OCAK 2022 BURÇ YORUMLARI

OCAK 2022 BURÇ YORUMLARI

KOÇ:

KARİYER YAŞAMINIZDA PARLAMAYA BAŞLIYORSUNUZ.

Kariyer alanınızda 2 Ocak da gerçekleşen yeniay müthiş bir teklife hazır olmanızı söylüyor. Tamamen sürpriz olan bu teklifle hayatınız değişebilir ve nihayet hak ettiğinizi almaya başlayabilirsiniz. Bir iş yaşamınız yoksa otoritelerle ilgili sorunlarınız çözüme ulaşabilir. Ya da eşinizin hayatındaki önemli değişiklikler size mutluluk verebilir. Sosyal statünüzü değiştirecek, yükseltecek kişilerle tanışabilirsiniz.

ÜSTÜ ÖRTÜLEN SORUNLAR ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLIYOR

14 Ocak da iletişim planeti Merkür Kova burcunda Retro konuma geçiyor. 26 Ocak da aynı Retro Oğlak burcunda devam edecek. Merkür retrosu arkadaşlarınızla, ekibinizle ve otoritelerinizle aranızdaki sorunlara spot tutabilir. Yanlış anlamalar da eklenince kopmalar başlayabilir.

EV VE AİLE YAŞAMINIZDA GERİ DÖNÜŞÜ OLMAYAN DEĞİŞİKLİKLER GÜNDEM DE

18 Ocak da dolunay ev, yuva, aile alanınızda köklü değişikliklere neden olacak.  Sert duygusal tepkiler vereceğinizi belirtmek yanlış olmaz. Dolunayın karşısında Güneş ve Plüton olduğunda hayatınız geri dönülmez şekilde değişir. Kariyeriniz nedeniyle evinizi değiştirmek veya aileden kopmak size bir miktar ağır gelebilir. Mali kayıplar nedeniyle ev değişikliğine de gidilebilir.

AY DÜĞÜMLERİ PARAYLA İLİŞKİNİZİ YENİDEN DÜZENLEYECEK.

18 Ocak aynı zamanda Kuzey ay düğümünün Boğa burcuna geçiş zamanı. Burada 19 ay kadar uzun bir dönem geri geri seyahat edecek. Ay düğümleri her zaman geri giderler. Parayla ve özgüvenle ilişkinizi yeniden gözden geçirirken, Güney Ay düğümü Akrep sayesinde aynı hataları tekrar yapmamayı öğreneceksiniz.

PARA AKIŞINIZ BAŞLIYOR.

18 Ocak önemli bir gün. Dolunayın yanısıra Ay düğümleri burç değiştirirken, Uranüs de uzun süren retrosunu sona erdirecek. Ancak ilerlemesi 22 Ocak civarını bulacak. Uranüs ileri konumda olduğunda hayatımızdaki herşey ilerler. Bekleme de kalan, ertelenen, durağanlaşan mali konularda akıcılık başlayacaktır.

MARS KARİYER ALANINIZA YERLEŞİYOR.

2 yılda bir oluşan bu transit, enerjinizi yenilemenizi sağlar. Kariyer konusunda daha hırslı, daha azimli ve yılmaz bir savaşçıya dönüşeceksiniz. Hedefler koyacak ve uygulayacaksınız. Yöneticiniz Mars 24 Ocak da oğlak burcuna geçiyor.

VENÜS REtROSU SONA ERİYOR

Venüs, kariyer alanınızda geçtiğimiz aydan bu yana geri gidiyordu. 29 Ocak da durağanlaşıp hemen bir sonraki gün ilerliyor olacak. Otoritelere, mesleğinize, yöneticilerinize, statünüze sevginizi yeterince sorguladıysanız artık bambaşka biri olarak yola devam edebilirsiniz.

 

BOĞA

YENİ YILA SÜPRİZLERLE GİRİYORSUNUZ

Yıla güzel bir yeniayla başlıyorsunuz. Dostunuz Oğlak burcunun 12.derecesinde gerçekleşen bu yeniay hayatınıza sürprizler katarken, sizde başkalarının hayatları için sürpriz kaynağı olacaksınız. Hayatınız beklenmedik bir yönde değişiyor. Seyahatler, başka ülkelere taşınma ihtimali, yeni eğitimler hayatınızı canlandıracak. Başka bir bakış açısı kazandıracak.

 

MERKÜR RETROSUNDAN AŞIRI ETKİLENECEKSİNİZ.

Merkür para ve aşk alanınızın yöneticisi ve 14 Ocak da kariyer alanınızda gerilemeye başlayacak. Bu konumdan hem aşk hayatınız hem projeleriniz olumsuz etkilenebilir. Kolayca hata yapabilir veya orijinal olmayan fikirlere sıcak bakmayabilirsiniz. Kendi hatalarınızı hoş görmeyi ve başkalarını affetmeyi öğreneceksiniz. Evraklar, mailler ve işle ilgili teknolojik araçlar kaybolabilir, bozulabilir. Dikkatli olun.

 

KAZALARA DİKKAT ETMENİZ GEREKEN DÖNEM

18 Ocak da dolunay yengeç burcundan sert bir şekilde doğacak. Öncelikle tüm seyahatlerinizde dikkatli olmalısınız, kazaya açık olacaksınız. Yakın çevrenizle ve kardeşlerinizle ilişkileriniz değişecek. Köklü değişiklikler özellikle başka bir kente taşınmak gibi ihtimaller aranıza mesafe koyabilir. Yurtdışı sunumlarınız iptal edilebilir. Duygusal açıdan zorlansanız da bu konunun üstesinden geleceksiniz.

