Zafer Bayramı Haftasında Gökyüzü (Mars doğru yoluna dönüyor)

Ekim Ayı Burç Yorumları

EKİM ASTROLOJİ YORUMLAR

Uzman astrolog Su Karakuş

AYIN BİLGİSİ:

VENÜS: Güneş doğduktan 3 saat sonra veya battıktan 3 saat sonra görebildiğimiz Venüs 100 yılda 2 kez Güneş’in çehresinden geçer ve Güneşe en yakın seyreden 2.gezegendir. Buna rağmen en sıcak gezegendir, tıpkı aşık gibi yanıp kavrulur. Venüs diğer gezegenler gibi saatin tersi yönünde saat yönünde döner.

Şu anda hem Boğa, hem Terazi burcunun yöneticisi olan Venüs, Güneş sistemimiz içine 1 gezegen keşfedildikten sonra bu burçlardan sadece birine ait olacaktır.

Venüs aşk, keyifler, para ve zevkleri yönetir. İyi yemekler, parfümler, kaliteli içkiler, espri yeteneği, ipek kumaşlar, çikolatalar, süslenmekle ilgili her şey, estetik zevkler, dişil enerji ve sadece sevmeye değil sevilmeye de motive eden dürtü Venüs’le ifade bulur. Bunun yanısıra ruhun ihtiyaç duyduğu sevgi biçimini anlatır. Aşk ilişkimizi nasıl sürdürmemiz gerektiğine dair bilgeliği vardır. İlk aşk kıvılcımında etkilidir.

Bir erkeği haritasında içgüdüsel olarak bağlanabileceği kadın arketipini anlatır. Kadınlarda bunu Mars sağlar.

EKİM DE GÖKYÜZÜ

 ( Plüton İlerleyecek Kim Güçlü? Kim Aciz?)

3 Ekim de Plüton durağanlaşıyor.  Plüton uzun süredir oğlak burcunda geri( retrograde) harekette. Baskısını ve iradesini, iyileştirme gücünü ve karalık yüzünün korkutuculuğunu azaltmış durumda. 3 Ekimden itibaren durağanlaşacak ve 6 Ekinden itibaren ileri harekete geçecek. Durağan pozisyonda baskı artabilir ve karanlık yüzü veya umarsızlığı köklü değişiklikleri yapmamıza engel olabilir. 6 Ekimden sonra kariyerimizle ilişkili köklü değişiklikler için ortam bulabileceğiz.

3 Ekim’de bir başka ilginç gökyüzü etkisi de Plüton’un yöneticisi olduğu akrep burcunda yaşanacak.  Merkür Akrep burcuna yerleşecek. Düşünceler açıkça ve nazikçe ifade edildiği bir alandan gizli kalmaya eğilim gösterecek veya derin düşünceleri kumaya dönü bir forma bürünecek. Başkalarını kendisiyle yüzleştirmek en büyük hedef haline gelebilir. Düşünceleri açıkça ifade etmek yerine ima etmeyi tercih edebiliriz. Merkür bu alanda epey uzun kalacak zira Kasım başında henüz akrep burcundan çıkmadan retro ( geri) harekete dönecek ve Aralık ortalarına dek akrep burcu tarzında düşünme biçimini deneyimlememizi sağlayacak.

4 Ekim Mars Terazi burcuna yerleşiyor. Bu çok iyi zira sert bir gökyüzünü ancak terazi burcu zerafetiyle yumuşatabiliriz. Ancak her burcun her gezegenin pozitif ve negatif yansıması vardır. Bu noktada gönülçelen ve nezaketle arkadan vuran bir davranış biçiminin yaygınlaşması da dikkat çekebilir. Yinede aşk ve duyguların derinliğinde kaybolmak, tutkuya bağlanmak için terazi, akrep kombinasyonları ilham vericidir.

8 Ekim’den itibaren Venüs de Akrep burcuna yerleşerek sıradan aşklar yerine tutkusu yüksek aşklara, açıkça aşk yaşamak yerine gizemini koruyacak aşklara eğilim duymamızı sağlayacak. Tabii başkalarının mali kaynaklarıyla ilgilenmek ve aşırı pazarlıkçı bir tutum sergilemek de mümkün.

Dolunay Hem Şansı hem Güç Gösterilerini Davet Ediyor.

14 Ekim’de gece 00:09 da 20 derece Koç burcunda şansı, köklü değişiklikleri, ayrılıkları, ani öfkeyi tetikleyen bir dolunayla tanışacağız.

