Reiki Zihinsel Hastalıkları Tedavi Edebilir mi?

Reiki- ölüm dışında- pek çok hastalık açısından alternatif bir şifa sunar. Hatta imkansız denilen hastalıkları iyileştirmekte, komadaki hastaların kan değerlerini düzenlemekte son derece işlevseldir.

Şizofren gibi zihinsel hastalıklar dışında, her koşulda, Reiki iyileşmeye yardımcı olur.

Zihinsel sorunların düzeltilebilir olanlarında, Reiki yanısıra Altın Üçgen enerjisiyle çalışmamız da gerekir. Çünkü Reiki ruhsal gelişimi odak alır. Kimi hastalıklarla ilgili şifalandırmalar da iki enerjiyi birleştirmeyi tercih ediyorum. Altın Üçgen bütün şifa sanatlarıyla uyumlu bir enerji kullanımı olduğu için doğru bir tedavi kaynağına hastanın ailesini  yönlendirecektir. Dahası deneysel bir teknikle tanışmalarını sağlayacaktır. Bu konuda çalışan en başarılı uzman kişilerin yardımını da almak gibi bir avantaj oluşur.

Bu türden zorlu zihinsel hastalıklar için yüz yüze ve süreli seanslar( 21 günlük periodlar) etkilidir. Yani hastaya dokunarak şifa verilmesi tercih edilir. Alıcı yani hastamız buna açıksa ve ne olduğunu anlayabilecek durumdaysa çok hızlı sonuç alınabilir. Alıcının bilinç düzeyi algılamaya açık değilse şifalandırmayı sadece doğru tedavi tekniği ile tanışmaya yönlendirmek gerekir.

Örnekteki hastamızın ailesinin uzaktan şifadan daha fazlasına ihtiyacı olduğunu belirtmeliyim.

Işık ve sevgiyle şifalar dilerim.

SU KARAKUŞ

………………

Sevgili Su hanım

Bir süredir sizi özellikle astroloji konusu ile ilgili olarak beğeniyle takip ediyorum. Tahmin edersiniz ki astroloji ile ilgisi olan bir kova elbette bir gün reiki gibi alanlara ilgi duyabilir.

Tam böyle bir anda çok sevdiğim bir arkadaşımla karşılaştım, bana şu anda 12-13 yaşlarında olan kızının rahatsızlığı için çok üzüldüğünü anlattı. Bende tam o sırada sizin sitenizden reiki ile ilgili şifalı bölümlere odaklanmıştım. Biranda içime doğan reikinin bu kızımız içinde şifa kaynağı olabileceği düşüncesi ile hemen tel. sarıldım. Bayan arkadaşla görüştüm. Bana konu hakkında ayrıntılı bir şekilde yazı yazarsam size danışacaklarını söylediler.

Kızımız çok sağlıklı bir bebek olarak dünyaya gelmiş, 5 aylıkken hiçbir sağlık sorunu olmayan bir çocuğu şiddetli karın ağrısı, bunu takip eden makattan kanama ile hastaneye yetiştirilmiş, doktor barsak düğümlenmesinden şüphelenmiş, hemen ameliyat olması gerektiğini söyleyerek hemen ameliyata almış, barsakları için gerekli müdahaleyi yapmış, ancak bu sırada narkozun çok fazla verilmesi sonucunda çocuğun beynine hava gitmiş ve beyninin o bölümünde bulunan hücreler çok zayıflamış.

Aile tabiî ki bu sorunu hemen anlayamamış, ta ki çocuk okula başlayıncaya kadar. Çocuğun bu sorunu ile ilgili tedavisi için İstanbul’a gelinmiş, bir takım genetik testlerden geçilmiş, beyin hücrelerini geliştirmek için bir takım makinelere girerek seanslara katılmış, özel öğretmenler tutulmuş, şu an ilköğretim 5. Sınıfta karma bölümünde eğitimini sürdürüyor. Çocuk yaşıtlarından gerek algılama yönünden gerekse öğrendiğini akılda tutabilme yönünden zayıf, davranışları küçük bir kız gibi, sosyal çevreye giremiyor girse bile kendini koruyamıyor.

Bedensel olarak da çok gelişmiş, arkadaşım yani annesi gelecek için endişeleniyor. (bu arada küçük bir not eklemeliyim, bebeğin hastalanmasından kısa bir süre önce bir bayan misafirin çocuğu çok sevdiği uzun süre gözlerini çocuğun üzerine diktiği, çocuğun ameliyatından sonra bu bayanın arkadaşımı arayarak kusura bakma galiba ona benim nazarım değdi, özür dilerim çok üzgünüm dediği biraz kafamı kurcaladı, bu durum sizin için ne kadar önemli bilemiyorum ama bence enerjinin ne kadar yapıcı ne kadar yıkıcı olduğunu açıklıyor sanırım. İşte bu yüzden reiki diyorum…..)

Su hanım yukarıda da kısa bir şekilde bahsettiğim bu küçük arkadaşımın eski sağlığına kavuşabilmesi ve şu andaki durumundan daha da iyi olabileceği fikri beni umutlandırıyor. Reiki enerjisinin beyin hücrelerinin onarılması hususundaki başarısı nedir.

En kısa sürede kızımıza faydalı olabilmemiz için konu hakkındaki görüşlerinizi merakla ve umutla bekliyorum. Sizlere bu faydalı çalışmalarınızdan dolayı kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum.