19 Şubat Haftasında Gökyüzü Nasıl?

Ay, Satürn Kavuşumu -Su Karakuş/ Günün Astrolojisi

Zafer Bayramı Haftasında Gökyüzü (Mars doğru yoluna dönüyor)Ay, her yıl Dünyadan milimetrik düzeyde uzaklaşıyor.
.
Satürn’ün uydusu Titan her yıl Satürn’den 11 cm uzaklaşıyor. Evren sanıldığından daha hızlı genişliyor.
.
Astrolojide Ay duyguları temsil eder. Duygularımızın ve sezgilerimizin simgesi Ay, Dünyadan uzaklaştıkça duygularımızın azaldığını söylemek mümkün mü kanımca mümkün. Duyarlılık, duygular, duygusallık, duygusal tepkiler yerini robotik davranışlara, duygudan uzak kararlara bırakacak belli ki. Şimdiler de yapılan araştırmalara göre, dizilerde pompalanan şiddetin, çok eşliliğin, ahlaksızlığın, entrikanın, şatafatlı zenginliklerin öne çıkışının farkında mısın diye sorulduğunda katılanların %97 si evet diyor. İşin tuhafı bu kalabalık farkındalığı yüksek grup hiç tepki vermiyor, şikayet etmiyor! .
Herhangi bir tepkiye bakıldığında ise sağduyudan uzak şiddete dönük olduğu görülüyor. Başkasının acısıyla empati kurmak git gide mümkün olmayacak. Küçük bir azınlığın başardığı bir şey duyarlılık.
.
Ay sabah saatlerinde Satürn’le kavuşarak sorumluluklarımızı hatırlatıyor. Duygularımızı kontrol altında tutmayı, bastırmayı, kuralcı tutumlarımızı, çalışkanlığı ve zor koşullara katlanmayı sağlıyor. Gün biterken birbirinden epey uzaklaşmış olacak bu ikili. Kiron’un Ay’la uyumu sağlıklı kararlara, Uranüs’ün uyumsuzluğu ani teplilere ve yükselen tansiyona, Venüs’le uyumu ise romantik, nostaljik duygulanımlara davet edecek. Oldukça değişken duygular ruhumuzda cümbüşe neden olabilir. Ay tutulmasının etkisi hala sürüyor, Merkür retrosu başlamadı ama etkisi başladı, Mars, Neptün’e yaklaşıyor velhasıl duyguların cümbüşü içinde duygusal çıkışlar ve kaos da yaşanabilir. Spor bedenin, müzik ruhun gıdası. Doymakta fayda var!
.
#sukarakus #astrolog #gününastrolojisi #haftanınastrolojisi #burcyorumları #youtubesukarakus #kozmiksihirler #shamballa #birthcharts #horoscopes #zodiac #tarot #regresyontherapy #tarotkursu #onlineeğitimler