OCAK 2021 BURÇ YORUMLARI

OCAK 2021

SU KARAKUŞ

İnstagram.com/sukarakus

Youtube.com/sukarakus

 

KOÇ:

DÜŞÜNCE SİRKÜLASYONUNUZ DEĞİŞKEN

8 Ocağa dek kariyer alanında garantilerle ve daha çok çalışmakla ilgiliyken, 8 Ocakdan itibaren daha özgür ve yaratıcı fikirlere kendinizi açacak, daha çok sosyalleşmekle ilgileneceksiniz. 30 Ocakda Merkür aynı alanda retro harekete geçecek. Retronun etkisi ise 15 Ocakda başlayacak yani arkadaşlarınızla aranızda yanlış anlamalar artacak. Bağları kopartmamak için doğru anladığınıza emin olmaya çalışın.

YENİAY YENİ BİR KARİYER PLANLAMASI İÇİN ZORLAYACAK

13 Ocak yeniayı kariyer alanınızda gerçekleşiyor. Eğer işiniz varsa ya da işle bağlantılı bir gelişme beklentiniz varsa çok güçlü insanların, güçlü konumdaki olağanüstü gelişmelerle desteğini alıyorsunuz. Arzu ettiğiniz şekilde hayatınızı değiştirme şansı bulacaksınız. Bir yandan baktığımızda parayla ilgili çok ani, beklenmedik yüksek harcamalar ortaya çıkabilir. Üstelik çalışarak kazandığınız paralar alanında gerçekleşiyor yeniay. Bir anda kartınızı kaybetmek veya para dolu bir çantayı kaybetmek gibi ihtimaller de var. Diyebilirsiniz ki nerde? Yok zaten öyle bir para. Ne varsa onu korumaya çalışmalısınız çünkü hakikaten kayıpları anlatan bir açı altındasınız. Öte yandan baktığımızda kim neden olabilir bu kayıplara? İyi dostlar, iyi arkadaşlar ve ekipten insanlar neden olabilir. Çünkü belli ki onlarla aranızdaki birtakım sürtüşmeler nedeniyle ya para harcamak ya para kaybetmek ya da sadece onlara inandığınız, güvendiğiniz için bu paraları kaybetmek çok mümkün görünüyor.

Ocak ortasında bireysel karar almanızda fayda var. Arkadaşlarınızın gittiği yoldan gitmek değil kendi kararlarınızla davranmak en doğrusu olacak.

Aynı dönemde geçmiş hayatınızdaki birtakım gizlenen sırlarınız ortaya çıkabilir. Bununla ilgili beklentiyi düşürün. Çok uzaklardaki insanların size yarar sağlayacakmış gibi yaparak başınıza dert açacakları bir durum ortaya çıkabilir. Burada yiğitlik, açık sözlülük, dürüstlük her zaman sizin açınızdan puan kazandıracak bir durum olacak. Çok zorlayıcı bir yeni ay ama kariyerinizle ilgili çok köklü değişiklik yapabilirsiniz. Paranıza dikkat edin. Paranızı çok iyi muhafaza etmeye çalışın. Ne olursa olsun paranızın değeri düşebilir. Parayla ilgili kararlarınızda da arkadaşlarınızın yolundan değil kendi yolunuzdan devam edin.

 

MALİ KONULARDA GAZA BASABİLİRSİNİZ.

Uranüs 14 Ocak da para alanınızda Retro hareketine son verecek ve durağanlaşacak. İleri pozisyona 16 Ocakda geçecek. Bu genel olarak mali gelişmeler, teknolojik ilerlemeler getirir ancak bu kez Mars, Uranüs kavuşumu ilerlemeye eşlik edeceği için ani ayrılıklar, büyük mali değişimler, özgüvende değişiklikler görülebilir. Sağduyulu ve sabırlı olmanız gerekiyor.

 

DOLUNAY İLİŞKİLERİ GÖZDEN GEÇİRMEYE DAVET EDİYOR.

28 Ocak da dolunay aşk ve çocuklar alanında gerçekleşiyor. Evet köklü değişiklik yapma, aşk hayatınızı gözden geçirme zamanı. Dolunay karşısına Güneş, Satürn kavuşumunu alacak. Yani engeller ve egosu yüksek kişilerle mücadele etmek bu dolunayın teması olacak. Çocuklarınızın veya partnerinizin ben merkezci davranışlarını görebilirsiniz ya da onlarında birer birey olduğunu, sizden bağımsız düşünme hakları olduğunu kabul edersiniz. İki yönlü bakış açısı dolunayı en iyi şekilde değerlendirmenizi sağlayabilir. Boğa burcunda Mars, Uranüs kavuşumu dolunay boyunca ayrı bir tehdit oluşturacak.

 

BOĞA

DÜŞÜNCELERİNİZDE ÖZGÜRLÜK EVRİMİ

8 Ocağa dek Merkür oğlak burcundan gülümseyecek, garantici yanınızı tatmin etmeye çalışacak. Güven duygunuzu geliştirecek ve 8 Ocakdan sonra kariyeriniz ve kariyerde özgürlük ihtiyacınız düşüncelerinizde daha büyük yer kaplayacak. 30 Ocakda Merkür Retro konuma geçiyor. 15 Ocakdan kariyerinizde beklenmedik hatalar yapmamak için daha dikkatli olmalısınız.

 

YENİAY ORTAMDAN UZAKLAŞMANIZI SAĞLAYACAK.

