EKİM BURÇ YORUMLARI ( Retrolar Sona Eriyor dikkat!

EKİM BURÇ YORUMLARI

 

 

KOÇ:

Ekim ayına nefis bir yeniayın etkisiyle başlayacaksınız. 6 Ekimde Terazi burcunun 13. Derecesin de gerçekleşen yeniay, 1-11 Ekim boyunca etkili olacak. Yöneticiniz Marsla kavuşan Güneş ve Ay etkisini cesaret, ataklık, kararlılık olarak gösterecek. İlişkiler konusunda yenilikçi olmaya, kararlı davranmaya ve cesaretle isteklerinizin peşinden gitmeye hazır hissedeceksiniz. Evlenmek ve iş ortaklığı kurmak gibi yenilikler hayatınızı canlandıracak.

6 Ekim de Plüton Retro hareketi sona eriyor. 9 Ekim den itibaren tam olarak ilerlemeye başlayacak. Kariyer yaşamınızda baskı yaratan ne varsa köklü şekilde değiştirmeye çalışmalısınız.

11 Ekim de Satürn arkadaşlık alanında durağan konuma geliyor, 14 Ekimden itibaren ilerliyor olacak. Yalnız hissedecek, tek başınıza bir ekibin sorumluluğunu alacaksınız. Engellerle tek başınıza mücadele ederek güçleneceksiniz.

18 Ekim de Jüpiter kova burcundaki Retro konumundan durağan konuma dönüyor. 20 Ekimden itibaren ilerleyerek şansın tekrar yanınızda yer almasını ve arkadaşların katkısını hatırlatacak.

20 Ekimde burcunuzun 27.derecesinde sert bir dolunay oluşuyor. Dolunaylar her zaman bir sonlanmayı, en iyi durumda aradığımızı bulmayı, kurtulmayı, tamamlamayı, bitirmeyi simgeler. 15-25 Ekim arasında oldukça etkili. Bu dolunayda Plüton devreye girerek bir TKare oluşturacak. TKare her koşulda 3 ayrı durumun bizi zorlaması demek. Plüton baskın bir şekilde baş etmekte zorlanacağımız ve köklü değişiklikler yapmak zorunda kalacağımız temalara işaret eder. Bu dönemde Merkür’de Retro olacağı için karar verme mekanızmanız, duygularınız ve egonuz bir miktar zedelenebilir. Dolunay kişisel tarzınızı ve görünüşünüzü yeniden gözden geçirmenizi sağlayacak. Zira kariyer alanından yoğun bir baskı alacaksınız. Aile büyüklerinin tepkisi veya sorunları da baskıyı arttırabilir. Kadere boyun eğmek ve değişmek gerekiyor.

 

BOĞA:

6 Ekimde terazi burcunun 13. Derecesinde gerçekleşen yeniay, 1-11 Ekim boyunca etkili olacak. Mars, Güneş, Ay kavuşumu ruhunuzu yenilemek, şifa teknikleri öğrenmek, ruh sağlığınız için kararlılık isteyen adımları atmak konusunda heveslendirecek. Elbette beden sağlığınız ve iş yaşamınız da bu gelişmeden pozitif etkileniyor. Yeni bir iş kurabilir, sağlıklı kalmak için kararlı bir başlangıç yapabilirsiniz.

6 Ekimden itibaren dost bir burçta konumlanan Plüton, durağanlaşacak. 9 Ekime dek seyahatlerinizin rotası değişebilir, medya alanında köklü değişiklikler yapabilirsiniz. Eğitiminiz devam ediyorsa beklenmedik yeniliklerle daha büyük bir heves duyabilirsiniz.

Kariyer alanında son yıllarda zorlanıyordunuz ve yaz boyunca bir miktar rahat hareket ettiniz. 11 Ekimde durağanlaşan Satürn tekrar sorumluluk almanıza ve zorlanmanıza neden olacak. Zorluklarsa güçlendirecek.

18 Ekimde Jüpiter de durağanlaşıyor. Yeni seyahat rotalarında bol bol dost edinecek, dış ticaret yapıyorsanız işlerin yoğunluğuyla mutlu olacaksınız. Yeni medya kanallarına ulaşabilirsiniz.