 

KUZEY AY DÜĞÜMÜ BURCUNUZDA

18 Ocak itibariyle Kuzey Ay düğümü burcunuza yerleşiyor. Bu bir şans faktörünün hayatınıza yerleşmesi demek. Doğum haritanızda burcunuz hangi alandaysa o alan şansla donanacak, geleceğe dönük adımlar atabilecek, kendinizi gerçekleştirebileceksiniz.

 

URANÜS BURCUNUZDA İLERLEYECEK

Uzun zamandır Uranüs burcunuzda konuk oldu ve bir dönemdir Retro ( gerileme) konumdaydı. 18 Ocak da durağanlaşacak 22 Ocak civarında artık istediğiniz adımları atabileceksiniz. Değişecek, yenilenecek, kişisel ifadenizi yenileyeceksiniz. Ertelenen planlar ve ilişkiler yeniden gündeme gelecek.

 

MARS 2 YIL SONRA KORKULARI HAFİFLETİYOR

Mars 24 Ocak da oğlak burcuna yerleşiyor. Seyahat ederken korkusuz, sosyal fobilerden uzak ve hırslı bir dönem başlayacak. Çalışkanlığınızla puan kazanacak, yurt dışında isim yapabileceksiniz.

 

YÖNETİCİNİZ VENÜS’ÜN RETROSU DA BİTİYOR

Hayattan keyif almanızı sağlayan Venüs, oğlak burcunda Retro konumdaydı. 29 Ocak itibariyle Retro sona eriyor. 30 Ocakdan itibaren seyahatler, eğitimler, dünya hakkındaki fikirleriniz yeniden objektif olacak ve mutluluk içerecek. Duygusal ilişkilerinizde verimli bir sürece gireceksiniz.

 

İKİZLER

YILIN İLK HAFTASINDA EKSTRA GELİRLER KAZANABİLİRSİNİZ.

Yeniay 2 Ocak da ekstra gelirler alanınızda gerçekleşiyor. Piyango kazanmak, unutulan bir mirasın ya da alacağın hesap hanenize aktarılması gibi sürpriz gelişmeler ortaya çıkabilir. İç dünyanız bir anda mutlulukla ve orijinal fikirlerle aydınlanabilir. Yaşlı yakınlarınızın sağlık sorunlarına çözüm bulunabilir. Her şeye rağmen kendinizi iyi hissedeceksiniz.

YILIN İLK MERKÜR RETROSU YORACAK.

Yöneticiniz Merkür yılın ilk ayında 14 Ocak da dostunuz Kova burcunda gerilemeye ( Retro harekete) başlayacak. 26 Ocak da Oğlak burcunda devam edecek. Seyahatlerinizde ve eğitim yaşamınızda hata yapabilirsiniz. Daha dikkatli olmak zorundasınız. Kafa karışıklığına hazır olun. Evraklar, pasaportlar ve valiziniz her daim kontrolünüz altında olmalı.

DOLUNAY PARA ALANINIZI SARSABİLİR.

Dolunay 18 Ocak da para ve özgüven alanınızda doğuyor. Bazı gelirleri gözden çıkaracak ama kimi ekstra kazançlar için tüm çabanızı ortaya koyacaksınız. Hayatınız köklü bir şekilde değişirken, miras, tazminat gibi alacaklarınızı da elde edebileceksiniz. Gelir gider dengenizi değiştiren dolunay, özgüven konusunda çağ atlamanızı sağlayacak.

YARDIM ETME ARZUSU HÜCERELERİNİZE YAYILACAK.

18 Ocak dan itibaren Kuzey ay düğümü boğa burcuna yerleşiyor. Ay düğümleri karşılıklı yerleşir ve hep geri giderler. Kuzey ay düğümü iç dünyanıza neşe, mutluluk, yardım etme duygusu yayarken, Güney ay düğümü sağlık ve iş alanında eski hataları tekrar yapmanıza neden olabilir.

SEZGİLER YENİDEN CANLANIYOR

18 Ocak da Uranüs inançlarınızı ve sezgilerinizi yeniden önplana çıkaracak şekilde ilerleyecek. Durağan işleri ve ilişkileri ilerletmek de bu dönemde kolay olacak. Ancak bu yavaş hareket eden gezegenin hızla doğru yoluna dönmesi mümkün değil. 22’sine dek belirsizlik devam edebilir endişelenmeyin. Hareket bir anda başlayacak.

EKSTRA GELİR KAZANMA HIRSINIZ YÜKSELİŞTE

24 Aralıkdan itibaren Mars oğlak burcuna yerleşecek. Bu ekstra gelir kazanmak için yeterince hırs biriktirmek ve yılmadan çalışmak demek. Öte yandan aşırı harcama ve risk alma dürtünüzünde önüne geçmelisiniz.

VENÜS RETROSU SONA ERDİĞİNDE KUŞKULARINIZ ORTADAN KALKACAK

29 Ocak da Retro konumdan durağan konuma geçen Venüs hem aşkı, hem fiziksel  yakınlaşmaları hem de parayla ilişkinizi simgelediği için birden fazla alanda değişim ve düzelme hissedeceksiniz. Kredi alabilecek ya da borçlarınızı kapatabileceksiniz. Kuşkular yerini sempati ve sevgiye bırakacak.

 

YENGEÇ

 

SÜRPRİZ EVLİLİK TEKLİFİNE VAR MISINIZ?

Yılın en büyük sürprizi belki de alacağınız/yapacağınız evlilik teklifi. İyi bir dostluk evliliğe dönüşebilir. Ya da iş ortaklığı kararı alıp iyi bir ekip olabilirsiniz. Her koşulda yıla iyi bir başlangıç yapacaksınız. Yakınlarınızla ilişkileriniz dileğiniz doğrultusunda iyileşecek. Öte yandan Venüs retrosu hala devam ettiği için kararlarınızı ayın sonunda yeniden gözden geçirmeniz de fayda var.