13 Ocak da dostunuz  Oğlak burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Uzak bir yolculuk, kent değişikliği ya da ülke değişikliği söz konusunu. Bunu yapmaktan çekinmeyin. Çünkü yeni aydan en fazla yararlanacak burçlardan biri sizsiniz. Mars ve Uranüs kavuşumu burcunuzda gerçekleşiyor. Hiç beklenmedik şekilde yenilikler, değişiklikler yapabilirsiniz. Başkalarını şok edebilirsiniz. Şimdiye kadar hiç sizin öfkenize maruz kalmamış insanları çok şaşırtabilirsiniz. Başkalarının karşısında hem çok zeki, hem de çok öfkeli bir imaj çizebilirsiniz. Kariyerinizle ilgili beklenmedik engeller, yükler üstünüze binecek. Belki anlaşmalar, sözleşmeler imzalamaya da zorlanacaksınız. Burada mesele ne olursa olsun, otoriteleriniz üzerinize yük bindirmek isteyebilirler. Bir yandan da baktığınızda aynı otoriteler, sizin için birtakım şansları, avantajları da hazırlıyor olacaklar. Bunlardan da yararlanabileceksiniz ama engeller karşısında öfke patlamaları yerine çok akılcı ve sağ duyulu tepkiler vermeniz gerekiyor. Öte yandan Neptün’ün arkadaşlık alanıyla ve ekstra gelirlerle bir bağlantısı var. Gelirlerinizi paylaştığınız arkadaşlarınızın yorumları, söylemleri ya da tavırları sizi düş kırıklığına uğratabilir. Onlarla ilgili beklentilerinizi de düşürmeniz gerekiyor. Belki çok anlayışlı, şefkatli olduklarını sanıyorsunuz ya da siz onlara böyle bir misyon yüklediniz. Bunu aklınızda tutarak özellikle dostluklarda beklentiyi düşük tutun. Yeniaydan yararlanmanızın en etkin yolu budur.

 

URANÜSÜN DELİLİK HALİ

Uranüs 14 Ocak da burcunuzda Retro hareketine son verecek ve ilerlemeye başlayacak. Bu genel olarak değişime uyum sağlamanız, maddi ve duygusal konularda ilerleme kaydetmeniz anlamına geliyor. Ancak burcunuzda 16 Ocakda ilerleme başlayan Uranüs, Marsla kavuşuyor. Kazalara, yaralanmalara maruz kalabilirsiniz. Kesici aletlere, kontrolsüz davranışlara karşı dikkatli olmalısınız.

 

DOLUNAYDA EV DEĞİŞİKLİĞİ MÜMKÜN

Dolunay ev, yuva, aile alanınızda bir sonlanma yaratacak. Yuva değişikliği ayın ilk yarısındaki yeniayla da onaylanıyor. Tebdili mekanda ferahlık vardır. Kariyer planlarınız bu değişiklikle birlikte havada kalabilir ancak çözüm bulacaksınız. Burcunuzda gerçekleşen Uranüs, Mars kavuşumu önlenemez bir öfke patlamasına, ani tepkisel davranışlara ve değişen durumlar karşısında kazalara da neden olabilir. Çok dikkatli olmalısınız. Ayın son 10 günü sizin açınızdan kısman tehlikeli görünüyor. Değişime uyum sağlamakla sorunları başlamadan çözebilirsiniz.

 

 İKİZLER

YILIN İLK MERKÜR RETROSUNA DİKKAT

Yöneticiniz Merkür 8 Ocak a dek ekstra gelirlerinizi sabit tutmakla ve güvenli bir zeminde hareket etmekle ilgilenecek. 8 Ocakdan itibarense zekanız şaşırtacak. Uzak yolculuklar planlayacak, akademik konularda verimli çalışmalar yapacak, orijinal dökümanlar üreteceksiniz. Ve tabii ki başka kültürleri keşfedeceksiniz. 30 Ocakda Merkür Retro konuma geçecek ve 15 Ocakdan itibaren retronun etkisinde olacaksınız. Seyahatlerde, eğitim yaşamınızda ve akademik konularda hata yapmamak için dikkatli olmalısınız.

 

13 OCAK YENİAY DÖNEMİNDE BEKLENTİLER DÜŞÜK OLMALI

Yeniay 13 Ocak da Oğlak burcunda doğuyor. Ekstra gelirlerinizin çoğalacağı ve gücünüzü bu gelirlerle kanıtlayabileceğiniz çok özel bir yeni ay. İç dünyanızda çok büyük değişiklikler, patlamalar olacak. Sanki çok uzun yıllardır öfkenizi içinizde biriktiriyor, bastırıyordunuz bir anda salıvereceksiniz. Bu bilinçaltınızdaki büyük bir savaş ve bu savaşı tetikleyen şey çok uzaklardaki birtakım insanlar. Belki oraya gidememek, ulaşamamak, engellenmek gibi durumlarda sizin açınızdan can sıkıcı olacak. Eğer ocak ayı ortalarında seyahat düşünceniz varsa bu seyahat olmayabilir ve kendinizi çok çaresiz hissedebilirsiniz. Bu yüzden çok büyük bir tepki verebilirsiniz veya eğitimle ilgili birtakım pürüzler ortaya çıkabilir, akademik kariyerinizle ilgili beklenmedik gelişmeler olabilir. Ne olursa olsun hem zor, hem de şansla dolu bu gelişmeler. Sadece ocak ayına bel bağlamayın sevgili ikizler, yıl genelinde kariyerinizi değerlendirin. Çünkü aynı alanda sizi çok güzel günlerde bekliyor olacak. Evlilik ve ortaklık alanında şanslı bir dönemdesiniz. Bu anlamda bir yolculuğunuz oluşacak. Öte yandan kariyerle ilgili beklentileriniz bir anda sizi düş kırıklığına uğratabilir. Arzu ettiğiniz sonuçları alamayabilirsiniz. Ocak ayı ortalarında yöneticilerinizle ilgili beklentilerinizi düşük tutmalısınız. Kariyer planlarınızı yıl içine yayarak gerçekleştirmeye çabalamak başarı getirecek.

URANÜS RETROSU BİTİYOR

Uranüs, 14 Ocakda boğa burcunda Retro konumdan durağan konuma geçiyor. İç dünyanızda bir süredir değişim başlamıştı ve kişisel gelişim çalışmaları hiç olmadığı kadar ilginizi çekiyordu. 16 Ocakdan itibaren ilerleyecek olan Uranüs, değişimin siyallerini yeniden verecek. Ancak burada Marsla kavuşacağı için geçmişe dönük travmalarınızı tetikleyebilir. Yakınlarınızın ani sağlık problemleri veya travmatik olaylar güveninizi sarsabilir. Baş etmek için ayın bitmesini beklemelisiniz.

DOLUNAY AYIN SON HAFTASINDA İLETİŞİM ARAÇLARINIZI YENİLEMENİZE YARDIM EDECEK.