Ruh sağlığınız ve kişisel gelişiminizde 15 Ekimden itibaren dikkat etmeniz gereken alanlar. Görevleri tamamlarken, büyük bir gücün yardımını almanız muhtemel ama yine de dikkati elden bırakmamalı. 20 Ekimde koç burcunun 27.derecesinde sert bir dolunay oluşuyor. Dolunaylar her zaman bir sonlanmayı, en iyi durumda aradığımızı bulmayı, kurtulmayı, tamamlamayı, bitirmeyi simgeler. 15-25 Ekim arasında oldukça etkili. Bu dolunayda Plüton devreye girerek bir TKare oluşturacak. TKare her koşulda 3 ayrı durumun bizi zorlaması demek. Plüton baskın bir şekilde baş etmekte zorlanacağımız ve köklü değişiklikler yapmak zorunda kalacağımız temalara işaret eder. Bu dönemde Merkür’de Retro olacağı için karar verme mekanizmamız, duygularımız ve egomuz bir miktar zedelenecek. Hata yapma, suçluluk hissetme olasılığınız var. Fakat yine de Plüton’un destekleyeceği burçlardan birisiniz.

 

İKİZLER:

Aşk yaşamınızda ayın ilk haftasında büyük bir hareketlilik yaşanacak. 6 Ekimde terazi burcunun 13.derecesinde gerçekleşen yeniay, 1-11 Ekim boyunca etkili olurken, yeni bir aşka yelken açmak ya da yeni bir projeye evet demek gibi seçenekler cesaretle bütünleşecek. Korktuğunuz adımları atacak, son derece iddiacı ve atak davranacaksınız. Yeni bir bebek sahibi olmak, yaratıcılığınızı cesaretle ortaya koymak da ihtimalleriniz.

Borçlar, geri ödemeler ve cezalar konusunda 6 Ekimden itibaren zorlanabilirsiniz. 6 Ekim de Pluton Retro hareketi sona eriyor. 9 Ekim den itibaren tam olarak ilerlemeye başlayacak. Köklü değişiklikler yaparak ikincil gelirler elde etmelisiniz.

11 Ekim de Satürn seyahat, eğitim ve ticaret alanında durağan konuma geliyor, 14 Ekimden itibaren ilerliyor olacak. Seyahat zevkleri eziyet, ticari yaşam engellerle dolu, eğitim hayatınızda otoritelerin yarattığı zorluklar yıldırabilir ama birer birer engelleri aşacaksınız.

18 Ekim de Jüpiter kova burcundaki Retro konumundan durağan konuma dönüyor. 20 Ekimden itibaren ilerleyerek sorumluluklar yerine, şansın tekrar yanınızda yer almasını, işlerin ve seyahatlerin kolaylaşmasına katkıda bulunacak.

Arkadaşlıklar ve ekiple aranızdaki ilişki 15 Ekimden itibaren düşündürücü olacak. Büyük tartışmalar olmasa da, hiç olmadığınız kadar çok etkileneceksiniz. .20 Ekimde koç burcunun 27.derecesinde sert bir dolunay oluşuyor. Dolunaylar her zaman bir sonlanmayı, en iyi durumda aradığımızı bulmayı, kurtulmayı, tamamlamayı, bitirmeyi simgeler. 15-25 Ekim arasında oldukça etkili. Bu dolunayda Plüton devreye girerek bir TKare oluşturacak. TKare her koşulda 3 ayrı durumun bizi zorlaması demek. Plüton baskın bir şekilde baş etmekte zorlanacağımız ve köklü değişiklikler yapmak zorunda kalacağımız temalara işaret eder. Bu dönemde yöneticiniz Merkür’de Retro olacağı için karar verme mekanizmanız, duygularınız ve egonuz bir miktar zedelenecek. Partneriniz ve dostlarınız arasında taraf olmak zorunda hissedebilir veya başkalarının etkisinde kalarak aşk yaşamınız hakkında yanlış kararlar alabilirsiniz. Duygularınız kontrol altında olmalı.

 

YENGEÇ:

Ayın ilk 11 gününde evinize ve yuvanıza odaklanacaksınız. 6 Ekimde terazi burcunun 13. Derecesinde gerçekleşen yeniay, 1-11 Ekim boyunca etkili olacak. Yuva alanında yenilikler için bir dürtü hissedeceksiniz. Yeni bir ev almak veya evde yenilikler yapmak için cesaretinizi toplayacaksınız. Merkür 18 Ekime dek aynı alanda Retro olduğu için alım satımlarda dikkatli olmalısınız. Eski eşyaları yenilemek ve kullanmak, eşyaların yerlerinde değişiklik yapmak iyi birer fikir olabilir.

