Tarot Nasıl Öğrenilir?

Tarot eğitimlerimiz hafta sonları son hızla online sürüyor. Gruplar birbirinden farklı şekilde ilerliyor. Bir çok öğrencim hakikaten çok yetenekli ve başarılı. Uygun fiyatla açılım yapan asistanlarımız, yine uygun fiyatla eğitim veren asistanlarımız var.
.
Onlardan biri olmak için yapmanız gereken her hafta açılan kurslarımızdan birine kayıt yaptırmak.
.
Ama öncesinde yapılacaklar var.
Özellikle de uzun zamandır falcılık yapıyorsanız!
.
Bildiğiniz çoğu şey yanlış olabilir. Kitaplardan okuduğunuz anahtar kelimelerin anlamlarını bir açılıma uygulamakta zorlanıyor olabilirsiniz. Bu durumda kursa başlamadan önce bildiğiniz her şeyi unutmakta yarar var. Unutmak konusunda çok yetenekli öğrencilerim oldu. Bir başkasından tarot eğitimi aldığı ve memnun kalmadığı, hiç bir şey öğrenemediğini fark ettiği için benden eğitim almak isteyenlerin hem unutmakta başarılı, hem de çok gayretli olduğunu gözlemliyorum. Bu ikinci ve son şansı iyi değerlendirme çabası olabilir. Fakat oldukça zeki ve kolay öğrenen bu öğrencilerin yanlış öğreticinin elinde heba olduğunu fark etme uyanışı da olabilir. Doğru bilgi ve doğru öğrenme yöntemi öğrenciyi de başarılı kılıyor. Hiç başarısız olan yok mu? Var tabii. Nadiren de olsa, uzun yıllar falcılık yaptıktan sonra yetersiz olduğunu artık iyice fark etmiş öğrenciler kurs süresince ödev yapmaya ve derste katılım göstermeye isteksiz olabiliyor. Onların başarısızlık nedeni olan yanlış anlamlardan vazgeçmeye direnebiliyorlar. Bu durumda zorlamıyorum. Her hafta yapılan açılımlar gerçekleşmiyorsa doğru anlama yönelme eğilimi gelişiyor.
.
Kurs süremiz 14 hafta. Doyamadık, daha olmadık diyenlerle bedel almadan egzersiz yapmaya devam ediyorum. Yeter ki o çabayı göreyim. Mezun olup, sertifikasını aldıktan sonra soruları olursa zaman ayırıyor cevaplıyorum. Uzun online görüşmeler yapıyorum ve bunun için ayrıca ücret almıyorum. Ders çok keyifli ve dolu dolu geçiyorsa ders saatini seve seve uzatıyorum. Yeter ki öğrensinler istiyorum. Doğru bilginin herkese ulaşmasını çok değerli buluyorum.
.
Tarot kitaplardan öğrenilmesi zor bir sanat. Çabanız ve durdurulamaz bir isteğiniz varsa sizi de beklerim.