18-24 Mart Haftası Burç Yorumları

3-9 Şubat Haftası Burç Yorumları

18-24 Mart Haftası Burç YorumlarıDOLUNAY, MERKÜR RETROSU GÖLGESİ, VENÜS KOÇ BURCUNDA VE HAFTANIN BURÇ YORUMLARI

Yeni ve hızlı bir hafta başlıyor.

Hem dolunayın, hem Merkür retrosunun etkisine bu hafta giriyoruz.

Merkür 3 Şubatdan itibaren balık burcuna yerleşiyor, 17 Şubat da geri gidecek(retro). Bu dönemin çok ağır geçeceğini zannetmiyorum, ağırlığı kendine acıma duygusuna kapılmak ve aşırı duygusallaşmak yükseltebilir. Bu tuzağa düşmemek gerekir. Retronun etkisinin Merkür’ün balık burcuna girdiği gün başlaması ilginç. Duygusal tepkilerde dikkatli olmak gerekiyor. Çünkü kırılganlıklar bir şekilde travmaya dönüşebilir. Bu arada balık burcundaki bu retronun ikizler ve başak burçlarındaki kadar yıkıcı olmayacağı da bir gerçek. Ruhunuzu koruyun yeterli.

Satürn-Plüton kavuşumu henüz etkisini kaybetmiş değil. Satürn daha hızlı olduğu için uzaklaşıyor evet ama köklü değişikliklere zorunlu kılmaya devam edecek. Kendimizi her anlamda yenilemekte fayda var. Başımıza gelen ve kötü görüne her şey aslında kötü değil. Yenilenmemiz gerekiyor. Hatta küllerimizden yeniden doğmamız!

7 Şubat da Venüs’ün Koç burcuna yerleşmesi heyecanı yükseltecek. Duygusal ilişkilere hız kazandırdığı gibi, duygusal tepkilerin yükselmesine de neden olacak. Avcı pozisyonunu aldığımız bu evrede ısrar etmek, sevilmek için aşırı çaba harcamak gibi eğilimlere kapılmamak için ekstra çaba harcamalıyız. Öte yandan Venüs bu konumda ilerlediğinde Satürn ve Plüton’la karşı karşıya geleceği için bu duygu seli, egellenmeler ve kayıplara da neden olacaktır. Temkin iyidir. Bu demek değil ki aşık olma! Aşka evet ama aşk için aşırı avcı olmaya hayır! Bu slogan kurtarıcı olacak. Aşkı biraz olsun hissetmek, yeniden yaşamak isteyenler içinse evet şahane bir dönem, acı çekmemeye kendinizi hazırlamak koşuluyla. Malum Merkür balık burcunda retro harekete geçecek. Yani bedeninizi ve hormonlar yanlış sinyaller verebilir.

Dolunay 9 Şubat da enfes bir şekilde doğuyor. Hafta boyunca dolunaya odaklanmalı. Neleri tamamlamak, hangi konularda gelişmek istersiniz? Bebek sahibi olmak? Bir projenizi hayata geçirmek? Sanatınızı ortaya koymak? Uzun zamandır aşk duyumsadığınız kişiye kavuşmak? Yukarıdaki önerilere dikkat ederseniz hepsi için olasılıkları önünüze dizecek harika bir dolunay sizlerle.

KOÇ: Hafta başından itibaren düşünceleriniz içe dönecek ve kendinizi sorgulama eğiliminde olacaksınız. Kendinizi suçlamamaya özen gösterin. İçinizdeki çocuğu unutmayın. Aşk yaşamınızda bir yıldız parlayacak. Sürprizlere hazır olun ve karizmatik olmaya odaklanın. Bu kez birinin etrafınızda dönmesine ve onu tanımak için zaman kazanmaya ihtiyacınız var. Venüs burcunuza geçiş yapıyor. Görünüşünüzü değiştirmek, sertlikle değil nezaketle sorunları çözmeyi öğrenmek için bir Fırat dönemindesiniz. Aşk yaşamınıza canlanıyor. Yeniden heyecan duyacaksınız.

BOĞA: Arkadaşlarınızla iletişimin çoğalacağı bir haftaya başlıyorsunuz. Söyledikleriniz ve yaptıklarınız zaman içinde yanlış anlaşılabilir. Şefkatiniz bile! Sınırlara saygı duymakta yarar var. Evle ilgili gelişmeler nihayet sevindirecek. Dolunay beklentilerinizin ötesini sunabilir. Değerlendirin. Yöneticiniz Venüs kendinizle yenide tanışmanızı ve agresif yönlerinizi yumuşatıp içinizdeki çocuğu sevmenizi sağlayacak. İçe dönüp bir çok keşifler yapacaksınız.

İKİZLER: Kariyerinize için önemli insanlarla daha çok görüşeceğiniz ve muhtemelen daha çok anlaşıldığınızı düşüneceğiniz bir haftaya başlıyorsunuz. Zamanla anlaşılma duygusu yerini acımaya veya Merkür retrosunun etkisiyle kurban rolüne bürünmenize neden olabilir. Duygularınızı ve düşüncelerinizi kontrol altında bulundurun. Dolunay yakın çevrenizle ilgili hedeflerinize ulaşacağınızı, daha çok tanınacağınızı müjdeliyor. Partnerinizden puan alacaksınız.

