Ay Tutulması Haftası Burç Yorumları

Mayıs Ayı Burç Yorumları

Mayıs 2019 Burç Yorumunuz (video)MAYIS BURÇ YORUMLARI

 

KOÇ:

4 Mayıs’a dek boğa burcunda kalan Merkür güvenlik, para ve özgüven gibi konulara yoğunlaşmanızı sağlarken,4 Mayısdan itibaren ikizler burcuna geçerek çevreyle iletişiminize önem vermenizi sağlayacak. İletişim araçlarına özel bir ilgi duymanız ve yolculuklara çıkmanız da bu evreye denk gelecek. Merkür kendi doğal alanında güçlü bir etki yaratır.

9 Mayıs da Venüs de ikizler burcuna yerleşerek, sevecenlik, flörtöz davranışlara eğilim ve yakın çevrenize karşı daha meraklı olmak gibi davranışlar geliştireceksiniz. Yakın çevrenizi güzelleştirme merakı da bu dönemde artacak.

Yeniay boğa burcunda 11 Mayıs da doğuyor. Güneş ve Ay’ın Neptünden destek alıyor olması, hayallerinizi gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşacağınızı anlatıyor. Mali konularda yeni başlangıçlar yapacaksınız. Benimsediğiniz kişilere yeni biri daha eklenecek. Özgüveniniz yükselecek. Tüm bunlar olurken sezgilerinizin yol göstericiliğine güveneceksiniz. Yeniayın bir getirisi de yeni sözleşmeler imzalamak ihtimali. Tanınma yolunda emin adımlarla ilerlerken, yeni bir iletişim aracı alacak veya arabanızı yenileyeceksiniz.

13 Mayıs da Jüpiter geleneksel yöneticisi Balık burcuna yerleşerek, merhamet, yardımlaşmak, empati kurmak, duyarlılık gibi bir çok meziyetinizi hatırlamanızı sağlarken, sezgilerinizi yükseltecek, rüyalarınızı renklendirecek.

18 Mayıs da Venüs ve bir çeşit şansı anlatan Kuzey Ay Düğümü, ikizler burcunda kavuştuğunda kadersel olaylar başlayacak. Şansınız yine yakın çevrenizdeki gelişmelerle desteklenecek. Bir aşka başlamak da bu dönemde mümkün.

23 Mayıs da Satürn kova burcunda Retro konuma geçiyor. Bu, özgürlüklerin yeniden kazanılması demek. Birçok yasağın kalkması bu döneme rastlar. Arkadaşlarla yeniden buluşmalar ve ekibe yeniden kavuşmak sevindirecek.

26 Mayıs da yay burcunda ay tutulması gerçekleşiyor. Bu Jüpiter’in T kare yaptığı sert bir dolunay Ay tutulması. Yine de yöneticiniz Mars sayesinde yararını da göreceksiniz. Tutulma seyahatlerinizi sonlandırıp ev acele bir şekilde dönmenize neden olacak. Şanssızlıklardan biri yaşadığınız travma biri de yanlış bir ilacın yan etkisi olabilir. Öte yandan ailenizin desteği sizinle ve sezgilerinizle doğruyu bulacaksınız.

29 Mayıs da hem Merkür Retro harekete başlıyor hem de Merkür-Venüs kavuşumu gerçekleşiyor. Bu eski çevrenizden ya da ilkokuldan biriyle yeniden karşılaşmak ve aşka yelken açmak anlamına gelebilir. Eski sevgiliye kavuşma ihtimali de var tabii.

 

BOĞA:

4 Mayısa dek burcunuzda zekanızı açan, mali sorunlara çözüm getiren Merkür, 4 Mayıs dan itibaren kazancınızı katlamak ve yeni deneyimler kazanmak üzere ikizler burcuna geçiş yapacak. Bu alanda hayli güçlüdür. Yeni kazanç kaynakları yaratmak da akılcıdır. Yeteneklerinizi ortaya koymanıza yardım edebilir.

9 Mayıs YÖNETİCİNİZ Venüs de burcunuzdan çıkıp İkizler burcuna yerleşerek mali konularda avantajı iyiden iyiye ele geçirmenizi sağlayacak. Bu dönemde benimsediğiniz kişilerle bağınız kuvvetlenecek.