Evlilik ve ortaklık alanınızda uzun yıllardır süren yorgunluğunuza bir kısa mola alınmıştı. Yeniden dönüşüm ve değişim günleri geliyor. 6 Ekim de Plüton Retro hareketi sona eriyor. 9 Ekim den itibaren tam olarak ilerlemeye başlayacak. Evliliğe bakış açınızı ve evlilik içindeki tavrınızı kökten değiştirmelisiniz.

11 Ekim de Satürn ekstra gelirler ve ameliyatlar alanında durağan konuma geliyor, 14 Ekimden itibaren ilerliyor olacak. Ameliyatlarınız zor geçebilir, ekstra gelir kazanmanız mümkün olsa da özgürlüğünüz elinizden alınmış gibi hissedebilirsiniz.

Şanslı dönem Ekim ortasında başlıyor. 18 Ekim de Jüpiter kova burcundaki Retro konumundan durağan konuma dönüyor. 20 Ekimden itibaren ilerleyerek sorumlu ve engellenmiş hissettiğiniz alanda şanslı hissetmeye başlayacaksınız.

Kariyer alanında bir şekilde vedalar veya aradığınızı bulmak gibi sevindirici gelişmeler 15 Ekimden itibaren yaşanabilir ancak dikkat! 20 Ekimde koç burcunun 27.derecesinde sert bir dolunay oluşuyor. Dolunaylar her zaman bir sonlanmayı, en iyi durumda aradığımızı bulmayı, kurtulmayı, tamamlamayı, bitirmeyi simgeler. 15-25 Ekim arasında oldukça etkili. Bu dolunayda Plüton devreye girerek bir TKare oluşturacak. TKare her koşulda 3 ayrı durumun bizi zorlaması demek. Plüton baskın bir şekilde baş etmekte zorlanacağımız ve köklü değişiklikler yapmak zorunda kalacağımız temalara işaret eder. Bu dönemde Merkür’de Retro olacağı için karar verme mekanizmamız, duygularımız ve egomuz bir miktar zedelenecek. Yakınlarınızın baskısı ya da onlardan kaynaklı sorunlar arzu ettiğiniz koşulların oluşmasını engelleyebilir. Sürece güvenir ve dayanırsanız sonunda daha temiz bir havayı soluyacaksınız. Mutluluğa giden yolda taşları temizleyeceksiniz.

 

ASLAN:

Yakın çevrenizi değiştirmek ve yeni ilişkiler geliştirmek Ekimin teması. 6 Ekimde terazi burcunun 13. Derecesinde gerçekleşen yeniay, 1-11 Ekim boyunca etkili olacak. Yeniay çevre değişikliğini onaylıyor ancak bir araç almak/satmak ya da kısa bir yolculuğa çıkmak gibi planlarınız varsa her detayı iyice kontrolden geçirin. Sözleşmelere, imzaya, seyahatlere Merkür retrosunun etkisi yansıyabilir. Eski çevrenize yeniden kavuşmak ve yeni ilişkiler geliştirmek için destekleneceksiniz.

İş ve sağlık alanınızda köklü değişiklikler yapmalısınız. 6 Ekim de Pluton Retro hareketi sona eriyor. 9 Ekim den itibaren tam olarak ilerlemeye başlayacak. Daha sağlıklı olmaya odaklanmalı, düzeni değiştirmelisiniz.

Aile içinde sorumluluklarınız artacak. 11 Ekim de Satürn evlilik alanında durağan konuma geliyor, 14 Ekimden itibaren ilerliyor olacak. Evlilik ilişkinizde kendinizi yalnız hissedebilir veya eşinizin sorunlarıyla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz.

Sorunlu kısa dönemden sonra evlilik alanınız şansla donanacak. 18 Ekim de Jüpiter kova burcundaki Retro konumundan durağan konuma dönüyor. 20 Ekimden itibaren eşinizle aranızdaki ilişkiye şans, mutluluk, neşe katılacak.