YENGEÇ: Seyahat etme, eğitim alma, başarılı olma arzunuza anlaşılır. Bu hafta destek bulacağınız ekstra düşünceler beyninize üşüşecek. Adım atmadan önce iyice düşünmelisiniz. Dolunay mali konularda avantajlar yaratacak. İstediğiniz maaşa, gelire ulaşma şansınız var. İş yaşamınızda hedef tutturacaksınız. Venüs kariyer alanızda parlıyor. Daha nazik ama mutlaka hedef odaklı görünecek istediğiniz sonucu elde edeceksiniz.

ASLAN: Başkalarının kaynaklarını kullanıyorsanız bu hafta çok iyi fikirlerle o kaynakları değerlendireceksiniz. Ancak yanlış kullanma veya anlama ihtimalini cepte bulundurun. Dolunay burcunuzda gerçekleşecek. Seyahatler, eğitimler, medyada var olmak, taşınmak, tanınmak, aşk, bebek sahibi olmak ne varsa arzu ettiğiniz veya hedef olarak belirlediğiniz konularda sonuca ulaşacaksınız. Mutlaka görünüşünüzü değiştireceksiniz. Yenilik daha parlak ve atak görünmenizi sağlayacak. Venüs de bu duruma katkı sağlayacak.

BAŞAK: Eşiniz, iş ortağınız veya yakınlarınızla aranızda şefkatli bir uyum gelişecek. Bu uyumu bozmamak için biraz duygu kontrolüne ihtiyacınız var. Dolunay kişisel gelişim açısından önemli bir bilgi sunacak. İçinizi rahatlatacak bu bilgiyle evde ve aile ilişkilerinde daha rahat edeceksiniz. Venüs ekstra gelir kazanmak üzere çeşitli avantajlara ulaşmanızı sağlayacak. Uzun süreli hedeflerinizde sonuç alabileceğiniz gibi anlık kazanımlarda getirecek.

TERAZİ: İş yaşamınız için sözleşmelerin öne çıktığı bir hafta başlıyor. Sağlıklı kalmak adına yeni kararlar alacak, bağımlılıklarınızla baş etmek isteyeceksiniz. Yanlış bir inanışa bağlamamaya özen gösterin. Dolunay arkadaş çevrenizde parlıyor. Yakın çevrenizde istediğiniz bilgelikte, maceraperest bir grup insan oluşacak. Eğleneceksiniz. Yöneticiniz Venüs evlilik ve ortaklık alanıza geçiyor. İlişkilere biraz romantizm veya yeniden heyecan katmak için iyi bir dönem.

AKREP: Aşk için mükemmel bir evre başlıyor. İletişiminiz  hızlanacak veya telepati kurduğunuza iyice inanacaksınız. Bu doğru ama bir süre gözlemlemek yanılgıdan kurtarabilir. Dolunay kariyer yaşamınızı aydınlatacak. Gelirlerinizi arttırmanız veya bereket kazanmanız mümkün. Yeter ki değerlendirin. Venüs iş yaşamınız için belli hedeflere nazik ve atak bir şekilde ulaşmanızı sağlayacak. İş arkadaşlarınızla yakınlığınız giderek artacak. Ofis dekorasyonuna yönelmek içinde doğru bir zaman.

YAY: Evinizle ilgili sözleşmeler veya düşünceler bu hafta yüz güldürebilir ancak emin olmadan önce iyice araştırın. Dolunay atak ve güçlü davranmanızı sağlarken, eğitim ve seyahatlerle ilgili hedeflerinize rahatlıkla ulaşmanıza yardım edecek. Hedefe ulaşmak gücünüze güç katacak. Venüs aşk alanınıza yerleşiyor. Yeni bir aşka başlamak veya bir ilişki için sinyaller almanız mümkün ancak elde etmek için uğraşan değil, hak ettiğini bekleyen pozisyonda olmalısınız.

OĞLAK: Merkür balık burcuna geçiyor ve çevrenize karşı anlayışınız artıyor. Şefkatle kucaklamak için bir neden bulacaksınız. Bu harika ama deneyimlerinizi unutmamak gerekecek. Çünkü aynı şeyi tekrar yaşıyor gibi hissedeceksiniz gelecek günlerde. Dolunay borçlarınızı ödemek veya ekstra gelir kazanmak gibi hedeflerinize ulaşmanız sağlayacak. Yaşlı yakınlarınızın desteğini alacaksınız veya iç gücünüzü kullanarak daha kararlı davranacaksınız.

KOVA: Mali konularda kazançlı olmak için düşündüğünüz şeyler çok yaratıcı olmaya başlıyor. Orijinal fikirleriniz bir süre sonra ters tepebilir. İyi hesaplamalar yapmak zorundasınız . Evet dediğiniz şeyler bir süre sonra yük olmamalı. Evlilik veya ortaklık alanınızda ışıl ışıl bir dolunay doğruyor. Arkadaşlarınızın da desteği ile hedefe ulaşacağınız bu dolunayla yalnızlığınız sona erecek. Yakın çevrenizle ilişkilerinizi hafta oyunca geliştirecekiniz.

BALIK: Algılarınızın açıldığını düşündüğünüz, zekice planların ortaya çıkacağı bir döneme giriyorsunuz. Merkür hafta başında burcunuza geçiyor ancak 17 Şubatta gerçekleşecek gölge döneme de başlıyorsunuz. Yanılgılar özellikle görüşünüz ve kişisel imajınız veya başkalarının sizi algılaması çerçevesinde gelişecek. Dolunay iş yaşamınıza yenilik veya arzu ettiğiniz bir durumun tamamlanması şeklinde gelecek. Kariyeriniz için koyduğunuz bu hedef nihayet gerçekleşiyor. bir sçrama yaşayacak hak ettiğiniz tahta oturacaksınız.