16-23 Mart haftası Burç Yorumları-Satürn Kova da ve Sert Yeniay

 

Fotoğraf NASA : Italya’da hava temizlendi.

 

 

16 -23 Mart Haftası Burç Yorumları ( Satürn Kova burcuna geçiyor ve sert yeniay)

www.sukarakus.com

www.instagram.com/sukarakus

İletişim: astrolojikulubu@gmail.com

Whatsapp: 0505 0107059

 

Binlerce kişi ölüyor ( Plüton-Satürn kavuşumu).

Binlerce kişi ev hayatına hapsoluyor ( Satürn Kova burcu transiti öncesi).

Binlerce kişi korku ve panik( Satürn)le  yaşamaya başladı.

Yeni tip Corona Covid-19 adını alan bu virüsün bir çeşit biyolojik silah olduğu, hepimizin sosyal bir deneyin parçası olduğumuz konuşuluyor. Akla yatkın geliyor zira astrolojide ölümü ifade eden Plüton, sosyalleşmeyi anlatan Kova burcuna çok yaklaştı üstelik 22 Mart itibariyle zaman ve yalnızlığın efendisi Satürn kova burcuna giriş yapmış olacak. Toplanılan alanlar ( avm, fuar, eğlence mekanları vs) astrolojideki karşılığı yine kova burcudur.

Öte yandan çevreye duyarlılık da kova burcunun alanıdır: havanın temizleniyor olması, küresel ısınmanın bir miktar gerilemesi, hayvan katliamına bir süreliğine ara verilmesi, evcil hayvan besleyenlerin virüslere bağışıklığın daha yüksek olduğunun öğrenilmesi, azla yetinmeye çalışmak, daha temiz olmak, büyük ve kalabalık alanların belki de ilk kez dezenfekte edilmesi, sosyalleşmenin ve komşulukların kıymetinin bilinmesi yeni tip Covid-19’un insanlığa bir çeşit armağanı olarak da düşünülebilir.

16 Mart itibariyle Balık burcuna tekrar giriş yapan ve artık ilerleyen Merkür retro sırasında düşünemediğimiz veya çözemediğimiz problemlere bir çözüm getirecek. Tamiratlar hız kazanacak.

22 Mart da Satürn’ün Kova burcuna 29 yıl sonra geçişi epey önemli. 1991 yılında içinizdeki gurbeti nerelerde gezdiriyordunuz hatırlayın. Henüz doğmamıştım diyenler, o sırada henüz doğmuştum diyenler veya 7 yaş 14 yaş, 29 yaş gibi kritik bir yaşı geçirenler şimdi bir başka deneyime hazırlanmalı. Özgürlükler, arkadaşlıklar, ekip çalışmaları, yaşam amacı, idealler, engellerle ve karamsarlıkla kaplanırken, özgürlüklerimizden hangi nedenle vazgeçebileceğimizi sorgulamamızı isteyecek. Temmuz ayına dek sürecek bu transit, gelecek 2.5 yıl hakkında net bir fikrimizin oluşmasını sağlayacak. 1 Temmuzda tekrar Oğlak burcuna dönen Satürn’ün hapsi Mayıs ayındaki retrosu sırasında hız kesecek. 1 Mayıstan itibaren rahatlamaya başlayacağımızı müjdeleyebilirim. Retro 11 Mayıs da başlıyor. Yeni tip Covid-19 adlı virüs ( artık corona olarak bile adlandırılmıyor ve hayvandan insana bulaşmadığı kesinleşti)  Mayıs ortasında çoktan gerilemiş olacak.

Yeniay 24 Martda sert bir şekilde doğacak. 19 Mart itibariyle etkisini fark ettirmeye başlıyor. Yeniay ve Ay düğümleri arasındaki TKare, bir liderin, lider bir markanın ortaya çıkışından, doğal afetlere, patlamalara, ani öfke patlamalarına kadar geniş yelpazede anlatılabilecek pek çok olay yaratacak ve zorunlu yenilikler yapmamızı isteyecek. Yeniayı getireceği yenilikler hayati değildir ve uzun süreli etkisi olmayabilir.

Bu sırada Satürn Kova burcuna geçmiş ancak Plüton’la kavuşum etkisini kaybetmemiş olacak. Mart aynın ikinci yarısını zorlu geçireceğiz, özgürlüklerden feragat etmeyi öğreneceğiz ancak esnek olanların ve Satürn’ü her öğretici haline alışkın olanların zorlanmadan bu süreci yaşamaları mümkün.

Mutlu haftalar.