 

11 Mayıs 21 derece boğa burcunda yeniay doğuyor. Bu yılın en iyi zamanlarından birini yaşatacak. Görünüşünüzden kişisel stilinize kadar değişim sizi bekliyor. Bir dostun sayesinde hayallerinizden biri gerçekleşecek. Evlenebilirsiniz. Yaşam tarzınızı değiştirebilirsiniz. Başkalarının gözündeki imajınızı da değiştirebilirsiniz. Öte yandan mali konularda çok avantajlısınız ve her türlü sözleşmeye imza atabilirsiniz.

13 Mayısda Jüpiter Balık burcuna geçiş yaptığında sevecen insanlarla dolu kocaman bir aileye kavuşmanız da mümkün olacak. Şahane bir ekip kurmak gibi, hayat amacınızın ortak olduğu kişilerle bir araya gelmeniz de çok olası. Arkadaş çevreniz genişleyecek.

 

18 Mayıs da yine yöneticiniz Venüs, bir süredir mali konularda şans aktaran Kuzey ay düğümüyle kavuşarak geleceğe damga vurmanızı sağlayacak gelişmeler yaratacak. Bu bir anlamda çalışarak kazandığınız paraların katlanarak çoğalması demek.

23 Mayıs’dan itibaren kariyerinizi ilgilendiren konularda engellerin markajından kurtulacaksınız.  Satürn kova burcunda Retro konuma geçtiği için üstünüzdeki baskılardan arınacaksınız.

 

26 Mayıs Yay burcunda Ay Tutulması gerçekleşiyor. Borçların ödenip tamamlanacağı bu tutulma, arkadaşlarla aranızdan beklenmedik bir şekilde şanssız ayrılıkların gerçekleşmesine neden olabilir. Mali kayıplar bir tarafı üzebilir. Görüş ayrılıkları  egonuzun zedelenmesine sebep olabilir. Bunun yanında yakın çevrenizin ve kimi başka arkadaşların sizi desteklemesi moralinizi ve cesaretinizi yükseltecek.

29 Mayıs Merkür  ikizler burcunda hem Retro harekete başlıyor hemde aşk gezegeni Venüsle kavuşuyor. Bunun anlamı kaybettiğiniz bir parayı bulmak veya geri almak. Diğer açıdan kaybettiğinizi sandığınız özel birinin sevgisini tekrar kazanmak.

 

İKİZLER

4 Mayısa dek düşünceleriniz içe dönükken, ruhunuzu araştırırken, 4 Mayısdan itibaren büyük bir şey keşfetmişçesine dış dünyaya açılacak ve yine yeniden araştırmaya koyulacaksınız. Merkür burcunuzu ziyaret edecek ve ay sonunda Retro konuma geçecek.

9 Mayısdan itibaren, Venüs de ikizler burcuna geçiyor. Bu elbette aşk ve çevrenizde dolaşan hayran kitlesinin artması demek. Estetik kaygılarınız varsa, ameliyatlar içinde ayın ilk yarısı uygun. Merkür Retrosunun gölge dönemini atlamayın.

11 Mayıs da boğa burcunda doğan yeniay kıymetli yenilik olasılıklarıyla gelecek. Kişisel gelişiminiz için önemli bilgilere ulaşmak zorundasınız. Eğer kendinizi törpülemeyi başarırsanız, kariyeriniz adına çok özel bir getirisi olacak. Terfi almak, yükselmek, sorumlulukların hafiflemesi gibi olasılıkların yanısıra ofisinizin güzel bir manzaraya sahip olması da mümkün.

 

13 Mayıs da Jüpiter balık burcuna merhaba diyecek. Ortaklıklar, ilişkiler, kariyeriniz bu büyük selamdan pozitif etkilenecek yani genişlemek, büyümek, hedefe daha hızlı ulaşmak isteyeceksiniz. Ve şanslı olduğunuzu da hissedeceksiniz.

18 Mayıs çok özel bir gün. Venüs ve Kuzey ay düğümü burcunuzda kucaklaşacak. Hem aşk, hem mali avantajlar alanında şansınızı katlayacaksınız. Ve bu dönemde alacağınız kararlar geleceğe iyi bir yatırım olacak.

23 Mayısda Satürn Retro konuma geçiyor. Seyahatlere daha rahat çıkacak, ekibinizle daha engelsiz bir ortamda çalışacaksınız. Disiplini korumanız her ne kadar zor olsa da, çabalarınız karşılığını bulacak.

26 Mayıs da Ay tutulması yay burcunda oluşuyor. Bu bir dolunay zamanı. O nedenle duygusal tepkileri gizlemekte zorlanacaksınız.  Tüm ilişkileri gözden geçirmeniz gerekiyor. Kendinizi suçlamadan kariyerinizi korumanız da gerekiyor. Öte yandan yöneticilerinizin bir kısmının desteğini alacaksınız ve mali konularda kazancınızı yükselteceksiniz.

