Yilbaşi Haftasi Burç Yorumlari (30.12.19- 5.01.20)

30 Aralik 2019-5 Ocak 2020 Haftasi Burç Yorumlari

Uzman astrolog Su Karakuş

İnstagram: Su Karakuş

Youtube: Su Karakuş

Yila nasil girerseniz öyle yaşanacağini düşünenlerden misiniz?

Öyleyse bilin ki 2020’ye  Güneş-Jüpiter kavuşumunun etkisi sürerken gireceğiz. Nedir bu Güneş-Jüpiter kavuşumu? Yilda 1 kez gerçekleşen hepimize bambaşka yaşam alanlarinda şans veren ve yil boyunca o şansi değerlendirmemizi sağlayan, bütün yil beklediğimiz göksel fenomen.  Yila şansla  ve 26 Aralikda gerçekleşen Güneş tutulmasinin etkisinde giriyoruz daha ne olsun. Hatirlarsaniz nefis bir tutulma yaşanmişti çünkü Uranüs’le bir ügen açisi vardi tutulmanin. Yani süprizler veya geçmişten getirdiğimiz beklentilerimiz tekrar gündeme gelecek ve 13 Ocak dan itibaren sonuçlanacak.

Bu hafta 5 gezegen ve Güneş  ile Güney ay düğümü Oğlak burcunda. Bu biraz ciddi, biraz karamsar ama ayni zamanda umutlanmaya, umut vermeye hazir bir görünüm. Mantiği öne çikararak, şansi görmeye çalişarak, geçmiş deneyimlerden feyz alarak ilerlemek mümkün.

Çok özel bir yilbaşi yaşayacağiz. Saatler gece yarisini göterirken, düşlerimizi gerçekleştirmeye hazir Neptün’le, romantik ve şefkatli Ay Balik burcunda kavuşacaklar. Öte yandan Oğlak burcunda Merkür, Jüpiter, Güney ay düğümü ve Güneş kavuşacak. Bu 4 lü geçmişten gelen dostlari, iş arkadaşlarini, geçmişte kaldi zanettiğimiz güven duyduğumuz insanlari yaşamimiza tekrar dahil edecek. Yenilikler söz konusu ile akilli, uyumlu ve tecrübeli davranacağiz. Hem eğlendiğimiz, hem yardimlaşmayi unutmadiğimiz özel yilbaşiniz için umarim hazirsinizdir.  Bu süreçte Satürn-Plüton kavuşumu da yine Oğlak burcunda oluşacak. Hayatimiz bir süredir köklü bir şekilde değişiyor en azindan değişimin sinyallerini veren kararlar aliyorduk. Bu nedenle yilbaşina değişim, dönüşüm ve yeni kararlarla girecek ama bu kez gerçekten kararli davranabileceğiz.

1 Ocak gününde göksel durum çok fazla değişmiyor ve şans, yardimlaşma, duyarliliklar sürüyor.

2 Ocak da Merkür-Jüpiter-Güney ay düğümü kavuşuyor. Bu sözleşmeler, söz vermeler, söz kesmeler için çok uygun bir gün. Deneyimlerinizin yeteri olduğunu düşünüyorsaniz endişeye gerek yok. Hemen evet deyin.

3 Ocak Güney ay düğümü Merkür’ün önüne geçerek kimi engelleri veya düşünce hatalarinin üzüntüsünü getirebilir. Ama acele etmeyip beklemekte fayda var. Çünkü bu konum hizla değişecek.

4 Ocak da Ay-Uranüs kavuşumu sürpriz kararlar, olaylar, veya kişileri karşimiza çikaracak. Kimileriniz açisindan zorlu bir gün ama toprak grubu burçlar açisindan gayet olumlu gelişmeler beklenmeli.

5 Ocak Güneş-Ay üçgenini yaşanacak, dolayisiyla genel olarak kendinden hoşnut ve mutlu hissedeceğimiz bir gün.  Öte yandan Satürn ve Plüton 22. derece Oğlak burcunda kavuşuyorlar. Hiç olmadiğimiz kadar kararli, değişime hazir, güçlü ve korkusuz hissedebiliriz. Umarim kararlarinizi şimdiden almişsinizdir. Mutlu yillar dilerim.

 

KOÇ: Yilbaşinda biraz izolayon isteyebilirsiz. Hatta kalabaliklar içinde bile bir köşeye çekilip yalnizliği tercih edebilirsiniz. Dilekler, yilbaşi ritüelleri hiç olmadiği kadar önem kazanacak. Kariyerinizle ilgili harika bir yenilik veya teklif haftaya canlilik katacak. Geçmiş deneyimleriniz haftanizi planlarken hayati kolaylaştiracak.

BOĞA: Yilbaşini arkadaş gruplariyla birlikte geçirmek en iyi seçenek. Dileklerinizi veya hayallerinizden birini tamda yilbaşi gecesi gerçekleştirebilirsiniz. Neptün-Ay kavuşumu bu konuda destekleyici. Öte yandan yurt dişina yerleşmek, eğitim alanlarinda görev almak ya da medyada yükselmek gibi niyetleriniz varsa harika firsatlar karşiniza çikabilir mutlaka değerlendirin.

