tarot hakkında bilmeniz gereken 8 gercek

Tarot Hakkında Bilmeniz Gereken 8 Gerçek

tarot hakkında bilinmeyenlerTarot Hakkında Bilmeniz Gereken 8 Gerçek

Tarot yorumu almak veya tarot eğitimlerine katılmak için iletişim: astrolojikulubu@gmail.com

WhatsApp Hattı: 0 (505) 010 70 59

Tarot hakkında doğru bilinen yanlışları, şehir efsanelerini, amatörlerin uydurduğu yaygınlaşan yöntemleri doğrularıyla öğrenmek ister misiniz? İşte ortalıkta dolaşan tarot efsaneleri, yanlış bilinenler ve gerçekler.

1-Tarot kartlarının içine cin mi kaçtı?

Hayır bilinçaltınızda ne varsa tarot kartlarının içine kaçtı! Kartları karıştırdığınızda enerjiniz ve bilinçaltınızdaki gerçekler kartlara aktarılır ve sizi anlatan en doğru kartları seçersiniz. Kartların içinde cin yok ama kadim bilgelikler saklı. Gizem” kişi durumunu anlatan kartları nasıl oluyorda doğru şekilde seçiyor, nasıl oluyor da geleceği anlatan en doğru kart çekiliyor?” sorusunun cevabıdır ve henüz çözülememiştir.

2-Kartlarla birlikte kahve falı daha iyi sonuç verir!

Bu zavallı bir yalan. Kahve falı bir fal dır hislerle bakılır, tarot bir fal değildir bilinçaltı okumasıdır. Türklerden başka Tarot un fal olduğunu düşünen bir topluluğa rastlamadım. Bu gizemli bilgeliğin asıl amacı bilinçaltında kendi geleceğini bilen insanoğlunun bilinç üstü karmaşasından kurtarıp kendi kendisinin rehber olmasını sağlamaktır. Kahve falında ise rehber yan komşunuz, ilkokulu bitirmemiş falcı teyze veya cafeteryada para kazanmaya çalışan öğrencidir. Özetle tarot un hiçbir yan ürün falla dayanışma içinde olmasına ihtiyacı yoktur. İyi bir yorumcu tarot tan başka bir şeye gereksinim duymaz.

3-Tek kartla bakılan tarot sonucu söyler!

Tek kart tarot yorumu için uygun bir açılım sunamaz. Dolayısıyla bu bilgi tamamen yanlıştır. Tarotla okumaya çalışılan yorumun bir hikayesi, senaryosu olmalıdır. Senaryoyu tek kartla oluşturamazsınız ve tarot 3 zamanı anlatır: geçmiş, şimdi, gelecek yani en az 3 kartla açılım yapılabilir.

4-Tartta son kart açılırsa açılım kaderin olur!

Azizenin Sırrı açılımı üstüne üretilen son kart kaderin olabilir sanrısı bir tarot efsanesidir ve tamamen uydurma bilgidir. Azizenin Sırrında son kart kapalı bırakılır ve açıp açmamak danışana bırakılır. Danışan sonuçtan endişeliyse açılmaması uygundur zira bilinçaltından sadece endişe yansıyacak, sonuç görünemeyecektir. Sonuç kaderse, kader bilinçaltınızda sizin yazıp oynadığınız bir senaryodur.

5-Kartları yastık altında saklamak geleceği görmenizi sağlar.

Tam tersine kartları yastık altına koyup uyumaya çalışmak uykusuz kalmanıza, kabus görmenize ve bilinçaltınızda karmaşa yaratmanıza neden olur. Tarot eğitimlerimizde bile sürekli açık bırakılan kartların o gece uykusuz kalma nedeni olduğu bildirilmiştir.

6-Kartları danışan kişi çekmemelidir, yorumcudan başka kimse kartlara dokunmamalıdır!

Tarot hakkındaki en yaygın yalan budur! Ve durum tam tersidir. Bilinçaltı okunacak kişinin kartlara enerjisinin geçmesi en idealidir. Bunun içinde kartlara dokunmak, karıştırmak gerekir. Yorumcu kartları çeşitli tekniklerle temizleyerek danışana teslim eder ve yorum bittikten sonra yine aynı teknikle temizler, arındırır ve kutusuna kaldırır. Yorum alan danışan uzaktaysa ve kartlara dokunma ihtimali yoksa, danışan kartları kendisi karıştırabilir. Ancak bu durumda da danışanın enerjisini net olarak hissedeceği tüm yöntemleri öğrenmiş olmalıdır.

7-Tarot bakabilir miyim hislerim çok kuvvetli!

Tarot hislerle bakılmaz. Öyle olsaydı kartların anlamları gerekmezdi, yorumcu her seferinde kendince anlam verirdi. Öyle olsaydı, aynı anda 10 öğrencim aynı yorumu yapamazdı. Tarot kartların anlamlarını ezberlemeye/öğrenmeye ve ilişkilendirmeye dayalı bir danışmanlık sanatıdır. Hislere ihtiyaç duymaz!

astroloji haritası8-Tarot yorumları astrolojik etkiler ve burçlar için yapılabilir mi?

Evet burçlar ve C.G.Jung’un arketipleri baz alınarak, yani genelleme yaparak tarot kartlarına danışılabilir. Ancak Ay-Güneş tutulması, yeniay, dolunay, Jüpiter ve ötesi gezegenlerin burç değişikliği gibi astrolojiyle konu olan göksel olayları yorumlamak için kartlara danışılamaz. Astroloji bilgileriyle yorumlanan göksel olaylar tarotun konusu olamaz. Bu günümüz- şöhreti kendinden menkullerin- melek kartları, tarot, kahve fincanı, astrolojik verileri yan yana koyup her şeyi biliyorum, sinyali vermek isteyen amatörlerin yaptığı yanlış ilişkilendirme, hem astrolojiye hem tarota zarar vermektedir.

SU KARAKUŞ

TAROT EĞİTİMCİSİ-YORUMCUSU

Her hakkı saklıdır.