 

29 Mayıs Merkür retrosunun başladığı gün. Bu çok önemli bir Retro zira ikizler burcunda yani Merkürün doğal alanında gerçekleşecek ve her burç için sarsıcı olacak. Ayın ikinci yarısından itibaren her konuda hata yapmaya açık olacaksınız. 2 kez düşünmekte ve dikkatinizi maksimumda tutmakta fayda var.

 

YENGEÇ

4 Mayıs’da Merkür İkizler burcuna geçiş yapacak ve bir miktar içe dönmenizi sağlayacak. Dinlenmek, okumak, merak ettiğiniz bilgiye ulaşmak bu süreçte çok daha ilginizi çekecek.

9 Mayısdan itibaren ruhunuzu iyileştirmek, rüyalarınızı daha çok önemsemek, pozitif davranışlara kök salmak için müthiş bir itki hissedeceksiniz. Bu kendinizi seveceğiniz nadir dönemlerden. Tadını çıkarın.

11 Mayıs da boğa burcunda doğan yeniaydan en fazla yararlanacak burçlardan birisiniz. Yeni arkadaşlar ve yepyeni bir ekiple adeta tazeleneceksiniz. Bu dostlar yurt dışından olabilir veya birlikte ticari bir faaliyet içine girebilirsiniz. En önemlisi de seyahatlere çıkma olanağı sağlayabilir. Her koşulda düşlerinize dokunacak ve iç dünyanızda önemli bir gelişim sağlayacaksınız.

13 Mayıs da, Jüpiter kısa bir süreliğine dostunuz balık burcuna transit geçiş yapacak. İş seyahatleriniz de başlayacak. Tanınma şansınız artarken, eğitim hayatınızda başarıdan başarıya koşacaksınız.

18 Mayıs da Kuzey ay düğümü, Venüs kavuşumu gerçekleştiğinde bir kez daha pozitif düşünmenin ve davranmanın önemini keşfedeceksiniz. Şansı nasıl elde edeceğinizi tam olarak kavrayacağınız bu dönem de elde edecekleriniz kalıcı olacak.

23 Mayıs da Satürn kova burcunda Retro harekete başlıyor. Başkalarının kaynaklarını kullanamadığınız, referans ve iyilik bulamadığınız uzun bir dönem geride kalıyor. Önünüz açılıyor. Kazanma hırsınızı ve disiplininizi kaybetmemelisiniz.

26 Mayıs da Ay tutulması yay burcunda gerçekleşiyor. Ay tutulmaları serttir ve bu tutulmanın açıları da sert. Bu nedenle sağlık sorunları yaşayabilir işinizi ihmal etmek zorunda kalabilirsiniz. Kendinizi korumalısınız. Fakat Mars sayesinde enerjiniz ve gücünüz yerinde olacak, uzaklardaki yakınlarınızın moral ve motivasyon katkılarıyla çabucak toparlanacaksınız.

29 Mayıs da Merkür retrosu başlıyor. Üstelik bu retro Merkür Venüsle kavuşmuş olacak. Kendinizle, geçmişinizle ilgili yanlış düşünceler beyninizi kemirirken, endişe dozunuz da artacak. Bu tuzağa düşmemeye çalışın.

 

 

ASLAN

4 Mayısa dek kariyer odaklı düşünecek ve kendinizi geliştireceksiniz. 4 Mayısdan itibaren sosyalleşme ihtiyacınız öne çıkıyor. Ekip çalışmalarında varlığınızı daha çok göstereceksiniz.

9 Mayıs itibariyle Venüs’ün de ikizler burcuna geçişiyle seveceğiniz arkadaşlarla bir araya gelmek daha kolay olacak. Espri gücünüzle dostlarınızı bir kez daha etkileyeceksiniz.

11 Mayıs da boğa burcunda bir yeniay doğuyor. Kariyer alanınızı mutlulukla dolduracak bu yeniay gelirlerinizin artmasını ve aynı zamanda yükselişinizi sağlayacak. Çalışmıyorsanız otoritelerinizle ilişkinizi yenileyebilirsiniz. Bir hedefiniz yoksa yeni hedefler oluşturabilir, zirveye tırmanabilirsiniz. Bu yenilik yaşamsal önemi olan arkadaşlıklar kurmanıza ve onlarla gönülden bağlanmanıza da neden olacak.

