Annecim Benim Burcum Ne?

Çocuğunuz gün geçtikçe büyüdüğünü fark ediyor, fakat bazen çok canlı, bazen durgun olmasına anlam veremiyorsanız aslında bunun tek sebebi büyümek değil. Çünkü gezegenler çocuğunuzun davranışlarını belirliyor.

KOÇ

Hızlı ve hareketli Koç çocuğunuza doktorlar muhtemelen hiperaktif teşhisi koymuştur. Yerinde duramayan Koç çocuğunun büyüdüğü zamanda hiperaktif tavırları değişmeyecektir. Genellikle çabuk hareket etmeyi ve çabuk öğrenmeyi başarır. Kavgacı veya aşırı agresif olabilir. Baş bölgesinden yara alma ihtimali kuvvetli olduğu için başını korumalısınız. Ebeveynleri ile iyi anlaşır. Yaramaz ama kendini sevdirmeyi başaran Koç çocuğunuzun oyuncaklarından çabuk sıkılmasının nedeni hızlı öğrenmesidir.

BOĞA

Oyuncaklarını ve eşyalarını sahiplenen ve koruyan bir başka burç çocuğu daha yoktur. Daha küçük yaşlarda aile birliğinin önemini fark eder. Ailenin yemek masasında veya oturma odasında buluşmasından büyük keyif alır. Bu nedenle ev içinde birbirinden bağımsız bireyler görmemelidir. Uyumlu, söz dinleyen ve huzura önem veren bir çocuk olduğu için aile içi tartışmalardan nefret eder. Ebeveynlerin ve yaşlı yakınların içinde yetişmelidir. Koleksiyon yapma eğilimine destek olunmalıdır.

İKİZLER

Çocuğunuz erken yürüyüp, erken konuşuyorsa ve zekası hemen fark ediliyorsa İkizler veya yükselen burcu İkizler olabilir. Bilgi almak ve yaymak üzere dünyaya gelen İkizler çocuğunuz bildikçe ve öğrendikçe sizinle paylaşmak isteyecek veya sizden öğrendiklerinin doğruluğunu araştırmak isteyecektir. Bu nedenle bilgisayarı ve bilgi kanyakları mutlaka olmalıdır. Aşırı konuşması iletişim ihtiyacındandır. Sorgulayıcı zekasını köreltmemesi için desteklenmelidir. Müziğe yatkınlığı varsa mutlaka değerlendirilmelidir. Gelecekte iyi bir yazar veya müzisyen olabilir. Çoğunlukla her iki işi birden üstlenecektir. Kütüphanesini oluştururken özel bir önem vermelisiniz.

YENGEÇ

Annesine bu kadar düşkün bir başka burç daha yoktur. Cinsiyeti ne olursa olsun Yengeç çocuğunuz size dokunmadan duramaz. Bunun nedeni ebeveyninin varlığını hissederek, kocaman dünyada korunduğunu hissetme gereksinimidir. Onu sık sık okşamalı, korkularını pekiştirmek yerine gidermelisiniz. Aşırı kaygılı bir yapınız varsa çocuğunuzla iletişim kurarken kaygılarınızı unutmalısınız. Hassas ve içlidir. Duygusal yapısı sık sık ağlamasına neden olur. Onun hassasiyetlerini göz ardı etmemeli, küçük sert bir bakışınızı bile yıllarca unutmayacağını bilmelisiniz. Yemek yapmaktan ve ev işlerinden hoşlanıyorsa bu yönlerini geliştirmesine yardımcı olmalısınız. Dekorasyon ve yemek sektörü ilerde profesyonel işi olabilir.

ASLAN

Kız ya da erkek Aslan çocuğunuz öncelikle saçlarına ( yelelerine) sonra lüksüne düşkün olacaktır. Henüz küçük yaşta bile markalı ürünler kullanmaktan hoşlanır. Zekası ve dobralığı ile dikkat çeker. Hırslıdır. Okulda başarılı olmak için çabalar. Ortalama bir yaşamı kabul etmez. Her zaman zirvede ve sahnede olmak ister. Ailenin kenara itilmiş çocuğu asla olamaz. Sürekli ilginizi ve dikkatinizi talep edecektir. Ona hayran olduğunuzu onu çok sevdiğinizi sık sık bilmek isteyecektir. Sahne sanatlarına yönlendirebilirsiniz. Eleştirilmekten hoşlanmayacağı için bir şeyi yaptırmak istediğinizde rica etmeniz gerekir.

BAŞAK

Temiz, titiz bir çocuk sahibisiniz tebrikler. Bu uyumlu ve çekingen çocuk son derece dışa dönük görünebilir. İçinde dünyanın son ütücüsünün yaşadığını bilmelisiniz. Okumaktan, öğrenmekten, bilmekten ve düzeltmekten hoşlanır. Ortalığın toparlanıp düzeltilmesinde en iyi yardımcınız olabilir. Yazıları, dolap içleri düzenlemesini, oyuncak kutusunun toparlanmasını bu küçük ama kalbi büyük yardımsevere bırakabilirsiniz. Çocuğunuzun yükselen burcu hareketli bir ateş ise toparlamaktan değil arkasının toparlanmasından hoşlanacaktır. Yemekle arası uzun yıllar iyi olmayacağı için menü konusundaki seçiciliğini anlayışla karşılamalısınız. Vegeterian eğilimleri olan Başak çocuğunuz için sizde hijyene özen göstermelisiniz.

