Röportaj: SHAMBALLA

RÖPORTAJ: MEDYADAM

– Çalışmalarınızda Şamballa’ya ayrıntılı olarak yer verdiğinizi gözlemledim. Nedir tam olarak Şamballa?

Shamballa bir şifa sanatı fakat diğerlerinden ayrı olarak çoklu şifa yani içinde 3 ayrı şifayı barındıran, hızlı, güçlü, büyüleyici bir enerji. Şifa sanatları kişisel gelişimden yaşamınızın her alanını iyileştirmeye kadar bir çok konuda işlevseldir. Shamballa’nın bir diğer farkı da DNA.yı, karmayı, geçmişin acı izlerini kendiliğinden temizlemesi, travmaların negatif etkisini başka bir travma yaratmadan kendiliğinden temizlemesidir. Onun iyileştiren bir şifa olduğunu bilmek sanırım yeterli olacaktır.

– www.sukarakus.com adresinden yayın yapan sitenize mesaj gönderenler, evcil hayvanının iyileşmesinden park yerini sorunu yaşamaktan kurtulmaya, iş hayatının iyileşmesinden evlilikteki sorunlarını çözmeye kadar pek çok konuda olumlu sonuçlar aldıklarını belirtiyorlar. Şamballa, tam olarak ne için kullanılır? Hangi durumlarda işe yarar?

Shamballa’nın iyileştireceği alan ve konuda sınır yok. Herşeyi iyileştirebilir. Fakat bu “her şey”in iyileşmeside potansiyeli kadardır. Shamballa her hastalığı iyi eder, ölümün çaresidir diye algılanmasın. Öreğin: ilişkilerde mucize bir şifa sağlıyor. Bunun anlamı sizi terk eden birinin size geri dönmesi olabildiği gibi, terk edenin acısını hemen unutmanız ve hızla ruh eşinizin karşınıza çıkması, yeniden aşık olmanız, doğru insanı bulabilmenizde oluyor. Sizin için evrenin hazırladığı en iyi seçenek önünüze geliyor ve ona yöneliyorsunuz.

 Bir başka örnek gerekirse: Baş ağrılarınızın, migreninizin kaynağına iyileşmek için enerji gönderiyorsunuz. Tesadüfen bir göz doktoruyla tanışıyorsunuz sizi laf olsun diye muayene ederken gözünüzdeki problemi tesbit ediyor, hemen ameliyat oluyorsunuz ve baş ağrılarınız geçiyor. Özetle Shamballanın işlevi semptomu gidermek değil kalıcı ve yaşamınız için en hayırlı çözümü karşınıza çıkartmak oluyor. Baş ağırınızın sebebi gözünüzden kaynaklanıyorsa onun araştırılması, bulunma için geçen zaman ve akıtılan para yerine direkt çözüme yönlendiriyor.

 

– Eğer iyileşme konusunda faydası oluyorsa, insan ya da hayvan için tıbba alternatif bir yöntem olarak tanımlanabilir mi?

Bütün iyileştiren şifa teknikleri alternatif tıp teriminin içindedir zaten. Alternatif tıp yöntemleriyle çeşitli şifalar kast edilir.

 Ağır hastalıklarda ve migren gibi kronik hastalıklarda Shamballa’nın mucizevi bir etkisi var. Bunun dışında geçmişten gelen travmalar ve karmik travmalarda Shamballa ile kısa sürede çözülebiliyor. Shamballa 7 yıllık bir terapiyle elde edeceğiniz sonucu 15 günde almanızı sağlayabilir tabii ruhsal gelişmişlik düzeyinize göre. Bu süre en fazla 2 aya kadar uzar. Yine de terapilerden daha kısa sürede (en ağır ruhsal hastalıklarda bile) ilaçlara sığınmaktan vazgeçenlere rastlıyoruz.

– Peki, Şamballa nasıl uygulanıyor? Enerji gönderme nasıl oluyor?

Shamballa için tam tanımıyla “tembel işi” denilebilir. Bütün formal kurallardan uzaktır. Meditasyon modunda olmanız gerekmez. Shamballa’ya günde 15+5 dakika kaliteli zaman ayırmakla yaşamınızı yeniden kurabilirsiniz. 15 dakika bedeninize enerji yüklemek, 5 dakikada dileklerinize enerji göndermek için gereklidir. Enerji göndermek için eller veya çakralar kullanılır. Detaylarını eğitimde öğretiyorum.

– Kötü enerji göndermek isteyenler de bu yöntemi kullanabilirler mi?

Hiçbir şifa tekniği şifa dışında kullanılamaz. Bir başkasına en fazla şifa gönderebilirsiniz. Dolayısıyla kötü enerji, beddua gibi bir amaçla çalışma yapamazsınız. Şifa tekniklerinin amacına da, felsefesine de aykırıdır. Enerji çalışmaz kendini kapatır böyle kötücül amaçlarda.

Shamballa öğrencisi bir başkasını kendine aşık etmek içinde bu tekniği kullanamaz, bir başkasını kandırmak, dolandırmak, kendisi hakkında iyi düşünceler oluşmasını sağlamak, bir başkasına zarar vermek için kullanamaz. Hür iradeye aykırı bir çalışma yapılamaz. Enerji bu yönde akmaz. Kişinin tüm enerji kanalları bu tür kötü niyetlerde kapanır.