Seyahatlerinizde ve eğitim yaşamınızda, hatta medya kullanırken dikkatli olmanız gereken dönem 15 Ekim de başlıyor. 20 Ekimde koç burcunun 27.derecesinde sert bir dolunay oluşuyor. Dolunaylar her zaman bir sonlanmayı, en iyi durumda aradığımızı bulmayı, kurtulmayı, tamamlamayı, bitirmeyi simgeler. 15-25 Ekim arasında oldukça etkili. Bu dolunayda Plüton devreye girerek bir TKare oluşturacak. TKare her koşulda 3 ayrı durumun bizi zorlaması demek. Plüton baskın bir şekilde baş etmekte zorlanacağımız ve köklü değişiklikler yapmak zorunda kalacağımız temalara işaret eder. Bu dönemde Merkür’de Retro olacağı için karar verme mekanızmamız, duygularımız ve egomuz bir miktar zedelenecek.

 

BAŞAK:

Mali konularda oldukça verimli bir ay Ekim. 6 Ekimde terazi burcunun 13. Derecesinde gerçekleşen yeniay, 1-11 Ekim boyunca etkili olacak. Yeni gelirler elde etmek veya eski gelirlerinizi çoğaltma yolu bulmak için risk almanız gerekiyorsa bu cesareti yeniay sağlayacak. Mars’ın etkisiyle harcama eğilimleriniz de artabilir. Öte yandan daha çok kazanacağınız kesin. Sadece para değil özgüven de kazanacaksınız. Ancak yöneticiniz Merkür aynı alanda 18 Ekime dek gerilediği için çok dikkatli hareket etmelisiniz. Kolayca pişman olacağınız kararlar vermemelisiniz.

6 Ekim de dostunuz oğlak burcundaki Pluton Retro hareketi sona eriyor. 9 Ekim den itibaren tam olarak ilerlemeye başlayacak. Aşk yaşamınız, çocuklarınız ve projelerinizle ilgili köklü değişiklikleri başarıyla gerçekleştirme şansı bulacaksınız.

İş ve sağlık yaşamınızda sorumlulukların artacağı, ağrıların çoğalacağı evre11 Ekim de başlıyor. Satürn durağan konuma geliyor, 14 Ekimden itibaren ilerliyor olacak. Yalnız ama özgür hissedecek, tek başınıza projelerin, çocuklarınızın sorumluluğunu alacaksınız.

Jüpiter kova burcundaki Retro konumundan durağan konuma 18 Ekimde dönüyor. 20 Ekimden itibaren ilerleyerek iş yaşamınızda şanslı hissetmenizi sağlayacak. Öte yandan pozitif ve iyimser bir tutumla başarı grafiğinizi yükselteceksiniz.

Ekstra gelirler, ödemeler ve mali konularda 15 Ekimden itibaren büyük kararlar almamaya çalışın. Ceza ödemeniz gerekiyorsa ve sizi aşıyorsa sakin olun. 20 Ekimde koç burcunun 27.derecesinde sert bir dolunay oluşuyor. Dolunaylar her zaman bir sonlanmayı, en iyi durumda aradığımızı bulmayı, kurtulmayı, tamamlamayı, bitirmeyi simgeler. 15-25 Ekim arasında oldukça etkili. Bu dolunayda Plüton devreye girerek bir TKare oluşturacak. TKare her koşulda 3 ayrı durumun bizi zorlaması demek. Plüton baskın bir şekilde baş etmekte zorlanacağımız ve köklü değişiklikler yapmak zorunda kalacağımız temalara işaret eder. Bu dönemde Merkür’de Retro olacağı için karar verme yetiniz, duygularınız ve egonuz bir miktar zedelenecek. Bu dönem herkes için oldukça zor. Aniden ameliyat olmanız gerekirse Plüton’un dost bir burçtan gülümsediğinizi unutmayın. Destek merkezleriniz değişecek ve arınacaksınız. İş yaşamınız ve sağlık alanından gelen güçlü ve zorlu etki biraz yoracaktır. Ancak hem çalışma yaşamınız, hem sağlıkla ilgili köklü değişikliklere ihtiyacınız var. Belki biraz sakinleşmeye. Değişiklikleri hayatınıza aldığınızda son derece rahatlayacaksınız.