BORÇLANMAK VE KREDİ ALMAK İÇİN ACELE ETMEYİN.

14 Ocak da Merkür kova burcunda, 26 Ocak dan itibaren oğlak burcunda Retro konumda olacak. Önceleri mali konularda hata yapma ihtimaliniz oluşuyor. Kredi çekmek, borçlanmak, kefil olmak gibi konularda dikkatli olmalısınız. Eğer hata yaparsanız yakınlarınızla ilişkilerinize yansıyabilir.

DOLUNAY İMAJINIZI DEĞİŞTİRİYOR.

18 Ocak da burcunuzun 27.derecesinde bir dolunay doğuyor ve ne yazık ki tam karşısında acımasız Plüton ve yakıcı Güneş işbirliği yapıyor olacak. Bu hayatınızın kökten değişmesi anlamına geliyor zira başkalarının egosunun kurbanı olmanız çok olası. Görünüşünüz, sosyal statünüz her anlamda değişecek. Bükemediğiniz eli öpmekten başka çareniz kalmayabilir.

AŞK YAŞAMINIZDA AYNI HATALARI TEKRARLAYACAĞINIZ UZUN DÖNEM BAŞLIYOR.

18 Ocakdan itibaren Kuzey ay düğümü boğa burcuna, Güney ay düğümü akrep burcuna yerleşiyor. Arkadaşlarınızın sayısı artabilir ve onlarla birlikte gelecek planlarınızı uygulamaya koyabilirsiniz. Ekipler en şanslı hissettiğiniz alan da olabilir. Öte yandan aşk ve çocuklarla ilişkiler aynı hataları tekrarlama ihtimaliniz olan alanlar. Biraz deneyimleri hatırlamakta fayda olacak.

 

ARKADAŞLIKLAR BEKLENTİNİZE UYGUN OLACAK.

18 Ocak da ekstra gelir alanınızın yöneticisi Uranüs, dostluk alanınızda durağan pozisyona geçiyor. Bu para ve dostluk arasındaki bağın nasıl kaosa dönüşeceğini gösteren bir durağanlık olacak. 22 Ocak da ilerleyecek olan Uranüs, arkadaşlarınızla aranızdaki sorunları çözüp, birlikte ilerlemenize yardım edecek.

MARS ÖFKELENDİREBİLİR

24 Ocak Mars’în evlilik ve ortaklık alanınıza geçtiği tarih. Burada uzun süre geçirecek ve eşinizin ya da yakınlarınızın daha gergin hissetmesine neden olacak. Farkında olmadan okları üstünüze çekebilirsiniz. İlişkilerde sakin ve sağduyulu davranmalısınız.

 

YAKINLARLA İLİŞKİLERDE GÜVEN TAZELEYECEKSİNİZ.

Yakınlarla ilişkileriniz ay boyunca mercek altında çünkü Venüs retrosu duygularınızı kontrolünüz dışında bir alana fırlatıyor. Retro 29 Ocak da sona erecek 30 Ocakdan itibaren ilişkilerinizde eskiden olduğu gibi yakınlık ve samimiyet hissedeceksiniz. Güven tazeleyecek, sorunlara çözüm bulacaksınız.

 

ASLAN

İŞ YAŞAMINIZDA HAREKET BAŞLIYOR

İş alanınızda hareketli bir ay Ocak. 2 Ocak da gerçekleşen yeniay yeni bir iş teklifine evet demenize yardım edecek. Bu sürpriz teklif en beklemediğiniz yerden gelecek. Yöneticilerinizden biri yeni planlarını sizinle paylaşabilir. Venüs ve Uranüs Retro olduğu için evet deseniz bile sonuç almanız ayın sonunu bulabilir. Acele etmeyin. Gelişmeler zaman geçtikçe daha sevindirici bir hal alacak.

MERKÜR RETROSU YAKIN İLİŞKİLERİ OLUMSUZ ETKİLEYEBİLİR.

Merkür 14 Ocak da karşıt burcunuzda Retro konuma geçiyor. Evlilik yaşamınızda alınganlıklar ve saygı sınırlarının aşıldığı düşüncesi oluşabilir. Ortaklarınızla ilişkileriniz zedelenebilir. Yakınlarınız sizi yanlış anlayabilir. Bu nedenle dikkatli ve anlayışlı olmalısınız. 26 Ocakdan itibaren Retro iş ve sağlık alanınızda devam edecek. Yanlış teşhislere ve iş hayatınızı etkileyecek hatalara karşı uyanık olmalısınız.

DOLUNAY SAĞLIK KONUSUNA VURGU YAPACAK.

Dolunay 18 Ocak da kişisel gelişim alanınızda doğduğunda yaşlı yakınlarınızın sağlığıyla ilgili endişeleriniz artacak. Bunun yanısıra kendi sağlığınız hakkında dönüştürücü bilgilere ulaşacaksınız. Bir ihtimal de iş yaşamınızda aşırı baskıya maruz kalmanız ve pozisyon değiştirmeniz. Bu değişiklik sayesinde çaresizlik duygusundan da kurtulacaksınız.

KARİYER YAŞAMINIZDA ALTIN ÇAĞINIZ

18 Ocak da Kuzey ay düğümü boğa burcuna, Güney ay düğümü akrep burcuna gerileyerek giriş yapacak. Bu olağan çünkü Ay düğümleri her zaman geri gider. Kariyer alanınız bir anda anda dolacak. Dileklerinizin hızla gerçekleştiğini, destek gördüğünüzü fark edeceksiniz. Şanssızlıklarsa evinizle ilgili gelişmeler alanında oluşacak. Hataları tekrarlamaktan kaçınmalısınız.