Zaten öğrenci Shamballa ile çalışmaya başladığında yaşama bakış değişir, kötülük üzerine kurulan yaşam felsefesinden uzaklaşır. Kısa sürede hayata ve kendine güven duyacağı için takıntılı, savunmaya veya saldırıya dönük düşünce yapısından sıyrılır. Bir ilişkiye enerji gönderirken o beni sevsin, kansın, inansın, tüm parasını bana versin diye düşünmez, “her şey her iki tarafın hayrına gelişecek şekilde olsun” diye düşünür ve enerjiyi bu şekilde akıtır.

Bir kişiyle arasında geçenlerden dolayı öfkeliyse o kişinin Allah cezasını versin demez, “ilişkimize, kavga anına, her şeyin her iki tarafında hayrına olacak şekilde gelişmesine” diye enerji gönderir. Böylece iyilik tohumları saçılır, kızılan kişi kısa sürede gelip özür diler. Sık rastladığımız örnektir.

– Şamballa’nın reiki ya da büyüden farkı ne? Neden ayrı bir kategoride adlandırılmış?

Shamballa, reiki ve büyü ayrı kategorilerdir zaten. Shamballanın 352 sembolü, Reiki’nin bilinen 20 kadar sembolü vardır ve Reiki bu sembolleri Shamballa’nın içinde bulmuştur.

Büyü konusu benim uzmanlığım değil fakat pek inandığım bir alan da değil. Shamballanın büyüleyici ve iyileştirici bir şifa olması benim için yeterli. Kötü büyülere inanmam da ilgilenmem de. Shamballa yarattığı mucizelerle varsa büyünün yapabileceklerinden çok daha fazlasını yapıyor. Bunu deneyimliyoruz. Yaklaşık 350 öğrencim oldu ve düzenli çalışma yapanlar yaşamlarını sihirli değnek dokunmuş gibi iyiliğe, pozitife doğru geliştirdi.

– Şamballa’nın çıkış noktası nedir? Nasıl ve hangi toplumda ortaya çıkmış? Yoksa modern zamanların bir yöntemi mi?

Shamballa Atlantis dönemine ait bir şifa. Atlanstis de yaşayan Yükselmiş Ustad St. Germain, spritüel gelişim için bir teknik ve yol aramak üzere Atlantislilerin Inspirers ( ilham verenler) dediği kendi kabilesini de alarak Tibet dağlarına ulaşmış. Orada 22 sembolü Reiki ile paylaşmış ( bu nedenle Reiki’nin natamam olduğu düşünülür). Fakat akaşik kayıtlara göre Shamballa 352 sembolle çalışır bu nedenle çok güçlü, hızlı ve etkilidir. Shamballa Atlantis döneminden günümüze dek kaybolmadan ulaşmıştır.

– Siz Şamballa üzerinde nasıl çalışmalar yapıyorsunuz?

Ben 3 ayrı çalışma yapıyorum:

Uyumlama, şifalandırma, özel seans.

Uyumlama ve eğitim ile kişi  Shamballa’yı hayatının her alanında kullanabilir hale geliyor.

Şifalandırma danışanın bir konudaki dileğine veya hastalığına şifa göndermekle sağlanıyor.

Özel seans, danışanın bir konudaki dileği gerçekleşene dek benin özel çalışmam ve şifa göndermem demek. Genellikle 15 gün-2 ay arasında sonuç alıyoruz.

– Bir de seminerleriniz var ve sanırım bu seminerler, Şamballa’yı da kapsıyor. Bu seminerlerde ne öğretiyorsunuz? Yöntemi kullanmayı mı?

Shamballa eğitim ve uyumlama seminerinde hem bu şifa tekniğinin uyulmaması (inisiye) yapılıyor, hem tekniğin nasıl kullanılacağı anlatılıyor. Bunun yanısıra çakra açma, çakra dengeleme, başkasına şifa verme, kendine enerji yüklemesi yapmak, bir dileği gerçekleştirme gibi pratik kullanım yöntemleri öğretiliyor.

İleri aşamalarda, topraklamalar, meditasyonlar ve kristal kullanımı, kristal arındırmalar da işin içine giriyor.

– Öğrenen herkes, bu yöntemi kullanabilir mi?

Kullanımı çok kolay olduğu için herkes yaralanabilir. 21 günlük bir başlangıç çalışması var. Kendi başlarına evlerinde yapacaklar. Buna üşenenler yarıda bırakabiliyor. Fakat hayatında aksamalar oluştuğunda hemen 21 günlük çalışmaya başlıyorlar ve bu kez daha içten sürdürüyorlar. 21 günlük çalışma tamamlandığında kişinin hayatı da değişmeye başlamış oluyor. Otobüste, metroda, vapurda, yürürken, etrafı izlerken hatta tv.izlerken bile uygulanacak basitlikte bir yöntem.

Shamballaya uyumlananların( yani çoklu şifayı kullanmayı öğrenenlerin) Atlantis döneminden Ustad St. Germain’in kabilesinin( Mor kabile) üyeleri olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle Shamballa adını duyunca heyecanlanan, hemen uyumlanmak isteyenlerin o kabileye dahil olduğunu biliyoruz ve bir noktada mutlaka buluşuyoruz onlarla. Ve kişi Mor Kabile üyelerinden biriyse yöntemi uygulamak hiç zor gelmiyor ona.

– Şamballa ve diğer konulardaki çalışmalarınızı takip etmek isteyenler size nasıl ulaşabilirler?

www.sukarakus.com dan bütün makalelerimi takip edebilirler,iletişim bilgilerimize ulaşabilirler.

Twitter ( sukarakus) ve facebook (SuKarakus) dan izleyebilirler, tüm makaleleri aktaran özel bir sistem kullanıyoruz.

 RÖPORTAJ: MEDYADAM