 

TERAZİ

6 Ekimde burcunuzun 13. Derecesinde gerçekleşen yeniay, 1-11 Ekim boyunca etkili olacak. Bu çok özel bir zaman dilimiz ve özel bir yeniay. Mars yeniayla kavuşumda ve ihtiyacınız olan cesareti, azmi, kararlılığı sağlayacak. Evlenmekten, görünüşünüzü yenilemeye kadar bir dizi çabanın içinde bulacaksınız kendinizi. Ancak burcunuzda geri giden Merkür’ü es geçmemelisiniz. Hata yapmaya son derece açıksınız. Her kararı ve her imza attığınız evrakın alt metnini dikkatle tekrar tekrar irdelemelisiniz. Düşüncelerinizde ve algınızda bir yavaşlama olacak. Eskiden alınmış kararları uygulamakta sakınca yok.

Köklü dönüşümlere zorunlu olduğunuz 6 Ekim de Pluton Retro hareketi sona eriyor. 9 Ekim den itibaren tam olarak ilerlemeye başlayacak. Aile bireylerinin baskısı ayrılıklara neden olabilir. Çaresiz hissedecek ama devam ettikçe hayatı öğreneceksiniz.

Dostunuz kova burcunda 11 Ekim de Satürn durağan konuma geliyor, 14 Ekimden itibaren ilerliyor olacak. Aşk yaşamınızda yalnız başınıza bir ilişkinin sorumluluğunu üstelenmeyi öğreneceksiniz.

Kova burcunda 18 Ekim de retro konumundan durağan konuma dönüyor. 20 Ekimden itibaren ilerleyerek şansın tekrar yanınızda yer almasını ve partnerinizin ve çocuklarınızın sevinçlerini paylaşacağınızı bildiriyor. Yeniden mutlu hissedeceksiniz.

İlişkilerin ve aile yaşamınızın sınavdan geçeceği bir evre 15 Ekimde başlayacak. 20 Ekimde koç burcunun 27.derecesinde sert bir dolunay oluşuyor. Dolunaylar her zaman bir sonlanmayı, en iyi durumda aradığımızı bulmayı, kurtulmayı, tamamlamayı, bitirmeyi simgeler. 15-25 Ekim arasında oldukça etkili. Bu dolunayda Plüton devreye girerek bir TKare oluşturacak. TKare her koşulda 3 ayrı durumun bizi zorlaması demek. Plüton baskın bir şekilde baş etmekte zorlanacağımız ve köklü değişiklikler yapmak zorunda kalacağımız temalara işaret eder. Bu dönemde Merkür’de Retro olacağı için karar verme mekanizmamız, duygularımız ve egomuz bir miktar zedelenecek. Bunlar sizi korkutmasın. Eğer gerekli değişikliklere dolunaydan önce adım attıysanız, kader sizden yana. Atamadıysanız güzel bir gelecek için biraz sancı çekmeniz olağan.

 

AKREP:

Kişisel gelişim açısından yılın en önemli ayındasınız. 6 Ekimde terazi burcunun 13. Derecesinde gerçekleşen yeniay, 1-11 Ekim boyunca etkili olacak. Suçluluk duygularıyla mücadele etmek için önemli bir veri sunacak. Geçmişe kızgınlıklarınız sona eriyor. Affediyor ve affediliyorsunuz. Yeniay size yeni bir meditasyon, şifa veya kişisel gelişim tekniği sunacak. Mutlaka değerlendirin. Aynı alanda Merkür retrosu da sürdüğü için yanlış bir guru seçmediğinize emin olmalısınız. Bu nedenle süreç boyunca iyi bir araştırmacı olmalısınız.

6 Ekim de yöneticiniz Plüton’un retro hareketi sona eriyor. 9 Ekim den itibaren tam olarak ilerlemeye başlayacak. Kardeşlerinizle ilişkileriniz son dönemde değişmişti ve şimdi çaresizliğin baskısını hissedecek, durumu değiştirmeyi, dönüştürmeyi başaracaksınız.

11 Ekim de Satürn aile ve yuva alanında durağan konuma geliyor, 14 Ekimden itibaren ilerliyor olacak. Aile içinde yükselen sorunlarla baş etmek size düşecek. Aile bireylerinin hastalıklarıyla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Süreç uzun sabırlı olmalısınız.

Sorunlarla boğuşurken,18 Ekim de Jüpiter kova burcundaki retro konumundan durağan konuma dönecek. 20 Ekimden itibaren ilerleyerek şansla kucaklaşacaksınız. Sorunları çözmek, aile içinde huzuru, özgürlüğü sağlamak üzere destek alacaksınız.

