Tılsımların Yaşamımda ki Etkisi Ne Olur?

Merhabalar;

Tılsımlarla tanıştığım dönemde benim de yaşam zorluklarım vardı. Düşünsel boyuttaki içsel huzursuzluklarım, zamanla artıyordu. Diğer yandan yaşadığım ciddi sağlık sorunlarım!

Kendimi çok mutsuz, yetersiz ve başarısız bulduğum, sürekli baskı ve savaş halinde hissettiğim zamanlardı. Çözümsüz gibiydi her şey. Su Hanım’ın İzmir seminer programını okuduğumda sanırım ilk başvuran katılımcı bendim. Sürekli okuduğum geri-bildirimler beni hem cesaretlendirmişti, hem de durumum bundan daha kötü olamaz diye düşündürmüştü. Değişebilmek için bunu istemek gerekli. Çok istiyor ancak her şeyin kördüğüm olduğu, içimdeki karanlığın yönümü bulmak da engel olduğu bir dönemde nerden başlamam gerektiği konusunda çıkmazda gibiydim.

Mars, Satürn, Ay, Jüpiter katıldığım ilk tılsım çalışmalarıydı. Tılsım çalışmalarına katıldığım da kişisel ve evrensel dileklerimi yazdığım not defterim hala saklı durur. Atmaya hiç niyetim yok, her baktığım da yaşadım o ilk deneyimleri tebessümle tekrar anımsıyorum.

Jüpiter Tılsımını uygularken ki ilk dileğim; İstanbul’da yaşayan bir astrologdan, astroloji dersi almakdı ve çok uzak bir hayaldi benim için. Su Hanım’dan astrolojiyi öğrenmenin kalbimden ne büyük bir istek ve heyecanla geçtiğini hiç unutmadım.

Astroloji sınıfı olarak 1. yaşımıza girdik, derslerimiz büyük bir keyifle geçiyor, daha nice yaşlara diyorum. Bu Tılsım çalışmalarına katılırken zor günler için sakladığım ve zamanla iyice erimiş, bitmiş olan banka hesabımdan geriye kalan miktarı çekmiştim. Sadece 3 gün sonra, Tılsım seminerleri için harcadığım miktarın, birkaç katı (çok büyük değildi belki ancak harcadığımın bir kaç katı olması o dönem için açıkçası oldukça rahatlatmıştı) geri geldi. Önümde açılan bir kapı, bana başka kapılar da açmaya başlamıştı. Doğru zaman da doğru yerde, doğru kişi ile doğru tılsımı uygulamak bana çok iyi gelmişti.

Mars-Satürn ikilisi sağlığımla ilgili çok ciddi çözümler getirdi. Doktorlar beni görünce, kanser hastası olabileceğimi düşünerek dikkatli konuşurlardı. Seçtikleri cümlelerle sanki beni bu hastalığa hazırlıyor gibiydiler. İyi bir gözlemciyimdir. Göz temasını çok samimi bulurum. Ayrıca fazlaca kuşkucu ve şüpheci olmak ayrıntıları kolay yakalamama yardımcı oluyor. Sadece ufak bir operasyonla, fiziksel sağlığıma yeniden kavuşabileceğimi hiç düşünmemiştim. Birkaç satıra sığdırmak belki kolay ancak yaşarken pek kolay olmuyor. Sabır öğrendiğimiz en zor derslerden birisi, hemen cevap isteriz, sonuç bekleriz. Başımıza gelen olayları belirlemek ya da yaşadıklarımızı değiştirmek isterken inançlarımıza sarılırız. Bu gel-gitleri yaşarken de sabırlı olmayı öğreniriz. Neler düşünürken, nelerle karşılaştım. En büyük zenginliğimiz sağlığımız. Laf aramızda uygularken en zorlandığım Satürn Tılsımı olmuştur. Sabır istiyor, hediyesi de bir o kadar büyük.
Ay Tılsımı dediğim zaman aklıma ilk Reiki geliyor. Reiki yaşam enerjisi ile tanışmak. Niyetimize bağlı olarak tüm kapıları açabilen müthiş bir anahtar. Yaşama ya hep ya hiç’lerle bakan, genelde siyah-beyaz olan düşünce tarzımı değiştirdi. Hem kendime hem de çevreme ve uzakta bulunan yakınlarıma ve isteyen herkese gönderebilmek ayrıca bir mutluluk. Hayallerini ışıkla doldurup, iyiliğin gücüne inananlardanım. Reiki hakkında bir çoğumuz, bir çok makale okuyoruz. Mutlaka okumalı, çevremizdeki Reiki’ye uyumlanmış arkadaşlarımızı dinlemeli, kendimiz için doğru masterı seçmeli. “Reiki anlatılmaz, yaşanır” cümlesini hayata geçirip deneyimledim. Bu Ay tılsımının hediyesiydi. Sonrası geldi.

Hayatıma çok büyük yenilikler katan bu motivasyon egzersizleriyle yani tılsımlarla tanışmak, seminerlere katılmak kendim için yaptığım en iyi şeylerden birisi. Hala yaşamımda bazı istenmeyen durum ve sıkıntılarım var. Ancak bunlar olmalı; hayatı deneyimlemek, öğrenmek için zorluklarla savaşarak gelişebilmek için. Kendimiz ve evrenin hayrına olanı yürekten dilemek mucizelerle çabuk tanışmanızı sağlıyor. Tılsım çalışmalarıma devam etmekteyim artık ne istediğime daha çok dikkat ederek. Çünkü: niyet ne ise, akıbet o oluyor!

İzmir’den Sevgiler
F.

Not: Bu geri-bildirimi yazmak için çok uzun zaman kararsız kaldım. ” Tılsımların yaşamımdaki etkisi ne olur?” sorularına iyi bir cevap olacağını düşünerek paylaşmaya karar verdim. Benim gibi anlatmaya çekinen anlatmaktan kaçan, sihri bozulur diye düşünen katılımcı sayısı azımsanamayacak kadar çok.