13 Mayıs Jüpiterin burç değişiklik tarihi. Bir yandan aşkı yeniden hissetmenin tadını yaşarken, diğer yandan duygularda derinleşmeyi başaracaksınız. Sezgiler ve empati yeteneği yükselişe geçecek.

18 Mayıs ayın en şanslı günü. Venüs ve Kuzey ay düğümü ikizler burcunda kavuşuyorlar. Bu kavuşum hem şans, hem aşk demek. Özellikle arkadaşlarınızın sizin için ne büyük şans olduğunu kavrayacak, onlardan biriyle geleceğe dair planlarınızı gerçekleştirmeye başlayacaksınız.

23 Mayıs da kova burcunda Satürn retrosu başlayacak. Eşinizle ilişkinizdeki sorunlar bir süreliğine rafa kalkarken daha özgür ve daha rahatlamış hissedeceksiniz. Bu hissin ardından kurallarınızı bir miktar esneteceksiniz.

Dostunuz yay burcunda 26 Mayıs da bir Ay tutulması gerçekleşiyor.  Aşk, tutku, arkadaşlar arasında sıkışmış ve duygusal olarak zorlanıyor hissedeceksiniz. Bu zorlanma sıradan geçici bir durum değil. Ciddi kararlar alacaksınız ve içinizde o gücü bulacaksınız. Sezgileriniz yolunuzu aydınlatacak.

29 Mayısda Merkür retrosu arkadaşlık alanında başlıyor. Venüs’le kavuşumu çok sevdiğiniz bir dostu yanlış anlayacağınızı ayrılıkların olabileceğini anlatıyor. Yanlış anlama eğiliminizi göz önünde bulundurarak, konuyu her açıdan değerlendirin. Doğru anladığınıza eminseniz de kaybetmekten korkmayın.

 

BAŞAK

Yöneticiniz Merkür, 4 Mayısa dek dostunuz boğa burcundan gülümseyecek ve medya çalışmalarınızı, seyahatlerinizi yönetecek. 4 Mayısdan itibaren ikizler burcuna geçerek, kariyeriniz adına araştırmacı ve bilgili olma çabanızı destekleyecek.

Venüs 9 Mayısda ikizler burcuna yerleşerek, kariyerinizle ilgili kararlarınıza bir miktar sanat, biraz estetik ekleyecek ve puan toplayacaksınız. Yöneticilerinizle aranızda nezakete ve sevecenliğe dayalı bir ilişki gelişecek.

11 Mayıs da dostunuz boğa burcunda bir yeniay doğuyor. Uzun zamandır seyahate çıkmadıysanız sizi mutlu edecek bir yolculuk yapabilirsiniz. Bu yolculuk eşinize, ailenize veya ruh eşinize kavuşmanız, bir düşünüzü gerçekleştirmeniz anlamına geliyor. İş ortaklıkları kurmak da ihtimaller arasında. Öte yandan kariyerinizi olumlu anlamda etkileyecek anlaşmalar da yapabilirsiniz. Tüm ihtimaller iş geliştirmenize yardım edecek.

13 Mayıs da ev ve yuva alanınızın yöneticisi Jüpiter karşıt burcunuza yerleşecek. Karşıtlık sizi korkutmasın. Şanssızlık gibi görünen şeyler bile avantajınıza gelişecek. Evlilik arzunuz varsa bu kısacık dönemde karşınıza doğru kişinin çıkması mümkün.

18 Mayıs da kucaklaşan Venüs, Kuzey ay düğümü kariyer alanında şansın, başarının artmasına yardım edecek. Bu başarı geçici değil. Kalıcı ve uzun yıllar ekmeğini yiyeceksiniz. Yükselişin, ödülün ve takdirin keyfini çıkaracaksınız.

23 Mayıs da kova burcunda Satürn Retro harekete geçecek. İş ve sağlık alanınızda müthiş bir rahatlama hissedeceksiniz. Sorumluluğunuzun büyük bir kısmını üstünüzden atacak, paylaşacak ve dinleneceksiniz. Ağrılarınız bu dönemde azalacak.

26 Mayıs da gerçekleşecek dolunay Ay tutulması evinizle ve yuvanızla ilgili ciddi kararlar almanıza neden olacak. Evden ayrılmak, evi satmak, aileyle yolları ayırmak, ilişkideki şanssızlıkları gözden geçirmek, kariyerinizi mi ailenizi mi seçeceğinize karar vermek gibi istenmeyen hallerin çatışması yaşanabilir. İyi dostlarınızın yardımını ve bazı aile bireylerinin desteğini arkanıza alarak çözüm bulacaksınız.

