30 Kasım İkizler Burcu Ay Tutulması

30 Kasım da İkizler burcunda Ay tutulması gerçekleşecek. Etkisi başladı bile. İletişim, iletişim araçları, arabalar artık içimize sinmeyen, hoşumuza gitmeyen ne varsa değişecek en azından revize edilecek.
.
Ay tutulmaları gerçekleştikleri günün 15 gün öncesinden etkisini başlatır, 15 gün sonraya dek etkisi sürer. Bu uzun dönemde artık hayatımızda olmasını istemediğimiz doğum haritamızın tetiklenen konuşlarında ve alanlarında tahammülsüzlükler başlar. Gözden geçirdiğimiz şeyleri hayatımızdan çıkartma kararı alırız. Özellikle ilişkiler tutulmalardan etkilenir.
.
İkizler burcundaki bir tutulma; iletişim, eğitim, öğrenim, iletişim araçları, yolculuklar, yakın çevreyle ilişkiler, kardeşler veya akrabalarla ilişkiler gibi alamları kapsar. Merakımızı gidereceğimiz alanlara ilgimiz artarken, ikizler burcunun temsil ettiği her konuda küçük sarsıntılar ve büyük değişimler yaşanır.
.
Bu tutulmada başka bir gezegenin etkisini baskın olarak hissetmeyeceğiz. Sadece tatlı sürprizlerin, hoşumuza gidecek değişikliklerin varlığından söz edebiliriz. Gerisi bize kalmıştır.