İş ve sağlık yaşamınızda önemli bir finale yaklaşıyorsunuz. Her şeyi değiştirip, yeni bir sistem kurmalısınız. Beslenme ve çalışma tarzınızı değiştirmelisiniz. 20 Ekimde koç burcunun 27.derecesinde sert bir dolunay oluşuyor. Dolunaylar her zaman bir sonlanmayı, en iyi durumda aradığımızı bulmayı, kurtulmayı, tamamlamayı, bitirmeyi simgeler. 15-25 Ekim arasında oldukça etkili. Bu dolunayda Plüton devreye girerek bir TKare oluşturacak. TKare her koşulda 3 ayrı durumun bizi zorlaması demek. Plüton baskın bir şekilde baş etmekte zorlanacağımız ve köklü değişiklikler yapmak zorunda kalacağımız temalara işaret eder. Bu dönemde Merkür’de Retro olacağı için karar verme mekanızmamız, duygularımız ve egomuz bir miktar zedelenecek. Eğer çevrenizi köklü şekilde değiştirmeyi başarırsanız, dolunayın kazananı siz olacaksınız.

 

YAY:

Yeni arkadaşlar hayatınıza katılıyor. Ekibinizi yeniliyorsunuz. Ve tüm gücünüzle çalışmalarınızı sürdüreceksiniz. 6 Ekimde terazi burcunun 13. Derecesinde gerçekleşen yeniay, 1-11 Ekim boyunca etkili olacak. Yeni dostlar bu evrede hayatınıza katılacak ve özellikle eski dostlarınızla yeniden ilişki kuracaksınız. Bu yenilenme hali sizi geleceğe taşıyacak. Kalabalık grupların yer alacağı ortamlarda çalışmalar yapabilir, çabalarınızı sunabilirsiniz.

Mali konularda keskin bir dönüşüme ihtiyacınız var. 6 Ekim de Plüton Retro hareketi sona eriyor. 9 Ekim den itibaren tam olarak ilerlemeye başlayacak. Daha farklı bir iş alanında şansınızı deneyecek ve kazanacaksınız.

Yalnız kalmayı yeğleyeceğiniz, 11 Ekim de Satürn durağan konuma geçiyor, 14 Ekimden itibaren ilerliyor olacak. Yakın çevrenizde sadece deneyimli ve güvenilir insanları tutmaya kesin karar vereceksiniz.

Geniş, iyi insanlarla dolu bir çevreye18 Ekim den itibaren ulaşabilirsiniz Jüpiter kova burcundaki Retro konumundan durağan konuma dönüyor. 20 Ekimden itibaren ilerleyerek şansın güzel bir çevreye sahip olmak olduğunu hatırlatacak.

Aşk alanında güçlü bir değişime ihtiyacınız var. Benimsediğiniz, canınızdan parça sandığınız insanlar bambaşka bir tablo çizebilir. 20 Ekimde koç burcunun 27.derecesinde sert bir dolunay oluşuyor. Dolunaylar her zaman bir sonlanmayı, en iyi durumda aradığımızı bulmayı, kurtulmayı, tamamlamayı, bitirmeyi simgeler. 15-25 Ekim arasında oldukça etkili. Bu dolunayda Plüton devreye girerek bir TKare oluşturacak. TKare her koşulda 3 ayrı durumun bizi zorlaması demek. Plüton baskın bir şekilde baş etmekte zorlanacağımız ve köklü değişiklikler yapmak zorunda kalacağımız temalara işaret eder. Bu dönemde Merkür’de Retro olacağı için karar verme mekanızmamız, duygularımız ve egomuz bir miktar zedelenecek. Yanlış anlamalarında katıldığı dolunayda, aşka inancınızın, çocuklarınızla ilişkinizin, inandığınız projelerin sarsılmasına izin vermeyin sadece yenileyin, yenilenin.