29 Mayıs da ikizler burcunda Retro konuma geçen yöneticiniz Merkür çok etkileneceğiniz bir dönem yaşatacak. Özellikle kariyerinizle ilgili hata yapmak veya hata yaptığınızı düşünmek üzebilir. Dikkatinizi aşırı yüksek tutmalısınız.

 

 

TERAZİ

4 Mayısdan itibaren dost burcunuz ikizlere yerleşen Merkür, seyahat ederek öğrenmenizi, öğrenirken eğlenmenizi sağlayacak. Öte yandan dünya görüşünüzü esnetmenize de katkı koyacak.

Yöneticiniz Venüs 9 Mayıs dan itibaren ikizler burcunu ziyaret edecek. Bilgilerinize estetik katmak size ayrı bir keyif verecek. Sevdiğiniz yerleri ziyaret edecek veya gezdiğiniz yerleri seveceksiniz. Aşkı bu gezilerde de bulabilirsiniz.

11 Mayıs da boğa burcunda yararlı bir yeniay doğacak. Gelirlerinizi attırmak için iş alanınızla ilgili hayalleriniz varsa bunu gerçekleştirmeye başlıyorsunuz. Bu nefis yeniay düşlerinizle ilgileniyor. Daha sağlıklı daha başarılı olmak için ayın başından itibaren çabalarınızı yoğunlaştırın. Ödülünüz büyük olacak. Başka bir açıdan yurt dışı veya kent dışı anlaşmalar imzalayabileceksiniz. Uzlaşmacı tutumunuz kazandıracak.

Jüpiter 13 Mayıs da balık burcuna geçiş yapacak. Kısa yolculuklarınızı iş için sıklaştırmanız gerekecek. Yakın çevrenizle ilişkileri ve iletişim artarken, şanslı bir şekilde teknolojik gelişmelere uyum sağlayacaksınız.

18 Mayıs da ayın en önemli en yararlı göksel olayı gerçekleşecek. Venüs, Kuzey ay düğümü birleşecekler. Bu kavuşum şansın duble çoğalması anlamını taşıyor. Uzun yolculuklara çıkacak ve aşkı bulacaksınız.

23 Mayıs da Merkür kova burcunda retro harekete başladığında, aşk alanınızdaki yalnızlık duygusu, aşırı kuralcılığın getirdiği gerginlik ve olmazsa olmazlarınız rafa kalkacak. Daha rahat ve esnek hissedeceksiniz.

26 Mayıs da yay burcunda oluşan dolunay Ay tutulması, seyahatlerinizi, yakın çevre ve uzak çevre ilişkilerinizi, sağlığınızı ve iş yaşamınızı olumsuz etkileyecek. Dikkatle yönetmeniz gereken bu süreçten yararlanarak da çıkabilirsiniz. Yöneticilerinizin, otoritelerin desteği sizinle olurken, sağlıklı kalma ve işinizi kurtarama hayalinizi gerçekleştirebileceksiniz.

29 Mayıs da ikizler burcunda Retro konuma geçen Merkür aynı gün Venüs’le kavuşacak. Seyahatlerde sorun yaşamak, mali kayıplar, pişmanlık duyulacak alışverişler ve hırsızlık gibi ihtimallere karşı tetikte olmak gerekir.

 

 

AKREP

İlişkiler ve evlilik hakkındaki düşüncelerinizde huzurun öne çıktığı dönem Mayısın ilk 4 günü. Sonrasında ekstra gelirlerinizle, ödemelerle ve başkalarının kaynaklarını değerlendirmekle ilgili yeni bilgilere ulaşacaksınız.

Aşk ve güzellik planeti Venüs de 9 Mayıs da ikizler burcuna yerleşerek, kazanmanız ve finansal avantajlar yaratmanız için destek verecek. Bu bir çeşit uzlaşma transitidir. Miras ve nafaka konusunda uzlaşma bekliyorsanız bu dönemde harekete geçebilirsiniz.

11 Mayıs da gerçekleşen yeniay boğa burcundan balık burcundaki Neptüne oradan da size gülümseyecek. Bu uzun ve dolaylı yolda aşk, evlilik, bebek sahibi olmak, iş ortaklığı kurmak ve yeni projeler üretmek gibi dileklerinizi gerçekleştirmeniz mümkün. Her ne olursa olsun mali varlığınıza yenileri eklenecek ve bu konuda birde anlaşma yapmak isteyeceksiniz. Hayalleriniz nihayet gerçeğe dönüşecek.