TERAZİ

Zarif ve nazik Terazi çocuğunuza kızdığınızda bile bağırmamalısınız. Yüksek ses ve azar bütün dengelerini alt üst edebilir. Kaos korkusu ile yetişen çocuğunuza hayatı öğretmek istiyorsanız “Ying ve Yang”ı öğretebilirsiniz. Diğer durumlarda o kentin ve yaşamın keşmekeşine alışamayacaktır. Yüksek ses, gürültü çocuğunuzun bebekken huzursuz olmasına, uyuyamamasına ve sürekli ağlamasına sebep olabilir. O’nunla ilişkinizde gülümseme yüzünüzden eksik olmamalı. Adalet duygusu bu kadar gelişmiş bir başka grup bebek daha yoktur bu nedenle ne başkalarına ne O’na haksızlık yapmamalısınız.

AKREP

Halıların altı, dolapların içi, çekmeceler, yarısı açılmış fayansların kenarı.. Eğer bir Akrep çocuğunuz varsa artık hiçbir şey hiçbir yerde gizli kalamaz. Merakla bütün gizleri ve sırları çözmeye çalışır. Sezgisel olarak bağlantılar kurar. Henüz bebekken suskundur. Çok ağlayıp çok talep edebilir. İstekleri yerine getirilmezse aşırı tepki gösterebilir. Sakinliğini her şeye rağmen koruyabilir. Bunun yanı sıra en iyi sırdaşınız ve arkadaşınız Akrep çocuğunuz olacaktır. Öğretmenlerinin ve güçlü öğrenci arkadaşlarının yanında yer alacak, kendisini koruyacaktır. Onunla iletişim kurmak için konuşmanız gerekmez. Yüksek sezgileri ile neyi isteyip istemediğinizi anlayacaktır.

YAY

Onunla arkadaş gezmelerine, park-bahçe turlarına, araba gezilerine gidebilirsiniz. Onunla seyahat ederken susması veya uyuklaması sizi şaşırtmasın. Bu küçük gezgin geleceğin seyyah adayı! Küçük yaşta okumayı öğrenir ve doyumsuz bir bilgi açıdır. Bu nedenle bilgi verirken doğruyu bulmalı, seçici davranmalısınız. Hangi kitapları okuyacağına kendisi karar vermek ve her konuda özgür bırakılmak ister. Onu kısıtlamayın. Seçenekler sunun ki bilge yanı zarar görmesin. İyi niyeti ve iyimserliği hiçbir zaman solmayan çocuğunuza karamsar düşünceler aşılamaktan kaçınmalısınız. Hayatın gerçeklerini öğretirken acımasız değil gerçekçi olmalısınız. Böylece gerçek bir bilge yaratabilirsiniz.

OĞLAK

Küçüklükten itibaren sorumluluk almak isteyen Oğlak bebeğiniz her zaman ciddi, yüzü asık veya sert ama mutlaka başkalarıyla uyum içinde yaşayacaktır. Geleceğin yöneticisi ve otoritesi Oğlak bebeğini size sorun çıkartmaz. İlerleyen yaşlarda çalışkanlığı ile sizi şaşırtacaktır ancak geç öğrenmesi sizi üzmemeli. Geç ama kalıcı bilgileri hafızasına alır ve unutmaz. Sağlam bir zeminde adım adım ilerlemeyi tercih eder. Komiklikler ve oyunlar hoşuna gitmez. Onun yerine ciddi bir işi oyun gibi algılar. İş paylaşımı ve para yönetimi konusunda küçük yaşlarda farkını ve sorumluluk duygusunu gösterecektir. Erken yaşta çalışma yaşamı hakkında fikir edinmesini sağlamalısınız. Bundan hoşlanacaktır.

KOVA

Uzay masalları ve fantastik öyküler kaşif çocuğunuzun en keyif alacağı küçüklük anıları olacak. Bu nedenle ona bir başka dünyayı anlatır gibi bu dünyayı öğretebilirsiniz. Anlaşmanız kolay olmayabilir zira dönemin 50 yıl ötesine ait düşünceleri size uçuk gelebilir. Bütün diğer çocuklarla ve hayvanlarla arası iyi olacaktır. Masum, insani ve hakkaniyeti gelişmiş çocuğunuza erken yaşta evrensel değerleri öğretebilirsiniz. Onu sirke götürmeniz hayvanlara yapılan eziyet konusunda size sıkı bir ders vermesine sebep olabilir. Denizaltı müzesine götürmeniz ise unutulmaz güzel anlar geçirmesini sağlar. Uzayın derinlikleri ve denizin dibi her zaman ilgisini çekecektir. Düşüncelerine şaşırmayı ve ilgiyle dinlemeyi ihmal etmeyin. Bu büyük düşünür dünyanın en az rastlanan burcuna sahip nede olsa.

BALIK

Duygusal bebeğiniz sık sık ağlayarak vicdanınızın delik deşik olmasına bebekken başlar. Bu tutumu büyüyünce çok da değişmez. Kendisine ve başkalarına acıma eğilimi o kadar güçlüdür ki adeta dünyanın bütün yükünü omuzlarında taşır. Buna rağmen çevresindeki herkesin duygu durumunu gözlemler, izler, hisseder. Çocukluk döneminde bile tam bir duygu gurmesidir. İzlediği filmler, dinlediği acıklı öyküleri okuduğu kitaplar onu yaşama hazırlar. Başkalarının hayatlarını örnek almakta ustadır. Ancak büyürken parayla ilişkisini geliştirmesine, sanat yeteneğini kullanmaya yönlenmesine yardımcı olmalısınız. Büyüdüğünde para konusunda ders alamayabilir. Yeteneklerini kullanmazsa uyuşturuculara yönelebilir. Ona acımak yerine gerçekle bağını kurmasına destek olmalısınız.