28 Ocak dolunayı Aslan burcunda, yakın çevre ve kardeşler alanınızda gerçekleşiyor. Çevrenizi değiştirmek, teknolojik aruzalar sonucu iletişim araçlarınızı yenilemek, kardeşlerinizle ilişki biçiminizi değiştirmek hepsi mümkün. Yolculuklarda çok dikkatli olmalısınız. Ruhsal olarak ani değişimlere maruz kalacağınız için duygusal değişimlerinizi anlamakta zorlanabilirsiniz. Buna rağmen eğer sakin kalmayı başarırsanız daha konforlu, zorlukları, engelleri elimine ettiğiniz bir yaşam biçimine geçeceksiniz.

 

YENGEÇ

DÜŞÜNCELER AŞK VE PARA ARASINDA DEĞİŞECEK

Evlilik ve ortaklık konusundaki düşünceler ayın başında bir miktar karamsarken, 8 Ocakdan itibaren düşüncelerinizi başkalarının kaynaklarından yararlanma konusuna yönlendireceksiniz. Ekstra gelirler kazanmak veya birilerinin referansıyla ilerlemek çok mümkün olacak. 30 Ocakdan itibaren Merkür gerilemeye başlayacak. Hata yapmamak için özellikle ödemeler, borçlar ve esktra gelirler konusunda dikkatli olun.

 

13 OCAK YENİAYI EVLİLİK İÇİN OLUMLU AMA DAHA OLUMLU DÖNEMLERİNİZDE OLACAK

13 Ocak yeniay dönemi evlilik için güzel bir dönem olarak görünüyor. Ancak birtakım pürüzler var. Her ne kadar yeni ayda Plüton’un desteğini alsanız da evlilik için acele etmemeniz gerekiyor. Arkadaşlarınızla aranızda pürüzler yaşanabilir. Bu durum sizin negatif duygular yaşamanıza neden olabilir. Umarım şimdiye kadar o mesafeyi korumuşsunuzdur. Mesafeyi korursanız ciddi bir zarar görmezsiniz. Tek düşünmeniz gereken şey maddi varlıklarınızı korumak. Yatırım konusunda, ocak ayında sezgilerinize veya başka insanlara güvenmeyin. Çok değişken bir zemin olacak. Doğru tahminde bulunamayabilirsiniz. Büyük adımlar atmamalısınız sevgili yengeçler. Öte yandan iş ve sağlık alanında hakikaten şanslısınız. Ancak bu şansı bozacak, beklentilerinizi de yükseltecek söylemler olacak. Eğer bu söylentilere inanırsanız hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Eğer bir miktar kuşkucu davranabilirseniz kuzey ay düğümüyle Neptün arasındaki sert açının olumsuz etkisini bir miktar azaltabilirsiniz. Özetle sabırla pürüzleri aşabilir, evlenebilir, iş ortaklığı kurabilirsiniz. Ya da yılın diğer şanslı dönemlerini özellikle yaz aylarını mutlulukla değerlendirebilirsiniz. Tercih sizin.

ARKADAŞLIKLAR VE EKİP ÇALIŞMALARI YÖN DEĞİŞTİRİYOR

Uranüs retrosu 14 Ocak da sona eriyor ve 16 Ocak itibariyle arkadaşlıklardan ve ekip çalışmalarından istediğiniz verimi almaya başlıyorsunuz. Ancak Mars da bu alanda bulunduğu için değerli dostlarınızla hiç beklenmedik tartışmalar yaşamanız çok mümkün. Bunun önüne geçmek için saygıyı ve sağduyuyu korumakta fayda var.

 

AY SONUNDA DOLUNAY MALİ GELİRLERİNİZİ GÜVENLİ ALANA TAŞIMANIZI SAĞLAYACAK.

Ay sonunda etkili olan dolunay, mali konularda önemli kararlar almanızı sağlayacak. Borçlar ve destek beklediğiniz ekibin değişmesi gibi ekstra faktörler ne yazık ki canınızı sıkabilir ve yeni kararlarla toparlanma yoluna gidebilirsiniz. Daha çok çalışmanız ve daha çok kazanmanız da mümkün. Panik halleri sizi daha güvenli bir alana taşıyacak, özgüven kazanacaksınız. Olup bitenler kötü görünse de, kendinize bambaşka ve daha kolay ilerleyeceğiniz bir alan yaratacaksınız.

 

ASLAN

İLİŞKİLERE ÖZGÜRLÜK VERECEKSİNİZ.

İş yaşamınızda kendinize sağlam yapılar inşaa etme fikri çok güzel ve ayın ilk haftası boyunca uygulamaya koyacaksınız. 8 Ocakdan itibaren yakınlarla ilişkiler, onların hakları ve özgürlükleri herşeyden daha çok zihninizi kurcalayacak. İlişkileri düşünmek üzere bol bol zaman yaratacaksınız. 30 Ocakda Merkür Retro konuma geçecek gerileyecek. Yasal konularda ve ilişkiler alanında hata yapmak 15 Ocakdan itibaren çok mümkün. Dikkatli olun.

 

YENİAY YENİ BİR İŞ ALANI VE SAĞLIK PROGRAMI GETİRİYOR:

13 Ocak da oğlak burcunda bir yeniay doğuyor. 8-18 Ocak arasında etkili olacak. Sağlık ve iş alanında gerçekleşen bu yeni ay, hem yeni bir sağlık programını çok disiplinli ve kararlı bir şekilde uygulamanızı sağlayabilir, hem de iş alanında da çok güçlü insanların desteğini almanızı sağlayabilir. İki türlü de kazanabileceğiniz bir yeni ay ve çok avantajlı bir pozisyonda olacaksınız. Yanısıra Mars Uranüs kavuşumu kariyer alanınızı etkileyebilir. Yöneticileriniz çok ağır tepkiler verebilirler. Buna bir miktar hazırlıklı olmalısınız. Bu noktada bir belirsizlik algılayacaksınız. Olayı tam olarak anlamınız,çözmeniz ve birtakım stratejiler geliştirmenizde fayda var. Ocak ayındaki gezegenlerin konumuna baktığımız zaman öfkeyi çoğaltan bir çok açı söz konusu. Dolayısıyla hem ailenizi, hem partnerinizi, hem de kariyerini korumak zorundasınız. Bu zor açıda sağduyunuzu sağlamak zorundasınız. Bunları yapabilecek bir burca sahipsiniz. Sezgilerin ve aşkın simgelendiği alanlarda sert kare açılar var. Aşk veya çocuklarınızla ilgili maddi beklentiniz varsa ocak ayında bu beklentiler düş kırıklığı yaratabilir. Beklentiyi düşük tutanların kazanacağı bir ay olacak Ocak. Hem önlem alarak hem beklentiyi düşük tutarak ilerlemekte fayda var.