Mali alanınızı yöneten Jüpiter, 13 Mayıs itibariyle aşk ve çocuklar alanınıza yerleşiyor. Bu kısa bir ziyaret ancak getirisi yüksek. Doğru kişiyi tanımak, bebek sahibi olmak, yeni projelerde yer almak gibi arzularınıza kavuşacaksınız.

18 Mayıs da kavuşan Kuzey ay düğümü ve Venüs, duygusal derinliğinizin ve sezgisel gücünüzün zirve yapmasını sağlayacak. Adeta beyin okuyacaksınız. Ve bu durum mali gelirlerinizin artmasına yardım edecek.

23 Mayıs da Satürn retrosuyla birlikte ev ve aile yaşamınızda bir rahatlama olacak. Sorumluluklarınız azalırken, yorgunluklar yerini eğlenmeye bırakacak. Evinizle ilgili sorunların büyük bölümünü çözebileceksiniz.

26 Mayıs da mali alanlarınızı etkileyen zor bir dolunay Ay tutulması gerçekleşiyor. Çocuklarınız veya partneriniz için yapılması gereken büyük harcamalar endişe yaratabilir. Uzaklardan destek alacağınızı bilerek, yardımı yakın çevrenizde değil uzak çevrenizde aramalısınız. Ve tabii partnerinizi ve çocuklarınızı sorunun çözümüne ortak etmelisiniz.

29 Mayıs da Merkür retrosu yatırımlarınızı risk altına alacak. Unutulan faturalar ve ceza ödemeleri can sıkıcı olabilir. Ameliyat kararı aldıysanız bu dönemde beklenmedik komplikasyonlar yaşayabilirsiniz. Ödemelerinizi ayın başından itibaren kontrol altında tutmalısınız.

 

 

YAY

Gelirlerinizi ve giderlerinizi güvenli bir alanda tutma çabanız 4 Mayısa dek devam edecek. Miras, nafaka gibi konularda anlaşmaya varacaksınız. 4 Mayısdan sonra evlilik ve ortaklık için imza atma çabanız karşılık bulacak.

Dostlarla birlikte güzel zamanlar geçirmek, iş alanınıza sanatsal dokunuşlar yapmak, dolayısıyla aile içi ve yakınlarla ilişkileri sevecenlikle donatmak için mükemmel dönem 9 Mayıs’dan itibaren başlıyor. Güzellikler zincirleme gelecek.

11 Mayıs da boğa burcunda doğan yeniay, iş ve sağlık yaşamınızda yenilikler ortaya koymanıza yardım edecek. Planlarınız ayın başında hazır olmalı. Neptün sihirli değneğini dokundurduğunda aileden birinin önerisi anlamlı gelmeye başlayacak. İş birliği yaparsanız mutlu ve kazançlı hissedeceksiniz. Ve bu işbirliği resmi bir ortaklığa dönüşmeli. Yani aranızda sözleşme olmalı.

Yöneticiniz Jüpiter bu yıl da 2 burcu ziyaret ediyor. Kısa süreliğine 13 Mayıs da balık burcuna geçerek, ev ve yuva alanınızı şenlendirecek. Yenilik yapmak, mülk almak, taşınmak, eşya değiştirmek ve ailenize hediyeler almak için mükemmel bir dönem yaşayacaksınız.

18 Mayıs da Venüs ve Kuzey ay düğümü evlilik ve ortaklık alanınızda kavuşacak. Kavuşumu değerlendirmek isterseniz evlilik, nikah, düğün veya ortaklık kurma kararı almak gibi arzularınız için ayın en ideal zaman dilimidir.

23 Mayıs da Satürn kova burcunda Retro konuma geçiyor. Bu bir çeşit özgürleşme zamanı. Yakın çevrenizle bağlarınız değişiyor. Kuralları esnetiyor veya ortadan kaldırıyorsunuz. Rahatlayacaksınız.

26 Mayıs da yay burcunda oluşan Ay tutulması, genel görünüşünüzü, yaşam stilinizi, dış dünyadaki imajınızı etkileyecek. Değişim yoluna gireceksiniz. Ailenizle, ailenizle ilişkinizi, ev yaşamınızı yeniden gözden geçirecek ve bazı zor kararlar alacaksınız. Bu süreçte sezgileriniz, mali varlıklarınız ve yatırımlarınız en büyük güvenceniz olacak. Ayrıca bazı aile bireyleri de sizin tarafınızda yer alacak.