 

OĞLAK:

Kariyeriniz için önemli evre Ekim’in ilk haftasında yaşanacak. 6 Ekimde terazi burcunun 13. Derecesinde gerçekleşen yeniay, 1-11 Ekim boyunca etkili olacak. Eski yöneticileriniz veya eskiden bu yana çalıştığınız işletmelerden yeniden çalışmak üzere teklif alabilirsiniz. Bu dönemde değerlendirin. Geçici işlerde yükselme şansınız da kuvvetli. Bu evrede gelen tüm tekliflere sıcak bakabilirsiniz. Yalnız bir detayı atlamamalısınız. Merkür geri gidiyor ve her şey bir anda yanlışlık kurbanı olabilir. Sorumlu olduğunuz her konunun kontrolünüz altında olduğunu unutmayın.

Burcunuzda 6 Ekim de Plüton Retrosu  sona eriyor. 9 Ekim den itibaren tam olarak ilerlemeye başlayacak. Tüm yaşamınızda köklü dönüşümler dönemi yeniden başlayacak. Sosyal statünüzü ve görünüşünüzü baştan aşağı yenileyeceksiniz.

11 Ekim de yöneticiniz Satürn para ve mülkler alanında durağan konuma geliyor, 14 Ekimden itibaren ilerliyor olacak. Bir yandan kendinizi daha tutumlu hissedecek ve para biriktireceksiniz. Diğer yandan daha çok çalışacaksınız.

Mali alanda 2012 de şanslıydınız. 18 Ekim de Jüpiter kova burcundaki retro konumundan durağan konuma dönüyor. 20 Ekimden itibaren ilerleyerek şansın tekrar yanınızda olmasını garantiliyor. Kazancınız artarken, iyi yatırımlar yapabileceksiniz.

İyileştirici gücünüzü göstermeniz gereken dönem 15 Ekimde başlıyor. Başkaları üstünde güç kullanmayı aklınızdan bile geçirmeyin. 20 Ekimde koç burcunun 27.derecesinde sert bir dolunay oluşuyor. Dolunaylar her zaman bir sonlanmayı, en iyi durumda aradığımızı bulmayı, kurtulmayı, tamamlamayı, bitirmeyi simgeler. 15-25 Ekim arasında oldukça etkili. Bu dolunayda Plüton devreye girerek bir TKare oluşturacak. TKare her koşulda 3 ayrı durumun bizi zorlaması demek. Plüton baskın bir şekilde baş etmekte zorlanacağımız ve köklü değişiklikler yapmak zorunda kalacağımız temalara işaret eder. Bu dönemde Merkür’de Retro olacağı için karar verme mekanızmamız, duygularımız ve egomuz bir miktar zedelenecek. Dolunayda baskın olan ve güç gösterisi yapan taraf olabilirsiniz. Ancak yine de durumu ve koşulları iyileştirmeye odaklanmalı, kendinizi dönüştürmelisiniz.

 

KOVA:

Yeni yerler görmek yerine bir zamanlar gördüğünüz ve unutamadığınız yerleri tekrar ziyaret etmek Ekim’in ilk haftasında mümkün. 6 Ekimde terazi burcunun 13. Derecesinde gerçekleşen yeniay, 1-11 Ekim boyunca etkili olacak. Bu kısa süreçte bol bol seyahat edecek veya medya çalışmalarınıza yenilik getireceksiniz. Ve aslında bu tanıdık bir yenilik olacak. Bir zamanlar kullandığınız yöntemlere tekrar döneceksiniz. Öte yandan hata yapma ihtimaliniz çok yüksek. Unutkanlık tam bir baş belası olacak bu nedenle evraklarınızı, kimlik, pasaport gibi hayati şeyleri kontrolünüz altında tutun.

İç dünyanızda fırtınalar esebilir ve kendinizi yeniden dönüştürebilirsiniz. 6 Ekim de Plüton’un Retro hareketi bitiyor. 9 Ekim den itibaren tam olarak ilerlemeye başlayacak. Travmalarınızla son kez yüzleşip vedalaşacaksınız.

Burcunuzda gerileyen Satürn 11 Ekim de Satürn durağan konuma geliyor, 14 Ekimden itibaren ilerliyor olacak. Eklem ve kemik sağlığınıza dikkat edin. Yalnız ve sabırlı olmanız gerekiyor. Hayata daha ciddi bakma ve daha çok çalışma eğiliminde olacaksınız.

Burcunuza bir süredir şans dağıtan Jüpiter 18 Ekim de Jüpiter durağan konuma dönüyor. 20 Ekimden itibaren ilerleyerek şanslı olduğunuzu tekrar hissedeceksiniz. Hayatınızın her alanında ihtiyaç duyduğunuz anda şans melekleri sizi koruyacak.