OTORİTELERDEN DESTEK GELİYOR.

18 Ocak da Uranüs retrosu sona eriyor, durağan konuma geçiyor. 22 Ocak’a dek belirsizlik ve kaos hissi bir miktar can sıkabilir ancak eğer bu süreçde sabırlı davranırsanız, kariyer alanınızda hızlı bir yenilenme ve hızla fikirlerin hayata geçirilmesi mümkün olacak. Otoritelerin desteğine ihtiyacınız varsa 22 Ocakdan itibaren alacaksınız.

SPORA BAŞLAMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN

24 Ocak da Mars oğlak burcuna geçiş yapıyor. İş alanınızda uzun zamandır hissetmediğiniz hırsı, azmi ve çabayı göstereceksiniz. Bol bol spor yapmalısınız aksi halde aynı nedenle çok öfkeli de hissedebilirsiniz.

SAĞLIĞINIZA GEREKEN ÖZENİ GÖSTEREBİLECEKSİNİZ.

İş ve sağlık yaşamınızın üstündeki kara bulutla 29 Ocak itibariyle dağılmaya başlayacak. Ay boyunca Venüs retrosunun gölgesiyle yaşamıştınız. Yanlışlıklar ve sevgisiz tavırlar yorulmanıza neden olmuştu. 30 Ocakdan itibaren bu durum tamamen düzelecek. İşinize ve sağlığınıza gereken özeni gösterebileceksiniz.

 

BAŞAK

SÜRPRİZ AŞK VE MÜJDELER AYIN BAŞINDA GELİYOR.

Yalnızsanız sürpriz bir aşk uzaklardan gelip karşınıza çıkacak. Bir ilişkiniz varsa bebek sahibi olma kararı alabilirsiniz. Her şey tamamsa yeni bir projenin as elemanı ya da yaratıcısı olabilirsiniz. Bu durum sürpriz bir şekilde gelişecek. Kendinizi yurt dışında tanıtma şansı bulacaksınız. Öte yandan ilişkiye tam olarak başlamak veya projenin oturması ay sonunu bulabilir. Çünkü yeniayın tetikleyeni Uranüs 18’ine dek, aşk planeti Venüs de 29 Ocağa dek retro konumda. Biraz sabır.

MERKÜR RETROSU BİRDEN FAZLA KONUDA ETKİLİ OLACAK.

Yöneticiniz Merkür iş alanınızı mercek altına almak üzere 14 Ocak da Retro harekete geçecek. Bu konumda birden fazla hata yapabilir ve bu yanlışlıkları telafi etmekde zorlanabilirsiniz. Sakin, yavaş ve dikkatli olmalısınız. Sağlık sorunlarınız için acele etmeyin yanlış seçimler yapma ihtimaliniz yüksek. 26 Ocak dan itibaren partnerinizle ve çocuklarınızla ilgili yanlış düşüncelere kapılabilirsiniz.

DOLUNAYDA DENGEDE KALIN

18 Ocak da yengeç burcunun son derecelerinde gerçekleşen dolunay kimi arkadaşlıklara veda etmenize neden olabilir. Şefkat duyduğunuz için yakınınızda tuttuğunuz bu arkadaşlar veya ekip arkadaşlarının bir kısmını elemelisiniz. Ortak proje yürüttüğünüz kişiler sizi çaresiz bırakabilir. Ya da tam destek vermek ve aşırı enerji harcamak zorunda kalabilirsiniz. Dengeyi kurmalısınız.

 

AY DÜĞÜMLERİ SEYAHAT, EĞİTİM, MEDYA ÇALIŞMALARI ALANINDA ŞANS VERECEK.

18 Ocak da Kuzey ay düğümü boğa burcuna yerleşirken, Güney ay düğümü akrep burcuna geçiş yapacak. Her ikisi de size dost burçlar. Bu nedenle yakın ve uzak çevre ilişkilerinin hareketleneceği günler yaşanacak. Yakın çevre ilişkilerinizde eski hataları tekrarlamaktan kaçınmalısınız. Uzak çevre ilişkilerinde, medya çalışmalarında, eğitim ve seyahat konularında ans sizden yana olacak.

URANÜS YENİ EĞİTİM FIRSATLARI YARATACAK.

Uranüs retrosu eğitimle ilgili gelişmeleri engelliyor, seyahatlerinize yardımcı olmuyordu. 18 Ocak-21 Ocak arasında seyahatleriniz rahat geçmeyebilir veya beklenen çözüm bulunmayabilir çünkü Uranüs durağan pozisyonda kalacak. 21 Ocak dan itibaren engelleri daha kolay aşacaksınız ve sürpriz yerlere seyahat edeceksiniz. Aklınızdan bile geçmeyen eğitim fırsatları karşınıza çıkacak.

ENERJİNİZ YÜKSELİYOR.

24 Ocak da aşk alanınıza geçen Mars, daha çekici hissetmenizi sağlayabilir. Sadece bu kadar değil bir anda yorulmaz bir enerjiye sahip olacağınız için projelerinize daha fazla enerji ayırabilirsiniz.

AŞK YAŞAMINIZ DA SORUNLAR BİTİYOR

Venüs uzunca bir süre aşk alanınızda geri hareketteydi. Retro da denilen bu görünümde duygularınız geri çekilmiş, sevginizi sorgular olmuştunuz. Çocuklarınız veya gönül verdiğiniz projelerinizle ilgili de benzeri bir süreç yaşandı. 29 Ocak da Retro konumundan doğru yoluna dönen Venüs sayesinde aşk yaşamınızda sorunları çözebilir, çocuklarınızla ilişkilerinizi iyileştirebilirsiniz.