 

29 Mayıs da Retro konuma geçen Merkür evlilik, aile ilişkileri, danışmanlarla ve yakınlarla ilişkiler ve ortaklıklar alanında olmadık zorluklar yaratacak. Bu dönemde herkesin birbirini yanlış anlayabileceğini akılda tutmak gerekir.

 

 

OĞLAK

Merkür 4 Mayısdan itibaren iş yaşamınıza ve sağlığınıza son derece özenli olmanıza yardım edecek. Bu dönem anlaşma imzalamak içinde çok uygun. Birkaç detaya dikkat etmek şartıyla!

İş alanınızda dekoratif değişiklikler, sağlıklı kalmak için yemek süslemeleri 9 Mayıs dan itibaren ilgi alanlarınız olacak. Venüs’ün ikizler burcuna geçişiyle elamanlarla ve iş arkadaşlarınızla ilişkiniz de renkleniyor.

11 Mayıs da boğa burcunda oluşan yeniay, yeni bir aşkı getirebilir. Evliyseniz bebek sahibi olmaya karar verebilirsiniz. Yeni projeler ortaya koyabilir ve bu projelerle gurur duyacağınız bir hayalinizi gerçekleştirmiş olursunuz. Her koşulda daha sık seyahat etmek daha çok tanınmak gibi yan kazanımlarda yaşayacaksınız. İş alanınızı etkileyen durumlarda anlaşma yapmayı ihmal etmeyin.

13 Mayıs Jüpiter’in şans dağıtacağı balık burcuna geçiş günü. Yakın çevrenize karşı sezgilerinizi kullanmakta zorlanmayacaksınız. Seyahatler sıklaşırken, tanınma şansınızı iyi kullanırsanız adınızı duyurabileceksiniz.

18 Mayıs da Venüs ve Kuzey ay düğümü ikizler burcunda kucaklaşıyor. İş alanınızda oluşan bu çifte şans her zaman başınıza gelmez. O nedenle bu büyük fırsatı iyi değerlendirmeli, işinize odaklanmalı, ayağınıza gelen fırsatları değerlendirmelisiniz.

23 Mayıs da Satürn retrosu ödemeler, hak ettiğinizi almak, çalışmak ve karşılığını alabilmek gibi konularda yaşadığınız engellerden kurtulacaksınız. Bir anlamda daha özgür hissedecek, kaygılardan uzaklaşacaksınız.

26 Mayıs da gerçekleşen Ay tutulması iç dünyanızı sarsabilir ve bu nedenle hem acı hemde büyük bir dönüşüm hissedebilirsiniz. Yakın çevrenizden veya kardeşlerinizden birinin başına gelen talihsizlikler üzebilir. Her koşulda kendinizi sağlıklı hissetmek en büyük avuntunuz olacak. Partneriniz bu zor zamanlarda destek verirken, yakın çevrenize karşı tavrınız yumuşayacak.

29 Mayıs da Retro konuma geçen Merkür iş yaşamınızı bloke edebilir. İş arkadaşlarınızla aranızda olmadık tartışmalar gerçekleşebilir. Yanlış anlama eğilimimiz yüksek olacağı için hemen tepki verilmemelidir. Öte yandan sağlığınıza da dikkat etmelisiniz.

 

 

 

KOVA

4 Mayısa dek odağınız iş iken, baharı iyiden iyiye hissederek aşka doğru rotanızı çevireceksiniz. İletişimin son derece artacağı bu dönemde, yaratıcı yönünüzü geliştirecek hobi alanları da keşfedeceksiniz.

9 Mayıs da ikizler burcuna geçen Venüs, aşk alanınızı bir kez daha canlandıracak, kanınızı kaynatacak. Yalnız değilseniz projelerinizi sanatla buluşturmak isteyeceksiniz. Çocuklarınızla ilişkinizde sevecenlik öne çıkacak.

11 Mayıs da yeniay boğa burcunda doğuyor. Ev almak, evi taşımak veya dekorasyonda değişiklik yapmak gibi arzularınızı nihayet gerçekleştirme fırsatı bulacaksınız. Yapacağınız yenilik tuhaf bir şekilde size para kazandıracak. Aynı zamanda çeşitli projelerde yer almanızı sağlayacak. Bir şekilde uzlaşmacı ve yazılı sözlere sadık olduğunuzu kanıtlayacaksınız.

13 Mayıs da balık burcuna geçen Jüpiter son 12 yılın en verimli dönemlerinden birini yaşatacak. Mali gelirlerinizi arttırmanız mümkün bu nedenle özgüvenli, yaratıcı ve çalışkan bir tutumu benimsemelisiniz.