KOÇ: 16 Marttan itibaren düşünceleriniz yeniden içe dönecek ve yalnızlık yaratıcılığa dönüşecek. Daha çok okumak ve öğrenmekle ilgileneceksiniz. Satürn kova burcuna geçiş yaptığında arkadaşlıklar yerine yalnızlık, kendi başınıza zaman geçirmek, ekip çalışmalarından uzak durmak isteyebilirsiniz. Bu duygu kısmen ağır gelse de, yalnızken üretken de olabileceğinizi gözlemlemeli, farklı ilgi alanları oluşturmalısınız. Yeniay burcunuzda etkili olmaya başlayacak. Aile ve kariyer alanlarında aynı anda sorun yaşayabilir ve önceliklerde kararsız kalabilirsiniz. Geleceğe yönelmek için aileniz önceliğini olmalı.

BOĞA: Merkür’ün balık burcuna dönüşüyle birlikte arkadaşlarınızla aranızdaki asıl konu para alışverişi ve aşk olacak gibi görünüyor. Mali hatalar ve partnerinizle aranızdaki yanlış anlamalar bu dönemde düzeltilecek. Satürn kova burcuna yerleştiğinde burcunuzda yol alan Uranüs’le sert bir bağlantı kuracak. Değişime hazır ve esnek olmazsanız depresif ve gergin ruh halinden uzaklaşmanız zor olur. Başınıza gelenleri değişmek için bir fırsat olarak değerlendirirseniz başarı kaçınılmazdır. Kariyerinizdeki değişime bir fırsat olarak bakmalısınız. Yeniay bilinçaltınızda bir yenilik yapmanızı sağlayabilir. Yeniay iç dünyanız değiştirecek ve kendinizin ruhsal lideri olabilirsiniz.  Öte yandan yakın ve uzak çevrenizle aranızda sorunlar da yaşanabilir. Yakın çevrenizden kardeş ve akrabalarınızdan destek almaya çalışmalısınız.

İKİZLER: Merkür balık burcuna tekrar dönüyor ve kariyerinizle ilgili düşüncelerinizi eyleme geçirmeye başlıyorsunuz. Düşünüp yapamadıklarınız bu dönemde anlamlı bir fikir haline gelecek. Satürn dostuz kova burcuna yerleştiğinde seyahatler, eğitim ve ticaret yaşamınızda kısıtlanmalar başlamış olacak. İçe yolculuklar, kendiniz hakkında düşünmek bu dönemde yapmanız gerekenler. Yeniay yeni arkadaşlar kazanmanız sağlayacak. Ancak mali konularda bir karar vermeniz gerekirse geleceğe dönük yeni planları tercih etmelisiniz.

YENGEÇ: Seyahatleriniz devam ediyor ve büyük çoğunluğu iç dünyanıza, kalbinizin merkezine doğru olacak. Başka kültürlerle ilgili fikirler edinecek, eğitim yaşamınıza farklı bir açıdan bakacaksınız. Satürn’ün kova burcuna geçişiyle ekstra gelirleriniz kısıtlanabilir. Aza razı olmak ve düzeni sürdürmek zorundasınız. Daha çok çalışmalı sağlığınıza daha çok dikkat etmelisiniz. Yeniay kariyer alanıza zorunlu yenilikler getirecek. Tercihiniz kendi arzularınızdan ve gelecek planlarınızdan yana olmalı. Başkalarının ne düşündüğüyle ilgilenmemelisiniz.

ASLAN: Başkalarının kaynakları, ödemeler, borçlanmalar ve sezgileri güçlendirme konusunda araştırma yapmak bu hafta ilginizi çekecek konular. Satürn evlilik ve ortaklık alanınıza yerleşiyor. Aile içi krizler sadece özgürlüklerin kısıtlanması nedeniyle büyüyebilir. Öte yandan sorumluluk almak ve tahammülü arttırmak ilişkileri kurtaracak tutumlar. Yeniay yeni seyahat planları gündeme getirebilir. Uzaklaşma arzusu iyi ama sağlığınızla ilgili endişeler önünüzü kesebilir. Önceliğiniz yaşlı yakınlarınızın sağlığıyla ilgilenmek olmalı.

BAŞAK: Evlilik ve ortaklık alanında ne yapacağınızı bilmez tutum yerini netleşmeye bırakıyor. Yakınlarınızla daha kararlı bir biçimde ilgilenecek, hatalarınızı düzelteceksiniz. Satürn iş alanınıza yerleşiyor. Daha çok çalışmak ve daha az bedellere razı olmak, başkalarının sorumluluğunu almak, sıklıkla hasta hissetmek bir miktar zorlasa da, çalışkanlığınızla üstesinden geleceksiniz. Yeniay ekstra gelirler kazanmak üzere bir yol bulmanızı sağlayacak. Arkadaşlarınız bir yandan destek olurken, bir yandan da çocuklarınız için harcama yapmak zorunda kalacaksınız.