 

TERAZİ

YENİAY EV DEĞİŞİKLİĞİNİ ONAYLIYOR.

Yeniay her zaman hayatımıza bir yenilik getirir. Eğer mülk sahibi olmak ya da ev değiştirmek gibi bir niyetiniz varsa, 2 Ocak yeniayı tam size göre. Sürpriz bir kredi ya da piyango gibi bir kazanımla ev değişikliği yapabilirsiniz. Aile kurma fikrine sıcak bakıyorsanız bunun içinde zemin uygun ancak yöneticiniz Venüs hala Retro konumda olacağı için eski kararları uygulamakta sakınca yok.

DUYGULARINIZI YANLIŞ SÜZGEÇTEN GEÇİRMEYİN.

14 Ocak da ne yazık ki Merkür retrosu aşk, çocuklar ve yaratıcılık alanında gerçekleşecek. Sahne sanatlarıyla ilgiliyseniz hata yapabilir, yanlılıkların, teknik aksiliklerin kurbanı olabilirsiniz. Her şeye hazırlıklı olun. Motivasyonunuz ve dikkatiniz yüksek olmalı. Yanlış anlamalar ilişkilerinize zarar verebilir. Dengenizi bozmayın. Aşkınızdan kuşku duymanız da çok olası. Son kararı ay sonunda verin.

DOLUNAY SERT GELİYOR, DİPLOMASİ YETENEĞİNİZE GÜVENİN

18 Ocak da oluşan dolunay bir miktar sert rüzgarların esmesi anlamını taşıyor. Kariyer yaşamınız ve aileniz arasında sıkışıp kalabilirsiniz. Bu sıkışıklıkda elbette ailenizi seçmeniz daha akıllıca ve daha yüksek baskı bu yönde olacak. Boyun eğmeniz gereken durumlara direnmeyin. Sonunda kazanan siz olursunuz. Bu dönem de ya hep ya hiç diyen aile bireyleri zorlayıcı da olabilir. Egonuzu yarıştırmayın. Ailenizi yatıştırın.

ÖDEME DENGENİZ BOZULURSA PANİK YAPMAYIN.

18 Ocak da Uranüs, ekstra gelirler, borçlar, kredi ödemeleri gibi zorlanacağınız bir alanda durağanlaşacak. Gelecek 3 gün beklemek zorunda hissedeceksiniz. Bu çözümsüzlük bittiğinde hızla ödeme dengesini sağlamış olacaksınız. Panik yapmayın. Durağan geçen süreçler belirsizlik taşır. Sadece bekleyin. Çözüm hiç beklemediğiniz yerden gelecek. Çözüm sorunu kendi içinde.

AY DÜĞÜMLERİ KAOSUNUN ÇÖZÜMÜ

Ay düğümleri de 18 Ocak da burç değiştiriyor. Kuzey ay düğümü boğa burcuna, Güney ay düğümü tam karşısına akrep burcuna yerleşiyor. Mali konular çok önem kazanıyor. Asıl sorunuz şu kazanmak mı başkalarının kazandıklarından yararlanmak mı? Bu ikisi arasında bir karmaşa yaşayabilirsiniz. Doğru kararlar için haritanızda boğa burcunun bulunduğu alana odaklanın.

ENERJİNİZİ EV DÜZENLEMESİNE AKTARABİLECEKSİNİZ.

Mars 24 Ocak da oğlak burcuna yani, yuva, aile alanınıza yerleşiyor. Dolunayda bulduğunuz dengeyi sarsmamak için daha kolay çaba sarfedecek ve daha korkusuz hissedeceksiniz. Tartışmalarda mantıklı ve sakin kalmayı başaracaksınız. Ev yerleşimleri, dekorasyon içinse ihtiyacınız olan enerjiyi bulmuş olacaksınız.

VENÜS RETROSU BİTİYOR. YAŞASIN.

Yöneticiniz Venüs nihayet 29 Ocak da Retro konumdan doğru yoluna dönecek. Zor ve yorucu bir aydan sonra eski canlılığınıza kavuşuyorsunuz. Hakkıyla kutlayın. Yeniden sevecen, nazik ve huzurlu hissedebilirsiniz. Evle ilgili alışverişlerinizi bu tarihten itibaren yapabilirsiniz. Aileyi bir araya toplamak ve keyifli organizasyonlar için sebep yaratın.

 

AKREP

YENİ YILA BAŞLARKEN ÇEVRENİZ DEĞİŞİYOR.

Seyahatler ve yakın çevrenizle ilişkileri geliştirmek ya da yepyeni bir çevreye yerleşmek yılın ilk günlerinin teması. Yeniay 2 Ocak da doğuyor. Partnerinizin ya da yakınlarınızın yapacağı sürprizle çevrenizi daha güvenilir bir pozisyona taşıyacaksınız. Güveneceğiniz insanlardan adeta bir çember yaratacaksınız. Tanınma çabalarınız varsa, sürprizlerden biri de reklam yapma şansı bulmanız. Her koşulu iyi değerlendireceksiniz.

MERKÜR RETROSUNDA EV ALIM SATIMI YAPMAYIN.

Aile ve yuva alanınızda 14 Ocak da Merkür retrosu başlayacak. Ev alım satımı, taşınmak, ev eşyası almak veya dekorasyona başlamak bu dönemde uygun olmayacak. Merkür retrosu 26 Ocak da yön değiştirecek, oğlak burcunda devam edecek. İlk dönemde evle ilgili yanlış kararlar, pişmanlık yaratan harcamalarla geçirmemelisiniz. İkinci dönemdeyse çevreyle ilişkileriniz sekteye uğrayabilir. Merkür retrosu her koşulda yanlış anlamak, yanlış düşünmekle bağlantılıdır dikkatli olun.

