Ücretsiz Reiki

Genellikle içerik değil başlık okunuyor. Sonra hemen astrolojikulübü telefon numarası bulunuyor ve aranıyor:

-Aloooo ben ücretsiz Reiki almak istiyorum. Nasıl iletişim kurcaz?

-Hanımefendi iletişim halindeyiz zaten ama içeriği okumadınız mı?

-Yok ben okudum burada yazıyor ücretsiz diye!  

Başlığı okuyup ben ücretsiz Reiki almak istiyorum diye arayan o kadar çok kişi olacaktır ki! Bunların hemen tamamı içeriği okuduğunu, hatta tekrar okuduğunu, yalayıp yuttuğunu söyler ve hemen adres ister.

Bu makaleyi Ankara’da 50 lira daha ucuz diye tanımadığı birinden Reiki alıp, 26 gün sonra “hiçbir şey hissetmiyorum Reiki 2 ‘yi hemen sizden alsam bir şey hisseder miyim? ”   diyen hanımefendiye armağan ediyorum.

Reiki eğitimine ücretsiz Reiki’nin ne işinize yarayacağını anlatarak başlayacağım. Bu aslında Reiki’nin tarihçesi hakkında bir bilgi makalesidir. Uzaktan Reiki eğitimi alan öğrencilerimizin bir kısmı o kadar güzel ve anlamlı sorular yöneltiyordu ki Reiki makaleleri ile eğitime devam etme fikri hem kendi öğrencilerime hem başka Reiki öğrencilerine yararlı olacak inancındayım.

Usui, 1800 lü yıllarda yaşamış bir doktor. Aynı zamanda Budist rahip. Bir gün öğrencilerinden biri sorar:

-İsa nasıl oluyor da dokunarak iyileştirebiliyor?

Evet Hazreti İsa’nın dokunarak iyileştirme yeteneği şaheserdir. Usui bu sorunun cevabını aramak üzere Tibet dağlarına çıkıp, 21 gün meditasyon yapmaya karar verir.  O dönemde yaşayan Budist rahipler önemli soruların cevabını bu şekilde aramaktadır.

21 günün sonunda beliren sembollerin iyileştirmekte kullanılan semboller olduğunu anlayan Usui cevabını bulduğuna inanarak dağdan inerken, düşer ve bacağını feci şekilde yaralar. O anda can havliyle bacağını tutar ve yaranın bir anda iyileştiğini, ağrının geçtiğini fark eder. Böylece sembollerin doğruluğundan bir kez daha emin olur.

Dr. Usui Reiki’nin babasıdır. Dünyada şu anda Reiki kullanan, yararlanan herkes bu hazineyi Usui’ye borçludur. Bununla birlikte Usui den sonra benzeri enerjiler, esinlenen enerjiler ortaya atıldıysa da çeşitli Reiki tamlamasıyla piyasaya sürüldüyse de enerji tektir ve esas olan Reiki’dir.

Dr. Usui Reiki’nin gelişim, sağlık ve her türlü dilek için işe yarar büyük bir hazine olduğunu kavradığında “ Dilenciler kenti” olarak bilinen ve suç oranı çok yüksek bölgeye giderek oradakileri Reiki’ye uyumlamaya başlar. Bu kentteki suç oranı azalır ve herkes mutlulukla, dürüstlükle tanışır. Ancak 1 yıl sonra Usui kenti ziyaret ettiğinde her şeyin eskiye döndüğünü görür. O zaman anlar ki: bedeli ödenmeyen Reiki bir süre işe yarasa da kişisel gelişim sağlayamıyor.

O günden sonra Usui,  Reiki için bir bedel alınmasına, bunun öğreticinin emeğiyle doğru orantılı olduğu kadar Reiki’nin değeriyle de orantılı olması gerektiğine karar verir. Şu anda Reiki öğrencisi olabilirsiniz. Bir gün sizde master olacaksınız ve eğitim vereceksiniz. Reiki eğitimini ve uyumlamasını ücretsiz vermemelisiniz.

Bununla birlikte benden şifa isteyen, sınavı, sağlığı veya zorlu bir olay için sürekli veya bir kereliğine enerji talep eden hiç kimseden hiçbir ücret almadım, almam. Eğitimler dışında ücret talep etmek bana aykırı.

Sürekli enerji göndererek veya tüm vücuda düzenli Reiki çalışması yapanlar belli bir ücret alabilirler. Bazı öğrencilerin ve Reiki masterların bu şekilde çalışması yanlış değildir.  Reiki 2 aşamasından itibaren tüm vücuduna 45 dakika Reiki yaptığınız ve bunu 21 gün sürdürdüğünüz birinden karşılık talep edebilirsiniz veya onun vereceği herhangi bir hediyeyi kabul edebilirsiniz. Bundan sonraki Reiki makalelerimde Reiki’nin günlük yaşamınızdaki kullanımı hakkında bilgiler vereceğim. İlaçların yan etkisini gidermekten hangi konuda Reiki yapılmaması gerektiğine kadar pek çok detayı öğreneceksiniz. Bol ışıklı günler.

Su KARAKUŞ

İletişim: astrolojikulubu@gmail.com

WhatsApp Hattı: 0 (505) 010 70 59