URANÜS SABRINIZI SINAYACAK

Uranüs retrosu uzun zamandır devam ediyordu. Kariyer alanında istediğiniz girişimleri yapmanıza engel oluyordu. 14 Ocakda durağanlaşan Uranüs 16 Ocakdan itibaren ilerleyecek ve hedefe ulaşmak için yaratıcı, orijinal fikirlerinizi hayata geçirmenize yardım edecek. Diğer açıdan aynı alanda konumlanan Mars hırslı davranmanıza yardım ediyordu ancak ikisi aynı günlerde kavuşacak ve bir yandan hedefe ulaşmak için yeterince enerjik ve yaratıcı görünmenizi sağlayacak diğer yandan tahammülsüz hissetmenizi. Katlanmakla bir çok sorunu başlamadan bitireceksiniz.

 

DOLUNAY BURCUNUZDA GERÇEKLEŞİYOR DÜZEN DEĞİŞİYOR.

Dolunay 28 Ocak da burcunuzda gerçekleşecek ve 5 gün öncesinden, 5 gün sonrasına kadar etkili olacak. Aile içi ilişkiler ve kariyer yaşamınızda büyük değişimler göreceksiniz. Düzenin devamını mı yoksa heyecan veren ani değişimleri mi tercih edeceğinizi Ocak ayının son 10 gününde anlayacaksınız. Yakınlarınızın sağlık problemleriyle ilgilenmek ve iş dünyanızdaki ani değişimlere uyum sağlamak elbette zorlayacak. Vereceğiniz kararların pişmanlığa dönüşmemesi için sağduyulu düşünmelisiniz.

 

BAŞAK:

AŞKTA GÜVEN, İŞTE ORJİNALLİK YARATACAKSINIZ.

Yöneticiniz Merkür ayın ilk haftasını aşk ve çocuklar alanında geçirecek. Garantiye alacağınız saygın ilişkiler yaratma eğiliminde olacaksınız. 8 Ocak dan itibarense iş ve sağlığınız daha çok odaklanmanızı bekleyecek. Orijinal fikirlerinizi müşterilerinizin hizmetine sunacaksınız. 30 Ocakda yöneticiniz Merkür yılın ilk Retro hareketine başlıyor. İş ve sağlık alanında 15 Ocakdan itibaren hataya açık olacaksınız. Aman dikkat!

YENİAY DA AŞK KAPIYI ÇALIYOR

Yeniay 13 Ocakda dostunuz oğlak burcunda sert bir şekilde doğacak ancak bu sertliği avantaja çevirecek en şanslı burçlardan birisiniz. Yeni bir aşka evet demeniz veya bir bebek sahibi olmanız mümkün. Sevgili başaklar içinizden geçen ve arzu ettiğiniz şeyleri çok rahat gerçekleştirebileceğiniz bir dönem olacak. Uzun yolculuklara çıkmak çok olası ama çok da tehlikeli. Uzaklarda görüştüğünüz kişilerle bir restleşme veya tartışma söz konusu olabilir ve bundan iş hayatınız olumsuz etkilenebilir. Kuzey Ay düğümü nihayet evinizle, yuvanızla birtakım güzellikler, şanslar getirecek. Ancak ocak ortasında bu şansları yanlış kullanma ihtimaliniz de var. Ev dekorasyonu veya ev almak için uğraşmak veya ev taşımak gibi isteklerden bir süre uzak durun. Çünkü atacağınız adımın sizi gerçekten düş kırıklığına uğratma ihtimali var. Yıl içinde evle ilgili gelişmeler açısından başka şanslı dönemlerinizde var. Şimdilik çok zorunlu yenlikleri yapın. Yeni bir aşk kapıyı çalarsa sonuna kadar açın.

 

URANÜS YENİ YERLERE SEYAHAT ETMENİZİ SAĞLAYABİLİR.

Uranüs retrosu seyahatler, yolculuklar, eğitiminiz gibi yaşam alanlarınızı olumsuz etkilemişti. Nihayet 14 Ocak da durağanlaşıyor. 16 Ocak da ileri harekete başlıyor. Yeniden şahane fikirlerinizi eyleme dönüştürme şansı bulacaksınız ve muhtemelen kariyeriniz adına yatırım yapacaksınız. Ancak Mars da aynı alanda bulunacağı için kazalara ve beklenmedik duygusal patlama da yaratabilecek olaylara karşı tetikte olmalısınız. Yeni yerler görürken tehlikeleri hesaplamayı unutmayın.

 

OCAK SONUNA DOĞRU SAĞLIĞINIZA DİKKAT EDİN.

Dolunayla iç dünyanıza ve bilinçaltınıza bir bakış fırlatacaksınız. Suçluluk duygularından, bencil olduğunuz hissinden kaçınırsanız en az zararla kurtulursunuz. İş ve sağlık alanınız, yolculuklar, eğitim alanları bir miktar tehditkar. Bu nedenle ayın son 10 gününde çok dikkatli olmalısınız. Uzun yolculuklardan mümkünse uzak durun. Sağlığınızı koruyun zira Güneş, Satürn kavuşumu hastalıklara gitgide açık olacağınızı bildiriyor. Düzenli beslenme, düzenli egzersiz gibi disiplin isteyen çalışmaları kolayca yapabileceğiniz bir evrede olacaksınız. Yakınlarınızın sağlığıyla ilgili endişeleriniz olabilir. Uykularınızın kaçmasına izin vermeyin.

 

TERAZİ

AŞK YAŞAMINIZ CANLANIYOR

Ayın ilk haftasında eviniz, aileniz, yuvanız düşüncelerinizde tüm alanı kaplarken, 8 Ocakdan itibaren aşk veya çocuklar önceliğiniz olacak. Onlara daha özgür olacakları alanlar tanırken, aşkınızı da orijinal fikirlerinizle canlandıracaksınız. 30mOcakdan itibaren Retro konuma geçen Merkür 15 Ocakdan itibaren verilen sözlerde durulamamasına neden olacak aman dikkat.