 

MEDYA HEDEFLERİNİZE ULAŞACAKSINIZ.

18 Ocak da dostunuz yengeç burcunda oluşan dolunay bir miktar sert. Ancak sizin yararlanabileceğiniz bir pozisyonda. Seyahatlerinizi tamamlayıp eve dönebilir, eğitim hayatınızla ilgili hedeflerinizi gerçekleştirebilir ya da daha çok tanınır olabilirsiniz. Öte yandan yakın çevrenizle ilgili vazgeçişler, köklü değişiklikler de dolunay sırasında arınma sağlayacak.

SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN 22 OCAK BEKLENMELİ.

18 Ocak özel bir tarih birkaç göksel fenomen gerçekleşiyor. Uranüs yuva alanınızda durağanlaşıyor. 18-22 Ocak arasında çözümsüz hissedebilirsiniz. Bu süreçte gelişme sağlamak için acele etmeyin. Hem tamiratlar hem aile içi ilişkileri geliştirmek 22 Ocakdan itibaren hızla mümkün olacak. Durağan dönemlerde baskı artar. Sadece sorunlar ilerler çözümler değil. İleri harekete geçişle birlikte yeni ve rahat süreç başlayacak.

GÜNEY AY DÜĞÜMÜ BURCUNUZDA

Güney ay düğümü 18 Ocak da burcunuza yerleşiyor. Bir çeşit şanssızlık etkisi yaratacağı için hayatınızda her şey ters gidiyormuş hissi oluşabilir. Oysa deneyimlerinizi kullanarak ters giden şeylerin olmaması gereken şeyler olduğunu kavrayabilirsiniz. Bu dönem uzun sürecek ve başkalarının kaynakları yerine kendi kaynaklarınızı kullanmanız daha doğru olacak.

TANITIM YAPMAYA BAŞLIYORSUNUZ.

Reklam, tanıtım gibi şeylere mola verdiyseniz 24 Ocakdan itibaren hız verebilirsiniz. Hırslarınızın tazeleneceği bu dönemde Mars oğlak burcuna yerleşecek ve sabırla hedefe odaklanacaksınız.

BAŞARI GRAFİĞİNİZ ARTIYOR.

Venüs retrosu Ocak boyunca devam etmişti ve çevreye karşı duyarlılığınız değişkenlik göstermişti. Hatta kimi şeyleri mecburen indirim dışı satın almak zorunda kalmıştınız. Bu durum 29 Ocakdan itibaren değişecek. Venüs doğru yoluna dönecek ve tanıtımlarınız ayrıca başarılı olacak. Daha çok sevildiğinizi fark edeceksiniz.

 

YAY

YENİ BİR GELİRİNİZ OLABİLİR.

2022’nin ilk ayının teması para. 2 Ocak da doğan yeniayla birlikte yeni bir gelir kazanmaya başlayabilirsiniz. Başvurularınızı yapın ya da kendi patronunuz olmaya karar verin. Ne yaparsanız yapın mutlaka kazanmak için çaba harcayın. Bilinçli seçimler yapmak için gerekirse destek alın. Özellikle iş arkadaşlarınız güzel bir sürpriz yapabilir ya da günlük yaşamınızda tanıştığınız kişiler bir anda yeni tekliflerle gelebilir, değerlendirin.

MERKÜR RETROSU EN ÇOK SİZİ ÇARPABİLİR AMAN DİKKAT

Merkür retrosu kova burcunda gerçekleşecek ve bu kez fena çarpacak. Neden mi? Cep telefonundan, bilgisayara, iletişimden seyahatlere tüm iletişimi ve iletişim araçlarını simgeleyen alanınız tetikleniyor da ondan. 14 Ocakdan itibaren başlayan Retro 26 Ocak da para alanınızda devam edecek bu kez mali konularda yanılma riskiniz artacak. Dikkatli olun.

PARANIZI KORUMAYA ÇALIŞIN.

18 Ocak da yengeç burcunda bir dolunay oluşuyor. Yeniden para konusu gündemde olacak. Sabırlı olun, acele karar vermeyin. Kredi almayın, borçları ödemek için aşırı fedakarlık yapmayın. Bir anda herşeyinizi kaybetmiş gibi hissedebilirsiniz ama değil. Aradığınızı bulacaksınız. Güneş, Plüton kavuşumu herkes için çok yorucu ve zorlayıcı olacak. Başkalarının egosuyla uğraşmak da pek mümkün değil o nedenle mütevaziliğin kazanacağı bu evrede sadece paranızı korumaya çalışın.

İŞ VE SAĞLIK KONULARI 22 OCAKDAN SONRA İLERLEYECEK.

Yine 18 Ocak da Uranüs retrosu sonra eriyor durağan konuma geçiyor. 22 Ocak’a dek durağan konuma kalacak Uranüs iş ve sağlık alanında beklediğiniz gelişmelerin ilerlememesine neden olacak. Bu dönemde acele etmenizin bir yararı yok. Bırakın süreç kendini tamamlasın ve olgunlaşsın. Böylece 22 Ocakdan itibaren gelişmeler hızlandığında hazırlıksız yakalanmamış olursunuz.

AY DÜĞÜMLERİ BURCUNUZDAN ÇIKIYOR.

18 Ocak da Kuzey ve Güney ay düğümleri burç değiştirip boğa-akrep aksına yerleşiyor.  Böylece iş ve sağlık konusunda şanslı bir dönem başlarken, yakınlarınızın sağlığıyla her zamankinden daha çok ilgilenmeniz gerekecek.

KAZANMAK MI? HARCAMAK MI?

