Tarot Eğitimi Kimlere Verilebilir

Uzman Astrolog Su Karakuş

Ucuz olduğu veya ders içeriği zengin göründüğü için tercih edilen eğitimlerden memnun kalmayıp tekrar eğitim almak o kadar çok kişi var ki. Memnuniyetsizlik sebebi hep aynı yere çıkıyor: eğitim veren kişinin yetersizliği. Nasıl ilkokulu bitiren herkes ilkokul öğretmeni olamazsa, tarot kursunu bitiren herkes de tarot eğitimcisi olamaz. Eğitim vermek için ayrı bir eğitim almak gerekir.

Bizim ülkede bir kaç video izleyenler tarot yorumcusu, elinde cep telefonu olan herkes astrolog, tarotcu, youtuber, tarot kursu alanların yaptığı ilk iş ders veriyorum diye ilanlar açmak. Astroloji eğitimi için bana başvuran kabul etmediğim kişileri bir kaç ay sonra youtube da görüyorum astrolog yazmış kendi ünvanına. Ne anlattığı meçhul ama biz bilmiyoruz anlamıyoruz işte kandırıyorlar diyen bir kitle oldukça onlarda var olacak.

Tarot eğitimini tamamlayan öğrencilerimin en az %10 u eğitimini tamamladığı gün kurs açıyor.

Amator olup profesyoneli oynayan kişileri kahve falıyla tarotu, astrolojiyle tarotu yan yana getirmesinden anlamalısınız, çünkü tarotun ne astrolojiye ne kahve falına ihtiyacı yoktur tek başına mükemmel bir yol göstericidir tabii yorumlamayı bilene! Amator olup profesyonelmiş gibi davranan kişiyi kalitesinden anlarsınız, çekim yaptığı yer, yüzündeki sahte gülümseme, kıyafetleri, sırf çok izlensin diye aynı videoya tarotu ve astrolojiyi sıkıştırma çabasındaki akıl dışılıktan anlarsınız. Anlamalısınız da! Moral bulmak istiyorsanız ucuz tarot amatörlerine değil iyi bir danışmana ihtiyacınız var demektir.

Öte yandan ucuz amatörlerden yorum alıp hayatı kararan insan sayısı da epey çok. Sonunda dönüp dolaşıp bana geliyorlar tekrar ve doğru bir yorum alıp hayat bulalım istiyorlar. Fakat artık şu detay var: ben herkese yorum yapmıyorum çok özel çok kıramadığım tanıdıklara sadece.

En doğrusu eğer fala, tarota, geleceği bilmeye ihtiyacını varsa kendiniz eğitim almanız ama gerçekten iyi bir eğitim almanız ve kendi yorumunuzu ömür boyu kendiniz yapmanız. İyi bir tarot eğitimi sizi zaten falcılardan uzak tutar. Tarot bir fal değil bu arada bir bilinçaltı okuma sanatı.

 

 

Su Karakuş Tüm hakları saklıdır

 

İnstagram   https://www.instagram.com/sukarakus/

Youtube      https://www.youtube.com/channel/UCw0XNt1vMXWKUpHf_bQxQ3A/videos