YENİAYDA MÜLK SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ.

Yeniay oğlak burcunda 13 Ocak da doğuyor ve yenilik yapma şansı veriyor. Sizin için ev almak açısından uygun bir zaman ama bu işi kredi ile çözmekse eğer mevzu uzak durmanız gerekiyor. Çünkü bir anda her şey değişebilir. Çok zor bir dönem yaşayabilirsiniz. Beklemede kalmanızda fayda var. Aşk hayatınızla ilgili zorluklar söz konusu. Kova burcunda Merkür, hem Jüpiter, hem de Satürn üçü bir araya geliyor. İletişim gücü yüksek bir ilişki istiyorsunuz ama yolunda gitmeyen kredi alışverişleriyle bir araya gelince bu aşkın çok kıymet göreceği bir dönemi ifade etmiyor. Mart ayından itibaren daha özgür, rahat ve sevmeye sevilmeye hazır hissetmeniz mümkün olacak. Dolayısıyla bu konuyu da biraz beklemeye almanızda yarar var.  Yakın yolculuklar, özellikle iş seyahatleri biraz düş kırıklığı yaratabilir. Büyük beklentilerle çıktığınız yolculuklarda şaşkınlık yaşayabilirsiniz. Sağlık konusu bir başka hayal kırıklığına uğratacak. Bir çok açıdan zorlanabilirsiniz. Çünkü bir yandan da geleceğinizi olumlu etkileyecek birtakım beklentiler içerisinde olabilirsiniz. Ocak ayındaki gelişmeleri zamana bırakmakta fayda var. Paranız varsa yatırım aracı olarak ev almanız en iyi seçenek.

 

URANÜS RETROSU BİTİYOR AMAN SAKİN

Uranüs, ekstra gelirler alanınızda geri hareketteydi. İstesenizde başkalarının kaynaklarından yeterince yararlanamıyordunuz. 14 Ocakda Uranüs durağanlaşacak ve 16 Ocakda ilerlemeye başlayacak. Bu süreçte Marsla kavuşacak. Bir yandan fikirleri savunmak ve asice çıkışlar yapmak için fırsat verirken, diğer yandan enerjinizi kötüye kullanmanız için bir çeşit itici güç oluşturacak. Sakin ve etik kurallar içinde kalarak tepkilerinizi kontrol etmelisiniz. Aksi halde kimsenin kazanmayacağı bu savaşta mutsuz hissedersiniz.

 

ARKADAŞLIKLAR DOLUNAYIN SÜZGECİNE TAKILABİLİR

Dolunay arkadaşlık ve ekip çalışmalarınızı revize etmenizi isteyecek. Bu kolay değil tabii. Kimseyi kırmadan uzaklaşmak ve yeni dostlara yer açmak sizin açınızdan özellikle zor. Ancak dolunayın ekstra zorluk yaratan bir yanı da var. Aşk, alacak-verecek, çocuklar, kayıplar, borçlar bu dolunayda aynı anda üstünüze gelecek ve nefes alamadığınızı hissedeceksiniz. Bu nedenle arkadaşlarınızı azaltarak kendinize nefes alma alanı açmayı düşünebilirsiniz. Gereksiz sorun yaratanlara artık tahammül etmek istemeyebilirsiniz. Sorun yaşarken yardımcı olmayanlara zaman ayırmak da istemeyebilirsiniz. İhtimaller çok. Çözüm tek. Üzülmeden yaşam yolculuğunuza devam etmelisiniz.

 

AKREP:

 EVDE DEĞİŞİKLİĞİ AYIN İLK YARISINDA YAPIN.

Merkür 8 Ocağa dek oğlak burcunda süzülürken, yakın çevrenizle aranıza güvenli bir köprü olacak. 8 Ocakdan itibaren eviniz, aileniz ve artık garantiler değil değişimin getireceği özgürlükler önem kazanmaya başlayacak. Evde orijinal fikirlerinizle yaratıcı dekorasyon yapma şansı bulacaksınız. 30 Ocak da Retro konuma geçen Merkür 15 Ocakdan itibaren yapılan sözleşmeleri onaylamayacak dikkatli olun.

YENİAY DA İLETİŞİM ARAÇLARINIZI YENİLEYECEKSİNİZ.

Oğlak burcunda ayın 13. Ünde doğan yeniay oldukça zor açılar altında gerçekleşse de yenilik vaad ediyor. İletişim araçlarınızı, iletişim dilinizi ve yakın çevrenizi yenilemenizde fayda var. İletişim biçiminizi ve yakın çevreniz değiştiğinde gücünüzü, etkileyiciliğinizi daha fazla hissettirebileceksiniz sevgili akrepler. Bunun getirisi olarak evlilik ve ortaklık alanınızda biraz daha yükselmeye başlıyorsunuz. Öfke kontrolünün çok zor olduğu bir dönem ocak ortası. Belki şimdiye kadar hiç yaşamadığınız bir duygusal patlama yaşayabilirsiniz.  Bir ihtimal de partneriniz hiç vermediği bir tepkiyi verebilir. Bu anlamda temkinli olmanızda fayda var. Ne kışkırtan olun, ne de kolay kolay tahriklere kapılın. Ev ile ilgili meseleler, sorunlar partnerinizle olan ilişkinizi zedeleyebilir. Yalnız yaşıyorsanız biraz daha avantajlı olabilirsiniz. Evle ilgili atacağınız adımları aile bireylerinizle paylaşmamakta fayda olacak. Kuzey Ay düğümü para alanınızda ve Neptün aşk alanınızda seyahat ediyor. Yani partnerinizle aranızda para ilişkisi varsa ocak ortasında hiç beklemediğiniz bir şey olabilir, ödediğiniz parayı geri alamayabilirsiniz veya size vermeyi beklediğiniz bir parayı alamayabilirsiniz. Siz hakikaten çok kırılıp üzülebilirsiniz. Para ve aşk ilişkisini ayırmanız gerekiyor çünkü yaratıcı projelerinizden para kazanıyorsanız kazancınızda bir düşüş söz konusu olabilir. Her zamanki gibi ilerlemeyebilir işler ve olaylar dolasıyla yine sizin de beklemeye almanız gereken alan para ve yaratıcılık. Öte yandan cep telefonuzu, bilgisayarınızı, televizyonunuzu ve iletişim biçiminizi yenilemenizde hiç sakınca yok.