Mars 24 Ocak da para alanınıza geçiyor.  Bu durumun iki anlamı var: ilki çok harcama yapma eğiliminde olursunuz ve bir şekilde harcarsınız. İkincisi çok kazanmak ister, hırslanırsınız ve bir şekilde başarırsınız. Her koşulda aşırılık iyi değildir. Bir yandan kendinizi dengede tutmalı, diğer yandan kazanma çabanızı engellememelisiniz. İşte bu noktada zekanıza güvenmelisiniz. Kararlı olursanız başaracaksınız.

BENİMSEDİĞİNİZ KİŞİLERİ DAHA DEĞERLİ GÖRECEKSİNİZ.

Venüs retrosu 29 Ocak da sona erecek. Yine para alanınızda oluşan Retro ne yazık ki ederin üstünde alışverişler yapmaya neden oluyordu. Benimsediğiniz kişilere karşı duygularınızı sorgulamak gereksinimi hissetmiştiniz. Bu süreç sona eriyor ve eski sevecenliğinizi kazanıyorsunuz. Birliktelikleri daha değerli görmeye başlayacak, paranızın bereketini fark edeceksiniz.

 

OĞLAK

OCAK AYINA MUTLU BAŞLAYACAKSINIZ.

Ocak sizin ayınız. 2 Ocak da yeniay burcunuzun ortalarında doğacak ve büyük sürprizler yaşayacaksınız. Yeni bir aşk, sürpriz bir bebek müjdesi, hiç beklemediğiniz anda gelen proje teklifleri dünyanızı aydınlatacak. Yeni yıla mutlu başlayacaksınız. Yenilikleri kabul edin. Ancak burcunuzda gerileyen Venüs’ün etkisini de unutmayın. Mutluluk hissedin, temkini elden bırakmayın.

MERKÜR FİNANSAL KONULARDA ZORLUK YARATABİLİR.

14 Ocak da Merkür kova burcunda geri gidecek. Mali konularda yanlış kararlar vermeniz çok mümkün. Yanlış yatırımlar, paranızı bir yerde unutmak, kredi kartlarınızı kaybetmek gibi ihtimaller ekstra para kayıplarına da neden olabilir. Son derece dikkatli olmalısınız.

DOLUNAY İLİŞKİLERİ SÖZGEÇTEN GEÇİRMENİZE NEDEN OLABİLİR.

18 Ocak da dolunay karşıt burcunuzda doğacak ve tahammül sınırlarınızı zorlayacak tepkilerle karşılaşacaksınız. Egonuza dokunacak olaylarda ya çok acımasız ya da şifacı ve iyileştirici görüneceksiniz. İyilikten yana davranmalısınız. Her koşulda ilişkilerinizi yeniden değerlendirecek, nelere tahammül ettiğinizi yeniden sorgulayacaksınız. Köklü değişiklikler yapabilirsiniz.

AŞKTA VE PROJELERDE ŞANSLI YILINIZ

18 Ocak da Kuzey ay düğümü dostunuz boğa burcuna yerleşecek. Aşk, çocuklarınızla ilişkileriniz, projeleriniz, sahnedeki yaratıcılığınız şanslı olacağınız alanlar. Ancak arkadaşlıklar ve ekip çalışmaları beklediğiniz desteği göremeyeceğiniz alanlar olacak.

YAŞASIN MARS BURCUNUZDA

Mars 24 Ocak da burcunuza yerleşiyor. En son 2 yıl önce buluşmuştunuz. Bu enerjinizi yükseltecek, yorgunluk nedir bilmeyeceğiniz dönemde spor yapmaya başlayabilir ya da idmanlarınıza ağırlık verebilirsiniz. Enerjinizi yeterince kullanmazsanız öfkeye dönüşebilir. En azından uzun doğa yürüyüşlerine çıkmalısınız.

VENÜS RETROSU BURCUNUZDA SONA ERİYOR.

Venüs retrosu yine burcunuzda uzun zaman devam etti. 29 Ocak itibariyle Retro sona eriyor. Duygularınızı bir miktar geri çekilmiş, neyi sevdiğinizi neredeyse unutmuş hissediyordunuz. Bu durum düzelecek. Yeniden güvenli sevginin ne olduğunu hatırlayacaksınız. Mali konularda daha avantajlı hissedeceksiniz.

 

KOVA

MUTLULUK İÇİN YENİ ÖĞRETİLERE İHTİYACINIZ VAR. BİR ŞİFAYLA TANIŞIN.

Kişisel gelişim, yakınlarınızın sağlığı, son dönemde yaşadığınız mutsuzluklar ve bunların son bulması, rüyalarınızdaki renklenme ve her şey 2 Ocak yeniayıyla birlikte sürpriz bir şekilde mutluluğa dönüşecek. Ailenizin sürpriz bir desteği ile yaşamınızın ve inançlarınızın akışı değişecek. Ait olduğunuz mutluluğu hücrelerinizde hissedeceksiniz. Yeni öğretilere açık olmalısınız.

MERKÜR RETROSU BURCUNUZDA AMAN DİKKAT!

14 Ocak da Merkür burcunuzda gerileyecek. ( Retro konumda) Algılarınız düşebilir, anlamakta zorlanabilirsiniz ve odaklanmak ya da bir şeye dikkat etmek dünyanın en zor şeyi gibi görünebilir. Yine de sakince her şeyi 2 kez kontrol edin. Yanlış anlama ihtimali tahammülsüzlükleri yükseltebilir. Kolayca vazgeçme konusunda kendinizi kontrol altında tutun.

DOLUNAY İŞ VE SAĞLIK SORUNLARI ÇIKARABİLİR.

18 Ocak da dolunay iş ve sağlık alanınızda gerçekleşiyor. İşinize son verilmesi veya ayrılmak istemeniz ya da buna zorlanmanız çok mümkün zira Plüton dolunayın karşısında duracak ve baskı yapacak. Köklü değişikliklere razı olun ve direnmeyin. Başkalarının egosunu şişirmenize gerek yok. Arkanızı dönüp gittiğini gelecek sizin için daha iyi olabilir.

