezegenin ve her burcun 2 yönü vardır: problemli ve güçlü alanlar.

Örneğin doğum anınızda Venüs-Uranüs sert açısı altında doğduysanız, ilişkide bağlanma korkusu nedeniyle sıklıkla terk edilen taraf olursunuz. Ya da size uzak  mesafede yaşayan, asla bağlanmayacak, sık seyahat eden biri çekici gelir. Özgür olmak için bilinçsizce her an göremeyeceğiniz insanlarla veya ayrılıkla sonuçlanması muhtemel ilişkilerde oyalanırsınız. Sizi kısıtlayacak, hesap soracak insanları çekici bulmazsınız. Oysa kısıtlanma ve bağlanma korkusu anlamlı ilişkiler kurmanıza engel olmamalıdır. İlişkileri hak ettiğiniz biçimde yaşamak için önce doğru tanımlamalar yapabilmelisiniz. Bunu ancak doğum haritanız sağlar.

Bir başka örnek: doğum anınızda Mars-Ay sert açısı varsa çabuk sinirlenen, duygularını anlatmak yerine öfkelenen biri olarak karşı cinse yumuşak ve nazik yaklaşmakta zorlanırsınız. Annenize kızgınlığınızın yansımasını karşı cinse yöneltebilirsiniz. Öfke kontrolü sağlayamamak ilişkinizde ajitasyona eğilimli kişileri hayatınıza çekmenize neden olabilir. Oysa güçlü ve size benzer tepkiler verecek insanları sevme eğilimindesinizdir. Bu kısır döngü anlamlı ilişkiler kurmanıza engel olmamalıdır. Mars’ın bulunduğu burç ve ev sizin kişiliğiniz hakkında müthiş bir veri sunar. Nelere öfkelendiğinizi listeleyebilir ve Mars’ınızla uyumsuz insanları anlayabilmeyi öğrenebilirsinizz. Gezegenleri tanırsanız kendinizi tanırsınız ve kendinizle ilgili şikayetlerinize kolayca çözüm üretebilirsiniz.

 

kisilik2İş alanınızda yerleşmiş geri giden bir Satürn aynı zamanda Merkür’le kavuşmuşsa emeğinin karşılığını alamayan, düşüncelerini otoritelerine rahatlıkla anlatamayan, iş arkadaşlarını kendinden üstün gören biri olabilirsiniz. İşsizlikle geçen uzun yıllar depresif duygular yaratabilir. Kendinizi tanır, nedenlerinizi bilirseniz ciddi ve disiplin isteyen işler yerine, belli bir rutinde giden ve fikirlerinizle katkıda bulunmanız gereken iş kollarında daha başarılı olduğunuzu görürsünüz.

Örnekler çoğaltılabilir çünkü gezegen kombinasyonları yüzlerce şekilde doğum haritamızda ( hayatımızda) yer alabilir.

Yukarıda altını çizdiğim örneklerin her biri kendinizi tanımak, anlamak, başkalarına anlatabilmek ve tahammül sınırlarınızın farkına varmak açısından değerlidir. Dolayısıyla doğum haritanızın dinamiklerini kavramak kendinizi anlamaya başlamanın en geçerli adımıdır.

Kendinizi geliştirebileceğiniz bir araç varken kişiliğinizin bir kader olduğunu düşünme yanılgısına ihtiyacınız yok. Kişilik geliştirilebilen, güzelleştirilebilen, seçimlerle yüceltilebilen varlığımızın en önemli parçasıdır.

Doğum haritanızı tanımak için profesyonel bir astrolog olmaya, yıllarca süren astroloji eğitimi almaya ihtiyacınız yok.

Astroloji rehberliğiyle geliştireceğiniz mutlu günler dilerim.

Su Karakuş

Uzman Astrolog

İletişim: astrolojikulubu@gmail.com

WhatsApp Hattı: 0 (505) 010 70 59

Her hakkı saklıdır.