*Dolunay’ın ve Güneş’in Jüpiter’le güzel bir bağlantısının olması dört ayak üstüne düşmeyi ve her koşulda şansı yanımıza almayı simgeliyor.

*Güneş ve Dolunay’ın Plüton’la olumsuz bağlantısı ise güç gösterilerine maruz kalacağımızı, baskıyla baş etmek zorunda kalacağımızı ve çaresizlik veya güç arasında gidip geleceğimizi anlatıyor.

*Uranüs, Venüs karşıtlığı ise sürpriz ayrılıklara işaret ediyor. Bu çok açısı olan dolunay hem yarar hem de zorluk getirebilir.

17 Ekim Jüpiter-Plüton sekstil açısı zirve yapacak ve ay boyunca bu güzel açının yararını göreceğiz. Medya, kariyer, eğitim, basın- yayın, seyahat, yurt dışı ticaret, turizm alanlarında destekleyici bu açı, zenginleşme ve Dünya kültürlerini öğretmek üzere köklü değişiklikler sağlayacak.

23 Ekim’de Güneş Akrep burcuna geçiş yaptığında artık iyiden iyiye akrep burcuna özgü ruhsal ve davranışsal tutum gösteriyor olacağız. Gizemli ve kinci yaklaşımlara, tutkulu ve etkileyici, karizmatik ve iyileştirici bir etki eklenecek. Bu gizemli çekiciliğin gücünü seveceğiz.

28 Ekim yeniay 4 derece Akrep burcunda doğacak.  O sırada Uranüs 4.derece Boğa burcuna gerilediği için gökyüzünde bir karşıtlık oluşacak. Bu istenen/istenmeyen iki durumun çatışması şeklinde hayatımıza yansıyacak. Daha da önemlisi Mars-Satürn-Plüton ve Ay düğümleri arasında ciddi bir savaş açısı o sırada gökyüzünde öne çıkmakta. Adil bir çözüm için çırpınmak ne yazık ki engellenmek ve köklü değişikliklere mecbur bırakılmak anlamına geliyor. Şok eden bir durumun hem mali hem de özgüvenle ilgili olumsuz yansımalarından ancak yeniayın doğum haritamızda bulunduğu alana ağırlık vererek kurtulabiliriz. Yeni sezgiler geliştirmek, başkalarının kaynaklarından yararlanmak, sponsorlar bulmak, ekstra gelirler kazanmak, ameliyat olmak gibi çözümlere önem vermekte fayda var.

Mutlu bir Ekim dilerim.

KOÇ: Kariyer alanınızda ayın ilk haftasından itibaren kontrolü ele alabileceksiniz ancak yöneticilerinizin baskısı da artabilir.  Ay ortasında dolunay burcunuzda doğacak ve görünüşünüzü, kişisel ifadenizi yenilemenizi sağlayacak. Statü değiştireceksiniz. Ay sonunda mali konularda bir yenilik yapmanız gerekecek ve ekstra gelir kazanmaya veya borçlanmaya başlayacaksınız.

BOĞA: Ayın ilk haftasından itibaren kent veya ülke değiştirme fikrine tekrar sıcak bakmaya başlayabilir veya böyle bir fırsatı değerlendirmek isteyebilirsiniz. Ay ortasında dolunay, iç dünyanızda büyük bir değişim yaratacak. Sakinlik veya dinginlik sağlayacak şeyin keşfi huzur verecek. Ay sonunda yeniay evlilik veya ortaklık için itici güç oluşturacak. Ancak uygun zemin bulamazsanız ilerlemek zorlaşabilir.

İKİZLER: Krediler, borçlanmalar veya ekstra gelirler ayın ilk haftasından itibaren yeniden gündemde. Köklü bir değişime ihtiyacınız olduğunu fark edeceksiniz. Ay ortasında gerçekleşen dolunay, iyi dostlarınızla vedalaşıp, yeni yaşam ortaklığına geçiş yaparken ortamdan uzaklara gideceğinizi müjdeliyor. Ay sonunda yeniay, iş yaşamınıza yenilik getirirken ruhsal sorunlar sağlığınızı ve konsantrasyonunuzu bozabilir.

YENGEÇ: Evlilik ve ortaklık alanınızda sorunlar veya baskılar yeniden gündeme gelebilir ve köklü bir değişiklik ihtiyacı doğabilir. Evlenme ihtimalinizde yükseliyor. Ay ortasından itibaren dolunay, kariyer alanınızda köklü bir değişikliği davet edecek. Yöneticilerinizden biriyle vedalaşıp başka bir yaşam planına geçebilirsiniz. Yeniay ay sonunda aşk alanınızda parlayacak ancak arkadaşlar bu aşka onay vermeyebilir.