URANÜS’ÜN DURAĞAN DÖNEMİ AŞIRI YORABİLİR SADECE BEKLEYİN.

18 Ocak da yöneticiniz Uranüs Retro hareketine son verip durağanlaşacak ve bu durağan süreç 22 Ocak’a dek devam edecek. Bu kısa zaman aralığı bin yıl gibi gelebilir, aradığınız kişiye ulaşamayabilir, evle ilgili sorunları çözemeyebilir, aile desteği alamayabilirsiniz. Her koşulda sadece bekleyin. 22 sinden itibaren gelişmeler son hızla başlayacak.

TECRÜBELERİNİZİ HATIRLAYIN

Ay düğümleri 18 Ocak da burç değiştiriyor. Boğa burcuna geçen Kuzey ay düğümü ev alım satımı, yuva kurmak, kiralamak, aradığını bulmak konusunda destek sağlayacak. Öte yandan kariyer alanında deneyimleri unutmak zorlayıcı sorunlara neden olacak.

BİLİNÇALTI TEMİZLİĞİNE İHTİYACINIZ OLACAK.

Mars 24 Ocak da kişisel gelişim ve travma alanınızı ziyaret ettiğinde, suçluluk duygusuna daha yatkın hissedeceksiniz. Okları kendinize çeviremeden önce sıkı bir bilinçaltı temizliği yaptırın ve kendinizi şifalandırmayı öğrenin. Aksi halde dünya çekilmez olur.

GEÇMİŞLE HESABI KAPATIYORSUNUZ.

Venüs retrosu kendi geçmişinizle tekrar hesaplaşmaları gündeme getirmişti. Eski travmaların yeniden hortlaması da cabası olmuştu. Venüs retrosu 29 Ocak da sona eriyor. Travmaların yerini sevgi ve tekrar iyilik yapmak, merhamet ve kendini iyileştirmek alacak.

 

BALIK

YENİ ARKADAŞLAR, YENİ BİR EKİP VE YENİ AMAÇLARLA YILA BAŞLIYORSUNUZ.

Yeni ve güvenilir arkadaşlar yılın ilk haftasından itibaren yaşamınıza dahil oluyor. Yakın çevrenizden yeni insanlarla tanışacaksınız. Ortak amaçlar ve idealler için bir araya geleceksiniz. 2 Ocak da doğan yeniay, yepyeni bir ekiple çalışmanız için evrenin tüm güçlerini seferber edecek. Sürprizlerle neşeniz yerine gelecek. Yeni bir çevrede olmanın mutluluğunu hissedeceksiniz.

MERKÜR RETROSUNDA GİZLİ İLİŞKİLERE GİRMEYİN.

14 Ocak da Merkür rüyalar, sezgiler ve ruhsal sorunlar alanında gerileyecek. Yanlış düşünceler yanlış sonuçlara ve istemediğiniz şekilde kendinizi suçlamanıza neden olabilir. Pozitif düşüncede kalmayı başarmalısınız. Gizli saklı işlere ve ilişkilere girmemelisiniz. Ortaya çıkması sarsıcı olabilir.

 

AŞK YAŞAMINIZI GÖZDEN GEÇİRECEKSİNİZ.

Dolunay 18 Ocak da dost bir burçta doğacak. Yengeç burcunun 27.derecesinde oluşan dolunay, aşk yaşamınızı, projelerinizi, çocuklarınızla ilişkinizi yeniden gözden geçirmenize neden olacak. Ancak bu konuda arkadaşlarınızın etkisi altında kalmadığınıza emin olun. Veya onlardan zarar görmemek için dikkatli ve mesafeli davranın. Zorlayıcı dostluklara veda edin. Ruhunuzu zehirli kişilerden korumalısınız.

URANÜS GÖRÜNÜRLÜK SAĞLAYACAK.

18 Ocak da Uranüs durağan harekete geçiyor. Yakın çevrenizle ilişkilerinizde belirsizlik veya çözümsüzlük hakim olacak. 22 Ocakdan itibarense sorunlar hızla yerini çözüme bırakacak. Reklam çalışmaları ve sunum teklifleriyle kendinizi hızla ilerlerken bulacaksınız.

ŞANSLI ALANINIZ ŞÖHRET

18 Ocak da Ay düğümleri de burç değiştiriyor. Boğa burcuna yerleşen Kuzey Ay düğümü yakın çevrenizle sıkı temas içinde olmanızı sağlayacak. Hem de bu temaslardan yararlanacaksınız. Daha fazla şöhrete yaklaşacak, eğitim ve yazım işlerinde başarı sağlayacaksınız.

DOSTLARLA DEĞİL İDEALLERLE SAVAŞMALISINIZ.

24 Ocak da Mars dostluk ve idealler alanınızı ziyaret ettiğinde özellikle erkek dostlarınızla tartışmaktan hoşlanacaksınız ancak bu tartışmaların dozu iyi ayarlanmalı. Durum tatsızlığa dönmemeli. İdealleriniz için savaşmaktan korkmayacaksınız.

SEVGİNİZİ KOŞULSUZ AKTARIN AMA TEMKİNLİ DE OLUN.

Venüs retrosu 29 Ocak da sona eriyor. Bu zorlu Retro Plutonla temas halinde olduğu için en büyük sorunların ideallerinizi etkileyen arkadaşlardan aktarıldığını görmüştünüz. Ay sonundan itibaren rahatlıyorsunuz ancak hala dikkatli olmalısınız. Sevgi verirken kısıtlamayın, temkinli olurken abartın.