Yakın çevrenizle ve sözleşmelerle ilgili sorunlar 15Ekimden itibaren yükselişe geçmeye başlayacak. Bir çözüm bulmanız gerekiyor ve bu zor. Sezgilerinize güvenmeli her türlü travmatik olaya güçlü bir şekilde hazırlanmalısınız. 20 Ekimde koç burcunun 27.derecesinde sert bir dolunay oluşuyor. Dolunaylar her zaman bir sonlanmayı, en iyi durumda aradığımızı bulmayı, kurtulmayı, tamamlamayı, bitirmeyi simgeler. 15-25 Ekim arasında oldukça etkili. Bu dolunayda Plüton devreye girerek bir TKare oluşturacak. TKare her koşulda 3 ayrı durumun bizi zorlaması demek. Plüton baskın bir şekilde baş etmekte zorlanacağımız ve köklü değişiklikler yapmak zorunda kalacağımız temalara işaret eder. Bu dönemde Merkür’de Retro olacağı için karar verme mekanızmamız, duygularımız ve egomuz bir miktar zedelenecek. Nihayetinde, sezgilerinize güvenmeyi öğrenecek, bu durumdan güçlenerek çıkacaksınız.

 

BALIK:

Başkalarının kaynaklarından yararlanmak, ekstra gelirler kazanmak, zorunlu operasyonların gerçekleşmesi Ekim başının ana konuları. 6 Ekimde Terazi burcunun 13. Derecesinde gerçekleşen yeniay, 1-11 Ekim boyunca etkili olacak. Yeni bir ameliyat veya yeni gelirler kazanmak gibi olasılıkları değerlendireceksiniz. Ancak pişman olacağınız kararlar vermenizde çok mümkün. Merkür retrosu bir şekilde varlığını hissettirecek. Yenilik yaparken hayati kararlar almamakta fayda var.

6 Ekim den itibaren güçlü dostlarınızla yeniden bağlantıya geçeceksiniz.  Plüton durağanlaşıyor. 9 Ekim den itibaren tam olarak ilerlemeye başlayacak. Yeniden bir ekip oluşturacak, dostlarınızdan destek alacaksınız. Bu destek önemli değişikliklere neden olacak.

Zaman zaman karamsar, melankolik hissetmenizin nedeni 12. Evinizde yolculuk yapan Satürn. 11 Ekim de Satürn durağan konuma geçecek, 14 Ekimden itibaren ilerleyecek. Kısa bir süre mutsuz uyanabilirsiniz. 14 Ekimden itibaren travmatik olaylarla güçleneceksiniz. Bir ruhsal rahatlama tekniğini mutlaka öğrenmelisiniz.

Sezgilerinizin olağandışı güçlendiği bir dönem geçirdiniz.18 Ekim de Jüpiter kova burcundaki Retro konumundan durağan konuma dönüyor. 20 Ekimden itibaren ilerleyerek sezgilerinizden üst düzeyde yararlanmanızı sağlayacak.

Mali konularda değişim gerekiyor. Ve bu değişim 15 Ekimden itibaren hissedeceksiniz. 20 Ekimde koç burcunun 27.derecesinde sert bir dolunay oluşuyor. Dolunaylar her zaman bir sonlanmayı, en iyi durumda aradığımızı bulmayı, kurtulmayı, tamamlamayı, bitirmeyi simgeler. 15-25 Ekim arasında oldukça etkili. Bu dolunayda Plüton devreye girerek bir TKare oluşturacak. TKare her koşulda 3 ayrı durumun bizi zorlaması demek. Plüton baskın bir şekilde baş etmekte zorlanacağımız ve köklü değişiklikler yapmak zorunda kalacağımız temalara işaret eder. Bu dönemde Merkür’de Retro olacağı için karar verme mekanizmamız, duygularımız ve egomuz bir miktar zedelenecek. Dolunay sizin açınızdan özgüveni de sarsıcı bir durum ortaya çıkarabilir. Her şey olup bittiğinde, yardım alamadığınız ezici dostların yerine, gerçek dostları ve gerçek ekip arkadaşlarını hayatınıza almış olacaksınız.

Her hakkı saklıdır. Alıntı yapılamaz..