URANÜS EVLİLİK ALANINIZA DOKUNACAK

Evlilik ve ortaklık alanınızda uzun süredir Retro konumda olan Uranüs, 14 Ocakda durağanlaşıyor. 16 Ocak da ilerliyor. Bu 13-20 Ocak arası bir hayli tehditkar. İlişkinizi yenilemek, heyecan katmak için çabalamanız güzel olur. Ya da ilişkinizdeki tahammülsüzlükler ortaya saçılır ve büyük duygusal patlama yaşanır. Tercihiniz ilki olmalıdır.

 

KARİYER PLANLARINIZI DOLUNAY DA YENİDEN İRDELEYİN.

Kariyer alanınızda ayın sonunda etkili olan dolunay evinizi ve aile ilişkilerinizi aynı zamanda yakınlarla ilişkilerinizi de etkileyecek. Dolunaylar gözden geçirme ve tamamlanma süreçleridir. Bu nedenle kariyeriniz açısından size zarar veren ne varsa karşınıza çıkmaya başlayacak. Çalışmıyorsanız otoritelerle üstü örtülen sıkıntılar yeniden ortaya çıkabilir. Bunun anlamı çözüm bekliyor olması. Yani bu kez paspasın altına itmek yerine ciddi bir çözüm bulmak zorunda kalacaksınız. Kararlarınızı alırken nelerden vazgeçtiğinizi de dikkate almalısınız. Partnerinizin başına gelen problemler desteğinizi talep edecek. Çözüme ulaşırken detayları ihmal etmemelisiniz.

 

YAY:

MERKÜR RETROSUYLA ELEKTRONİK ALETLER BOZULABİLİR.

Merkür ayın ilk haftasında mali konularda düşüncelerinizi yeşertirken, 8 Ocakdan itibaren yakın çevrenizle ilgilenmeyi daha çok iletişim kurmayı tercih edeceksiniz. 30 Ocakda yılın ilk Merkür retrosu başlıyor. Ancak etkisi 2 hafta önceden başlayacağı için 15 Ocak itibariyle teknolojik araç almamalı bozulmalar, arızalar yaşandığında tamir için acele etmemelisiniz.

YENi GELİRLER KAZANMAK İÇİN DİKKATLE OKUYUN

Ay ortasında yeniay sayesinde yeni bir gelir kazanmaya başlıyorsunuz üstelik bu gelir sizi bir hayli güçlendirecek. Bu sayede başka insanlar üstünde etkiniz çok yüksek olacak. Dikkat etmeniz gereken konular; sağlık ve iş.  Burada söz konusu olan sağlık problemi bir pandemi değil bir kırık, çıkık, boğazınızla ilgili farklı problemler. Çok ani bir şekilde kesilme, yaralanma gibi değişik sağlık sorunları yaşanabilir.  Yakın çevrenizde de benzeri sorunlar olabilir. Dolayısıyla Ocak ortasında en fazla dikkat etmeniz gereken şey sağlık. Bir biçimde iş hayatınızda devam ediyorsa, ortamda gerilim çok yüksek olacak. Orada yatıştırıcı olabilirseniz ya da ne olursa olsun iyimserliğinizi koruyabilirseniz daha rahat edebilirsiniz. Kuzey ay düğümüyle Neptün arasındaki bağ; anneniz, aileniz ile ilgili hayal kırıklıklarını çağrıştırıyor. Aynı zamanda evle ilgili bir anda su basması gibi birtakım sıkıntılara hazırlıklı olmakta fayda var. Aile ilişkileri ile ilgili beklentileri düşük tutmanızda gerekiyor. Ocak yılın en zor ayı ve bir şekilde gökyüzünün olumsuz etkisiyle baş edeceksiniz.

URANÜS İŞ ALANINI CANLANDIRABİLİR.

İş alanınızda uzun süren durağanlığın nedeni Uranüs gerilemesiydi. Sağlıkla ilgili sorunlarınız varsa yine Uranüs nedeniyle çözüm bulamamıştınız. 14 Ocak itibariyle Uranüs Retro hareketini bitiriyor. 16 Ocak da ileri harekete geçiyor. Bu süreçte Mars’la kavuşuyor. İkisi gezegenin birlikteliği hedefe ulaşmak kadar patlamalara da neden oluyor. Duygusal patlamalar tansiyon sorunlarına neden olabilir dikkatli olmalısınız. Enerjinizi öfkeye değil sakin kalmaya ve kendinizi sevmeye harcamalısınız.

DOLUNAYIN DESTEĞİ SEYAHAT, TİCARET VE AKADEMİ ALANLARINDA

Dolunay ayın sonuna doğru seyahatleri tamamlayıp yuvaya dönmeye, akademik planlarınızı gözden geçirip son kararınızı vermeye, ticari yaşamınızda yön değişikliğine yardım edebilir. Medya bağlantılı işlerde çalışıyorsanız veya kitap yazıyorsanız sonuç odaklı davranarak kitabınızı yayınevine teslim edebilirsiniz. Bu verimli tüm çalışmaları değerlendireceğiniz yaşamınızda çığır açacağınız bir dönem olacak. Öte yandan sağlığınızda salgın değilse de kaza riski taşıyorsunuz. Son derece dikkatle geçirmelisiniz Ocak ayının ikinci yarısını. Ocak yılın en zor ayı. Dolunay süresinde Uranüs, Mars, Satürn saldırıyor olacak. Engellerle, duygusal patlamalarla baş etmek kolay olmayabilir. Yine de avantajlı konulma olacaksınız.

 

OĞLAK

YATIRIM KARARLARINI 15 OCAKDAN ÖNCE ALIN.

Merkür yılın ilk haftasını burcunuzda geçirecek. Kendinizi ifade etmeniz, düşüncelerinizi toparlamanız hayli kolay olacak. 8 Ocakdan itibaren mali alanı canlandıran Merkür orijinal fikirler üretmenize bu sayede para kazanmanıza da yardımcı olacak. 30 Ocakda Retro harekete geçen Merkür 15 Ocakdan itibaren iletişim hatalarına neden olacak. Yatırım yaparken 15 Ocak öncesini tercih etmelisiniz.