ASLAN: İş alanınızda güçlü ve kontrolcü bir tablo çizebilirsiniz. Ayın ilk haftasından itibaren Plüton ilerleyecek ve gücünüzü yeniden hissedeceksiniz. Ay ortasında dolunay seyahat planlarınızı veya eğitim arzunuzu hedefe ulaştıracak. Yeniay ay sonunda evde bir yenilik için yardım edecek. Kariyeriniz hakkındaki endişeler bu yenilik için heveslenmenizi engelleyebilir.

BAŞAK: Aşk ve çocuklarla ilişkilerinizde yeniden baskı altında kaldığınızı düşündürecek etki ayın ilk haftasından itibaren başlayacak. Bunun yanısıra son derece etkileyici birinin çekim alanında kalacaksınız. Ay ortasında dolunay, borçların veya sağlık sorunlarının sona ermesine yardım edecek. Ay sonunda yeniay yeni bir çevrede yaşamanız için kucak açacak ancak uzaklara gitmek istemeyişiniz kararsızlıklara neden olabilir.

TERAZİ: Ev ve aile alanınızda köklü değişiklikler arzuluyorsanız ayın ilk haftasından itibaren kendinizi yeterince “yapabilir” hissedeceksiniz. Ayın ortasında gerçekleşen dolunay evlilik veya ortaklık yaşamınızı gözde geçirmenizi sağlayacak. Yakın çevreniz belki de ruh eşinizle tanıştıracak. Ay sonunda yeniay mali konularda güzellikler sunacak. Öte yandan harcama eğiliminiz kararsızlıklar getirebilir.

AKREP: Yöneticiniz Plüton 6 Ekimden itibaren hız kazanacak ve yakın çevrenizle aranızda köklü değişikliklere neden olacak. Gücünüzü derinden hissedeceksiniz. Ay ortasından itibaren dolunay iş alanınızda bir veda sağlayacak. İşlevini yitirmiş bir ürün veya eleman ya da mekan hayatınızdan çıkacak. Ay sonunda burcunuzda bir yeniay doğacak ve görünüşünü yenilemenizi sağlayacak. Partneriniz bu yeniliği onaylamayabilir.

YAY: Mali konularda tatil havasından çıkmak, yeniden etkin olmak için ayın ilk haftasından itibaren güç bulacaksınız. Ay ortasında aşk yaşamınız dolunayla şenlenecek. Bir yandan başkalarına ilham kaynağı olacaksınız öte yandan sorunlardan kurtulmanın mutluluğunu yaşayacaksınız. Ay sonunda yeniay, iç dünyanızı ve ruh sağlığınızı iyileştirecek etkiler sunacak. İş yaşamınız bu güzel etkiye ket vurabilir.

OĞLAK: Burcunuzda gerileyen Plüton 6 Ekimden itibaren hız kazanacak. Ayın ilk haftasında güçlü veya aciz hissederek duygusal dönüşümler yaşayacaksınız. 6 Ekimden sonra daha güçlü ve kendinden emin görüneceksiniz. Ay ortasında  dolunay evinizle ve ailenizle ilgili bir değişim fırsatı sunacak. Şanslı olduğunuzu hücrelerinizde hissedeceksiniz. Ay sonunda yeniay, yeni arkadaşlıkları gündeminize getirecek. Öte yandan aşk hayatınızdaki ani hareketlenme sosyalleşmenize izin vermeyebilir.

KOVA: İç dünyanızdaki yeni değişim dönemi Ekimin ilk haftasından itibaren başlıyor. Yeni travmalar yaşayabilir veya eskilerini de temizleyebilirsiniz. Yakın çevreniz ay ortasından itibaren değişebilir. Yeni dostlar çevrenize taşınabilir. Ay sonunda yeniay, kariyer alanınıza bir fırsat bırakacak. Öte yandan çocuklarınız veya projelerinizle ilgili seçimleriniz bu fırsatı değerlendirmeyi engelleyebilir.

BALIK: Güçlü dostlar yeniden sahneye çıkıyor. Bunlardan bir kısmı hayatınızda köklü değişikliklere neden olabilir ve korkularınızın üstüne gitmenize yardım edebilir. Mali konularda ay ortasında bir sonlanma yaşayacaksınız. Kariyer basamaklarını tırmanarak yeni fırsatları değerlendireceksiniz. Ay sonunda nefis bir yeniay eğitim, medya veya ülke alanlarında değişiklik yapmanızı sağlayabilir. Öte yandan yakın çevrenizi istemeden değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.