İKİZLER: Yilbaşinda aile büyükleriyle veya yönetici konumundaki kişilerle bir arada olmaniz büyük ihtimal. Tamamen işe odaklanacaksiniz. Yatirimlariniz eğlenceye değilde kariyer yaşaminizi ilgilendiren hayalleri gerçekleştirmeye doğru yönelebilir. Piyango talihlilerinden biri de olabilirsiniz zira ekstra para kazanmak konusunda çok şansli olduğunuz bir evredesiniz.

YENGEÇ: Yilbaşini evinizden oldukça uzak bir yerde veya yurt dişinda geçirmeniz en iyi olasilik. Bu kez yalniz hissetmeyecek, en özel dileklerinizden birini gerçekleştirerek yeni yila gireceksiniz. Hafta boyunca eş, aile, yakinlar, iş ortakliklari gündeminizde. Tecrübeler sizi doğru bir karara götürecek ve evet diyeceksiniz. Evlilik veya yeniden iş ortakliği kurma kararina sicak bakmanlisiniz.

ASLAN: Yilbaşinda derin duygularinizla yüzleşmeniz ve kendinizi keşfetmeniz için gezegenler teşvik edecek. Piyango kazananlardan biri olabilirsiniz. Öte yandan iş alaninizda bir gezegen yoğunlaşmasi var. Yeni bir iş planiniz varsa bu hafta imza atabilirsiniz. sağlik sorunlariniz varsa çözüm bulabilirsiniz. Yeni yila yeni kararlar ve daha canli bir ruhla gireceksiniz.

BAŞAK: Yilbaşinda yakinlarinizla veya ailenizle birlikte olmaniz onlarin dileklerini gerçekleştirmek üzere fedakarca çalişmaniz çok mümkün. Kendinizi iyi hissettiğiniz bu ortam yilbaşindan hemen sonra uzun bir yolculuk yaparak, taşinmak, kent veya semt değişikliği yaparak heyecanli bir duruma birakacak. Medya çalişmalariniz ve akademik çalişmalarda heyecanin bir parçasi olabilir. Anlaşma imzalayabilirsiniz.

TERAZİ: İş arkadaşlariniz, yilbaşinizin bir bölümüne eşlik edebilir.  Veya yeni yila çalişarak girebilirsiniz. Sağlik sorunlariniz varsa iyileşmek için çaba harcayarak girebilirsiniz. Eğlenmekten daha ziyade sorunlar ve sorumluluklarla ilgileneceksiniz. Evinizle ilgili gelişmeler, ev almak, satmak veya taşinmak yeni yilin en güzel hediyeleri olacak.

AKREP: Çocuklariniz veya aşkla sevdiğiniz partneriniz yilbaşinda yaninizda olacak. Hediyelerden biri düşlerinizi gerçekleştirecek nitelikde. Hafta boyunca yakin çevrenizi değiştirmek ve belki de çok eskilerde yaşadiğiniz bir çevreye dönüş yapmaniz mümkün. Öğrenmek, eğitim almak, kitap yazmak gibi sizi yükseltecek gelişmeler için can atacaksiniz. Önemli sözleşmeleri hafta içinde imzalayacaksiniz.

YAY: Yeni yila ailenizle ve sevdiklerinizle gireceksiniz ve doya doya eğleneceksiniz. Hafta içinde mali konularda gelişmeler yaşayabilirsiniz. Daha çok kazanacağiniz bir kaynaktan teklif alabilirsiniz. Eski işinize geri dönmek de ihtimallerden. Özgüveninizi yükseltecek anlaşmalar imzalayabilirsiniz.

OĞLAK: Evden çok uzakta değil, yakin çevrenizde ve kardeşlerinizin de katilacaği bir yilbaşi partisinde eğlenecek, mütevazi hediyeler alarak mutlu olacaksiniz. Öte yandan görünüşünüzü ve yaşam stilinizi değiştirecek yenilikler yapacaksiniz. Mutlu hissedeceğiniz, yüzünüzün güleceği bu hafta hayatinizi değiştirecek her türlü anlaşmayi imzalayacaksiniz.

KOVA: Yeni yila benimsediğiniz insanlarla, size sahip çikan ve aileniz gibi gördüğünüz kişilerle birlikte gireceksiniz. Bu güven veren ortamla birlikte içe dönmeniz ve kişisel gelişiminiz açisindan mükemmel hissettirecek yeni bir teknikle tanişacaksiniz. Ruhunuzun hapishanesinden kurtulacaksiniz. Ruhsal rahatsiziklarinizi tedavi edecek, bilinçaltinizi temizleyecek ve sizi tamamen değiştirecek yeni bir yol bulacaksiniz. Daha çok okumak sizi o yola götürecek.

BALİK: Yilbaşinda düşler dünyasinda yol alacaksiniz. Yakinlariniz, aileniz, eşiniz bu dünyaya dahil olabilir. Romantik bir akşam da geçirebilirsiniz. Hafta boyunca arkadaşliklar ve arkadaşlarin desteği öne çikarken, ekip çalişmalari yapmak üzere sözleşmeler imzalayabilirsiniz. Gelecek 6 ay boyunca dileklerinizi teker teker gerçekleştirecek ve ilk adimi bu hafta atacaksiniz.