YENİAY BURCUNUDA DOĞUYOR YENİLENİN.

Yeniay, 13 Ocak da burcunuzda doğuyor. Görünüşünüzü, kişisel ifadenizi baştan sona yenileyeceksiniz. Biraz daha etkileyici ve karizmatik görüneceksiniz. Mars ve Uranüs’ün aşk alanınızda kavuşumu sizi açınızdan çok güzel. Çok ani yükselişler yaşanabilir, ani heyecanlı ve sizi teşvik eden bir ilişki kurulabilir. Bu birçok burç için tehlikeli ancak sizin açınızdan yararlı. Yine de partnerinizin öfkeli olabileceğini göz ardı etmemeniz gerekli. Para konusunda çok dikkatli olun. Bir yandan sözleşmeler yapılıyor ancak bir yandan da bazı engelleriniz olacak.  Ve bütün bunlar partnerinizle ilişkinizi etkileyebilecek nitelikte. Hem para konusunda endişeleriniz yüksek, hem de kazanma ihtimaliniz çok yüksek. Bunlarla kafanız meşgulken, partnerinize bir yandan enerji vermek isteyeceksiniz, öte yandan onun yüksek enerjisiyle baş etmek zor olacak. Yine de ortamı en iyi kontrol edebilecek ve tolere edebilecek burç siz olacaksınız. Sevgili oğlaklar iç dünyanızla ilgili aydınlanmanızın biraz mola alacağı bir dönem olacak ocak ayı ortaları. Çünkü yakın çevrenizden birtakım insanlar sizi düş kırıklığına uğratacak. Bunun sonucunda, “belki hayat tahmin ettiğim kadar mutlu bir yer değil” diye düşüneceksiniz. O kalp kırıklığını uzun zaman boyunca tedavi etmek zor olacak. Her koşulda bu deneyim sizi büyütecek ve olgunlaştıracak. Kişisel strilinizin gelişmesi bu deneyimi nasıl algıladığınızla bağlantılı. Güzel günler için karanlığın içinden geçip aydınlığa çıkmak gerekiyor.

URANÜS YARATICILIK VE AŞK ALANINDA İLERLEYECEK.

Uranüs retrosu aşk ve yaratıcılık alanında uzun süre devam etti ve nihayet 14 Ocak da Uranüs durağanlaşacak. 16 Ocakdan itibaren aşk ve çocuklarınızla ilişkiler alanında hedefe odaklanabileceksiniz ancak bu yolculukta bir tuzak var. Rüzgarın yönü aniden değişebilir. Tatlı konuşmalar öfke fırtınalarına dönüşebilir. Kazanayım derken kaybedeceğiniz bir oyunun ortasında kendinizi bulabilirsiniz. Mars, Uranüs kavuşumu Ocak ortasında kontrolden çıkan bir duygu patlaması yaratabilir. Sakin kalmayı başaranların kazanacağı bir evre olacak.

DOLUNAY BORÇLARIN BİTİŞİNİ SAĞLAYABİLİR.

Dolunay, ekstra gelirler alanında ayın son 10 gününü etkileyecek. Gelirlerin ekstra olanlarını ya da borçlarınızı sonlandırma kararı alabilirsiniz. Çalışarak kazandığınız paralarda düzen devam etmeli. Çocuklarınızla aranızda beklenmedik şekilde büyüyen tartışmalarda herkesin kalbi kırılabilir. En doğrusu sakinliği korumak. Öte yandan yaratıcı projeleriniz devam ediyorsa hedefe ulaşmak için son derece orijinal fikirlere ihtiyacınız olacak ve bu fikirler ayın 15 inden önce işlevsel görünecek. Fikirlerinizi önceden not alıp uygulamanız sağlıklı olabilir.

 

KOVA:

MERKÜR BURCUNUZDA GERİ GİDECEK

Merkür ayın ilk haftasında içe dönmenizi, okumanızı, düşünmek yerine hissetmeye çalışmanızı ve garantilerle bağ kurmanızı isteyecek. 8 Ocakdan itibarense tam tersine dış dünyaya açılacaksınız, sosyalleşecek, özel fikirlerinizi paylaşacaksınız. 30 Ocakda Merkür burcunuzda Retro harekete geçecek geri gidecek ve bu dönem har konuda hata yaparsınız. 15 Ocakdan itibaren retronun etkisi başlayacak. 2 kere dikkatli olmalısınız.

BİLİNAÇLTI TEMİZLİĞİ VE ARINMA İÇİN AY ORTASI UYGUN

Ay ortasında kişisel gelişim alanınızda bir yeniay doğacak. Yeni bir kişisel gelişim veya ruhsal arınma yöntemi öğrenebilirsiniz. Hayata bakış açınızı değiştirecek yeni bilgilere ulaşabilirsiniz ve biraz daha içsel olarak iyi hissedebilirsiniz. Aile içinde çok yükselen sesler, hiç beklemediğiniz kadar sakin olan insanların öfkelenmeye başlaması, tepki vermeye başlaması, evle ilgili elektronik aletlerin patlaması gibi üst üste birtakım olaylar ortaya çıkacak gibi görünüyor. Burcunuzdan Jüpiter, Merkür ve Satürn geçiyor. Daha disiplinli, şanslı olmaya başlıyorsunuz hem bazı sözleşmeler, anlaşmalar, sorumluluklar, foırsatlar bir arada geliyor.  Kendinizi daha rahat ifade edeceksiniz. Güzel bir pozisyon varken, aile içinde olup biten şiddetli olaylar sizi bir miktar durduracak. Gerçekten şanslı mıyım değil miyim diye ve şansınızdan da yararlanamadığınızı düşünmeye başlayacaksınız. İçsel ve dışsal güçlerin bir çatışması adeta ortaya çıkacak. İç gücünüz kazan taraf bu nedenle iç sesinizi dinlemeyi unutmayın. İyimserliğiniz yerinde olacak. Genel olarak birçok burcun arkadaşlıklardan zarar göreceği bir ay gibi görünüyor. Başkalarının fikirleri ve ön ayak olması yanıltıcı. Sizin içinde bu durum değişmiyor. Parayla ilgili bir takım kararlar alacaksanız arkadaşların önerilerini değil kendi bildiğinizi okumakta fayda var sevgili kovalar. Ay ortasında bilinçaltı temizliği, ruhsal gelişim ve yakınlarınızın sağlığı önceliğiniz olsun.

