Yay Burcunda Gerçekleşecek Güneş Tutulması

Yay burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasına çok az bir zaman kaldı. Bu güzel tutulmanın Mars’dan aldığı destek çok önemli. Hedefe ulaştıracak ve hayatımızı bir adım daha ileri götürecek bir tutulma bu. Öncü olduğumuz, savaşını verdiğimiz, korkusuzca üstüne gittiğimiz ve uzun bir süredir beklediğimiz yenilikler için büyük fırsatlar karşımıza çıkacak. Mesele o fırsatı görmekte. Ve elbette değerlendirmekte. Değerlendiremeyenler, her fırsata güvensiz ve eleştirel bir gözle bakanlar, inançsızlığın kurbanı olanlar için söyleyecek pek bir şey yok. Akıl ( Merkür) bazen destektir bazen köstek.
.
Güneş tutulmalarını değerlendirmek isteyenler için yılda genellikle 2 kez özel bir fırsat dönemi yaşandığını hatırlatmak isterim. Bu son tutulma. İster içinize doğru, isterseniz dış dünyaya, bambaşka kültürlere doğru bir yolculuk yapmalısınız. Sorularınızın cevaplarını o yolculukta bulacaksınız. En az bir ülke ve kültürü hakkında bilgi edinin. Yaz için şu anda imkansız görünse bile bir araştırma yapın. Tatile çıktığınızı düşleyin. Sınırsız olanaklara sahip olsanız nereye gitmek isterdiniz düşünün, araştırın. O yer hakkında videolar izleyin. Düşlerinizde sınır tanımayın. Bir eğitim alma şansı verilse bu hangi konuda olurdu? Hemen araştırın. İmkansızlıkları düşünmeyin. Bu kez düşler sizi bambaşka bir yere götürecek b i l g e l i ğ e! Bilgelik yay burcuna özgü bir kavramdır ve Güneş tutulması onunla tanışmanızı ister. Sosyal medyayı nasıl kullanıyorsunuz? Kaç tane sahte hesabınız var? Siz rahatlarken kimlere zarar veriyorsunuz? Medyatik yayınların hangileri ilginizi çekiyor? Bu kısacık hayatta zaman mı öldürüyorsunuz yoksa her dakikanız kıymetli ve seçerek mi yayınları izliyorsunuz? Sorgulayın ve kendinizi yenileyin!
.
Güneş tutulmaları beklentiler yerine getirildiğinde çok büyük bir hediye bırakırlar. Büyük hediye için kendinize dışarıdan bakmalı, haklılıklarınızı bir kenara bırakmalı objektif olmalısınız.