TERAZİ: İş alanında sizi bekleyen bir dizi hatanın düzeltilmesi ve daha hızlı bir tempo için hazır mısınız? Kişisel gelişimi ihmal etmemeniz gereken bir haftadasınız. Satürn aşk burcunuz Kovaya yerleşiyor. Yalnızlık hissetmek, bir ilişkiyi uzaktan yaşamak, bebek sahibi olma arzunuza mola vermek ve yaratıcı projelerinizi bir süre ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Sorumluluklarınız artarak özgürlüğünüzü kısıtlayıcı olabilir. Yeniay evlilik ve ortaklıklara sıcak bakmanız sağlayacak hatta zorunlu hissettirecek. Kariyeriniz için yeni bir ortaklık kurmaya çalışabilirsiniz.

AKREP: Dostluklar ve ödemeler, kazançlar ve faturalar haftanızın öncelikle düşünülmesi gereken konuları. Bu süreçte fedakar ve yardımsever hissedeceksiniz. Satürn ev ve yuva alanında bir çeşit yalnızlık hissi veya istediklerinizi yapamama duygusu yaratmak üzere kova burcuna giriş yapacak. Özgürlüğün içinizde olduğunu unutmayın. Yeniay iş alanınıza yenilik getirecek. Lider pozisyonuna atanabilir veya işinizde lider olduğunuzu kabul ettirebilirsiniz. Öte yandan uzak çevrenizdeki kişilerden kararlarınızda destek almalısınız.

YAY: Ev ve aile içinde anlaşmazlıkların giderildiği özel bir hafta yaşayacaksınız. Keyfiniz yerine geliyor. Satürn kısa seyahatlere ve yakın çevrenizle ilişkilerinize mola vermek üzere kova burcuna erleşiyor. Bir yandan da mali bir rahatlama yaşayacaksınız. Kardeşler ve yakın akrabalarla iletişiminiz kısıtlanabilir. Yeniay aşk alanınızda parlayacak. Fakat bu aşkın önünde birkaç engel var: özgüven eksikliği, mali sorunlar ve ekstra gelirlerin dengelenmesi. Mali sorunları ve özgüveni çözmek içinse aşkın motivasyonuna ihtiyacınız var. Kendinizi harekete geçirmelisiniz.

OĞLAK: Yakın çevrenizle ilişkileriniz değişiyor. Daha anlayışlı olmayı başaracak ancak suistimale göz yumacaksınız. Satürn para alanınıza geçiş yapıyor. Kısıtlanmalar can sıkıcı olsa da bulunan çözümler ilerde daha yeni ve yüksek bir kazanç kapısının açılmasını sağlayacak. Yeniay evde bir yenilik ve düzen sağlayacak. Fakat geçmişe takılı kalmak, eski hatalardan ders almamak yeni hatalar doğurur. En iyisi deneyimleri hatırlamak ve eşinizi, yakınlarınızı daha fazla ciddiye almak.

KOVA: Mali konularda yapılan hataların düzeltildiği, kazanmaya odaklanacağın bir haftadasınız. İş ve sağlık önceliğiniz. Satürn burcunuza bu hafta giriş yapıyor. Kendinizi biraz daha karamsar ve engellenmiş hissetmeni normal. Değişen koşullara uyacak kadar esnek olmak kazandıracak. Yeniay yeni bir çevre kazanmanızı sağlayacak. Yakın komşularla tanışacak veya uzak durduğunuz kardeşlerinizle bağlantıda olacaksınız. Öte yandan sağlık konusunda önceliğiniz başkaları değil, kendi sağlığınız olmalı ve işinize tam bir konsantrasyonla odaklanmalısınız.

BALIK: Burcunuza yeniden giriş yapan Merkür geçtiğimiz haftalardaki hatalı çıkışların, yapılan seyahatlerin, yakınlarla ilişkilerin yeniden düşünülmesini ve değişmenizi sağlayacak. Öte yandan kova burcuna yerleşen Satürn iç dünyanız biraz karamsarlaştırabilir ve yakınlarınızın sağlığı için endişeye neden olabilir. Yeniay mali konularda yenilik getiriyor. Çocuklar, aşk ve yaratıcı projelerde bu yeniliğe eşlik etmeli. Arkadaşlarla ilişkileri bir süreliğine kısıtlamakta fayda var.

HER HAKKI SAKLIDIR.