18 Mayıs da aşk gezegeni Venüs ve şansı, geleceğe yatırım yapmayı simgeleyen Kuzey ay düğümü aşk alanınızda buluşacak. Bir ilişkiye başlamak veya şans vermek için doğru bir dönem. Öte yandan kalıcı ve uzun vadeli de olacaktır ilişkiniz.

23 Mayıs da Satürn retrosu burcunuzda gerçekleşecek. Son zamanlarda yaşadığınız engellerden ve negatif ruh halinden bir süreliğine uzaklaşacaksınız. Onun yerine esnek, umarsız ve kurallara boşvermiş bir izlenim yaratacaksınız.

26 Mayıs da arkadaşlık ve aşk, çocuklar ve ekip çalışmaları arasında bir o yana bir bu yana çekiliyor gibi hissedecek, ilişkilerinizi gözden geçireceksiniz. Kendinizden yana olmak da zor gelebilir. Oysa başarılarınız, iş yaşamınız, iş arkadaşlarınız, elemanlarınız öne çıkmalı ve mali konulardaki şansınızı kaçırmadan iyi değerlendirmelisiniz. Kararsızlıkların içinde kaybolmak yerine işe odaklanacaksınız.

29 Mayıs da Merkür ikizler burcunda Retro konuma geçecek ve bu konumda Venüsle kavuşacak. Bu eski sevgiliye kavuşmak veya ayrılmak gibi iki uçlu bir ihtimali doğurur. Ayrıca severek yürüttüğünüz projelerde yapılacak hatalar, sevgiyle yaptığınız yazışmaların yanlış anlaşılması da çok olası. Dikkatli olun.

 

 

 

BALIK

Evinizle ilgilenmek ve baharın gelişini hücrelerinizde hissetmek üzere 4 Mayıs itibariyle, Merkür’e yöneleceksiniz. Yani iletişime ve sözleşmelere. Dekorasyon ve ev değiştirme ihtiyacınız varsa ayın ilk yarısı çok uygun.

9 Mayısda Venüs de ikizler burcuna yerleşince, evinizle ilgili istediğiniz değişiklikleri yapma olanağınız artacak. Zevkli ve şanslı hissedeceksiniz. Aile içi ilişkilerde sevgi ağır basarken, ev alım veya satımda avantajı ele geçireceksiniz.

11 Mayıs da boğa burcunda doğan yeniay, yakın çevrenizde bir yenilik sağlayacak. Çevre değişikliği yapabilirsiniz veya önemli bir sunum teklifi alıp başarıyla gerçekleştirip, tanınırlığınızı yükseltebilirsiniz. Her koşulda özel bir hayaliniz gerçekleşmiş olacak. Bu hayalle birlikte ev almak, mülk sahibi olmak gibi hayallerinizde gerçekleşme yolunda olacak. Ev değişikliğini yaparken sözleşmelerde şanslı taraf olacaksınız.

13 Mayıs da Jüpiter burcunuza konuk oluyor. Bu kısa bir konukluk ama yine de büyük getiriler elde edebileceksiniz. Hemen her konuda şansınız açılacağı için birden fazla alanda sevineceksiniz.

18 Mayıs da Kuzey ay düğümü ve Venüs, aile ve yuva alanınızda buluşacak. Bu buluşma bir şans çekilişi gibidir. Geleceğe uzanan bir yatırımı keşfedebilirsiniz. Ev alma veya satma şansı bulabilirsiniz.

23 Mayıs da, Satürn Retro konuma geçtiğinde içinizdeki melankoli, karamsarlık ve kuşkular yerini güvene, özgür düşünceye ve kendini sevmeye bırakacak. Artık kendinizi sıkmak zorunda hissetmeyeceksiniz.

26 Mayıs da gerçekleşecek sert Ay Tutulması kariyer ve yuvanızın aynı anda ilginizi talep etmesiyle hayli zor gelecek bir dönem yaşatacak. Yetişemeyecek, bölünecek ve birden fazla talihsizlikle uğraşacaksınız. Bu günlerin zor yanı olduğu kadar düşlerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak bir itici güç oluşturma potansiyeli de var. Üstelik en büyük destek aşk ve duygusal ilişkiler sayesinde gelecek.

Merkür 29 Mayıs da ikizler burcunda Retro konuma geçiyor. Aile içinde yanlış anlamalar ve ev aletlerinin bozulması gibi ihtimaller gerginlik, ayrılık ve masraf yaratacak. Sakin ve uzlaşmacı olmalısınız.