YÖNETİCİNİZ URANÜS’ÜN RETRO HAREKETİ SONA ERİYOR

Yöneticiniz Uranüs, 14 Ocakda Retro harekete son verip durağanlaşacak. Yuva alanında gerileyen Uranüs bir süredir istediğiniz tadilatları yapmanıza engeldi. 16 Ocak dan itibaren ilerleyecek. Bu değişiklik yapmak için iyi bir dönem gibi görünse de, Mars, Uranüs kavuşumu patlamalar ve ev kazaları, beklenmeyen hava fırtınaları anlamını taşıyor. Kendinizi sağlamda hissetmek için herşeyi kontrol etmeye çalışmalısınız. Öte yandan evle ilgili orijinal fikirleriniz beklediğinizin üstünde beğeni kazanabilir.

DOLUNAY EVLİLİKLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİZİ DEĞİŞTİRECEK

Dolunay evlilik ve ortaklık alanında gerçekleşiyor ve yakınlarla ilişkilerinizi etkiliyor. Bir anlamda hem ilişkileri gözden geçiren tarafsınız, hem de engelleyen, kurallar koyan, olmazsa olmazları direten tarafsınız. Haklılıklarınız çok fazla. Ancak yine de çok katı davranmamakta fayda var. Ev ve yuva alanında gerçekleşen Mars, Uranüs kavuşumu dolunaya ne yazık ki sert bir açıyla bağlanıyor. Bu da demektir ki ev, yakınlarla ilişkiler ve genel görünüşünüz kritik alanlar. Değişime hazırsanız sorun yok. Statükocu davranışlar kaybettirebilir. Kurallarınızı esnetin. Ev kazalarına karşı dikkatli olun. Her türlü yeniliğe evet deyin. Acı çekmek Ocak ayında en son yapmanız gereken şey.

 

BALIK:

MERKÜR ARKADAŞLIKLARI DESTEKLİYOR

Merkür arkadaşlıklarınızı sağlamlaştırmak, ekibinizle aranızda uzun sürecek yolculuğun temellerini atmak üzere ayın ilk haftasında destek verecek. 8 Ocakdan itibaren yaratıcı yönünüzü ve sezgilerinizi harekete geçirmek üzere Kova burcuna yerleşen Merkür 15 Ocakdan itibaren Retro etkisi göstererek, geçmişiniz ve kendiniz hakkında yanlış düşüncelere kapılmanıza neden olacak. 30 Ocakda Retro resmen başlıyor. Kendinizi suçlama eğilimine dikkat etmelisiniz.

YENİAY YENİ ARKADAŞLARI YAŞAMINIZA ÇEKİYOR

Çok güçlü ve etkili yeni arkadaşlar hayatınıza katılıyorlar. Çok naif olduğunuz için gerçekten güçlü insanlara her zaman destek duyuyorsunuz ve o tarz bir arkadaşınız olacak. Ancak yakın çevrenizdeki öfkeli insanların tepkileriyle baş etmeniz kolay olmayabilir. Gerçi bu tepki direk size de olmayabilir yani ortamdaki gerginlikten etkilenip üzülebilirsiniz. Bir yandan baktığımızda içinizde hem yeni yeşeren iyimser duygular var bir yandan da karamsarlık da var. İyimserlikle karamsarlık arasında gidip geliyorsunuz. İkisini dengelemeye çalışıyorsunuz. Ocak ayı ortasına kadar bunu başarabilirsiniz ancak ocak ortasında, yakın çevrede olup bitenler bu dengeyi bozabilir. Başkalarının durumundan ve duygularından etkilenebilirsiniz. Kendinizi biraz izole etmenizde fayda vardır diye düşünüyorum. Biraz daha yalnızlığın tadını çıkarın ve hayat çok basit bir yer değil bunu en iyi siz biliyorsunuz. Yakın çevrenizde olup bitenler çok büyük bir patlamaysa hayata güveninizi sarsabilir ama geçici olarak sarsılsın bu güven. Sürekli böyle bir hissiyat içerisinde olmayın derim. Kariyer ile bağlantılı bir düş kırıklığı var ama bu düş kırıklığını yaratanda siz olacaksınız sevgili balıklar.

DOLUNAY DA İŞ VE SAĞLIK YAŞAMINIZA ÖNEM VERİN.

Dolunay iş ve sağlık alanınızda gerçekleşecek ve yakınlarınızın sağlık problemi nedeniyle işinize veya sağlığınıza ekstra önem vermeniz gerekecek. Kendinizi bir hapishaneye sıkıştırılmış hissedebilirsiniz ancak ihtiyacınız olan sabrı ve tahammülü gösterebileceksiniz. Yakın çevrenizdeki sorunlar dolunay boyunca yani 23 Ocak 3 Şubat aralığında durulmayabilir. Gözden geçirmeniz gereken iş ve sağlık konusundaki eskimiş inançlar ve kalıplar. Yenilenen bir program hayat kurtarıcı olacaktır. Bunun yanısıra iş arkadaşlarınızla ilişkilerinizi, müşterilerinizle bağlantınızı da yeniden gözden geçireceksiniz. Bu yeni dönem zor ve can sıkıcı olsa da havayı temizleyecek.

URANÜS RETROSU SONA ERİYOR, YAKIN ÇEVREDE İLİŞKİLER GERGİNLEŞEBİLİR.

Uranüs retrosu 14 Ocak da sona eriyor. Yakın çevrenizle durağanlaşan ilişkiler gitgide gerginleşebilir. Çevrenizde olup biten patlamalardan etkilenebilirsiniz. Özellikle elektrik ve elektronik eşyalarla ilgili sorunlar ciddi kazalara neden olabilir. Yangın riski taşıyan küçük arızaları ihmal etmemenizde fayda var. Bunun dışında komşular ve kardeşlerinizle ilişkilerinizde de gerginlikler söz konusu olabilir. Yaratıcı hedeflere yönelerek enerjinizi olumlu yönde kullanmaya çalışmalısınız.

HER HAKKI SAKLIDIR.